Прескочи до съдържание

Миникруиз Копенхаген - Осло - Копенхаген


Препоръчани мнения

Айде и аз в кюпа с покупка от леглото почти 🙂. Тенкю @Фил

Засега сме 3-ма с детето, но букнах 4ка каюта, ако дойде и комшийката с нас 😋

Сега остава да си направим една мини-тема 😉

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Сайта има и българска версия от която може по-лесно да се видят всички подробности и видовете каюти.

А това не е ли твърде дълго пътуване за два дена май можеше и нощувка в Осло да се направи така дали излизаха пак ниски цени? Ама като избера 24-ти защо автоматично ми дава 25-ти за връщане..как мога да го променя връщането?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И само да добавя нещо (да дам идея)- ако към схемата с полетите, която съм посочил по-горе, се добавят още 3-4 дни и се използва многократно коментираната във форума Йоресунд карта (цена 249DK ) за обиколка на протока Øresund , може да се получи една много приятна седмична разходка, включваща малко Дания, малко Швеция и малко Норвегия на много добра цена,  при това в едни от  най-скъпите райони на Европа (пък и на Света) , какъвто е Скандинавия. 

 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 21 минути , Ivko каза:

Сайта има и българска версия от която може по-лесно да се видят всички подробности и видовете каюти.

А това не е ли твърде дълго пътуване за два дена май можеше и нощувка в Осло да се направи така дали излизаха пак ниски цени?

Обичайно тия оферти излизат само за мини-круиз, тоест отиване едната вечер и връщане веднага. И то не за пътуване в петък и събота вечер. И не през лятото, когато корабите се винаги пълни. Цената на миникруизите по принцип е по-ниска отколкото на еднопосочен билет. Но няма проблеми да не се ползва връщането. Тоест, може да се слезе в Осло и оттам насетне да се продължи из Норвегия или накъдето си решите.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , master_of_germs каза:

Но няма проблеми да не се ползва връщането. Тоест, може да се слезе в Осло и оттам насетне да се продължи из Норвегия или накъдето си решите.

 Благодаря ти не се бях сетил за това...много добра идея, че нещо ще ми дойде много..

Връзка към мнение
преди 19 минути , Фил каза:

И само да добавя нещо (да дам идея)- ако към схемата с полетите, която съм посочил по-горе, се добавят още 3-4 дни и се използва многократно коментираната във форума Йоресунд карта (цена 249DK ) за обиколка на протока Øresund , може да се получи една много приятна седмична разходка, включваща малко Дания, малко Швеция и малко Норвегия на много добра цена,  при това в едни от  най-скъпите райони на Европа (пък и на Света) , какъвто е Скандинавия. 

 

Имаш предвид от Осло да се продължи из Норвегия ли? Благодаря ти за споделената находка! Аз взех 17-18.05, като ми се искаше пътуването да започне от 14.05, т.е. търся идеи за преди круиза. Надявам се да получа напътствия, не съм чела нищо конкретно за Скандинавия. 

Връзка към мнение
преди 53 минути , Ivko каза:

И ние сме двама :clapping::clapping:на @Фил   платени 18евро задвама срещу 64евро..

 

п.с. проверявайте си и спама,че на мен ми дойде там

Дублирам предупреждението, че и аз снощи чаках, преди тази сутрин да се сетя да си погледна спама на пощата 😄 

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Благодарност на Фичо и всички споделящи и помагащи!

Аз още се чудя, защото през май ще имаме друго пътуване, но да попитам...

В офертата пише, че промоцията е валидна при отплаване само в неделя, понеделник, вторник и сряда. Така ли е или някой е купил и за друг ден?

 https://www.dfds.com/da-dk/passagerfaerger/tilbud/halloween

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 34 минути , Цвете каза:

Имаш предвид от Осло да се продължи из Норвегия ли? Благодаря ти за споделената находка! Аз взех 17-18.05, като ми се искаше пътуването да започне от 14.05, т.е. търся идеи за преди круиза. Надявам се да получа напътствия, не съм чела нищо конкретно за Скандинавия. 

