Прескочи до съдържание

5 дни в Пулия съвети


hristina_stefanova

Препоръчани мнения

Здравейте,

планирам 5 пълни дни в Пулия през април. Честно казано избрах мястото на база прилични билети, които да пасват на дните, в които можем да пътуваме.

Направих резервация за спане в Бари като идеята ми е да вземем кола под наем и да сме свободни да обикаляме. първият ден мисля да разгледаме Бари и после да обикаляме. Видях зор с колата под наем. Полетът ни е много ранен - каца в 6.25. Офисите на летището не работят. Реших да пробвам вариант да наема кола от центъра, но ударих на камък - писах на Hertz не ми отговориха изобщо... През няколко сайта като гледах ми излиза че изобщо няма налични коли в офисите в центъра, не знам възможно ли е. Стреснах че накрая може да останем без кола и снощи резервирах през booking че имам дискаунт. Цената за 4 дни е 120 евро с 0 за щети и 300 евро депозит (мисля за кражба). Ще изчакаме до 8ч да отворят, но проблемът ми е по-сериозен на връщане, тъй като пак сме с ранен полет. Затова мисля в деня преди да пътуваме да върнем колата, но ще съм благодарна за информация с какво да стигнем от летището до центъра. Предполагам за обрания полет като трябва да сме рано на летището само такси е вариант.

За колата имам питане - тези от вас които са пътували до Матера, Алберобело, Пулиняно, Монополи паркинги ли използвате, ако не заплаща ли се паркирането и как, че италиански не говоря, а предполагам английския не се ползва много 🙂

В много начален етап съм на програмата. Втория ден е неделя и тук четох че нищо не работи, но в Матера не е точно така и затова мисля да започнем с нея. 3ти ден Алберобело, Локоротондо, Пулиняно и Монополи много ли са за един ден ? 4-ти ден иска ми се да отидем до Лече - един ден достатъчен ли е за там и дали няма да ни дойде много пътуването.

При всички положения не искам да препускаме, а да имаме време да обядваме нормално и да хапваме сладолед тук там. Ще съм благодарна за всякакви съвети.

Ако смятате, че тези дестинации могат сравнително безпроблемно да се обиколят и с автобус или влак също приемам съвети.

1) Бари

2) Матера

3) Алберобело, Локоротондо, Пулиняно и Монополи

4) Лече

Връзка към мнение

За колата търсете от летището за часовете които ви трябват. То ще си покаже кои офиси са отворени. Офисите в града са с обикновено работно време и по няма да ви свършат работа.

Връзка към мнение

Авис пише, че работят oт 7.30 (не може да се вземе по-рано, но пък може да се остави) ...

Може да пробваш директно на сайта им.

Иначе може да се пътува и с обществен транспорт. С кола може би е една идея по-удобно, но зависи колко човека сте и как точно ще се пътува.

Връзка към мнение

От летището до центъра имаше много удобен влак за около 6 евро, но не знам в колко часа е първият.

За програмата: разстоянията не са големи, така че ще имате време да се разхождате на спокойствие. За Лече е достатъщен един ден. За Матера не съм сигурен, че ви трябва цял ден, но така пък ще ви е по-спокойно.

За паркирането: Ние навсякъде паркирахме на улицата. Заплаща се около 1 евро на час или дори по-малко и винаги се намират места дори в най-централните части. Само в Алберобело е малко по-скъпо паркирането, но там се обикаля сравнително бързо и според мен не ви трябва чак толкова много време. Хапването този ден е най-добре да го предвидите на друго място, защото Алберобело е почти изцяло за туристи и съответно цените са по-високи.

Връзка към мнение
5 hours ago, jorocontrola said:

Авис пише, че работят oт 7.30 (не може да се вземе по-рано, но пък може да се остави) ...

Може да пробваш директно на сайта им.

Иначе може да се пътува и с обществен транспорт. С кола може би е една идея по-удобно, но зависи колко човека сте и как точно ще се пътува.

ще проверя и Avis благодаря. Аз , съпруга и сина на 14 ще сме. Затова си мисля, че ако плащам по 3 билета за обществен транспорт сигурно няма да излезе по-евтино

4 hours ago, Aureliano said:

От летището до центъра имаше много удобен влак за около 6 евро, но не знам в колко часа е първият.

