Прескочи до съдържание

Миникруиз Копенхаген - Осло - Копенхаген


Препоръчани мнения

Нямам много време да описвам подробно но DFDS пак са отворили торбата с подаръците за миникруизи с две нощувки  Осло-Копенхаген-Осло за много дати до края на май 2020.  С малко врътки може да се направи и Копенхаген-Осло-Копенхаген като се мине през този линк и се използва купон MF31AN

И така например каюта за 2-ма или 4-ма излиза 137 DKK или fоколо 5€ на човек :biggrin::dance2: 
image.png.563ed8d9751421ac649941dc7778b446.png

И ето полет с Wizz до Копенхаген за 54€ 

image.png.6c9ffc7fbbbaceab88c4766b50d82b23.png

Общо под 60€ на човек, и остава още да се организира една нощувка в Копенхаген на 23-ти вечерта. 

Както казах - дати за миникруиза има до края на май.  
image.png.42e87b2b6c5e5b8adb08ae1c1c364a34.png

 

 

 


Намалението е май само днес.

Еnjoy! 

  • Харесвам 18
  • Благодаря 2
  • Браво 2
Връзка към мнение

Продължава да е налична офертата, възможна комбинация в по-топъл сезон и с минимално количество отпуск:


Полети на Wizz SOF-CPH-SOF  23-26 май    108€
Дали може да паднат цените на полетите не се наемам да пророкувам, но ми се струва, че по-скоро да, въпреки че са около празници... 


image.png.f8fe4e4ded7697182035213053f3bdc7.png 
...............................................................................................................


миникруиз Копенхаген-Осло-Копенхаген 24-26 май за 4 човека в две каюти по двама - по 7€ на човек
image.png.4cb51bbbefb1d14447acc93bda249d76.png

с един ден отпуск - вторник, 26-ти май.

  • Харесвам 12
  • Благодаря 5
Връзка към мнение
преди 2 часа, Фил каза:

Продължава да е налична офертата, възможна комбинация в по-топъл сезон и с минимално количество отпуск:


Полети на Wizz SOF-CPH-SOF  23-26 май    108€
Дали може да паднат цените на полетите не се наемам да пророкувам, но ми се струва, че по-скоро да, въпреки че са около празници... 


image.png.f8fe4e4ded7697182035213053f3bdc7.png 
...............................................................................................................


миникруиз Копенхаген-Осло-Копенхаген 24-26 май за 4 човека в две каюти по двама - по 7€ на човек
image.png.4cb51bbbefb1d14447acc93bda249d76.png

с един ден отпуск - вторник, 26-ти май.

Желаещи има ли за магеланска инвазия тогава?

 Малко е връткав сайтът на датски, от снощи още се опитвах да взема точно за тези дати, но вече имаме две каюти за тоя миникруиз. Уизерските билети ще ги чакаме да им падне цента. 🙂 Благодарности на @Фил!

  • Харесвам 10
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 45 минути , master_of_germs каза:

Желаещи има ли за магеланска инвазия тогава?

 Малко е връткав сайтът на датски, от снощи още се опитвах да взема точно за тези дати, но вече имаме две каюти за тоя миникруиз. Уизерските билети ще ги чакаме да им падне цента. 🙂 Благодарности на @Фил!

За абитуриентските балове ли се готвиш 😉 еха?. :dance3: 

Цените на wizz може би още малко ще паднат. 🙂
 

Връзка към мнение
преди 2 часа, master_of_germs каза:

Желаещи има ли за магеланска инвазия тогава?

 Малко е връткав сайтът на датски, от снощи още се опитвах да взема точно за тези дати, но вече имаме две каюти за тоя миникруиз. Уизерските билети ще ги чакаме да им падне цента. 🙂 Благодарности на @Фил!

 Желаещи има, но цените вече ги няма

Връзка към мнение
Преди 1 час, cybersimo каза:

 Желаещи има, но цените вече ги няма

И аз така мислех по-рано през деня.

