Прескочи до съдържание

5 дни в Пулия съвети


hristina_stefanova

Препоръчани мнения

Дани Магелани
преди 10 минути , Doctor Who каза:

 

🙂 Въпросът беше:

"Ако смятате, че тези дестинации могат сравнително безпроблемно да се обиколят и с автобус или влак също приемам съвети.

1) Бари

2) Матера

3) Алберобело, Локоротондо, Пулиняно и Монополи

4) Лече"

 

Смятам, че могат безпроблемно да се обиколят с обществен транспорт и споделих мнение.

Не съм правил сравнение относно предимства и недостатъци, защото всеки има различно усещане за начина си за пътуване в чужда страна. 🙂 

 

 

Прав си! Но понеже на мен носенето на багаж и дългото вървене ми е проблем, говоря от моята камбанария.

За средностатистическият магеланец сигурно не е, така че си оттеглям коментара.

Връзка към мнение
преди 12 минути , Дани Магелани каза:

Прав си! Но понеже на мен носенето на багаж и дългото вървене ми е проблем, говоря от моята камбанария.

За средностатистическият магеланец сигурно не е, така че си оттеглям коментара.

Ти пък, ... "оттеглям" 🙂 .

Може би и аз не съм се изразил добре, но наистина има места, в които е по-удобно ползване на кола под наем и други - където обществения транспорт носи повече предимства.

Връзка към мнение

Според мен за избора между кола и обществен транспорт имат значение много фактори. Аз например принципно предпочитам обществения транспорт, но в Италия не съм го ползвала. Четох че има доста закъснения, единият ни ден е неделя и тогава например влак се бил заменял с автобус. Отделно между самите локации, които искаме да посетим ненавсякъде има удобен транспорт.

В допълнение, ние сме 3-ма. Чисто финансово също не знам дали ще има голяма разлика да купувам навсякъде билети *3 или да платя наем+гориво+паркинг.

 

Така че мисля, че в крайна сметка ще избера кола, тъй като и другите двама спътници я предпочитат.

 

Да кажа относно ZTL - питах хотела, казаха че препоръчват паркинг който е на 9 минути пеша и е извън зоната. Струва 4 евро на денонощие.

 

 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, Магеланци. Мисля и аз да посетя Бари през м.април 2020, като нямам намерение да ползвам Rent a car. Пристигам в Бари около 6,30 сутринта и излитам по същото време. Има ли денонощен транспорт от Бари Centrale до Бари Airport и обратни и ако няма знае ли някой тарифите на такситата. В Бари след кацане мисля да остана 2 дни, на третия да пътувам до Неапол и Позитано с Marinobus или др. за 3 дни и отново в Бари и околности за 2 дни. Най-много ме притеснява ранното кацане и излитане, моля за съвети, препоръки. Поздрави

Връзка към мнение

Няма денонощен транспорт, на предишната страница съм постнал цялата информация за влака и автобуса от летището до гарата и сайтовете с разписанието им, между 5-24 ч. са през седмицата и 6-22 ч. през уикенда. На пристигане можеш да използваш и двата, на връщане ще ти трябва такси, нещо от типа на 25-30 евро, мисля че беше. 


   

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 2 часа, Юлиан Такев каза:

Здравейте, Магеланци. Мисля и аз да посетя Бари през м.април 2020, като нямам намерение да ползвам Rent a car. Пристигам в Бари около 6,30 сутринта и излитам по същото време. Има ли денонощен транспорт от Бари Centrale до Бари Airport и обратни и ако няма знае ли някой тарифите на такситата. В Бари след кацане мисля да остана 2 дни, на третия да пътувам до Неапол и Позитано с Marinobus или др. за 3 дни и отново в Бари и околности за 2 дни. Най-много ме притеснява ранното кацане и излитане, моля за съвети, препоръки. Поздрави

Помисли за връщане от летище Неапол.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз така си мислех, че само с ткси ще стане. Благодаря  успех !

А от Неапол до Бари съм с автобус, около три-три и половина часа. Благодаря

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.