На Фичо идеята е да се завърти с билета за Йоресунд малко из Дания и Швеция, като това може да стане и преди, и след круиза. Този билет важи за два дни, просто трябва да се пресече Йоресунд в едната посока с ферибота между Хелсингьор и Хелсингборг, а в другата по моста между Копенхаген и Малмьо.

А идейката за продължаване в Норвегия след това е, ако се слезе в Осло, без да се ползва връщането до Копенхаген. Тоест, не става за дните преди кораба.

 

@noshtna_pticaПисах и по-горе - тия кораби се пълнят само през лятото и в петък и събота вечер, затова промоциите не са за пътувания, които включват летните месеци, нито петък и/или събота вечер на борда. 🙂 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 

преди 11 минути , noshtna_ptica каза:

Благодарност на Фичо и всички споделящи и помагащи!

Аз още се чудя, защото през май ще имаме друго пътуване, но да попитам...

В офертата пише, че промоцията е валидна при отплаване само в неделя, понеделник, вторник и сряда. Така ли е или някой е купил и за друг ден?

 https://www.dfds.com/da-dk/passagerfaerger/tilbud/halloween

Ами предполагам, че доста дни могат да се комбинират до края на май просто идеята тук бе да се ползват почивните покрай 24-ти

 

П.С. И нека верно да се направи нова тема с този маршрут, че стана доста разточена вече 🙂 🙂  и може да се предлагат дестинации после ако някой реши от Осло да продължи на някъде другаде.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Фил каза:

И само да добавя нещо (да дам идея)- ако към схемата с полетите, която съм посочил по-горе, се добавят още 3-4 дни и се използва многократно коментираната във форума Йоресунд карта (цена 249DK ) за обиколка на протока Øresund , може да се получи една много приятна седмична разходка, включваща малко Дания, малко Швеция и малко Норвегия на много добра цена,  при това в едни от  най-скъпите райони на Европа (пък и на Света) , какъвто е Скандинавия. 

 

Така направихме и ние през септември. Две нощувки в Копенхаген, една в Хелзингборг и две на кораба. От 7 до 12 септември. Чудесно пътуване се получи. Картата Йоресунд е много добре измислено нещо. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Значи, като дойде ред за чекиране или каквото е там предполагам си разбираш номер на каюта и всеки ще сподели да знаем къде да се търсим...ама такова нашествие в рамките на два дена от България сигурно ще ни сложат едни до други 😂😂

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към мнение

Ето и едно клипче на същия круиз и малко подробности как минава и какво да се види в Осло за 7 часа. Поне тук не виждам да има друсане и водата спокойна...😁😀

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 18 часа, lyusi каза:

Жив и здрав да си @Фил , @master_of_germs и ти! И ние сме на борда 24.05.-26.05. Магеланска сбирка в открито море се очертава 😀

 

Хайде и да се съберете на откритите палуби да пийнете по едно (две , три ... n ... ) за мое здраве :grin:, искам снимки!  

И още нещо, да не забравя да предупредя, защото аз гризнах малко дръвце :grin:  .  Когато започнете да се отдалечавате от брега и да излизате  в по-открито море, внимавайте в каква мрежа са ви телефоните и си изключете  мобилните данни , че се включва някаква сателитна мрежа от Telenor, която е налична на кораба.  Пак добре че лимитът ми беше само 70лв., че можеше сериозно да се набълбукам. :wacko:  
По принцип на екраните на телевизорите в каютите върви един основен канал с всякаква информация за кораба, придвижването, услугите и заведенията на борда и всичко е и на датски и на английски, а само ей това съобщение не беше преведено (ти да видиш) и не му бях обърнал внимание, а го загледах чак след като получих СМС от родния оператор, че съм достигнал лимита.

