Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Във Виетнам селища на 40 километра от Ханой с около 10 000 души са поставени под карантина заради опасения от разпространение на коронавирус....

 

Vietnam quarantines area with 10,000 residents over coronavirus

https://www.bangkokpost.com/world/1856784/vietnam-quarantines-area-with-10-000-residents-over-coronavirus

 

c1_3524984.jpg

 

Връзка към коментар

Хора,престанте с тази истерия.Да,проблемът е сериозен,но не го превръщайте в апокалипсис.

Ние в момента сме във Виетнам.Пълно е туристи.За първи път ми се случва да срещам толкова българи в чужбина,изключая Гърция.В момента само във Виетнам има стотици,ако не хиляди българи.Ако някои от нас се заразят как ще се предпазите в България,може би няма да излизате от вкъщи?

  • Харесвам 12
  • Браво 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 16 минути , Emil Chakalov каза:

Хора,престанте с тази истерия.Да,проблемът е сериозен,но не го превръщайте в апокалипсис.

Ние в момента сме във Виетнам.Пълно е туристи.За първи път ми се случва да срещам толкова българи в чужбина,изключая Гърция.В момента само във Виетнам има стотици,ако не хиляди българи.Ако някои от нас се заразят как ще се предпазите в България,може би няма да излизате от вкъщи?

А ти, изобщо не надничай тук. Гледайте си кефа, яжте, пийте, веселете се, я каква хубава група сте се събрали! ! Па който е по- свободен,  ще държи положението под око:)))))))))))))Да не се изпусне  нЯщо:))))

 

  • Харесвам 5
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
16 minutes ago, Emil Chakalov said:

Хора,престанте с тази истерия.Да,проблемът е сериозен,но не го превръщайте в апокалипсис.

Ние в момента сме във Виетнам.Пълно е туристи.За първи път ми се случва да срещам толкова българи в чужбина,изключая Гърция.В момента само във Виетнам има стотици,ако не хиляди българи.Ако някои от нас се заразят как ще се предпазите в България,може би няма да излизате от вкъщи?

Пожелавам ви приятно прекарване, но истинският проблем не е опасността от това да се заразите, а мерките които се взимат! Трудно предвидимо е в сегашната обстановка, кога ще те принудят да влезеш в карантина, да ти откажат минаване на дадена граница, да ти анулират полета и т.н. Реално свободата на движение на милиарди хора е ограничена под някаква форма поради вируса, като положението се променя всеки ден 😞

 

Виетнам до сега не беше особено проблемен район, но както виждаш и там вече има области под карантина 😞 Ако пуснеш маршрута по който ще минете и авиокомпаниите с които ще летите може да хвърляме по едно око на актуалната обстановка за да не си губите излишно време...

 

Ето на карта областта в карантина

 

24690190-7998853-image-m-2_1581589933323

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
На 6.02.2020 г. в 20:14, mililia каза:

А най-лошото е, че не ги знаем поименно. 😁

 

Хора, осъзнайте се! Какви ли не теории за конспирация се изписаха в тази тема, а аз се питам те с какво помагат за информираността по темата. С нищо, казвам го като човек, комуто предстои пътуване до Тайланд и му се иска да има яснота за риска, който поема. В медиите истерия, тук - теории за конспирация, в къщи - разправии с близки  и познати да не ходим, навън кихащи и подсмърчащи колкото искаш, дотолкова че могат да ти объркат пътуването и без корона вируса. 

Дайте малко по спокойно! И това ще мине. 

 

 

Здравейте, и на мен ми предстои пътуване  към Пукет и следя темата. Някой има ли представа дали в БГ може да си направим тест за вируса, след като се върнем ?

Връзка към коментар
преди 1 час, Emil Chakalov каза:

Хора,престанте с тази истерия.Да,проблемът е сериозен,но не го превръщайте в апокалипсис.

 

 

Имунитетът ни окончателно се срина след появата на коронвирус-кючек. 

  • Харесвам 2
  • Смея се 4
Връзка към коментар
9 minutes ago, juriwaro said:

Имунитетът ни окончателно се срина след появата на коронвирус-кючек. 