 

Влез през линка на Фичо. Избери си брой пътуващи и дати за отиване и връщане (две последователни дати). Минаваш на следващата стъпка, където са изброени разните видове каюти с наглед високи цени. Не се вижда къде да се сложи кода от Фичо, това да не те стряска. ИЗбери си каютата, натисни оранжежия бутон за преминаване напред и като минеш на следващата страница, върни със стрелката за връщане на предишна страница, Излиза с различен изглед и има място, където да се въведе bookingcode. След въвеждането на MF31AN излизат цените, които Фичо е дал като скрийншот. После продължаваш напред, като там предлагат храна, разни карти за транспорт и трансфери до кораба и прочие. Аз пропуснах храната, понеже все още нямам самолетен билет, а и тази година с друг кораб в балтийско море на подобен круиз видяхме, че се предлагат и на борда варианти за закуска на шведска маса, които бяха само с едно евро по-скъпо, отколкото ако бяхме резервирали онлайн. Това е друга компания, де, но предполагам, няма да е по-различно.

 

Накрая в страницата, където искат личните данни на пътуващите, не ми стана ясно, кое е задължително, във всеки случай накрая резервацията стана и без да въвеждам номера на паспорти или лични карти.

На същата страница има и едно прозорче за избор на метод на плащане, с каква карта. То трябва да се отбе;лежи. както и най-долу едно тикче, че си съгласен с условията.  На мене ми отне няколко опита проба-грешка и малко помощ от Фичо.

  • Харесвам 9
  • Браво 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, master_of_germs каза:

И аз така мислех по-рано през деня.

 

Влез през линка на Фичо. Избери си брой пътуващи и дати за отиване и връщане (две последователни дати). Минаваш на следващата стъпка, където са изброени разните видове каюти с наглед високи цени. Не се вижда къде да се сложи кода от Фичо, това да не те стряска. ИЗбери си каютата, натисни оранжежия бутон за преминаване напред и като минеш на следващата страница, върни със стрелката за връщане на предишна страница, Излиза с различен изглед и има място, където да се въведе bookingcode. След въвеждането на MF31AN излизат цените, които Фичо е дал като скрийншот. После продължаваш напред, като там предлагат храна, разни карти за транспорт и трансфери до кораба и прочие. Аз пропуснах храната, понеже все още нямам самолетен билет, а и тази година с друг кораб в балтийско море на подобен круиз видяхме, че се предлагат и на борда варианти за закуска на шведска маса, които бяха само с едно евро по-скъпо, отколкото ако бяхме резервирали онлайн. Това е друга компания, де, но предполагам, няма да е по-различно.

 

Накрая в страницата, където искат личните данни на пътуващите, не ми стана ясно, кое е задължително, във всеки случай накрая резервацията стана и без да въвеждам номера на паспорти или лични карти.

На същата страница има и едно прозорче за избор на метод на плащане, с каква карта. То трябва да се отбе;лежи. както и най-долу едно тикче, че си съгласен с условията.  На мене ми отне няколко опита проба-грешка и малко помощ от Фичо.

връщах назад, сменях браузъри и все място за код няма

Връзка към мнение

При мен вчера стана и запазих 2 каюти за май. Благодаря на @Фил за офертата и на @master_of_germs за напътствията 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 12 минути , Костов каза:

Screenshot_20191103-092914_Chrome.jpg.82a8c885981772ad2b86ab72750b6133.jpgНамерих къде да въведа кода, следвайки стъпките описани от @master_of_germs, но ми дава, че кода е неверен 

Кодът е MF31AN.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, cybersimo каза:

връщах назад, сменях браузъри и все място за код няма

Кодът важи за 24,25 май , но за 4 местна каюта.  Току що стана както го е описал maste.r of germs

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 44 минути , Вероника каза:

Кодът важи за 24,25 май , но за 4 местна каюта.  Току що стана както го е описал maste.r of germs

Само за четириместна ли?

При мен просто не излиза полето за въвеждане

Връзка към мнение

 

преди 1 час, Костов каза:

Screenshot_20191103-092914_Chrome.jpg.82a8c885981772ad2b86ab72750b6133.jpgНамерих къде да въведа кода, следвайки стъпките описани от @master_of_germs, но ми дава, че кода е неверен 

Сигурен ли си, че тръгна от линка, който съм посочил и постави правилния код?   
 

преди 5 часа, cybersimo каза:

връщах назад, сменях браузъри и все място за код няма

Не е проблемът в браузъра, но има някои хватки за да стане номерът.  Затова  ще го опиша по стъпки със скрийншоти. 

