Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Това което си мисля също и обсъждахме с жената, е дано вируса не достигне Африка, че тогава стана страшно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 Тези дето щв пътувате този месец извън Китай но пак в Азия. Мислите ли после като се върнвте да стоите ппд домашна карантина две седмици или ще си ходите на работа. Мойте колеги ми викат 2 седмици да си стов вкъщи като се върна...

Връзка към коментар
преди 47 минути , ivelin1012 каза:

 Тези дето щв пътувате този месец извън Китай но пак в Азия. Мислите ли после като се върнвте да стоите ппд домашна карантина две седмици или ще си ходите на работа. Мойте колеги ми викат 2 седмици да си стов вкъщи като се върна...

Добър въпрос! Аз също мислих какво би било правилното и отговорно действие от наша страна и не само заради колеги, но и заради близките и семействата ни. За съжаление за сега се търси само "жълтевината" в информацията, а не и полезната информираност на обществото. Никой представляващ здравна организация, информиран служебно и официално с вярна информация, не си направи труда да даде съвет по този въпрос. Слушаме, че се пращат военни самолети да превозват по човек-два, обявява се 4-то ниво на опасност и какво ли не, но отговор на такъв простичък въпрос, няма. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 6 минути , mililia каза:

Добър въпрос! Аз също мислих какво би било правилното и отговорно действие от наша страна и не само заради колеги, но и заради близките и семействата ни. За съжаление за сега се търси само "жълтевината" в информацията, а не и полезната информираност на обществото. Никой представляващ здравна организация, информиран служебно и официално с вярна информация, не си направи труда да даде съвет по този въпрос. Слушаме, че се пращат военни самолети да превозват по човек-два, обявява се 4-то ниво на опасност и какво ли не, но отговор на такъв простичък въпрос, няма. 

Мисля, че преди малко по новините по БТВ дадоха отговор... не знам точно как да разбирам последното изречение... цитирам по памет: „С обявяване на 4-то ниво на опасност на трите ни летища ще бъдат преглеждани от медицински екипи всички, които пристигат от страни с болни. Тези, които имат симптоми остават за лечение. Останалите - 14 дни карантина.”

Връзка към коментар
1 hour ago, ivelin1012 said:

 Тези дето щв пътувате този месец извън Китай но пак в Азия. Мислите ли после като се върнвте да стоите ппд домашна карантина две седмици или ще си ходите на работа. Мойте колеги ми викат 2 седмици да си стов вкъщи като се върна...

В Европа броят на заразените спрямо населението е доста по голям от броят на заразените в Азия (извън Китай) спрямо населението. Oт такава гледна точка доста по резонен е въпроса, ако един индиец посети например Германия трябва ли да седи две седмици в карантина преди да се види с роднините си? 🙂 Не се занимавай с глупости и се пази от колегите ти да не ти лепнат един грип преди пътуването! 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 6 минути , bonboneva каза:

„С обявяване на 4-то ниво на опасност на трите ни летища ще бъдат преглеждани от медицински екипи всички, които пристигат от страни с болни. Тези, които имат симптоми остават за лечение. Останалите - 14 дни карантина.”

Е имайки предвид, че е само въпрос на дни/часове в цяла Западна Европа да има болни, то това означава на практика всички пътници да влизат в карантина. Ако има нещо такова не е за последно изречение в репортаж със сигурност 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
6 minutes ago, bonboneva said:

Мисля, че преди малко по новините по БТВ дадоха отговор... не знам точно как да разбирам последното изречение... цитирам по памет: „С обявяване на 4-то ниво на опасност на трите ни летища ще бъдат преглеждани от медицински екипи всички, които пристигат от страни с болни. Тези, които имат симптоми остават за лечение. Останалите - 14 дни карантина.”

Това означава всички идващи от Германия, Италия, Великобритания, Русия, Франция, Финландия, Швеция ще трябва да влизат в карантина 🙂 Това би било абсурно, защото физически няма къде да се настанят толкова хора. Верятно става дума само за държавите, където има епидемия, а не отделни случаи. За сега подобна държава е единствено Китай.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Винаги на работа ще се намерят колеги дет ще омрънкат на всички че си бил в страна с вируса и сега като идваш на работа ще пускат мухата на всички че си прокажен.. завистници всякакви има. И посля я някой колега да се разкиха и да те обвинят че е пипнал коронавирус от теб... върви обяснявай че нямаш симптоми и че са настинали просто. Поне на моята работа имам такива филмсри. Ако се върна наистина с вируса директно бих отишал ги заразя...