Положението в Русия е още по трагично 🙂

 

Коронавирус оставит россиян без секс-игрушек

Ситуация с COVID-19 может отразиться на ассортименте уже в начале марта

https://www.mk.ru/social/2020/02/13/koronavirus-ostavit-rossiyan-bez-seksigrushek.html

  • Харесвам 4
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 3 минути , Topfly каза:

Положението в Русия е още по трагично 🙂

 

Коронавирус оставит россиян без секс-игрушек

Ситуация с COVID-19 может отразиться на ассортименте уже в начале марта

https://www.mk.ru/social/2020/02/13/koronavirus-ostavit-rossiyan-bez-seksigrushek.html

А, тЕ това е проблем, щото, всичките секс- игрушки, идат от Китай:)))

Да ги ожали човек:(((

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 21 минути , Десита каза:

Здравейте, и на мен ми предстои пътуване  към Пукет и следя темата. Някой има ли представа дали в БГ може да си направим тест за вируса, след като се върнем ?

Ако нямате симптоми едва ли можете да направите тест. Не виждам и смисъл от това. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 48 минути , mililia каза:

Ако нямате симптоми едва ли можете да направите тест. Не виждам и смисъл от това. 

Би трябвало да може. Тестът не търси антитела, а реагира на нуклеиновата киселина във вирусната клетка. Така че, “ може рано да се диагностицират дори, части от вируси” . Така обясни д-р Ангел Кунчев.

А вчера пък, четох някъде, че турците излезли със съобщение, че са сътворили по- бърз,по-точен и по- евтин тест. Ама сравнен с кой друг - не се казваше.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 28 минути , AlexandraKo каза:

Би трябвало да може. Тестът не търси антитела, а реагира на нуклеиновата киселина във вирусната клетка. Така че, “ може рано да се диагностицират дори, части от вируси” . Така обясни д-р Ангел Кунчев.

Тестът е закупен с поръчка, не е в неограничено количество и би следвало да се ползва по предназначение от нуждаещи се хора, а не от екскурзианти без симптоми. Изрично помолиха да не се предявяват искания от хора само защото са решили да си правят проверки. 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
2 hours ago, Десита said:

Здравейте, и на мен ми предстои пътуване  към Пукет и следя темата. Някой има ли представа дали в БГ може да си направим тест за вируса, след като се върнем ?

В Тайланд до сега официално има 33 случая, като само 6 души са се заразили на място..Епидемия няма и за сега и не се очаква да има...Абсолютно излишно е да се правят тестове, когато ще се върнеш в регион с много повече доказани случаи...Няма нужда от излишна психоза!  Да не говорим, че тестовете изобщо не изглеждат много надежни...Не е случайно, че идващите от рисковите райони в Китай ги вкарват в карантина..

 

1 hour ago, stormbringer said:

Шок, ужас 🙂 80 годишна жена е починала... В света верояно още десетки хиляди 80 годишни жени са починали от настинка, грип или просто от старост...Аз лично бих извадил всички починали над 70 годишна възраст от статистиката за да се види реалната смърност при този вирус. Колкото и грубо да звучи на 70-80 годишна възраст е “нормално“ някой да умре.

  • Харесвам 4
  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Topfly каза:

В Тайланд до сега официално има 33 случая, като само 6 души са се заразили на място..Епидемия няма и за сега и не се очаква да има...Абсолютно излишно е да се правят тестове, когато ще се върнеш в регион с много повече доказани случаи...Няма нужда от излишна психоза!  Да не говорим, че тестовете изобщо не изглеждат много надежни...Не е случайно, че идващите от рисковите райони в Китай ги вкарват в карантина..

 

Шок, ужас 🙂 80 годишна жена е починала... В света верояно още десетки хиляди 80 годишни жени са починали от настинка, грип или просто от старост...Аз лично бих извадил всички починали над 70 годишна възраст от статистиката за да се види реалната смърност при този вирус. Колкото и грубо да звучи на 70-80 годишна възраст е “нормално“ някой да умре.

 

В началото и аз бях много скептичен, ама работата е доста дебела. Това, ако беше в Африка, а не в Китай досега да са измрели и крокодилите там. 

