Прескочи до съдържание

Подводна фотография


Препоръчани мнения

На 14.01.2020 г. в 2:18, ivooo каза:

Слагам и силикагелно пликче, но и това понякога не помага. 

Между другото имам затруднения с намирането на такива пликчета и ги суша във фурната. 

 

Иди до който и да е зоомагазин и си купи силикагелова тоалетна за котки - 1,5кг е около 5-6 лева - направи си толкова пликчета колкото искаш

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имам въпрос - купих си кейс за подводни снимки за huawei p30pro, кейса е ок, не пуска вода но имам проблем - когато е на сухо си работя с телефона вътре в кейса без проблем, когато го потопя във вода екрана спира да реагира на докосване. Пробвах с какво ли не, но някакъв положителен резултат и то не такъв какъвто искам има само със стилус за таблет. Нито мога да го фокусирам на обекта който искам да снимам, нито да го настроя както трябва. Ако някой има идеи какво да направя ще бъда много благодарен.

IMG_20200215_101006.thumb.jpg.050ba798e67cb792fc2dbc33361b787e.jpg

 

 

Връзка към коментар
преди 2 часа, EmoKrastev каза:

Имам въпрос - купих си кейс за подводни снимки за huawei p30pro, кейса е ок, не пуска вода но имам проблем - когато е на сухо си работя с телефона вътре в кейса без проблем, когато го потопя във вода екрана спира да реагира на докосване. Пробвах с какво ли не, но някакъв положителен резултат и то не такъв какъвто искам има само със стилус за таблет. Нито мога да го фокусирам на обекта който искам да снимам, нито да го настроя както трябва. Ако някой има идеи какво да направя ще бъда много благодарен.

 

   Това с котешката тоалетна не работи . Мисля че състава на материала е друг . Пробвал съм . 

Не си рискувай  хубавия скъп телефон , че то белите бързо стават , а вземи някакъв  макар и евтин  фотоапарат .  

Връзка към коментар
преди 2 часа, ivooo каза:

   Това с котешката тоалетна не работи . Мисля че състава на материала е друг . Пробвал съм . 

 

едно и също е, внасям го от Китай и съм виждал при доставчика ми че същия материал го правят и на пакетчета с различна големина които слагат в опаковки с електроника и най-различни други неща. При тези пакетчета обикновенно е на кръгли гранули защото това е по-евтиния вариант. При котешката тоалетна е на парчета с неправилна форма специално за да не се разнася надалеч от тоалетната. Но материалът е един и същ.

Дори и да го сушиш във фурна не можеш да го направиш така да се каже като "нов" - не става, структурата му не позволява. Ако решиш да пробваш пак със силикагелова котешка тоалетна търси запечатан пакет, не купувай отворен пакет, дори и една дупчица да има и почва да "работи", да дърпа влага от въздуха и да се изразходва така да се каже, трябва да е херметично запечатан.

Аз не се гмуркам с акваланг, само около брега с маска и шнорхел, надявам се да не му стане нищо на телефона. Уж е IP68 - водоустойчив до метър или до два, нещо такова. Искамда го пробвам в Куба след 20 дена затова сега експериментирам в аквариума в офиса.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.