Прескочи до съдържание

И отново Тайланд-Пукет, Краби- февруари 2020


nadeto_nn

Препоръчани мнения

Здравейте, със спругата ми решихме да направим 4 нощувки на Пи Пи и 5 на Пукет, за периода от 07.02.-16.02.20, като първо ще е Пи Пи. Обаче в момента изпитваме голямо затруднение с намирането на подходящ хотел. Който и да си харесаме, като видим отзивите и се разочароваме. Някой би ли ни препоръчал хотел на Пи Пи и Пукет. Предпочитаме да е на по-спокойно място, близо до плаж. Бюджета ни е до 150 лв. на вечер. Имам и още един въпрос, може ли да се гмурка човек от брега на острова или трябва да се ходи на специални трипове за гмуркане. Да си нося ли маска, шнорхел и плавници. Имали смисъл от 4 нощувки на Пи Пи или да посетим и други острови в района? 

Връзка към мнение

Отделете 1 ден за Краби - на около 1 - 1.5ч. път е от Phi Phi, например островите около Chicken Island и плажовете Railay и Phra Nang.

За хотел - аз гледах изцяло рейтинга в Booking.com да е над 8 и намерих доста приличен хотел. Ако ще сте в Пукет 5 дни - 1 ден за слонове и тигри отделете, а в 1 от останалите може и до Similan Islands да отидете - уникална красота е там!
Може да пишете на Георги Георгиев (https://www.facebook.com/georgi.georgiev.73) - работи като турагент в Пукет и ни уреди супер яка обиколка с шофьор на самия остров Пукет (тигри, слонове, маймуни, фабрика за кашу, панорамни гледки), екскурзия до Similan Islands и трансфери от и до летището.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте отново, вече си направихме резервация от 07.02 до 11.02 на остров Пи Пи. Предстои ми организирането на ферибота от Пукет до острова и обратно, както и резервация на 5 нощувки от 11.02 до 16.02 на Пукет. Имам няколко въпроса:

1.Някой може ли да каже актуални цени на билет за ферибота, какви варианти има за ферибот? Нещо се обърках из нета, не мога да намеря официалния сайт на фериботите или има множество фирми които предлагат услугата. Попаднах на една оферта която е 600 бата на човек в посока. Това нормална цена ли е? 

2. Какъв е курса лев /бат в момента и от къде е най изгодно да се обменят пари. Тавекса в момента ми дава че за 10 лв ще взема 163 bata - добър курс ли е?Какъв чейндж да направя - да взема от тук евро или долари и да ги обемня на Пукет (къде)?

3. Бихте ли препоръчали хотел до някой непретъпкан и красив плаж, без неприятни отливи?

4. Каква аптечка да си приготвим.

5. Какви екскурзии са за предпочитане от Пукет и от Пи Пи?

6. Щях да забравя - лесно ли се стига от летището в Пукет до ферибота с автобус? От къде се хваща автобуса, наблизо до пристанището ли спира, има ли по изгоден и удобен транспорт?

7. От къде да си купим местни сим карти и на кой оператор са най изгодни за обаждане до Бг и за интернет?

 

 Извинявам се ако темата не е за тук!

Връзка към мнение
преди 9 часа, ivan40_ каза:

Здравейте отново, вече си направихме резервация от 07.02 до 11.02 на остров Пи Пи. Предстои ми организирането на ферибота от Пукет до острова и обратно, както и резервация на 5 нощувки от 11.02 до 16.02 на Пукет. Имам няколко въпроса:

1.Някой може ли да каже актуални цени на билет за ферибота, какви варианти има за ферибот? Нещо се обърках из нета, не мога да намеря официалния сайт на фериботите или има множество фирми които предлагат услугата. Попаднах на една оферта която е 600 бата на човек в посока. Това нормална цена ли е? 

2. Какъв е курса лев /бат в момента и от къде е най изгодно да се обменят пари. Тавекса в момента ми дава че за 10 лв ще взема 163 bata - добър курс ли е?Какъв чейндж да направя - да взема от тук евро или долари и да ги обемня на Пукет (къде)?

3. Бихте ли препоръчали хотел до някой непретъпкан и красив плаж, без неприятни отливи?

4. Каква аптечка да си приготвим.

5. Какви екскурзии са за предпочитане от Пукет и от Пи Пи?

6. Щях да забравя - лесно ли се стига от летището в Пукет до ферибота с автобус? От къде се хваща автобуса, наблизо до пристанището ли спира, има ли по изгоден и удобен транспорт?

7. От къде да си купим местни сим карти и на кой оператор са най изгодни за обаждане до Бг и за интернет?

 

 Извинявам се ако темата не е за тук!

Доста се е вдигнал бата. Според мен нормалното е за 10 лв. да получите малко на 170 бата. Обменете в София неголяма сума, с която да посрещнете първите разходи и си вземете с вас долари и евра с по-голям номинал. Със сигурност курсът там ще е по-добър. Приятно изкарване!

Връзка към мнение

Здравейте! Ние в момента сме на Пи Пи, на Лонг Бийч. Това е идеалният плаж за почивка. Ферибот от тук до Пукет е 300-350 бати на човек, зависи от агенцията. Вземете си атрибути за гмуркане. Водата е кристална. На Лонг бийч може да се гмуркате, но вчера бяхме на организирана обиколка и се гмуркахме на места с уникални красоти. 

Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...
На 16.01.2020 г. в 18:55, andongatev каза:

Може да пишете на Георги Георгиев (https://www.facebook.com/georgi.georgiev.73) - работи като турагент в Пукет и ни уреди супер яка обиколка с шофьор на самия остров Пукет (тигри, слонове, маймуни, фабрика за кашу, панорамни гледки), екскурзия до Similan Islands и трансфери от и до летището.

Здравейте, опитвам се да се свържа с туроператора който препоръчахте, но при кликване на линка ми дава че няма достъп до този сайт. Може ли да ми помогнете да се свържа с него ?

Връзка към мнение

@lessaТова не е сайт , а фейсбук профил на въпросната личност . Ако пуснете името му на търсачката , ще го намерите много лесно по местоживеенето му...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 15 часа, lessa каза:

Здравейте, опитвам се да се свържа с туроператора който препоръчахте, но при кликване на линка ми дава че няма достъп до този сайт. Може ли да ми помогнете да се свържа с него ?

Бих казала, че цените му са доста завишени спрямо това, което може да се спазари на място от местните агенции, освен ако не ви е приоритет българския език и искате лично той да ви развежда.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.