 

image.png.987dc069864ebf950be3244086e7e316.png

превод с помощта на гугъл:
 

TELENOR MARITIME
Telenor Maritime is a satellite service. The network opens when the ship is on sea. You will find that your phone shows either "MCP" after "Telenor maritime" in the display. Charge for use of your mobile phone is charged through your local mobile operator. For more information on using mobile telephony at sea and abroad, please contact  your telecommunications company.

 

 

 

  • Харесвам 8
  • Благодаря 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Фил каза:

Хайде и да се съберете на откритите палуби да пийнете по едно (две , три ... n ... ) за мое здраве :grin:, искам снимки!  
 

Задължително! 

Връзка към мнение
Георги Матеев

Аз в сряда ще правя това круизче в посока Осло-Копенхаген и после ще докладвам. Очаквайте също размазани (пиянски) и депресиращи ❤️ скандинавски пейзажи 🙂

  • Харесвам 5
  • Смея се 4
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 27 минути , Георги Матеев каза:

Аз в сряда ще правя това круизче в посока Осло-Копенхаген и после ще докладвам. Очаквайте също размазани (пиянски) и депресиращи ❤️ скандинавски пейзажи 🙂

Очаквам 😆

Връзка към мнение

А как стои въпросът с храната? Тъй като не включих нищо при резервацията, възможно ли е допълнително и предварително да доплатя  или на място на борда? Ииии кое си струва да се доплати и кое не? Ако някой знае разбира се? Защото е ясно , че гладни можем , но жадни...абсурд:)

  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Ами както каза @Фил / аз защо разбрах, че и ти си с нас през май 😶😒/ разлика в цената почти няма в това дали да аднеш в резервацията или на място, като до колкото видях ако си аднеш храна трябва да запазиш или ти запазват място в ресторанта. Според мен на място виждаш и избираш какво да ядеш/пиеш. Все пак има и бар/барове няма да останем жадни 🤣🤣

Значи няма да имаме/ползваме нет по време на пътя или...до колкото видях имаш wifi на кораба и го ползваш срещу такса.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 18 минути , Monika_Koko каза:

А как стои въпросът с храната? Тъй като не включих нищо при резервацията, възможно ли е допълнително и предварително да доплатя  или на място на борда? Ииии кое си струва да се доплати и кое не? Ако някой знае разбира се? Защото е ясно , че гладни можем , но жадни...абсурд:)

Аз не резервирах нищо, понеже все още има много време до пътуването, и нито самолетни билети сме взели, нито нищо. Мога да кажа за миникруиза Стокхолм-Хелсинки-Стокхолм, който правихме тази година покрай 24-ти май. С уговорката, че все пак не е същата компания. Там си резервирахме закуските предварително, беше по 11 евро на човек в сайта за закуска. Като шведската маса беше най-богатата такава, която съм виждал някога. Наяждахме се по пръсване, със солидни резени сьомга, да речем. И си правехме сандвичи за по-късно през деня, че в Хелсинки си е скъпичко. По принцип не трябва да се изнася храна от ресторанта, но никой не ни проверяваше. Но в сайта на онази компания имаше опция за отмяна на резервациите и връщане на парите срещу 2 евро допълнително на човек и ние си ги платихме.

Впоследствие, вече на кораба, видяхме, че опцията за закуска на бюфет си я предлагаха и на кораба, просто беше 12 евро, вместо 11 евро в сайта. Та предполагам, че и сега ще е така.

В сайта на DFDS, обаче, закуската е по 18 евро. Не е малко. Та ще го решавам или като имаме вече самолетни билети, или на място. Но съм убеден, че на кораба ще може да се плати на място. На корабите има безмитни магазини, там продават стандартните в такива магазини храни и напитки на поносими цени, та не може да няма и вода. Не помня, всъщност. В каютите има умивалници и водата си беше питейна. Бири имаше в безмитните, но не бяха студени, а в каютите няма хладилници. Това е за да те накарат да пиеш в баровете. Но пък повечето хора ходят на тия круизи точно с цел да пазаруват алкохол (и не само) от безмитните като за световно.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.