За програмата: разстоянията не са големи, така че ще имате време да се разхождате на спокойствие. За Лече е достатъщен един ден. За Матера не съм сигурен, че ви трябва цял ден, но така пък ще ви е по-спокойно.

За паркирането: Ние навсякъде паркирахме на улицата. Заплаща се около 1 евро на час или дори по-малко и винаги се намират места дори в най-централните части. Само в Алберобело е малко по-скъпо паркирането, но там се обикаля сравнително бързо и според мен не ви трябва чак толкова много време. Хапването този ден е най-добре да го предвидите на друго място, защото Алберобело е почти изцяло за туристи и съответно цените са по-високи.

Ще проверя за влак, ако е 6 евро, а ние сме трима може би ще е същото като с такси

В Лече да ме ориентирате за забележителности извън обичайната разходка из центъра? За Матера мисля да хапнем там на обяд пък ако сме поразгледали може и нещо друго да видим на връщане, нямам още идея какво. Благодаря за съвета за Алберобело . Ще мисля къде да хапваме тогава

Връзка към мнение

Влаковете от летището до Бари са FM2/FR2, цената им е 5 евро и стигат за около 20 мин.   
https://www.ferrovienordbarese.it/times

 

Автобус 16 пътува около 40 мин. и цената е 1 евро, ако си купиш билети предварително и 1.20 евро директно от шофьора.
https://italia-by-natalia.pl/wp-content/uploads/2018/02/bari-airport-bus-16-schedule.pdf

 

И влакът и автобусът са веднага пред летището и отиват до централната гара в центърa на Бари и в двете посоки тръгват някъде около 5 ч. сутринта през седмицата.
     
Moovitapp.com и мобилната и версия също върши за влаковете и автобусите (без 16).

 

На летище има няколко rent-a-car-a, които отварят в 7:30, останалите са 8, провери си ги на картата в Google Maps.


 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Смятам, че обществения транспорт е добро решение. Ходил съм на изброените места по този начин.

Има чар и романтика в италианските влакове, гарите, местата за почивка, в закъсненията и италианската атмосфера. 🙂 

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
5 hours ago, Adventurer said:

 

 

Автобус 16 пътува около 40 мин. и цената е 1 евро, ако си купиш билети предварително и 1.20 евро директно от шофьора.
https://italia-by-natalia.pl/wp-content/uploads/2018/02/bari-airport-bus-16-schedule.pd


 

Много благодаря. Доколкото се ориентирах във файла, това е зимно разписание и в двете посоки - от Piazza Moro Което явно е площада пред гарата до Летище. като има разписание за делнични дни и за празнични.

Опитах се да разгледам за един зоопарк Fazano сайта, но се оказа, че е само на италиански или поне аз не открих английски. та в тази връзка да питам в менютата по заведението има ли и версия на английски или ще се мъча с google translate 🙂

 

Връзка към мнение

В ето този сайт намирам полезни данни за транспорт, вкл. разписание на автобус от летището до Бари. Разписанието е за лято 2019, но все пак е някакъв ориентир

 

https://www.viaggiareinpuglia.it/spostarsiinpuglia.do?r002=spostarsiInPugliaMezziPubblici

Връзка към мнение
Преди 1 час, hristina_stefanova каза:

Много благодаря. Доколкото се ориентирах във файла, това е зимно разписание и в двете посоки - от Piazza Moro Което явно е площада пред гарата до Летище. като има разписание за делнични дни и за празнични.

Опитах се да разгледам за един зоопарк Fazano сайта, но се оказа, че е само на италиански или поне аз не открих английски. та в тази връзка да питам в менютата по заведението има ли и версия на английски или ще се мъча с google translate 🙂

Да точно така, рейса на практика прави панорамна обиколка през центъра на града, така че може да си изберете къде да слезете.

Не им е силата в английския на италианците, но това не е особен проблем. В заведенията обикновено има и меню на английски, а ако няма или не е достатъчно ясно се намира някой сервитьор, който го говори прилично и обяснява каквото трябва.

