Прескочи до съдържание

Търся вдъхновение за 2014


Препоръчани мнения

Благодарение на Георги,  Гватемала излезе с едни гърди напред.

 

Бих препоръчал да действаш, ако ти се действа. Няма да издържат много тия цени. Провери как са и полетите до Берлин, предполагам Bulgaria Air ще излезе най-добре с куфар, но зависи и от часовете...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз намирам цена от 520 евро за тези дати Тя щеше да ми се види много изгодна, ако не бях видяла твоята оферта. (За сравние толкова платих до Тбилиси).

 

520 за самолетчето до Тбилиси или всичко ти излезе толкова? 

Връзка към коментар

Има и един плаж на Phi Phi Islands, който не е пренаселен и е много красив - Laemthong Beach, качил съм снимки в албум

 

То като се изнесат днeвните туристи в късния следобед целия Phi Phi  Don  си става много спокойно място  :) 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Няма нужда човек да се изръсва като мен. Напр. има полети на уиз до Кутаиси, поляците така пътуваха. Може и през Киев - за нас сигурно така ще е най-изгодно. Аз просто не си бях написала домашното. Но не съжалявам, Грузия си заслужава.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

То като се изнесат днeвните туристи в късния следобед целия Phi Phi  Don  си става много спокойно място  :) 

За мен Ton Sai, където спират фериботите си е шумно даже и вечер, това място, което ти посочих е спокойно по всяко време (много малко и рядко идват днвени туристи), на около 35 мин. с лодка от пристана на ферито е. Всеки си има любими места де, това пък за някои хора може и да е прекалено изолирано, ако не броим хотелските има само един ресторант и едно ако изобщо може да се нарече магазинче с изключително ограничен асортимент (аз си вземах бира от там).

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
 

И време (търся)  :) ...

Това ми трябва и на мен. Засега сумарно през 2014 ще съм на път около 60 дена, като ги преброих ми стана съвестно да мисля за още, та евентуално нещо за следващата Нова година някъде над 20 градуса ако успея да скалъпя.  :rolleyes:

Иначе мислех Виетнам, Лаос и Камбоджа да е през тази година, но явно пак ще трябва да отложа, освен ако не отида там за Нова година, но пък тогава точно не е препоръчително климатично.

 

Само Нова Зеландия се издигна в класацията пак заради разкази на приятели, но съм си я харесала за дестинация по Нова година.

Точно когато цените на билетите скачат двойно, за съжаление. Сидни за Нова година ако изскочи на поносими цени, се мятам без секунда размисъл, но е много малко вероятно, поне според данни от последните две години. Остава вариант с прекачване през ЮИ Азия и от там с някоя от големите местни нискотарифни, но пак е трудно в този период от годината.

Връзка към коментар

 

 

Това ми трябва и на мен. Засега сумарно през 2014 ще съм на път около 60 дена, като ги преброих ми стана съвестно да мисля за още, та евентуално нещо за следващата Нова година някъде над 20 градуса ако успея да скалъпя.  :rolleyes:

Иначе мислех Виетнам, Лаос и Камбоджа да е през тази година, но явно пак ще трябва да отложа, освен ако не отида там за Нова година, но пък тогава точно не е препоръчително климатично.

 

С тия 60 дни си направо за завиждане :) , пък ако добавим и още за Нова Година...

 

Хич недей се жалва от липса на време   :lol:

Редактирано от Бръмбар
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ами за Нова година в Нова Зеландия ме запали същата мацка, виновна за ходенете ми в Грузия:

http://gulchiora.blogspot.com/2012/01/blog-post.html

Брей, много добре воден дневник, аз усетих НЗ по сходен начин и почти същите неща ми правеха впечатление. Жалко, че няма всичко от Южния остров, по- на сърце ми е определено. Иначе съм впечатлен какво нещо покриха за една седмица хахахаха, интересно ми беше да видя тея рейсове как работят, rat race за мен, но ако времето е ограничено мисля, че е ОК.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодарение на Георги,  Гватемала излезе с едни гърди напред.

Пускай се, ще помагаме. Заслужава си! Аз се върнах от Централна Америка променен, само Африка ми е действала толкова силно преди това.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Взимай билет и тогава ще си разказваме:) Общо взето различен свят - много беднотия, много богати, много екзотика (вулкани, джунгли, езера, птици, животни), много култура (останки от градове на маите, колониални градове, т.н.), много готини местни хора, добре развита туристическа индустрия (пълно най-вече с грингос и немалко европейци), няма визи за нас и се срещат супер хора по хостели и т.н., с които да си разцъквате.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

И повече да станете билетите ги няма вече, ще дебнем пак :)

Да ми е като обица на ухото - да гледам веднага като публикуваш такава оферта, 'ма то трябва да се работи от време на време

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да ми е като обица на ухото - да гледам веднага като публикуваш такава оферта, 'ма то трябва да се работи от време на време

 

А-а-а, това е златно правило. Както и никога да не се обаждаш до авиокомпанията и да питаш "Ама наистина ли ще ме закарате за $10 до Щатите?", ама тук чак такива изцепки май няма да има.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Koeто ме подсеща да питам Kyuubi - [/size]тази Латинска Америка от подписа  наведнъж ли я покри или в няколко пътувания , щото ми изглежда на няколкомесечно пътешествие  :)

Живял съм известно време в Гватемала, аз съм често по-скоро лонг-търм пътешественик и опортюнист :)

 

Иначе Централна Америка си се обхожда за два-три месеца доволно подробно, доста е компактно.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Ами аз затова ги отлагам Америките, уж с едно отиване да ги покоря. И преди 2г напуснах работа, ама домашните животни веднага ме строиха в две редици да си намеря друга, сега съжалявам донякъде.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.