Прескочи до съдържание

Карти Diners Club


Препоръчани мнения

Приложението е хубаво, но щеше да е още по, ако можеше да се ползва намалението за данъците, както и за предплащане на различни битови услуги.

 

Аз си платих данъците с включена отстъпка - намалението излизаше директно без да правя нищо.

 

Предплащане на услуги също е възможно. Свързваш се с търговеца и го помолваш да ти пусне заявка за електронно плащане. Сумата после ти излиза в интерфейса и си го плащаш с картата. Правил съм го през MyFibank, където принципа е същия.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Аз имам проблем с автоматичното плащане на сметките, регистрирам ги успешно, давам отметката и сумата, но след запазване не отчита промяната. От три сметки само на една сработи при регистрирането. Някой да го е пробвал?

 

п.п: като гледам на сметката с автоматично плащане не ми е отчело лимита ;( дано го оправят

Редактирано от Nicro
Връзка към коментар

 

Предплащане на услуги също е възможно. Свързваш се с търговеца и го помолваш да ти пусне заявка за електронно плащане. Сумата после ти излиза в интерфейса и си го плащаш с картата. Правил съм го през MyFibank, където принципа е същия.

Какво означава да помоля търговеца да ми пусне заявка за електронно плащане ?  Какви данни трябва да му предоставя ? 

Връзка към коментар

Също така ми направи приятно впечатление опцията да се заплати месечното Diners задължение с друга кредитна карта БЕЗ вече да се минава през Epay. По този начин може да прехвърлите Diners задължението си към друга карта и така да отложите реалното плащане на сумата с още 3 седмици (до 5-то число на следващия месец).

 

И аз го видях това, изглежда оферта. Интересно ми е как ще разпознае това плащане другата карта, дали ще има още кешбек :rolleyes: ?

Връзка към коментар

И аз го видях това, изглежда оферта. Интересно ми е как ще разпознае това плащане другата карта, дали ще има още кешбек :rolleyes: ?

Няма да има кеш бек . Банката издател си го следи 

Връзка към коментар

Какво означава да помоля търговеца да ми пусне заявка за електронно плащане ?  Какви данни трябва да му предоставя ? 

 

Ами примерно желаеш да си предплатиш интернета за 1 година напред за да ползваш някаква отстъпка. Свързваш се с интернет доставчика си, идентифицираш се и му казваш "искам да платя това и това, ама през my.diners.bg". Той съответно знае къде да цъкне и да заяви плащането към твоя личен абонатен номер и след като рефрешнеш чакащите задължения то се появява в Diners акаунта ти.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Аз ще си задам въпроса и тук, т.к. в на Дюк темата не получих отговор, който да успея да разбера.

 

Ако пътуваме двама човека, а само аз имам Дайнърс карта, как ще бъде таксуван другия човек? В сайта на Дайнърс, където са изброени различните лоунджове за всеки си има Guest Fee. Например за Преслав е 24 евро. Това ли ще трябва да се заплати от придружителя ми на място или пък аз ще бъда таксуват известна сума по моята кредитна карта за това, че сме двама човека?

Връзка към коментар

Да, точно така ще таксуват придружителя, съгласно обявената Guest Fee такса в самия салон. По всяка вероятност със сумата ще задължат твоята карта, но може би съществува и вариант таксата да бъде платена и с друг платежен инструмент...

Връзка към коментар

Ако пътуваме двама човека, а само аз имам Дайнърс карта, как ще бъде таксуван другия човек? 

Бе я направо изкарайте карта и на другия човек!  ;) 

Нещо не губи, вече и запис на заповед не се подписва даже, за няколко дни става.  :)

Редактирано от Фичо
Връзка към коментар

Бе я направо изкарайте карта и на другия човек!  ;) 

Нещо не губи, вече и запис на заповед не се подписва даже, за няколко дни става.  :)

 

То ако се таксува с Guest Fee няма никакъв смисъл да не се изкара още една карта. Годишните такси за картата са колкото посещението на един салон без карта.

 

Друг въпрос - ако към моята основка карта изкарам допълнителна, получава ли  се право на посещаване на салоните с допълнителната карта  ?  Реално те са си две отделни карти, просто разполагат с общ кредитен лимит.

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към коментар

Пак питам-някой знае ли дали има салон на летището в Коломбо,че утре вечер трябва да убием повече от три часа?

 

За съжаление в Коломбо няма салон на Diners. Наложи ми се да ползвам салона на катарците.