 

Ето това е сайтът на автобусния транспорт AMTAB, достъпът до който е блокиран за нас, но по заобиколен начин през google translate става. Там можеш да видиш актуалното разписание преди да пристигнете евентуално, ако има някакви промени. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 23 часа, hristina_stefanova каза:

За колата имам питане - тези от вас които са пътували до Матера, Алберобело, Пулиняно, Монополи паркинги ли използвате, ако не заплаща ли се паркирането и как, че италиански не говоря, а предполагам английския не се ползва много

Ако смятате, че тези дестинации могат сравнително безпроблемно да се обиколят и с автобус или влак също приемам съвети.

1) Бари

2) Матера

3) Алберобело, Локоротондо, Пулиняно и Монополи

4) Лече

 

Моите 5 стотинки:

 

Аз съм последният човек, който ще препоръча градски транспорт независимо от романтиката - прощавай, @Таньо 😄 - но освен с паркирането, има особености на колите под наем там, с които трябва да сте запознати. 

 

Паркирането е както в цяла Италия, има платен, безплатен и забранен паркинг. Инструкциите за плащане на паркинга са и на английски обикновено. 

 

Колите под наем, обаче... 

 

преди 23 часа, hristina_stefanova каза:

Видях зор с колата под наем. Полетът ни е много ранен - каца в 6.25. Офисите на летището не работят. Реших да пробвам вариант да наема кола от центъра, но ударих на камък - писах на Hertz не ми отговориха изобщо... През няколко сайта като гледах ми излиза че изобщо няма налични коли в офисите в центъра, не знам възможно ли е. Стреснах че накрая може да останем без кола и снощи резервирах през booking че имам дискаунт. Цената за 4 дни е 120 евро с 0 за щети и 300 евро депозит (мисля за кражба).

 Ако не сте пътували с кола под наем в Италия, много трябва да четете, но в няколко точки:

  • Глобите са драстични и редовни, много внимавайте със скоростта - италианците обичат да свиркат и да те побъркат от юркане, ако се движиш бавно (по правилата). Глобите са неприятни и идват в България.
  • Пълните застраховки за Пулия в някои компании са невалидни - внимателно четете условията.
  • Ако сте притеснителни шофьори, използвайте градски транспорт.

НО. Колата под наем няма аналог като удобство и свобода 🙂 

Връзка към мнение
24 minutes ago, Гост said:

 

Моите 5 стотинки:

 

Аз съм последният човек, който ще препоръча градски транспорт независимо от романтиката - прощавай, @Таньо 😄 - но освен с паркирането, има особености на колите под наем там, с които трябва да сте запознати. 

 

Паркирането е както в цяла Италия, има платен, безплатен и забранен паркинг. Инструкциите за плащане на паркинга са и на английски обикновено. 

 

Колите под наем, обаче... 

 

 Ако не сте пътували с кола под наем в Италия, много трябва да четете, но в няколко точки:

  • Глобите са драстични и редовни, много внимавайте със скоростта - италианците обичат да свиркат и да те побъркат от юркане, ако се движиш бавно (по правилата). Глобите са неприятни и идват в България.
  • Пълните застраховки за Пулия в някои компании са невалидни - внимателно четете условията.
  • Ако сте притеснителни шофьори, използвайте градски транспорт.

НО. Колата под наем няма аналог като удобство и свобода 🙂 

Взимали сме кола в Испания, в Италия не. за скоростта ще внимаваме, застраховките повече ме притесняват -  Компанията е Sicily by car

Връзка към мнение
преди 21 минути , hristina_stefanova каза:

Взимали сме кола в Испания, в Италия не. за скоростта ще внимаваме, застраховките повече ме притесняват -  Компанията е Sicily by car

Има много добри отзиви за тази компания - пуснете търсачка във форума. Като минимум предвидете застраховка самоучастие, защото дори и пълната застраховка - ако има такава, не покрива всички части на колата. 

 

преди 5 минути , hristina_stefanova каза:

И още нещо се сетих - пътищата в Пулия до градчетата наоколо имат ли винетни или тол такси?

Нямам спомени за тол такси в района, честно казано. В Северна Италия - да, както и при пресичане в посока Западна Италия.

Връзка към мнение

И аз да си кажа моето, защото имам тези проблеми:

1. Във връзка с ранния полет ние лично ще изчакаме на летището до отварянето, защото там колите са на по-добри цени.

