Прескочи до съдържание

Скитане по време на католическия Великден (9-13 април)


Препоръчани мнения

Една тема, съвършено подходяща за лексикон :grin:

 

Винаги изпадам в някакво слабоумие за този период - всяка година, а не ми се стои в Англия... Великден ми е много труден, като иде реч за близка дестинация с прилично време. Ако е за студ и дъжд, си го имам тук...

 

Ранен Великден като този - достатъчно студено е, за да не става много за лежерно скитане в Северна Европа - за презокеанско пътуване нямам отпуск. Отделно в този период цените високи, а тълпите огромни - особено в топлите дестинации като Южна Испания - последното силно ме нерви. Много ми се ходи в Севиля, но по време на Великден... (Наистина ли е драматично стълпотворение?). 

 

Преобърнах много опции (за места, където не съм била). Гледах Тунис, но е мъка отиването. Египет, Ливан - цени на самолети какая та прелест (£450 +), а за три дни не си заслужава. Последно си мислех за Турция... 

 

Миналата година точно така не успях да взема никакво решение и накрая прецапурках Ламанша и се запилях към Люксембург и Германия, но тогава времето беше чудесно. В началото на април може да е сурово в Северна Европа. 

 

Ще помогнете ли с идеи, моля - за скитане в относителна близост до UK? Излитане в четвъртък (леко бягство от работа), връщане в понеделник вечер. 

 

Моля за жокери от приятел 🙂  

Връзка към мнение

@Гост, в същата ситуация изпадам, откакто се върнахме в Европа. Студ при нас, колкото искаш, та и аз все гледам за по-топли местенца...

 

Били сме в Севиля за Нова година, също доста натоварен период и да ти кажа хич не се усещаха чак толкова хората. А и не само Севиля е страхотен град, цялата Андалусия е супер. Ще може да отидеш до Аламбра, Херез или други градчета по-наблизо, само че не знам какво ще е отворено, заради периода.

От твоята локация може и южна Италия, ако не си била, Португалия, Балеарски острови, Канарски острови (там ми се струва, че лудницата ще е най-голяма), Азорски острови...

Връзка към мнение

Времето не го мисли. Тази година пролетната ваканция в началото на април едни приятели бяха в Андалусия. Уж слънчевата Испания ги посрещна и изпрати с поройни дъждове, вятър и студ. Мисля, че и на @Zaro му вървеше по вода пътуването до там. 

Набързо прегледах скайскенера от Лондон за твоите дати 😀. Личният ми избор се спря на Прага😀

 

П.П.: Ако търсиш климатичен рай, заповядай в България😉

Редактирано от ДиянаВ
Връзка към мнение
преди 53 минути , Гост каза:

Една тема, съвършено подходяща за лексикон :grin:

 

Винаги изпадам в някакво слабоумие за този период - всяка година, а не ми се стои в Англия... Великден ми е много труден, като иде реч за близка дестинация с прилично време. Ако е за студ и дъжд, си го имам тук...

 

Ранен Великден като този - достатъчно студено е, за да не става много за лежерно скитане в Северна Европа - за презокеанско пътуване нямам отпуск. Отделно в този период цените високи, а тълпите огромни - особено в топлите дестинации като Южна Испания - последното силно ме нерви. Много ми се ходи в Севиля, но по време на Великден... (Наистина ли е драматично стълпотворение?). 

 

Преобърнах много опции (за места, където не съм била). Гледах Тунис, но е мъка отиването. Египет, Ливан - цени на самолети какая та прелест (£450 +), а за три дни не си заслужава. Последно си мислех за Турция... 

 

Миналата година точно така не успях да взема никакво решение и накрая прецапурках Ламанша и се запилях към Люксембург и Германия, но тогава времето беше чудесно. В началото на април може да е сурово в Северна Европа. 

 

Ще помогнете ли с идеи, моля - за скитане в относителна близост до UK? Излитане в четвъртък (леко бягство от работа), връщане в понеделник вечер. 