 

84316783_1708784235930263_81188241132476

 

Това са умрелите при най-висока степен на интензивно лечение. Ако този вирус го изтърват извън Китай , бройката е минимум по 5.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 8 минути , Topfly каза:

В Тайланд до сега официално има 33 случая, като само 6 души са се заразили на място..Епидемия няма и за сега и не се очаква да има...Абсолютно излишно е да се правят тестове, когато ще се върнеш в регион с много повече доказани случаи...Няма нужда от излишна психоза!  Да не говорим, че тестовете изобщо не изглеждат много надежни...Не е случайно, че идващите от рисковите райони в Китай ги вкарват в карантина..

 

Шок, ужас 🙂 80 годишна жена е починала... В света верояно още десетки хиляди 80 годишни жени са починали от настинка, грип или просто от старост...Аз лично бих извадил всички починали над 70 годишна възраст от статистиката за да се види реалната смърност при този вирус. Колкото и грубо да звучи на 70-80 годишна възраст е “нормално“ някой да умре.

В България този месец  има нялолко починали от грип, вкл вчера мъж на 60. Някой да е чул нещо?

  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
11 minutes ago, Боян Димитров said:

 

В началото и аз бях много скептичен, ама работата е доста дебела. Това, ако беше в Африка, а не в Китай досега да са измрели и крокодилите там. 

 

84316783_1708784235930263_81188241132476

 

Това са умрелите при най-висока степен на интензивно лечение. Ако този вирус го изтърват извън Китай , бройката е минимум по 5. Тая мърла Кириакидис е по-неадекватна и от Менда Стоянова.

За данните от Китай си имай едно на ум, а що се отнася до “интензивното“ лечение в момента реално няма ефективно лечение за този вирус. Имунната система на хората и времето е най-доброто лечение..

 

Що се отнася до Африка изобщо не е сигурно, че вирусът не е стигнал до там. Липсата на епидемия обаче вероятно се дължи на това, че вирусите от този тип не обичат много топлото време.. Точно днес един специалист предвиди, че най-късно в началото на лятото в Китай и тази епидемия ще отшуми, защото така е станало и при епидемията SARS 2003-та година.

 

400px-2003_Probable_cases_of_SARS_-_Worl

Връзка към коментар
преди 4 часа, Topfly каза:

Пожелавам ви приятно прекарване, но истинският проблем не е опасността от това да се заразите, а мерките които се взимат! Трудно предвидимо е в сегашната обстановка, кога ще те принудят да влезеш в карантина, да ти откажат минаване на дадена граница, да ти анулират полета и т.н. Реално свободата на движение на милиарди хора е ограничена под някаква форма поради вируса, като положението се променя всеки ден.😞

Именно. Мен това ме притеснява повече от масовата психоза около вируса. Би било кошмар ако не мога да стигна пак до Хонолулу или да се добера до Сеул през март. Да се надяваме, че това ще отмине до лятото и круизните кораби ще продължат да си плават също.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, Topfly каза:

За данните от Китай си имай едно на ум, а що се отнася до “интензивното“ лечение в момента реално няма ефективно лечение за този вирус. Имунната система на хората и времето е най-доброто лечение..

 

Що се отнася до Африка изобщо не е сигурно, че вирусът не е стигнал до там. Липсата на епидемия обаче вероятно се дължи на това, че вирусите от този тип не обичат много топлото време.. Точно днес един специалист предвиди, че най-късно в началото на лятото в Китай и тази епидемия ще отшуми, защото така е станало и при епидемията SARS 2003-та година.

 

400px-2003_Probable_cases_of_SARS_-_Worl

Е, ти сега си би автогол 🙂  Една от сериозните причини за притесниение е, че произхода на данните е от Китай. Така или иначе този вирус е бая по-гаден от САРС, доста по-заразителен е. Като процентен брой на жертвите още нищо не може да се каже, но като абсолютен брой ги подмина със сигурност. И колкото и да е странно, пак повтарям , добре че е в Китай. Това в Европа или Щатите щеше да е в пъти по-гадно, а в Африка щеше да е да истинска пандемия.

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 48 минути , Боян Димитров каза:

 Така или иначе този вирус е бая по-гаден от САРС, доста по-заразителен е.

