Прескочи до съдържание

Търся вдъхновение за 2014


Препоръчани мнения

  • 2 седмици по-късно ...

Та, идеята ми е: Боливия 1-20 септември. За самолетни билети, явно, е рано още. Притеснения: височинната болест, черна котка.

 

Прекрасна идея. Няма да се плашиш от нищо. Там е страхотно и много ще ти хареса.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Дано успея. Но ще си направя плана, за да съм готова. Ако не стане тази година - след няколко. Може да отлагам пътуванията с година-десет, но ги осъществявам. И като теб - ще продължа с планирането, за да мога да "скоча" на коя да е оферта, затова ти благодаря за идеята.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

За дестинацията никой не може да те посъветва. Това трябва да е личен избор, и да имаш желание да отидеш там. :)

 

Сега за цената:

Ако си готова да ги дадеш (без да се отрази това на комфорта ти на живот), и ако си решила, че моментът да отидеш до Аржентина не търпи повече отлагане, 650 евро е напълно приемлива цена до там. Ососбено за полет от София на цял билет. Но в никакъв случай не е нещо изключително, де.

Ако може да изчакваш още, или пък не е задължително за теб да отидеш точно в края на март-април 2014, аз на твое място не бих бързал.

Всъщност сега като се замисля, така или иначе евтините билети от около 420-450 евро до Ю Америка са от Испания, Германия, Франция, Белгия, Англия, и като сложиш билет от София до там, пак горе долу толкова ще се върже. Да спестиш най-много 50-70 евро, но ще пътуваш на отделни билети.

 

Няма да се "минеш" трагично, цената е добра! Особено ако не ти се занимава да дебнеш за оферта, и нищиш сайтове. :)

 

 

П.П. това е отговор на питането на Childish

 

Изкушавам се да си купя билет от КЛМ до Буенос Айрес за втората половина на март - началото на април за 650 евро. Какво ще ме посъветвате?

Редактирано от wilks
Връзка към коментар

КЛМ я обявяват тази цена като "промоционална", но си мисля че срещаха подобни и преди време, в други периоди. Т.е. ако се чудиш заради цената в контекста на оная тема за спонтанността ще има подобни цени и за в бъдеще и не е задължително сега да скачаш. Но ако Аржентина отдавна ти е в списъка, цената е удобен повод да се възползваш :)

Връзка към коментар

Благодаря за отговора.

Да, и на мен офертите на КЛМ в момента, въпреки че ги водят промоционални, не ми се виждат много намалени. Особено за другите дестинации в Америките. Само за Буенос Айрес ми се вижда прилична.

Но колкото повече мисля, ако сега си изразходя отпуската, ще трябва да стискам зъби до края на годината.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Ето още една класация с дестинации от Латинска Америка, които трябва да се видят... 

http://www.buzzfeed.com/conzpreti/26-breathtaking-places-in-latin-america-you-should-visit-thi

 

Дали ще успея? Е, поне ще започна с Номер 1.

(снимката е от горната връзка)enhanced-buzz-wide-14441-1393534841-19.j

Редактирано от Childish
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Ето още една класация с дестинации от Латинска Америка, които трябва да се видят... 

http://www.buzzfeed.com/conzpreti/26-breathtaking-places-in-latin-america-you-should-visit-thi

Точно за половината от посочените дестинации имам вече готови планове, или сериозни намерения да посетя. Но сега като видях и останалите 13, се замислих и за тях :)

Тук, обаче, отново се намесва като основна пречка липсата на време...

 

Дюните и плажовете на Jericoacoara в Бразилия са ми мечта от доста време, въпреки че определено не съм по плажните дестинации. Даже бях писал за това райско място някъде из темите назад.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И аз не си падам по плажните дестинации. Те са … за живеене, а не за почивка.

 

Аз трябва да отметна 2 страни от този списък тази година, ако може, че изоставам с десетилетие с пътуванията.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

На швейцарците пък каквото точно им е "екото", като всичко им е стерилизирано до степен на пълно мъртвило? Безжизнена красота!

 

Иначе след Китай явно съм се претоварил психически, защото не ми се ходи никъде по-далеч от, да кажем, Германия. Ама ще ми мине скоро, споко :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Аз бях така да не ми се ходи никъде две седмици, надалеко де, след като се върнах от Азия. Ама ми минА! :lol: :lol:

Вече съм готова да хукна, та се вкопчих в това Мароко и само това ми в ума. Мисля го...

А, иначе вече съм готова с плана за март, само чакаме катарците да скокнат в промо на есен.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз бях така да не ми се ходи никъде две седмици, надалеко де, след като се върнах от Азия. Ама ми минА! :lol: :lol:

Вече съм готова да хукна, та се вкопчих в това Мароко и само това ми в ума. Мисля го...

А, иначе вече съм готова с плана за март, само чакаме катарците да скокнат в промо на есен.

На мен Мароко в комбинация с Испания ми е мечта от години,... та ти следя темата.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Върнах се от пътуване и естествено мисля вече за следващото...

 

Класация Топ 5 еко държави:

http://www.highviewart.com/articles/view/1719

(Мен ме вълнува номер 5 ;) )

номер 5 и аз съм го набелязал в комбинация с Панама (евентуално и Никарагуа, ако успея да извадя още 5-6 дена допълнително към трите седмици). Но в моя случай трябва задължително да е през февруари   :P Годината - когато излезе "моята" цена, от 2016 нататък. 2015 вече си е резерве и там нещата са ясни.

Като гледам обаче, на теб не ти се чака толкова, така че и този път няма "да се уцелим" на дати и дестинация  :rolleyes:

Връзка към коментар

номер 5 и аз съм го набелязал в комбинация с Панама (евентуално и Никарагуа, ако успея да извадя още 5-6 дена допълнително към трите седмици). Но в моя случай трябва задължително да е през февруари   :P Годината - когато излезе "моята" цена, от 2016 нататък. 2015 вече си е резерве и там нещата са ясни.

Като гледам обаче, на теб не ти се чака толкова, така че и този път няма "да се уцелим" на дати и дестинация  :rolleyes:

Както съм написала по-горе, целта са две централно/южноамерикански дестинации за година. Но то плановете са едно нещо, изпълението им ... друго.

Иначе се "уцелваме" по дати и дестинации, но не и по двете едновременно  ;)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Една от идеите за следващото пътуване е с корабче по Амазонка. Някой да го е правил?

Аз, ама не както ти го мислиш май, а само 2-3 часа до хотела. Ако искаш да пътуваш с местните до някой град на 2-3 дена път, купуваш един хамак, отиваш рано на кораба, за да намериш хубаво място...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.