 

Моля за жокери от приятел 🙂  

Почивката по време на католически Великден трябва да е в некатолическа страна. Това обаче стеснява кръга на дестинациите и увеличава времето за пътуване. 

 

Винаги имаш вариант за някакви шотландски пикти 😄

Връзка към мнение
преди 16 минути , Zaro каза:

Почивката по време на католически Великден трябва да е в некатолическа страна. Това обаче стеснява кръга на дестинациите и увеличава времето за пътуване.  😄

Ох... Точно!  

преди 49 минути , ДиянаВ каза:

Личният ми избор се спря на Прага😉

Мислех я за началото на Май, имаме един почивен ден повече тогава 🙂 Иначе чудесна идея! 

преди 50 минути , ДиянаВ каза:

😀

П.П.: Ако търсиш климатичен рай, заповядай в България😉

България винаги е чудна идея! Ще трябва да обмисля увеличаване на посещенията си в България наистина... 

Връзка към мнение
преди 56 минути , Йосиф Милчов каза:

Прибалтика? Литва, Латвия или Естония

Ако се откажа от топло лежерстване, това е една много хубава идея. само където ми се струва доста на Север  🙂

преди 54 минути , DaBo каза:

@Гост, в същата ситуация изпадам, откакто се върнахме в Европа. Студ при нас, колкото искаш, та и аз все гледам за по-топли местенца...

Значи ме разбираш...  

 

преди 55 минути , DaBo каза:

...цялата Андалусия е супер. Ще може да отидеш до Аламбра, Херез или други градчета по-наблизо, само че не знам какво ще е отворено, заради периода.

От твоята локация може и южна Италия, ако не си била, Португалия, Балеарски острови, Канарски острови (там ми се струва, че лудницата ще е най-голяма), Азорски острови...

На някои места съм била (Италия, Андалусия - без южната й част), на други - не. Трябва да погледна Азорите и Португалия, да. Благодаря! 

Връзка към мнение
преди 8 минути , slujitel каза:

Точно за Ливан.

И аз мисля като теб... Просто цената е леко неприятна.

 

Ти знаеш, че е скъпо в Ливан. И като си наема сама кола и  хотел, става мазало. Но определено ми се ходи там. Благодаря! 

 

image.png.9f9e973afc596f8b444f85741a3fa4c4.png

Връзка към мнение
преди 10 минути , Гост каза:

И аз мисля като теб... Просто цената е леко неприятна.

 

Ти знаеш, че е скъпо в Ливан. И като си наема сама кола и  хотел, става мазало. Но определено ми се ходи там. Благодаря! 

 

image.png.9f9e973afc596f8b444f85741a3fa4c4.png

Нали си имаш дружка? Освен това ти можеш да си наемеш кола без шофьор. 

Връзка към мнение

Ще продължа да соча желани от мен дестинации, пък може да се засекат някъде желанията ни😀. Обичам християнска Европа, другото ми предложение е Лион, Франция - кеф ти разходки в града и вкусна храна, кеф ти айларипи в Алпите😁

 

Връзка към мнение
преди 5 минути , slujitel каза:

Нали си имаш дружка? Освен това ти можеш да си наемеш кола без шофьор. 

Моята дружка е била в Ливан  🙂 А и си има семейство и задължения и не винаги може да ми уйдурдисва на акълите и неангажираната ми природа 😄

Ще погледна в детайли Ливан отново... 

преди 5 минути , ДиянаВ каза:

Ще продължа да соча желани от мен дестинации, пък може да се засекат някъде желанията ни😀. Обичам християнска Европа, другото ми предложение е Лион, Франция - кеф ти разходки в града и вкусна храна, кеф ти айларипи в Алпите😁

 

Точно това е идеята на темата, благодаря! А може и някой друг да "намаже" от нея, не само аз  🙂

Връзка към мнение

Турция е толкоооова добра идея! Не я подминавай. Четири дни в Кападокия - няма да ги усетиш как са минали. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 35 минути , Гост каза:

Моята дружка е била в Ливан  🙂 А и си има семейство и задължения и не винаги може да ми уйдурдисва на акълите и неангажираната ми природа 😄

Ще погледна в детайли Ливан отново... 