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 50 минути , mililia каза:

Добър въпрос! Аз също мислих какво би било правилното и отговорно действие от наша страна и не само заради колеги, но и заради близките и семействата ни. За съжаление за сега се търси само "жълтевината" в информацията, а не и полезната информираност на обществото. Никой представляващ здравна организация, информиран служебно и официално с вярна информация, не си направи труда да даде съвет по този въпрос. Слушаме, че се пращат военни самолети да превозват по човек-два, обявява се 4-то ниво на опасност и какво ли не, но отговор на такъв простичък въпрос, няма. 

Да! Логично е „тюхкащата се” баба да пази колегите две седмици в къщи при внучето....

Връзка към коментар
преди 44 минути , bonboneva каза:

Мисля, че преди малко по новините по БТВ дадоха отговор... не знам точно как да разбирам последното изречение... цитирам по памет: „С обявяване на 4-то ниво на опасност на трите ни летища ще бъдат преглеждани от медицински екипи всички, които пристигат от страни с болни. Тези, които имат симптоми остават за лечение. Останалите - 14 дни карантина.”

Ами, това изобщо не дава отговор, а и според мен е интерпретация на БТВ. Вероятно ще се слагат под карантина само идващите от Китай. Ние ще се върнем от Тайланд през Бахрейн и Лондон. Човек би следвало да спазва хигиенни мерки като при грип -    хигиена на ръце, евентуално маска, при неразположение веднага да иде на лекар. Да си ограничи контактите. Повече от това не се сещам. 

При условие, че СЗО не препоръчва спиране на пътуванията, това с карантината няма как да се случи. Ако ида при GPто и му кажа, че съм била в Тайланд, без да имам симптоми, дали това му дава право да ми даде болничен за 14 дни. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

След Австралия, САЩ и Израел, Нова Зеландия, Филипините и Южна Корея ще наложи пълна забрана за влизане на чужденци, които предишните две седмици са били в Китай. С такова темпо скоро ще бъде напълно невъзможно да се лети с прекачване в Китай...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Официалните инструкции на Световната здравна организация (WHO) за пътуващите:

 

 

1.png       2.png

 

 

3.png       4.png

 

 

 

5.png

 

 

Пълния набор от информационни графики можете да намерите тук: https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/advice-for-public

 

 

А тук можете да прочетете опроверженията на някои от митовете, които се разнасят сред хората: https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/advice-for-public/myth-busters

 

 

А тук пък са техническите препоръки към институциите, които упражняват контрол по границите: https://www.who.int/ith/2019-nCoV_advice_for_international_traffic/en/

 

 

Ако искате, можем да ги преведем на български език, за да са достъпни и полезни за всеки посетител на форума.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 36 минути , mililia каза:

Ние ще се върнем от Тайланд през Бахрейн и Лондон.

В Лондон ще минете през най-ситната nCoV-цедка в Европа. 

 

преди 38 минути , mililia каза:

Ако ида при GPто и му кажа, че съм била в Тайланд, без да имам симптоми, дали това му дава право да ми даде болничен за 14 дни.

Дава му право. А и не се сещам кой би го оспорил. Във всеки случай не и работодателят ти, ако е с всичкия си.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
41 minutes ago, mililia said:

 Ако ида при GPто и му кажа, че съм била в Тайланд, без да имам симптоми, дали това му дава право да ми даде болничен за 14 дни. 

Ако ти даде, веднага може да отидеш на 14 дневна карантина в Перу или Куба 😄

  • Харесвам 4
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 4 минути , Topfly каза:

Ако ти даде, веднага може да отидеш на 14 дневна карантина в Перу или Куба 😄

Това би било повод да ми отменят болничния, иначе и аз си го мислех 😁. Не знам и дали няма някакви други законови разпоредби, с цел защита на здравето, с които да ме ударят. 

Но пък 14 дни у дома след пътуване би било отговор на нуждата ми да си взема почивка от "почивката". 😂

Абе, доста тъпо стана с този вирус, но такава е ситуацията и следва да се съобразяваме. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 2 минути , mililia каза:

Не знам и дали няма някакви други законови разпоредби, с цел защита на здравето, с които да ме ударят.

