Прескочи до съдържание

Скитане по време на католическия Великден (9-13 април)


Препоръчани мнения

преди 10 минути , ДиянаВ каза:

Ще трябва да направиш компромис с навалиците туристи... 😉

Явно така ще трябва. Оф... Благодаря! 

преди 16 минути , neuromancer каза:

Има и много готината опция да си знаеш датите, ама да не знаеш къде искаш да отидеш, само че струва 3 кинта

Това имах предвид 🙂 

Връзка към мнение
преди 18 минути , master_of_germs каза:

Рейни, ако отидеш на католическия великден в православна страна, ще уцелиш Цветница. Което също си е голям празник. 

Та от мене като идея - Армения или Грузия. НА мене ми се върти нейде из мозъчните ядра подобна идея, даже, ако мога да ги съчетая и за двата великдена, че имам много отпуск за чистене. Но на Уиз полетите Лутън-Кутайси са четвъртък-неделя (късно следобед), та не знам доколко си мобилна с датите. И засега цената е тесла...

Грузия ми е в плановете, само където искам да ида там, където беше @Polina - в планините, а не знам дали е подходящо времето тогава. Самолетните билети oпределено не са 🙂

 

Благодаря ти! 

Връзка към мнение
2 minutes ago, Гост said:

Явно така ще трябва. Оф... Благодаря! 

Спокойно, ще се справиш с азиатските туристи. Ние ще харесваме споделените ти истории и снимки, дори и в Мурманск да отидеш 😃

Връзка към мнение
преди 14 минути , Гост каза:

Това имах предвид 🙂 

Ами ти си в Лондон и имаш 150 дестинации, все си струва 3 кинта при твоите дати 🙂 

Аз имам 2 възможни маршрута и ги извъртам за половин минута, иначе щях да си взема ако имаше такова нещо за тук

Аз все се каня да пробвам да си направя, ама трябва да уча

Връзка към мнение
преди 6 минути , ДиянаВ каза:

Ние ще харесваме споделените ти истории и снимки, дори и в Мурманск да отидеш 😃

Оффтопик: Тия дни се мотаеха разни професионални предложения за Yuzhno-Kirinskoye (YK) field, та кой знае... :laugh:

преди 4 минути , neuromancer каза:

Ами ти си в Лондон и имаш 150 дестинации, все си струва 3 кинта при твоите дати 🙂 

Аз имам 2 възможни маршрута и ги извъртам за половин минута, иначе щях да си взема ако имаше такова нещо за тук

Прав си! Ще го направя и ще споделя резултата. Благодаря! 

Връзка към мнение

@Гост, ние в крайна сметка взехме билети за Киев за православния Великден. Та ти го слагам в темата като идейка и за вашите празнични дни в Англията. Гледам, че и УИЗ и Райън имат полети в хубави часове. В петък рано сутрин от Англия, връщанията в понеделника са около обед. Цените им са резачки понастоящем, но отсега за тия дати навсякъде е така.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 39 минути , master_of_germs каза:

@Гост, ние в крайна сметка взехме билети за Киев за православния Великден. Та ти го слагам в темата като идейка и за вашите празнични дни в Англията. Гледам, че и УИЗ и Райън имат полети в хубави часове. В петък рано сутрин от Англия, връщанията в понеделника са около обед. Цените им са резачки понастоящем, но отсега за тия дати навсякъде е така.

Благодаря за идеята, но в началото на Април ще ми е студено там. Студ си имам и в Англия... Иначе аз в Киев ще отида основно заради @DaBo 🙂  

 

Засега фаворит ми е Кападокия, но ще изчакам промоции на Turkish през Януари, надявам се да има такива... 

Връзка към мнение

С нетърпение ще те чакам, ама наистина по топло време, че иначе нищо не се разбира от града и хубавините му. 😉

Иначе Кападокия звучи супер! Дано турците пуснат някоя промоцийка, не съм виждала нещо от тях скоро време.

Връзка към мнение
преди 3 часа, DaBo каза:

@master_of_germs, ако ви остане време, обадете се за по едно питие! И ако имате нужда от някакво инфо, също.

Обезателно 😎 дотук сме седем магеланци, но се очаква да станем и по-голяма тумба🙂 В средата на април чак толкова ли е студено? Мене в Москва през юли в 10 от 13 дни ме валяха дъждове и градушки и въпреки това съм с прекрасни впечатления, та не мисля, че каквото и да е време би ми развалило преживяването в Киев.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
17 minutes ago, master_of_germs said:

Обезателно 😎 дотук сме седем магеланци, но се очаква да станем и по-голяма тумба🙂 В средата на април чак толкова ли е студено? Мене в Москва през юли в 10 от 13 дни ме валяха дъждове и градушки и въпреки това съм с прекрасни впечатления, та не мисля, че каквото и да е време би ми развалило преживяването в Киев.