2.Може би ще върнем колата предната вечер по 2 причини:

-таксите за ранно връщане варират от 45-61 евро

-поради особеностите на наемането на кола в Пулия /застраховката не поема кражба и пожар на колата/ мисля да ползваме външна фирма и ще искам да имам протокол от огледа на колата при връщане.

Във връзка с ползването на външен застраховател се колебая между worldwideinsure  и Rentalcars /които ползвам за посредник/-някол ползвал ли ги е , но реално за изплащане.

 

Въпреки тези грижи за нищо на света не се отказваме от колата, защото тя е свобода, а освен това аза съм само навигатор 😉

 

Връзка към мнение
преди 7 минути , dikrasteva каза:

Във връзка с ползването на външен застраховател се колебая между worldwideinsure  и Rentalcars /които ползвам за посредник/-някол ползвал ли ги е , но реално за изплащане. 😉

Аз съм ползвала worldwideinsure за claim миналата година. Всъщност, за пръв път ползвам застраховка самоучастие. След Италия беше 🙂 Доволна съм. Естествено, процесът е бавен, но аз съм свикнала на търпение тук. Искаха всички възможни видове документи. Агентът беше явно някъде в Индия - съдя по въпросите, но пак бях търпелива, Накрая започна да се върти в кръг, да говори глупости - може би се опитваше да избегне плащане на клейм, като следва някакви инструкции, но наистина го правеше непрофесионално. Аз леко кипнах, вдихнах телефона, поговорих си с един от мениджърите, който ми се извини и до седмица парите бяха в сметката ми.

 

Иначе имам много опит с различни застрахователи  - слава Богу, само на теория.

Връзка към мнение
8 minutes ago, dikrasteva said:

И аз да си кажа моето, защото имам тези проблеми:

1. Във връзка с ранния полет ние лично ще изчакаме на летището до отварянето, защото там колите са на по-добри цени.

2.Може би ще върнем колата предната вечер по 2 причини:

-таксите за ранно връщане варират от 45-61 евро

-поради особеностите на наемането на кола в Пулия /застраховката не поема кражба и пожар на колата/ мисля да ползваме външна фирма и ще искам да имам протокол от огледа на колата при връщане.

Във връзка с ползването на външен застраховател се колебая между worldwideinsure  и Rentalcars /които ползвам за посредник/-някол ползвал ли ги е , но реално за изплащане.

 

Въпреки тези грижи за нищо на света не се отказваме от колата, защото тя е свобода, а освен това аза съм само навигатор 😉

 

Това пише в информацията за наемане на колата, която съм резервирала от Sicily by car:

Компактен клас (Fiat 500L или сходен)

  • 5 места
  • 4 Врати
icon-check@2x.png С климатик
icon-check@2x.png Ръчна трансмисия

 

Включено Безплатно

icon-check@2x.pngПокритие при Щети (CDW)
icon-check@2x.pngГражданска Отговорност (TPL)
icon-check@2x.pngЗащита при кражба (TP)
 

Фирмата за коли под наем ще поиска гаранционен депозит от 300,00 €, когато вземате колата си. Депозитът ще Ви бъде върнат след края на наемния период, при условие че всички условия са били спазени.

Автомобилът има самоучастие при кражба на стойност 0,00 € включва данък.

Не съществува излишък (франшиз) на застраховката, осигурена от доставчика.

Самоучастието в автокаското важи само за части от колата, които се покриват от полицата за ограничаване на отговорността при щета (CDW). При щети по други части от колата (като предно стъкло, гуми и шаси) ще заплатите пълната стойност на ремонта.

Не съществува излишък (франшиз) на застраховката, осигурена от доставчика.

Поради колебанията във валутните курсове и други възможни банкови такси, фирмата за коли под наем не може да бъде държана отговорена за разлика между платената сума и възстановената сума.

Самоучастието при кражба е 200,00 € не включва без ДДС, ако частично или изцяло се случи в Кампания, Апулия, Калабрия, Басиликата, Молисе и Сицилия.

В случай на кражба или пожар в италианските региони на Кампания и Пулия, независимо от местоположението от което е нает автомобила, клиентът ще бъде таксуван 200,00 € включва ДДС.