Severe acute respiratory syndrome (SARS) is a viral respiratory disease of zoonotic origin caused by the SARS coronavirus (SARS-CoV). Between November 2002 and July 2003, an outbreak of SARS in southern China caused an eventual 8,098 cases, resulting in 774 deaths reported in 17 countries (9.6% fatality rate).

 

Какво толкова се е случило тогава с тоя SARS, та да сравняваме и да се плашим, че сега било още по-страшно? За 8 месеца тогава са умрели 774 души от 8098 заразени. Пак се водеше за голяма драма и пак имаше истерии, а всъщност не е нищо по-страшно от обикновен грип...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 54 минути , MCC каза:

Готово, казах го.

Благодаря! Аз на няколко пъти се плясках през пръстите да не го кажа и аз.

 

Има съмнения относно тестовете, вече се събраха много случаи извън и в Китай, които показват, че има някакъв проблем. Не се знае какво е точно - дали е в самия тест, дали във факта, че инфекцията е дълбоко в дробовете и няма толкова секрет като при грип и намазката не лови достатъчно материал, дали друго - но проблем има. Ето подробна статия на BBC по темата с тестовете. Много страни работят за по-бърз и ефикасен тест, Япония също. Освен това поради масовата истерия навсякъде отказват тест на "притеснени" граждани - тестовете не са евтини, ограничени са като бройки и са трудоемки (отнема един цял лабораторен ден). Оставете ги за хората с показатели, които се нуждаят от тях. Не само в БГ - навсякъде е така.

 

Днес нивото на свързаност на света е 6 пъти по-голямо от това по време на SARS, а по всичко личи че COVID-19 е доста по-заразен. Стига сте гледали и броили колко и къде имало случаи. Навсякъде има. И от СЗО отдавна предупреждават страните - ако не искат да изпуснат нещата е време да се вглеждат в клиничната картина, а не в това кой къде е путувал и от какъв етнос е.

 

Съгласна съм с @Боян Димитров - Китай може да поеме такава мащабна операция, на много други места би било невъзможно, дори и в доста по-малки размери.

Истерията в стил "земята гори и всички ще измрем" много дразни, но и симплифициране от типа на - "е, грипче нЕкво, кво толкоз" е също изнервящо. Сегашното "грипченце", както и SARS са нови вируси, човечеството не е страдало от тях досега. Това значи, че нямаме никакви антитела и при първата вълна много хора ще се разболеят. Да, не е с висока смъртност, но всяка здравна система ще колабира при тежка епидемия. Само 20% изискват хоспитализация - няма лекарство, но има курс на лечение - поддържаща система, кислород, разни антивирусни медикаменти - около 20 дена болнично лечение. Едни 200 случая са достатъчни да затруднят здравната система в Бг. А едни 1000 могат да я сринат.

То в Япония сме насадени на пачи яйца с тоя кораб дето вече запълни предвидените за вируса ресурси, а тепърва почваме да имаме и домашни случаи.

 

Така че всеки сам си преценява според личното си ниво на толеранс към риск. С ясното съзнание, че могат да ме размагелданчат, почвам да си мисл, че 2020 не е най-добрата година за пътешествия. Изглежда като много добра година за обследване на местните забележителности - тези дето все остават "за друг път" - ето сега е този път.

 

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

В момента сме в Лангкави, Малайзия.

На летището в Доха имаше осезаемо по-малко хора от друг път (почти не видяхме китайци) и много малко носят маски. Интересно беше, че на полета София-Доха (А320) повече хора бяха с маски, отколкото на полета Доха-Пенанг (В787). На никой полет стюардесите не носеха маски. Преди кацане в Пенанг пръскаха с някакъв миризлив дезинфектант в самолета. В Пенанг имахме престой около час, не се слиза от самолета. На летището в Лангкави преди имигрейшън имаше един младеж с термокамера, който изобщо не ни обърна внимание. Минахме за 5 минути имигрейшън, никой не ни пита били ли сме в Китай. В самолета дори не ни раздадоха да попълваме имигрейшън кардс, вече не ги искали. Хотелът ни (The Andaman) е пълен с германци, англичани и французи, някак странно е, че няма китайци и руснаци. Никъде в хотела и из острова не виждаме хора с маски, животът си тече съвсем нормално.

  • Харесвам 12
Връзка към коментар
преди 5 часа, samuraika каза:

Благодаря! Аз на няколко пъти се плясках през пръстите да не го кажа и аз.