Зависи от годината. Миналата април беше много приятен, на 1.12. имаше сняг над колената, а тази в София падна преди тук. В момента е ясно с влажен студ. Като наближи времето, ще дам инструкции за дрехите. 😉

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сега виждам терзанията Рейнини и давам всичките си  гласове за Търция и подкрепям @Polina отново с всичките си гласове .Хубавините в Кападокия са целогодишни, хотелите също, а кухнята - беден ми е речника за сравнения. Три дни яли , пили и се веселили ! Какво му трябва на човек  ? :wink:

Едно рамо от Pegasus .

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Някое гръцко островче не е ли останало из плановете ти?  Тогава ще цъфти, няма да е горещо и може да ти е приятно и лежерно с по-културен фокус. 

Или пък се метни до Лофотен и виж евентуално сияние. 

Кападокия е добра идея, колкото и да недолюбвам страната. 

Аз си мисля, че Северна Испания и Португалия не са толкова туристически и може да си намериш нещо за правене. 

Планините на Грузия хората и зимата успяха да ги посетят. Но не мисля, че ще е толкова красиво преди да се раззелени и разцъфти. Освен ако не е още снежно,  тогава ще е страхотно. Провери за всеки случай. 

 

Връзка към мнение
преди 3 часа, master_of_germs каза:

...та не мисля, че каквото и да е време би ми развалило преживяването в Киев.

Пожелавам ви и прекрасно време, и прекрасни емоции! 🙂 А за времето друг решава, знаеш... 🙂 Пардон, ти беше атеист :laugh:

 

преди 1 час, Lindt каза:

Някое гръцко островче не е ли останало из плановете ти?  Тогава ще цъфти, няма да е горещо и може да ти е приятно и лежерно с по-културен фокус. 

Ще ми се скъса сърцето да не мога да се къпя... Затова и малка утайка имам от Южна Португалия - леденото море не можах да го преглътна. 

 

преди 1 час, Lindt каза:

Или пък се метни до Лофотен и виж евентуално сияние. 

Мечта... Но - лятото! Не това. Някое... 

 

преди 1 час, Lindt каза:

Аз си мисля, че Северна Испания и Португалия не са толкова туристически и може да си намериш нещо за правене. 

Абсолютно си права - храна! 🙂 макар че Сан Себастиян е (чувала съм) силно атрактивен. Обаче началото на Април - студ! Португалия ми е опция определено... 

 

преди 1 час, Lindt каза:

Планините на Грузия хората и зимата успяха да ги посетят. Но не мисля, че ще е толкова красиво преди да се раззелени и разцъфти. Освен ако не е още снежно,  тогава ще е страхотно. Провери за всеки случай. 

Лятото. Само лятото, Някое лято... 

 

Ужасна съм, ама пък искрена 🙂 

Връзка към мнение

@Malia търсеше компания за Саудитска Арабия в съседната тема. Много е радикално - Великден в Саудитска Арабия 

  • Смея се 5
Връзка към мнение
преди 8 минути , Гост каза:

Пожелавам ви и прекрасно време, и прекрасни емоции! 🙂 А за времето друг решава, знаеш... 🙂 Пардон, ти беше атеист :laugh:

 

Ще ми се скъса сърцето да не мога да се къпя... Затова и малка утайка имам от Южна Португалия - леденото море не можах да го преглътна. 

 

Мечта... Но - лятото! Не това. Някое... 

 

Абсолютно си права - храна! 🙂 макар че Сан Себастиян е (чувала съм) силно атрактивен. Обаче началото на Април - студ! Португалия ми е опция определено... 

 

Лятото. Само лятото, Някое лято... 

 

Ужасна съм, ама пък искрена 🙂 

Разбирам. Затова не се справям с пътуванията в този сезон. Отчитам някакви, защото не ни свърта, но не си спомням с трепет нито един април. Тази пролет харесах Англия повече от Мадейра, така че ако не го измислиш, не се терзай. По-добре повтори някое място като Сицилия, отколкото другаде, където не можеш да оцениш потенциала. 

Спомних си, че те пращам в Кападокия от онзи престъпно скъп балон в Мианмар. Време ти е, няма проблем със сезона.  

 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 20 минути , Lindt каза:

Разбирам. Затова не се справям с пътуванията в този сезон. Отчитам някакви, защото не ни свърта, но не си спомням с трепет нито един април.

 

Ние пък правим най-хубавите си пътувания точно по великден. Тази година - в Чехия, предната - в Бавария...  Преди няколко години в Англия въпреки странното време, което в рамките на час се луташе по няколко пъти между пек, дъжд и градушка.