 

Много не го разбрах - според мен излиза че 300 евро е самоучастието при инцидент независимо, че има каско.

допълнително може би ще трябва да взема застраховка за гуми, стъкла и т.н. които иначе се поемат от нас изцяло (предполагам до 300 евро след като толкова се блокират)

а при кражба явно 200 евро ще ми вземат при всички положения

 

7 minutes ago, Гост said:

Аз съм ползвала worldwideinsure за claim миналата година. Всъщност, за пръв път ползвам застраховка самоучастие. След Италия беше 🙂 Доволна съм. Естествено, процесът е бавен, но аз съм свикнала на търпение тук. Искаха всички възможни видове документи. Агентът беше явно някъде в Индия - съдя по въпросите, но пак бях търпелива, Накрая започна да се върти в кръг, да говори глупости - може би се опитваше да избегне плащане на клейм, като следва някакви инструкции, но наистина го правеше непрофесионално. Аз леко кипнах, вдихнах телефона, поговорих си с един от мениджърите, който ми се извини и до седмица парите бяха в сметката ми.

 

Иначе имам много опит с различни застрахователи  - слава Богу, само на теория.

Rainy доколкото съм чела при застраховка от външна фирма ти теглят парите от депозита а пък после ги търсиш от външната фирма нали така?

но би трябвало да не могат да ми изтеглят повече от депозита? аз всъщност искам възможно най-голяма застраховка първо за да не треперя на колата и второ за да си ползвам кредитната карта, че лимита не й е голям и ако ми вземат повече от 1000 евро няма да ми е ок

 

Връзка към мнение
преди 1 минута , hristina_stefanova каза:

Фирмата за коли под наем ще поиска гаранционен депозит от 300,00 €, когато вземате колата си. Депозитът ще Ви бъде върнат след края на наемния период, при условие че всички условия са били спазени.

Покриват бензин и кражба. 

 

преди 2 минути , hristina_stefanova каза:

Автомобилът има самоучастие при кражба на стойност 0,00 € включва данък.

Браво!

 

преди 4 минути , hristina_stefanova каза:

Самоучастието в автокаското важи само за части от колата, които се покриват от полицата за ограничаване на отговорността при щета (CDW). При щети по други части от колата (като предно стъкло, гуми и шаси) ще заплатите пълната стойност на ремонта.

Това го решавате със застраховка самоучастие.

преди 5 минути , hristina_stefanova каза:

Самоучастието при кражба е 200,00 € не включва без ДДС, ако частично или изцяло се случи в Кампания, Апулия, Калабрия, Басиликата, Молисе и Сицилия.

В случай на кражба или пожар в италианските региони на Кампания и Пулия, независимо от местоположението от което е нает автомобила, клиентът ще бъде таксуван 200,00 € включва ДДС.

Това го решавате със същата застраховка самоучастие.

преди 6 минути , hristina_stefanova каза:

Rainy доколкото съм чела при застраховка от външна фирма ти теглят парите от депозита а пък после ги търсиш от външната фирма нали така?

Точно така, @hristina_stefanova

 

преди 7 минути , hristina_stefanova каза:

но би трябвало да не могат да ми изтеглят повече от депозита? 

Точно така!

 

преди 7 минути , hristina_stefanova каза:

аз всъщност искам възможно най-голяма застраховка първо за да не треперя на колата и второ за да си ползвам кредитната карта, че лимита не й е голям и ако ми вземат повече от 1000 евро няма да ми е ок

Застраховка самоучастие е най-добре - пълна стопроцентова застраховка в Пулия мисля, че няма... (както в Сицилия).

Връзка към мнение
6 minutes ago, Гост said:

Покриват бензин и кражба. 

 

Браво!

 

Това го решавате със застраховка самоучастие.

Това го решавате със същата застраховка самоучастие.

Ами не ми е ясно в крайна сметка при кражба 0 ли е или 200, но да се надяваме да не разбера 🙂

Връзка към мнение
преди 23 минути , hristina_stefanova каза:

В случай на кражба или пожар в италианските региони на Кампания и Пулия, независимо от местоположението от което е нает автомобила, клиентът ще бъде таксуван 200,00 € включва ДДС.