 

Има съмнения относно тестовете, вече се събраха много случаи извън и в Китай, които показват, че има някакъв проблем. Не се знае какво е точно - дали е в самия тест, дали във факта, че инфекцията е дълбоко в дробовете и няма толкова секрет като при грип и намазката не лови достатъчно материал, дали друго - но проблем има. Ето подробна статия на BBC по темата с тестовете. Много страни работят за по-бърз и ефикасен тест, Япония също. Освен това поради масовата истерия навсякъде отказват тест на "притеснени" граждани - тестовете не са евтини, ограничени са като бройки и са трудоемки (отнема един цял лабораторен ден). Оставете ги за хората с показатели, които се нуждаят от тях. Не само в БГ - навсякъде е така.

 

Днес нивото на свързаност на света е 6 пъти по-голямо от това по време на SARS, а по всичко личи че COVID-19 е доста по-заразен. Стига сте гледали и броили колко и къде имало случаи. Навсякъде има. И от СЗО отдавна предупреждават страните - ако не искат да изпуснат нещата е време да се вглеждат в клиничната картина, а не в това кой къде е путувал и от какъв етнос е.

 

Съгласна съм с @Боян Димитров - Китай може да поеме такава мащабна операция, на много други места би било невъзможно, дори и в доста по-малки размери.

Истерията в стил "земята гори и всички ще измрем" много дразни, но и симплифициране от типа на - "е, грипче нЕкво, кво толкоз" е също изнервящо. Сегашното "грипченце", както и SARS са нови вируси, човечеството не е страдало от тях досега. Това значи, че нямаме никакви антитела и при първата вълна много хора ще се разболеят. Да, не е с висока смъртност, но всяка здравна система ще колабира при тежка епидемия. Само 20% изискват хоспитализация - няма лекарство, но има курс на лечение - поддържаща система, кислород, разни антивирусни медикаменти - около 20 дена болнично лечение. Едни 200 случая са достатъчни да затруднят здравната система в Бг. А едни 1000 могат да я сринат.

То в Япония сме насадени на пачи яйца с тоя кораб дето вече запълни предвидените за вируса ресурси, а тепърва почваме да имаме и домашни случаи.

 

Така че всеки сам си преценява според личното си ниво на толеранс към риск. С ясното съзнание, че могат да ме размагелданчат, почвам да си мисл, че 2020 не е най-добрата година за пътешествия. Изглежда като много добра година за обследване на местните забележителности - тези дето все остават "за друг път" - ето сега е този път.

 

 

Аз вчера си разучавах писмото от основния доставчик - повечето производители на медицинска апаратура са заети с работа в помощ на пострадалите райони. Специално те са се върнали на работа от втория ден на официалните празници, оборудвали са новоизгражданите болници и към момента са дарили 7 милиона във вид на оборудване  с готовност за още, ако се наложи - пациентни монитори, дихателни апарати, ехографи и тн. Всеки ден служителите се тестват по 3 пъти - на влизане, на излизане и в средата на деня. Според тях положението се подобрява. 

Те са класирани като единствената медицинска компания, сред 100-те променяща света, според Форбс, за 2018. 

Тъй като производителите на медицинска апаратура от Китай са огромен брой и лидерите са в челните световни позиции, мога само да ви подкрепя в мнението, че е добре, че този вирус се появи в Китай. Защото на друго място няма как да се реагира с дори подобна ефективност и да се посрещнат нарастващите нужди на засегнатите.

 

  • Харесвам 9
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
7 hours ago, Боян Димитров said:

Е, ти сега си би автогол 🙂  Една от сериозните причини за притесниение е, че произхода на данните е от Китай. Така или иначе този вирус е бая по-гаден от САРС, доста по-заразителен е. Като процентен брой на жертвите още нищо не може да се каже, но като абсолютен брой ги подмина със сигурност. И колкото и да е странно, пак повтарям , добре че е в Китай. Това в Европа или Щатите щеше да е в пъти по-гадно, а в Африка щеше да е да истинска пандемия.

С какво точно съм си вкарал автогол? Темата е пътуване извън Китай! Там даннните вероятно са горе долу ок! Що се отнася до SARS и коронавирус, абсолютните жертви са несравнимо по малко от един обикновен грип...