Друг въпрос - ако към моята основка карта изкарам допълнителна, получава ли  се право на посещаване на салоните с допълнителната карта  ?  Реално те са си две отделни карти, просто разполагат с общ кредитен лимит.

 

Да, и с допълнителната карта може да се влиза безплатно в салоните - стига при всяка карта (основна и допълнителна) да е изпълнено условието за оборот 500 лв. за 3 месеца назад. Тоест и допълнителната трябва да има свой собствен оборот, отделен от този на основната.

 

Иначе двете карти не споделят общ кредитен лимит. Аз като си пуснах допълнителна карта ми разделиха лимитите и всяка карта ползва свой отделен.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

То ако се таксува с Guest Fee няма никакъв смисъл да не се изкара още една карта. Годишните такси за картата са колкото посещението на един салон без карта.

 

Друг въпрос - ако към моята основка карта изкарам допълнителна, получава ли  се право на посещаване на салоните с допълнителната карта  ?  Реално те са си две отделни карти, просто разполагат с общ кредитен лимит.

 

Втората карта е с отделен оборот само за нея, или да няма 3 месеца от издаването й.

Относно guest fee: сумата се изтегля от твоята карта, не се плаща на място.

Не съм сигурен обаче дали е твърдо 30лв на придружител, или те чарджват според салона. Трябва да се пита Дайнерс

Връзка към коментар

Относно guest fee: сумата се изтегля от твоята карта, не се плаща на място.

Не съм сигурен обаче дали е твърдо 30лв на придружител, или те чарджват според салона. Трябва да се пита Дайнерс

 

Мисля, че всеки салон си има такса, но ми се върти някаква сума от около 30-тина $ горе - долу  - в Сингапур влязох със сина ми и са ми удържали 30 $, но не сингапурски :) .

Връзка към коментар

Мисля, че всеки салон си има такса, но ми се върти някаква сума от около 30-тина $ горе - долу  - в Сингапур влязох със сина ми и са ми удържали 30 $, но не сингапурски :) .

 

Ммм, всъщност сега видях, че тези 30лв са, ако ти нямаш 500лв оборот....Иначе таксата за придружител е според салона явно.

Връзка към коментар

 

 

Друг въпрос - ако към моята основка карта изкарам допълнителна, получава ли  се право на посещаване на салоните с допълнителната карта  ?  Реално те са си две отделни карти, просто разполагат с общ кредитен лимит.

 

По-нагоре в темата бях писал по този въпрос, погледни...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не знаех, че допълнителната карта има отделен кредитен лимит. Предполагам той се определя отново спрямо носителя на основната карта, нищо че се издава на друго лице? Иначе съвсем ми се губи понятието за "допълнителна карта" :)

Връзка към коментар

Титулярът на основната карта определя какъв да бъде кредитния лимит на допълнителната карта, като сумата е част от общия кредитен лимит на титуляра...

Връзка към коментар

Някой има ли пробрем с добавянето на абонатни сметки? Няколко пъти пробвам да регистрирам комунални сметки,но Няма такъв абонат  на едната и на другатa няма информация за този абонатен номер. При еднократно плащане излизат.

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар

Някой има ли пробрем с добавянето на абонатни сметки? Няколко пъти пробвам да регистрирам комунални сметки,но Няма такъв абонат  на едната и на другатa няма информация за този абонатен номер. При еднократно плащане излизат.

 

Бъг на сайта е. Независимо, че първоначално излиза съобщение "няма информация за този абонатен номер" сметката се регистрира коректно, после задължението се появява и се плаща без проблем.

 

Ти извади ли Diners вече? Или и комуналните сметки добавяш на "приятел"  :P

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Бъг на сайта е. Независимо, че първоначално излиза съобщение "няма информация за този абонатен номер" сметката се регистрира коректно, после задължението се появява и се плаща без проблем.

 

Ти извади ли Diners вече? Или и комуналните сметки добавяш на "приятел"  :P

 

Ще пробвам.

 

Лична не, с приятелска  обслужваме живущите в кооперацията, за да му трупаме оборот. :)   За покупка на билет (ако има) на всеки 3 месеца  и  салоните от другата тема няма смисъл.

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Вече и в "Метро" вървят  ;)

 

И аз получих мейл, но нямам идея дали политиката на "Метро" продължава да бъде, както навремето при откриването, защото отдавна съм загубил картата, а нова надали ще тръгна да си вадя...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.