Да, 200 евро при кражба. Пожелавам ти да не се случва 🙂 

 

Условията са ясно написани. И са много добри. Ако нещо още не ти е ясно още, питай. Понякога забравяме, че хората четат с различни очи.

Връзка към мнение
On 1/20/2020 at 11:29 PM, Гост said:

 

Моите 5 стотинки:

 

Паркирането е както в цяла Италия, има платен, безплатен и забранен паркинг. Инструкциите за плащане на паркинга са и на английски обикновено. 

 

Много благодаря за линка! Само да попитам доколкото виждам хотела ми в Бари се пада в ZTL какво следва да направя, предполагам тях да попитам?

и знаете ли какви са ограниченията в тази зона, има знаци и предполагам е забранено влизането, освен ако не живееш/работиш там?

 

Връзка към мнение
Преди 1 час, hristina_stefanova каза:

Много благодаря за линка! Само да попитам доколкото виждам хотела ми в Бари се пада в ZTL какво следва да направя, предполагам тях да попитам?

и знаете ли какви са ограниченията в тази зона, има знаци и предполагам е забранено влизането, освен ако не живееш/работиш там?

 

1) Да попитате хотела дали предоставят пропуски - трябва да се обадят в полицията и да докладват номера ви, защото ако не го направят, ще имате много сериозни глоби; или да намерите паркинг в зоната, който предоставя тази услуга, когато отсядате в определен хотел - аз така постъпих във Флоренция.

 

2) Да потърсите паркинг извън тази зона, ако такъв пропуск не ви е осигурен, но държите на хотела.

 

3) Да смените хотела с друг извън тази зона. 

Връзка към мнение
Дани Магелани
На 20.01.2020 г. в 17:18, Doctor Who каза:

Смятам, че обществения транспорт е добро решение. 

 

Не и за Пулия, според мен.

Много по-бързо е с кола, достига се до конкретната локация, не пренасяш багажи от гара или автогара, можеш да посетиш повече места за 1 ден с кола. 

Понеже не съм шофьор, винаги съм щастлива, ако мога да пътувам с кола в Европа, а за Пулия мисля, че е задължително. Гарите са отдалечени от забележителностите и от морето. Изключвам Бари.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 20.01.2020 г. в 23:29, Гост каза:

 

Моите 5 стотинки:

 

Аз съм последният човек, който ще препоръча градски транспорт независимо от романтиката - прощавай, @Таньо 😄 - но освен с паркирането, има особености на колите под наем там, с които трябва да сте запознати. 

 

Паркирането е както в цяла Италия, има платен, безплатен и забранен паркинг. Инструкциите за плащане на паркинга са и на английски обикновено. 

 

Колите под наем, обаче... 

 

 Ако не сте пътували с кола под наем в Италия, много трябва да четете, но в няколко точки:

  • Глобите са драстични и редовни, много внимавайте със скоростта - италианците обичат да свиркат и да те побъркат от юркане, ако се движиш бавно (по правилата). Глобите са неприятни и идват в България.
  • Пълните застраховки за Пулия в някои компании са невалидни - внимателно четете условията.
  • Ако сте притеснителни шофьори, използвайте градски транспорт.

НО. Колата под наем няма аналог като удобство и свобода 🙂 

 

преди 7 минути , Дани Магелани каза:

Не и за Пулия, според мен.

Много по-бързо е с кола, достига се до конкретната локация, не пренасяш багажи от гара или автогара, можеш да посетиш повече места за 1 ден с кола. 

Понеже не съм шофьор, винаги съм щастлива, ако мога да пътувам с кола в Европа, а за Пулия мисля, че е задължително. Гарите са отдалечени от забележителностите и от морето. Изключвам Бари.

🙂 Въпросът беше:

"Ако смятате, че тези дестинации могат сравнително безпроблемно да се обиколят и с автобус или влак също приемам съвети.

1) Бари

2) Матера

3) Алберобело, Локоротондо, Пулиняно и Монополи

4) Лече"

 

Смятам, че могат безпроблемно да се обиколят с обществен транспорт и споделих мнение.

Не съм правил сравнение относно предимства и недостатъци, защото всеки има различно усещане за начина си за пътуване в чужда страна. 🙂 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.