1. Задължително отваряме, както казах, линка който съм посочил  , избираме си, например, 2-ма пътника и   натискаме se priser (виж цените) image.png.511c9ac17224559fdf707f8236774fc9.png

Паказва се нов прозорец, обаче цените са като "за туристи" и няма място за код , а ние искаме по-добри, магелански цени :grin: , затова натискаме бутона GÅ TILBAGE (назад)  
image.png.a72e0d5452a6164ac10b94a06abbc838.png

Бинго, тук вече имаме поле за код. Първо поставяме тайния магелански код MF31AN :grin: , след това натискаме синия бутон BEKRAEFT (потвърждавам) и после оранжевия бутон FORTSAET (продължи)

image.png.2236e13b73529e9f8d89387930fce8ef.png

 

Бинго, вече имаме хубави, магелански :grin: цени от по 62DKK на двойна (че и четворна каюта)
 

image.png.14b65481b048624b119f52b2d3d6902e.png

 

 избираме си отгоре дата, например коментираната вече 24 май, избираме каюта и натискаме FORTSAET (продължи)

 

image.png.c8faebf1c7aa6222ae32ca62d9d0e68f.png
 

-  следва прозорец за избиране на храна Bestil måltider før du rejser    (ние не сме купували предварително, струва ми се, че няма голяма разлика от това ако решиш да ползваш различните опции вече на борда) избираме или не избираме нищо и продължаваме с натискане на  FORTSAET (продължи)  

- следва прозорец с надпис Mulige tilkøb  за допълнителни екстри, като трансфер, например. Пропускаме и натискаме FORTSAET (продължи)  

- следва прозорец за  създаване на акаунт - въвеждаме мейл-адрес , парола и отбелязваме че приемаме политиката за поверителност и натискаме TILMELDING (регистрация)


image.png.9eeff331826ca34c3c9fff62e52a0a8a.png

- следва прозорец за въвеждане данните за пътниците
тук е важно да не забравим да изберем начини на плащане (Betalingsform), например Mastercard  

image.png.2643435e33cfda82953b1ca5523336b7.png
 

и да отбележим най-долу ляво ( Rejsebetingelser  ) , че се съгласяваме с T&C  и натискаме FORTSAET (продължи) 

 

image.png.99d9dba8d3f7cedcdd566f5bc927e00e.png

И стигаме до заветния прозорец за плащане, на хубавата "магеланска" цена 137DKK  (има 75DKK такса резервация) 
image.png.17d8e1782c455a56e3cc0a84a2c881b4.png

 

 

voila 
 

 

  • Харесвам 10
  • Благодаря 6
  • Браво 11
Връзка към мнение

А опцията за двама само с двуетажни легла са до колкото виждам и предполагам тази с TV също хаха. Вие каква си взехте? Само дето май сме без гледка т.с. няма прозорец хаха

Връзка към мнение
Преди 1 час, Вероника каза:

Кодът важи за 24,25 май , но за 4 местна каюта.  Току що стана както го е описал maste.r of germs

Предполагам, че може и да има ограничен брой каюти, които да се ползват от определен вид за дадена дата с тези кодове?... Защото като разглеждах за различни дати (примерно по великден), ми даваше различни варианти за каюти, например в някои дати предлагаха триместни каюти, в други - не. То при двуместните има разни варианти, като описанието не е особено подробно. За някои дати предлагаше с двойно легло (1.40 м ширина), за други я нямаше тази възможност. Отначало исках да взема две двойни (от тези без никакво описание). Даде ми, че няма наличност. Избрах една двойна с климатик и една с двуетажно легло. Блокира ми на последната стъпка преди плащането. На няколко пъти, Почнах всичко отначало, како съм го описал и последния път избрах две двойни каюти с телевизор. Явно те са ми били на кадем. Та пробвайте различни варианти! Имаме силни "съмнения", че някои от описаните двойни каюти всъщност са четворни, при които просто двете горни легла са прибрани към стената.

За тия пари кусури на каютите няма да търсим 😄 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 14 минути , Ivko каза:

А опцията за двама само с двуетажни легла са до колкото виждам и предполагам тази с TV също хаха. Вие каква си взехте?

Eто това е  каюта за от 1 до 4 човека , има по две кушетки от всяка страна, като ако се ползва от двама (както в случая на снимката), просто горните две кушетки са прибрани към стената. 

image.png.92488f80334ec38be187075be204a870.png

За някои дати има двойни кааиюти с двойно легло-спалня за 262DKK, което също е отлична цена 
image.png.5dd20199142281e847f50f30538f9e71.png

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , Фил каза:

Eто това е двойната (четворна) каюта , има по две кушетки от всяка страна, като в случай че се ползва от двама (както в случая), просто горните две кушетки са прибрани към стената. 
image.png.5dd20199142281e847f50f30538f9e71.png

Да и аз това виждам ама прозореца на къде гледа 😂🤣 аз от опциите  не намирам с изглед кнавън

 

п.с. Намерих Standard med havudsigt ама си е цифра..а някой знае ли колко време е пътя като часове на посока?