Всъщност великденската бохемска (демек - чешка) рапсодия ми остана в сърцето повече отколкото новата година по къси гащи в Азия и лятото в Доломитите... И сякаш е крайно време да понапиша нещо за нея...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 6 минути , master_of_germs каза:

Ние пък правим най-хубавите си пътувания точно по великден. Тази година - в Чехия, предната - в Бавария...  Преди няколко години в Англия въпреки странното време, което в рамките на час се луташе по няколко пъти между пек, дъжд и градушка.

Всъщност великденската бохемска (демек - чешка) рапсодия ми остана в сърцето повече отколкото новата година по къси гащи в Азия и лятото в Доломитите... И сякаш е крайно време да понапиша нещо за нея...

Ами на мен изобщо не ми допадна баварския Великден. Нямаше листа по дърветата, кафяви сгради, ужасен студ. В този сезон аз вече си искам пролет и не ми понасят тези неща с 10 градуса, дъжд и сиви градове. Тоест цяла средна Европа има голям хикс. За Великден ще се прежаля, защото не харча отпуск, но няма шанс да е на челно място в пътуванията ми. Така че бих се гмурнала обратно в зимата с правилно облекло, предпочитам да се  забия в някоя пряспа да се уча да ходя в сняг, ще ми донесе повече емоции.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Ами ние бяхме в планина в сняг и по къс ръкав. Хем тогава великден беше съвсем в началото на април. А не мисля, че някъде другаде можеш да намериш по-шарени градове, отколкото в Централна Европа (ОК, в Латинска Америка, ама оная шарения на мене ми идва в повече, сякаш 🙂 ). Разни хора - хора разни. 😉  То затова и тази тема си е лексиконна. 🙂 Аз, например, харесвам есенни багри, докато пролетният цъфтеж нещо не ме привлича. Ама пусто, есента ми е почти невъзможно да ползвам отпуск 😕 

Връзка към мнение
преди 53 минути , neuromancer каза:

@Malia търсеше компания за Саудитска Арабия в съседната тема. Много е радикално - Великден в Саудитска Арабия 

След Иран, Киргизстан и Таджикистан ми предлагаш Саудитска Арабия? Много ме надценяваш :laugh:

Връзка към мнение
преди 1 минута , Гост каза:

След Иран, Киргизстан и Таджикистан ми предлагаш Саудитска Арабия? Много ме надценяваш :laugh:

В този форум никой не би направил грешката да те подцени 🙂 

Връзка към мнение
преди 3 минути , Гост каза:

След Иран, Киргизстан и Таджикистан ми предлагаш Саудитска Арабия? Много ме надценяваш :laugh:

С ирански печат в паспорта (ако имаш) може би не е добра идея да посещаваш КСА. Дестинацията е слабо разработена и засега малко се знае по въпроса, но се знае колко се „обичат“ саудитите и персите.

Аз, обратно на Zaro, бих ти предложил за католическия Великден да си в католическа страна. Португалия. Но не в голям град, а в по-малко селище, където, можеш да се надяваш, традициите са по-съхранени и ще можеш да се порадваш на автентично празнично настроение. Сега, вярно, че Великден е ден с трагичен заряд и едва ли би могла да очакваш някакви радостни възгласи, доматени фиести, замерване с халва и други такива, но предвид последвалото възкресение се очаква и настроението да не е минорно. Всъщност такова със сигурност ще е на Велики петък и колкото по-силно вярващи са местните, толкова по-брутално ще бъде.

Проверих. В Португалия за Великден ядат агнешко с картофи :smile:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , Goal & Boss каза:

...

Проверих. В Португалия за Великден ядат агнешко с картофи :smile:

Всички ядат агнешко на Великден. Проверих традиционното меню в поне 10 държави миналата година, но ме домързя да разбера защо. 

  • Шок 1
Връзка към мнение
В момента, Lindt каза:

Всички ядат агнешко на Великден. Проверих традиционното меню в поне 10 държави миналата година, но ме домързя да разбера защо. 

Защото са видели от нас, защо! 😠

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , Goal & Boss каза:

С ирански печат в паспорта (ако имаш) може би не е добра идея да посещаваш КСА. Дестинацията е слабо разработена и засега малко се знае по въпроса, но се знае колко се „обичат“ саудитите и персите.:smile:

Нямам ирански печат - визата беше на хвърчащо листче 🙂 

 

По принцип, не ме свързва велика любов със саудитците - още помня презрителните им погледи в разни ситуации, но знам, че не е било лично. Просто те са си такива. Някога може и да пожелая да отида, но няма да е сега. Исках преди време - за една командировка, защото ми беше интересно. Като турист не знам... 

 

Иначе просто се шегувах със себе си - аз съм сериозен епикуреец, та да не пресолявам манджата с неепикурейски държави 🙂 А земните удоволствия не са често срещани в The Kingdom. Освен за някои привилегировани касти, разбира се... 

 

Чудесна идея даваш, да 🙂 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.