Всички законови разпоредби ще изхвърчат през прозореца, когато отидеш на работа и се позакашляш. Или вземеш да трепериш и попиташ защо е толкова студено 🥶 Ще получиш 14 работни дни карантина моментално!

  • Харесвам 2
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 6 минути , Goal & Boss каза:

Всички законови разпоредби ще изхвърчат през прозореца, когато отидеш на работа и се позакашляш. Или вземеш да трепериш и попиташ защо е толкова студено 🥶 Ще получиш 14 работни дни карантина моментално!

Имах предвид случая, ако ме сложат у дома под карантина, а аз си букна билети за още една почивка някъде.... тъй и тъй може да се мре, защо пък да не е на топло райско място.

Помня една дискусия в миналото относно някакъв, който бил болен от СПИН и нарочно правил секс без презервативи, че да си го върне на обществото. Май имаше някакви идеи да се ползват разпоредби от НК, но не помня какво беше решението. Със сигурност обаче има разпоредби, с които да те накажат административно, ако въпреки наложената ти карантина ти обикаляш наоколо. Но в случая си мисля, че е много важно да си отговорен към останалите. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
41 minutes ago, Topfly said:

След Австралия, САЩ и Израел, Нова Зеландия, Филипините и Южна Корея ще наложи пълна забрана за влизане на чужденци, които предишните две седмици са били в Китай. С такова темпо скоро ще бъде напълно невъзможно да се лети с прекачване в Китай...

От сряда Индонезия също спира въздушните връзки с Китай и няма да допуска влизането на чужденци, които последните две седмици са посетили Китай.

3 minutes ago, mililia said:

Със сигурност обаче има разпоредби, с които да те накажат административно, ако въпреки наложената ти карантина ти обикаляш наоколо. Но в случая си мисля, че е много важно да си отговорен към останалите. 

По голяма карантина от това да те няма в България, здраве му кажи! 😄 Така няма да дадеш и минимален шанс да заразиш някого в България 🙂

  • Харесвам 2
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 9 минути , mililia каза:

Със сигурност обаче има разпоредби, с които да те накажат административно, ако въпреки наложената ти карантина ти обикаляш наоколо. Но в случая си мисля, че е много важно да си отговорен към останалите. 

Ами мисля, че самото определение за карантина изяснява този въпрос и налага съответните пространствени ограничения.

И в тая връзка да кажа: всъщност аз от петък вечер живея в една стая, с телевизор, компютър и PlayStation. Оказа се, че в единия ъгъл на стаята има натъпкан догоре хладилник. А в другия ъгъл - врата към отделен санитарен възел. Обаче пък в стаята няма телефон.

И вече трети ден живея така... под карантина. Заключен. Отвътре.

Жена ми пъха бележки под вратата, пише - докога? Страх ме е да ѝ върна отговор, за да не я заразя. Обаче като гледам - хладилникът още не е опразнен и наполовина.

Абе, държа се... Няма как.

  • Харесвам 1
  • Смея се 10
Връзка към коментар
преди 41 минути , atrencheva каза:

Днес кацнах в Катар от Тайланд, никакви мерки нямаше. Не минах нищо по специално. Утре в София ще видим как е.

Е да, в Тайланд за момента има  обявени 19 случая, няма епидемия. След 2 седмици (колкото уж е инкубационния период) ще разберем тези 19 в колко ще са се превърнали, а след 3 седмици трябва да сме там. Следя всеки ден ситуацията, доста неприятно може да се получи, ама за сега просто сме "с едно наум" и всеки разговор завършва с "ако изобщо отидем", както и с това, че спрях да правя организация за "вътрешните" полети, нощувки и пр.. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Френската карантина в Carry-le-Rouet също не е зле 🙂

 

Евакуираните от Ухан са пристигнали така

 

francia.jpg.1fd700efb9922a561d9c3f28a0405d77.jpg

 

И сега сега са тук

 

image.png.ab65d1c7feb5a26857a6a2ce230af0be.png

 

How to survive coronavirus quarantine, French style

https://www.france24.com/en/20200201-how-to-survive-coronavirus-quarantine-french-style

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.