 

За този сезон само в САЩ се очаква от сезонален грип да починат 12 000 души, 210 000 души да бъдат хоспитализирани и 22 милиона да бъдат заразени...

https://www.cdc.gov/flu/weekly/index.htm

 

За света намерих малко противоречива информация, но всички източници говорят за много стотици хиляди загинали годишно!

 

Спрямо тези данни за коронавирус в момента извън Китай говорим официално за

 

Outside of China 447

confirmed (6 new)

24 countries

1 death

https://www.who.int/docs/default-source/coronaviruse/situation-reports/20200213-sitrep-24-covid-19.pdf?sfvrsn=9a7406a4_4

 

Абсолютна паника и безпочвен страх е да се страхуваш от нещо, което извън Китай е предизвикало до сега официално смъртта на 1 човек, но да не се притесняваш от нещо което предизвикава смъртта на стотици хиляди!

 

Мерките срещу SARS и коронавирус не са се взимали и не се взимат защото някога тези вируси са представлявавали реален проблем за човечеството, а защото в бъдещето евентуално може да представляват сериозна опасност и проблем.  Във форума обсъждаме възможността да се пътува сега, а не в някакво неопределено бъдеще, когато евентуално опасността от зараза и смърт би била много по реална...

 

5 hours ago, samuraika said:

Днес нивото на свързаност на света е 6 пъти по-голямо от това по време на SARS, а по всичко личи че COVID-19 е доста по-заразен. Стига сте гледали и броили колко и къде имало случаи. Навсякъде има. И от СЗО отдавна предупреждават страните - ако не искат да изпуснат нещата е време да се вглеждат в клиничната картина, а не в това кой къде е путувал и от какъв етнос е.

 

Тази информация има огромно значение от гледна точка на форума и дилемата да пътувам или да не пътувам? Това че вирусът реално е на всякъде и има значително по голяма свързаност в света не прави кой знае колко по опасно пътуването извън Китай от колкото седенето вкъщи и ходенето в молове, офис сгради, градски транспорт, театри и т.н. Единственото нещо поради което все пак си струва да се замисли човек са мерките, които се взимат и възможността да му се объркат плановете!

 

Ако някой много го е страх нека се затвори вкъщи за 6 месеца в карантина, но подава ли си носа извън дома общо взето почти няма значение пътува или не пътува... Ако той не пътува, друг ще пътува вместо него и ще му донесе вируса на място!

 

Ако се абстрахираме от ограниченията за пътуване аз лично не бих пътувал единствено до Китай, защото изобщо нямам доверие на техните данни, но по никакъв начин не мога да огранича с кого се срещат двете китайчета в класа на синовете ми. Полетите от Китай до Европа продължават, а проверките по летищата са слаби и ежедневно може да им гостуват заразени роднини. От наша гледна точка вероятно рискът от зараза би бил много по малък ако пътуваме до Тайланд от колкото да си седим вкъщи...

 

 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Ще следим как са нещата в Камбоджа. След като няколко държави отказаха разрешение на круйзния кораб, кхмерите решиха, че не е проблем да го приемат и ще се извозват пътниците към Националното летище. След 2 седмици сме в Пном Пен за седмица, после към Виетнам. Дано не стане миш маш до тогава 🙂

Връзка към коментар
2 hours ago, Lindt said:

 

Те са класирани като единствената медицинска компания, сред 100-те променяща света, според Форбс, за 2018. 

Тъй като производителите на медицинска апаратура от Китай са огромен брой и лидерите са в челните световни позиции, мога само да ви подкрепя в мнението, че е добре, че този вирус се появи в Китай. Защото на друго място няма как да се реагира с дори подобна ефективност и да се посрещнат нарастващите нужди на засегнатите.

 

Нали знаеш, че листата Форбс не лекува, а според СЗО ефективно лечение за сега няма! Само изолация и смъкването на температурата имат ефект, а Китай се провали с това, че 1-2 месеца криеха информацията и закъснях с ефективните мерки! 

 

Ако беше станало на друго място, нямаше да могат да крият толкова време информацията и можеха да бъдат изолирани доста по рано. 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.