Прескочи до съдържание

Миникруиз Копенхаген - Осло - Копенхаген


Препоръчани мнения

преди 12 минути , master_of_germs каза:

Там си резервирахме закуските предварително

Да резервираш закуска на превозно средство, което местните наричат vodka boat ... :dash1:

 

Ще ви изхвърлят зад борда за неприлично поведение.

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към мнение
Преди 1 час, Monika_Koko каза:

А как стои въпросът с храната? Тъй като не включих нищо при резервацията, възможно ли е допълнително и предварително да доплатя  или на място на борда? Ииии кое си струва да се доплати и кое не? Ако някой знае разбира се? Защото е ясно , че гладни можем , но жадни...абсурд:)

Аз предлагам да проучим въпроса и да си направим срещата в един и същи ресторант/бар/палуба. Все пак Фичо снимки чака и ще се изложим ако не сме навалица 😉

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
В момента, Zaro каза:

Да резервираш закуска на превозно средство, което местните наричат vodka boat ... :dash1:

Всеки с приоритетите си 🙂 Повечето ползватели на миникруизите изобщо не слизат от кораба, защото си отспиват след пиянските нощи. Имам познати, които живеят в Стокхолм, пет пъти са били на такъв круиз до Хелсинки и така и не са стъпили на финландска земя 😄 

Но легендите, как по коридорите се въргаляли пияни и повръщащи руснаци/финландци/шведи и прочие, наистина се оказаха по-скоро легенди. Че си имаше залитащи образи и строшени чаши, имаше си. Ама изобщо не може да се сравнява с поразите пред някоя тукашна дискотека. И при това ние бяхме през уикенд, когато се предполага да е най-зле. 

Аз нямам проблем да не близна алкохол между две магелански сБирки, да речем. Или пък по време на 20-дневно пътуване в чужбина. Ама, виж, ако остана гладен, имам проблем. А още по-сериозен проблем имат спътниците ми, понеже им съсипвам животеца. Не съм аз, когато съм гладен 😄 

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Здравейте, приемате ли новобранци? От днес и аз съм с резервация за 24-25.05,каюта за четирима.Сърдечно благодаря за споделената информация. Радвам се, че има хора като вас.

Започвам да сглобявам пътуването.Не сме били в скандинаеието досега. Мисля да купя билети за 21, да разгледаме Копенхаген и с Йоресунд кард до Малмьо да стигнем. Някой има ли готова програма да сподели. Нещо ме плашат цените на хотелите.Има ли шанс да паднат по Коледа или черния петък.а самолетните билети? Изобщо с интерес ще следя вашите препоръки.

бъдете живи и здрави.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

@belissima74Ще се радвам да се запознаем и да направим общата снимка на някоя палуба или бар....., както е предвидено. Още ми се стува доста рано за самолетни билети. А за нощувките..........дааа цените в Копенхаген са доста солени. И на мен никак не ми харесаха.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Въпреки, че са точно покрай почивни дни/празници полетите /защото петък 22 май нямат полет и всеки ще лети събота на 23-ти и после следващия след почивните дни е 26-ти вторник/ си мисля, че ще паднат цените още е рано за добри цени за месец май, но знае ли човек...освен да говорим с Уиз за групова резервация да направят отсъпка 🤣🤣 ...нещо 200лв не ми се дават за билет... имаме време ще ги дебнем при положение, че март/април има за по 60лв дсупосочно

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 10 минути , Ivko каза:

...освен да говорим с Уиз за групова резервация да направят отсъпка 🤣🤣 ...нещо 200лв не ми се дават за билет... имаме време ще ги дебнем при положение, че март/април има за по 60лв дсупосочно

Или направо чартър да поръчаме😉

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 13 часа, belissima74 каза:

Започвам да сглобявам пътуването.Не сме били в скандинаеието досега. Мисля да купя билети за 21, да разгледаме Копенхаген и с Йоресунд кард до Малмьо да стигнем. Някой има ли готова програма да сподели.

Позволявам си да дам съвет, защото като брой дни прилича на нашата програма и вие бихте могли да направите нещо подобно. Ние летяхме на 7 септември, имахме две нощувки в Копенхаген. Вечерта на първия ден и целия втори ден посветихме на Копенхаген. На третия ден с Йоресунд картата направихме обиколка - Hillerød - замъка Фредериксборг, Helsingør и преминахме с ферибота в Helsingborg, където бях запазила една нощувка. На следващия ден отидохме до Малмьо, преминахме с влак по моста и се върнахме в Копенхаген, откъдето се качихме на ферибота за Осло. Две нощувки на кораба. 7 часа в Осло, доста наситени. След прибирането в Копенхаген имахме няколко часа там и в късния следобяд летяхме за България. Ако има нужда, ще пиша за хотели и транспорт.