Точно това е идеята на темата, благодаря! А може и някой друг да "намаже" от нея, не само аз  🙂

Друга дружка имах впредвид,  Василена,  нали иска?

Връзка към мнение
преди 40 минути , Polina каза:

Турция е толкоооова добра идея! Не я подминавай. Четири дни в Кападокия - няма да ги усетиш как са минали. 

Това ми беше една от идеите, благодаря  🙂

преди 23 минути , slujitel каза:

Друга дружка имах впредвид,  Василена,  нали иска?

@Василена не може да пътува по празници и извън летния период, тогава се налага да си вади хляба  🙂 Великден е изключен за нея.

Връзка към мнение
Преди 1 час, Гост каза:

Ти знаеш, че е скъпо в Ливан. И като си наема сама кола и  хотел, става мазало.

В Ливан по принцип не е много скъпо.

А за колата под наем ... я забрави тази идея! 

Аз винаги съм ОК за повторение, ама точно в този период ми е невъзможно. :ph34r:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 58 минути , Mary каза:

В Ливан по принцип не е много скъпо.

А за колата под наем ... я забрави тази идея! 

Аз винаги съм ОК за повторение, ама точно в този период ми е невъзможно. :ph34r:

Не е толкова сложно за колата,  по наше мнение. И мъжа ми и другия ни спътник изказаха мнение,  че са щели да се справят. Според мен не е по зле от Йордания,  където мъжа ми си кара без проблем. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз мога ли да ти дам такава идея: иди на https://rewardflightfinder.com/ и намери докъде има места по великден, и voila. Все ще намериш нещо интересно за гледане и правене в района.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 28 минути , neuromancer каза:

Аз мога ли да ти дам такава идея: иди на https://rewardflightfinder.com/ и намери докъде има места по великден, и voila. Все ще намериш нещо интересно за гледане и правене в района.

 

Супер идея! Обаче... 

 

image.png.3d32e992ad782cb9669860601d2828a5.png

Връзка към мнение
Преди 1 час, Василена каза:

Любимата Португалия , никога не разочарова .🥰

Гледах билетите. Това е много реално... Макар че и Португалия е католическа държава, доколкото знам. Ще направя проверка за някои основни забележителности и ще я включа като основен конкурент  🙂 Благодаря ти! 

Връзка към мнение
преди 24 минути , Гост каза:

 

Супер идея! Обаче... 

 

image.png.3d32e992ad782cb9669860601d2828a5.png

А, ми не знам, ти не тръгваш ли от Лондон, току-що пробвах и стана...

Пиши LON, не LHR 

Има и много готината опция да си знаеш датите, ама да не знаеш къде искаш да отидеш, само че струва 3 кинта

Връзка към мнение

И моята първа идея беше Португалия. Като каза обаче, че не икаш тълпи туристи, не я предложих. Чела съм писанията ти за Алгарве, защото имам идея за пътуване до там, харесах и Корвоейрьо /така ли се пише не знам/🙂. Била съм в Лисабон по Великден преди 3 години. Не е по-малко туристическо от Севиля🙂. То къде ли не в Европа ще е пренаселено по това време. Ще трябва да направиш компромис с навалиците туристи, а и все ще се намери местенце за теб😉

Връзка към мнение

Сега, ако не искаш католическа, и на юг, ти остават неща като Мароко, Египет, Гърция... Само че пак може да има тълпи от туристи 

За Санкт Петербург вече има електронни визи, та си е опция...

Връзка към мнение

Рейни, ако отидеш на католическия великден в православна страна, ще уцелиш Цветница. Което също си е голям празник. 

Та от мене като идея - Армения или Грузия. НА мене ми се върти нейде из мозъчните ядра подобна идея, даже, ако мога да ги съчетая и за двата великдена, че имам много отпуск за чистене. Но на Уиз полетите Лутън-Кутайси са четвъртък-неделя (късно следобед), та не знам доколко си мобилна с датите. И засега цената е тесла...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.