Връзка към мнение
преди 35 минути , Ivko каза:

Да и аз това виждам ама прозореца на къде гледа 😂🤣 аз от опциите  не намирам с изглед кнавън

Каюта с илюминатор навън (med havudsigt) струва по-скъпо,
image.png
ниските цени са за вътрешни каюти, тази на снимката също беше платена като вътрешна, а илюминаторът гледаше към някакъв вътрешен, неизползваем коридор. 

Аз предлагам обаче да не се формализирате чак толкова във вида на каютите - все пак това не е двуседмичен презокеански круиз,  каютите са за едното спане за две нощи, купонът е по откритите палуби и тези с барове, дискотеки и магазини.  
(Е, някой ако е решил да се отдаде предимно на любовни занимания, това е друг въпрос :grin: )

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение

@Фил при резервация искат данни от паспорт..тук може ли да се остави празно или трябва да се въведе..после може ли да се променя ако дам грешни номера,че моя ще го сменям този месец...а защо паспорт или лична карта трябва?

Връзка към мнение
преди 23 минути , Ivko каза:

Да и аз това виждам ама прозореца на къде гледа 😂🤣 аз от опциите  не намирам с изглед кнавън

 

п.с. Намерих Standard med havudsigt ама си е цифра..а някой знае ли колко време е пътя като часове на посока?

Някъде беше написано 6 часа и половина в Осло. Което значи 17 часа и половина в път.

Аз лично предпочитам вътрешни каюти. Колкото по-встрани и по в краищата на един кораб/самолет и прочие превозни средства, толкова повече се усеща клатенето.

А и толкова на север в края на май денят става твърде дълъг, което ми пречи на съня.

Тази година точно тогава покрай 24 май с Фичо правихме такъв миникруиз от Стокхолм (ние до Хелсинки, а Фичо § Co. - до Талин). Слънцето си залязваше чак след 22 ч. И като се почна един залез - няма край. 

Фичо ти е писал - купонът е горе, а не по каютите.

Данните от личните документи не са задължителни явно, на нас ни прие плащането и без тях.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
В момента, Ivko каза:

@Фил при резервация искат данни от паспорт..тук може ли да се остави празно или трябва да се въведе..после може ли да се променя ако дам грешни номера,че моя ще го сменям този месец...а защо паспорт или лична карта трябва?

Вчера като проигравах за да помогна на master_of_germs , случайно установих, че може и без да въвеждаш данни от паспорт. 

иначе аз като резервирах за нас, понеже имаше хора от групата, на които не бяха готови новите паспорти, при резервацията написах номера на ЛК, а вече на място при чекирането, те се показаха паспортите и нямаше проблем. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

И аз резервирах, а дали ще ида ще си помисля иначе идеята много ми допада, но имам проблем по вода..За първи път се качих на корабче миналата година в гърция до Атон..пътя беше 3ч и не спрях да повръщам...е това все пак бе некво калпаво дървено и имаше вълни и яко клатене, а това предполагам си е лайнер ли кораб ли нямам на идея и си е доста по-стабилно хахаха..

Връзка към мнение
преди 1 минута , Ivko каза:

И аз резервирах, а дали ще ида ще си помисля иначе идеята много ми допада, но имам проблем по вода..За първи път се качих на корабче миналата година в гърция до Атон..пътя беше 3ч и не спрях да повръщам...е това все пак бе некво калпаво дървено и имаше вълни и яко клатене, а това предполагам си е лайнер ли кораб ли нямам на идея и си е доста по-стабилно хахаха

Тези, с които бяхме от Стокхолм, са 10-етажни огромни кораби, предполагам че и по този маршрут е така. Аз също имам проблеми с вестибуларния апарат във всякакви превозни средства, особено гадно ми е на малки моторни лодки. Но на големия кораб не ми беше дискомфортно. Само че Балтийско море се води много по-спокойно от Категат и Скагерак.  Пробвам постепенно да вдигам трудността преди да се престраша за по-дълъг круиз. 😄 

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.