 

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

А тези круизи винаги ли тръгват/пристигат по разписание? Ако решим да се връщаме с полета, който е в същия ден /26-ти/ в който акустира и кораба в Копенхаген...А някой мислил ли е да не се връща после от Осло ами да продължи на някъде? А има ли някак възможност/маршрут да се позлва само Осло-Копенхаген и после с тази карта да се пообиколи и да се прибереш после за София, че нещо софия-осло малко трудно е придвижването

 

@Маги доста добър маршрут сте направили....с малки допълнения мисля да се възползвам...а като транспорт какво Ви бе необходимио и предполагам целия сте го ползвали с картата и да за нощувка какво препоръчваш.

Връзка към мнение

По разписание са, да, или поне тези, с които аз съм пътувал! Не вярвам тези да не са!

Полета на 26.05. на WIZZ към София е вечерен, кораба акустира в Копенхаген сутринта, т.е. имаш на разположение целия ден, както и половината такъв на 24.05. преди да тръгне за Осло 😉!

Редактирано от Дидко
допълване на текста
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Благодаря Маги,

попрехвърлих старите теми и вашето мнение прочетох.

за в момента си мисля, след полета нощна разходка и на следващия ден с Оресунд кард  до Хелзингор,ферибот,Хелсингбор , Малмьо ,моста и Копенхаген ,в един ден. Вашия вариант с преспиване е чудесен ,но в предвид ,че сме с две деца и багаж няма да се получи.Така с тази карта ще мога да позлвам на следващия ден транспорт в Копенхаген и ако остане време до Хилерод.Последния ден преди круиза лежерна разходка ,както и след него.

Връзка към мнение
преди 37 минути , Ivko каза:

А тези круизи винаги ли тръгват/пристигат по разписание? Ако решим да се връщаме с полета, който е в същия ден /26-ти/ в който акустира и кораба в Копенхаген...

Да, по разписание се движат (е, 10-15 мин. може да има разминаване) . Корабът акоситра в Копенхаген в 9:45 сутринта, полетът на wizz е в 21:20 вечерта, има повече от 11 часа, какво точно те притеснява? :rolleyes: 

 

Цитат

 А има ли някак възможност/маршрут да се позлва само Осло-Копенхаген и после с тази карта да се пообиколи и да се прибереш после за София, че нещо софия-осло малко трудно е придвижването

 

Това няколко пъти го прочетох и все така не мога да разбера какво искаш да кажеш и какво питаш :rolleyes:

 

  • Смея се 1
Връзка към мнение

А мислите ли ,че е постижимо след круиза да се вземе оресунд карт и до вечерта да се мине по маршрута ,т,е да не е само  препускане,а раглеждане- било то и за кратко .

Това при вариант ,ако летим на 23.05.

Връзка към мнение
преди 11 минути , Фил каза:

Това няколко пъти го прочетох и все така не мога да разбера какво искаш да кажеш и какво питаш :rolleyes:

😂 имам предвид да се лети София-Осло /но полети има само с прикачване и сега са около 250лв/ после Осло-Копенхаген круиз, обиколка с картата и накрая Копенхаген-София, но като се замисля може и обратно осло-софия..просто идеята ми е да не се ползва пълния маршрут на круиза,че не знам дали ще го понеса/издържа по 17ч в посока 🙂 

Връзка към мнение
В момента, belissima74 каза:

А мислите ли ,че е постижимо след крузиа да се вземе оресунд карт и до вечерта да се мине по маршрута ,т,е да не е само  препускане,а раглеждане- било то и за кратко .

Вероятно е постижимо, но ще е голямо препускане почти без разглеждане, аз лично не виждам особен смисъл, трябват си два дни. Така че бих препоръчал прибиране с полета на следващия ден, 27-ми май, или пък да се лети към Копенхаген на 21-ви, вместо на 23-ти. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На 30 юли купих самолетни билети за двама, отиване и връщане на стойност 120 лева, а тази сума си я намалих още, използвайки част от точките си от Wizz ДСК картата. Почитателка съм на Airbnb и имам богато досие там, но за конкретния случай използвах хотели. Cabin city в Копенхаген, без претенции, приличен, на много добро място. За нас се оказа добър. Идеята за него взех от форума. В Хелзингборг - V Hotel Helsingborg, много добър, там използвах Genius 2 ниво и имах безплатна закуска. Не че това е толкова важно, но беше много добра, с шампанско, хайвер, сьомга, хубави сирена, домашни масло и конфитюри. Това беше единствения ден, в който ни валя дъжд и се чудя защо се понесохме към Малмьо в дъжда, ами не си останахме да си "закусваме". Копенхаген беше слънчев през цялото време. За транспорта - при пристигането в Копенхаген купихме карти за 24 часа, от автомат на летището. С тази карта се пътува и с влакчето от летището до гарата. Хотелът е близо до гарата. Използвахме ги за транспорт за следващия ден в Копенхаген. Със същата карта се качихме и на малко корабче (като фери) за движение по каналите. Ние го използвахме за да отидем до фонтана, но може и в други посоки. На следващия ден вече бяхме с картата Йоресунд. С нея - по влакове и използвахме автобус в Хилерод, за да отидем и да се върнем от замъка. Не е далеко, но времето ни беше малко. На втория ден от валидността на картата я използвахме (след Малмьо) за движение в Копенхаген и за придвижване до терминала на кораба.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 8 минути , Ivko каза:

😂 имам предвид да се лети София-Осло /но полети има само с прикачване и сега са около 250лв/ после Осло-Копенхаген круиз, обиколка с картата и накрая Копенхаген-София

Е, ти сам казваш, че е по-трудно придвижването  София - Осло, пък искаш да ползваш круиза само Осло-Копенхаген, не схващам логиката :rolleyes:
Иначе е възможно без проблем да ползваш само едната посока, но ако ако това е е първата отсечка, т.е. няма проблем да ползваш само Копенхаген-Осло, ако си закупил круиз Копенхаген-Осло-Копенхаген, респективно - само Осло-Копенхаген, ако си закупил круиз Осло-Копенхаген-Осло.  Впрочем, видният магеланец @Георги Матеев в момента прави точно това, ако не се лъжа - ползва круиза само в едната посока. 

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 20 минути , Фил каза:

Вероятно е постижимо, но ще е голямо препускане почти без разглеждане, аз лично не виждам особен смисъл, трябват си два дни. Така че бих препоръчал прибиране с полета на следващия ден, 27-ми май, или пък да се лети към Копенхаген на 21-ви, вместо на 23-ти.

Благодаря ,значи остава вариант полет 21.05 и програмата на Маги или всичките нощувки в Копенхаген , а 2 ден Йоресунд .

 А програма за Осло?

Хоп он хоп оф вариант ли е ?

Връзка към мнение
преди 2 минути , Фил каза:

 няма проблем да ползваш само Копенхаген-Осло, ако си закупил круиз Копенхаген-Осло-Копенхаген, респективно - само Осло-Копенхаген, ако си закупил круиз Осло-Копенхаген-Осло

 ахаааа ясноо първия вариант имам значи ако искам само в едната посока мога да ползвам само копенхаген-осло.....

Връзка към мнение

За първи път пътувахме само с по една раница. Не защото не исках да си платя priority, а защото не си представях при тази ми програма как ще се тътрим с куфарите или ще губим време да търсим места за оставянето им. Оказа се, че е възможно. Вслушах се в съвета на Фичо. Изобщо цялото пътуване стана след неговата идея за мини-круиза. Винаги има първи път, дори и когато си на 60+.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 37 минути , Маги каза:

за конкретния случай използвах хотели. Cabin city в Копенхаген, без претенции, приличен, на много добро място.

ние ползвахме другия от веригата - Cabinn Copenhagen, успях от някъде да го намеря за 75€ стаята, с референтен линк свалих до 60€  - добро местоположение и добри условия за тази цена - малки, леко спартански стаи, но много чисто, с нелоша гледка от прозореца и с минималистичен скандинавски дизайн, нещо като Ibis, идеално за една нощувка.
И доколкото за самолетите билети най-вероятно е още рано да се купуват, за настаняването съветвам пътуващите да се оглеждате отсега за разни  промоции, черни петъци, купони за намаление и т.н., понеже цените на хотелите в Копенхаген хич не са приятни! 
 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

17 май  вероятно е най-празничният ден в Норвегия,  та ако има вариант да сте тогава в Осло ще е хубаво изживяване. 

 

Ако е за в една посока,  вариант полет до Берген - влак до Осло - круиз - Копенхаген и околности също не е лош вариант (или в обратна посока) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Купуването на карта за 24 часа става и през телефона. Още преди да е акостирал корабът, си ги купих за последния ден, защото бяха ни останали за оглеждане места в Копенхаген, които бяха доста разпръснати, но пък желани (е, тази лакомия е позната за повечето от вас). Така или иначе трябваше да си купим билети от круизния терминал до града и след това до летището. Абсолютно оправдан разход за такъв град с различни зони и цени на билети. Но това е въпрос на лична преценка. Фичо вече ви е предупредил за мобилните данни на кораба. Аз "бързо" се усетих и съм само -20 лева.

Връзка към мнение

Хайде и ние в кюпа с две закупени каюти (едната е на @alienad) за 24 - 25 май 🙂  промоцията все още е валидна! И писва с билетите от Варна за Копенхаген. Сега остава да нагласим хотелите, полети и така нататък. Давайте идеи 🙂 

Специални благодарности на Фичо :))))  

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.