Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 48 минути , Таньо каза:

Той е летял от Мадрид за Италия, не за България. Ако е бил директен полет или на един билет с прекачване в Италия това нямаше да се случи.

Точно така. В случая това са 2 отделни билети, а не един билет с прекачване към България като крайната дестинация, за която важат правилата за влизане.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Най-добре и най-сигурно според мен винаги, да се предвидят 2-3 дни или достатъчно време, при нужда да се направи съответния тип тест преди самия полет, да се праща просто един мейл или да се инициира чат до съответната/ите АК с въпрос дали за конкретния полет се изисква тест за да те допуснат до бординг, като се описват конкретните обстоятелства, като например гражданство и с или без ваксинационен сертификат се пътува. И вече се надявам когато има човек писмен официален отговор от съпорта им или по мейл да е достатъчно, за да те допуснат, ако са написали например, че в конкретния случай може без тест. Като цяло за директен полет до България не би трябвало да отказват бординг на български гражданин, тях нали ги е грижа основно за разходите им да не трябва да ни връщат, а в случая българските власти няма да ни върнат. И все пак за да няма неприятни изненади и да се презастраховаме, нищо не ни коства като време да си осигурим един писмен отговор от съответната АК. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз говорих с ГВА относно съмненията ми дали ще ме пуснат да се кача на самолет за Италия. Оттам ми казаха, че при отказ за бординг, наземният оператор, обслужващ авиокомпанията, трябва да издаде документ, указващ причината за отказа. Много е важно да се поиска такъв документ, защото си правят оглушки понякога и не го издават. Иначе този документ + извлечение от актуалните разпоредби са основание за предявяване на иск по регламент 261 с всички произтичащи от това последствия (обезщетение + плащане на нощувки + поемане на билет за алтернативен транспорт или връщане на парите за билет). Да, при такава ситуация един подобен иск би отнел време, но всичко би трябвало да се реши в полза на пътника, ако грешката е по вина на АК.

  • Харесвам 28
  • Благодаря 3
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 6 часа, jul каза:

Всички обаче пътуват извън, а не обратно към България, ако не ме лъже паметта. 

 

MayaS, може. Наистина имай повече екземпляри и изчисли хубаво времето, защото в групите вече пишат, че гастербайтерите са тръгнали и се чака на вход в Турция.

Смятам да се върна на 36- я час.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не мога да открия информация дали ще ни трябват тестове или нещо друго ако отидем за 1 ден в северната част на Кипър в турската територия. Не откривам Турция в списъка със страни на сайта на министерството им.

Връзка към коментар

Според новата заповед излиза, че, идвайки от държава, поставена в оранжевия списък, вече нямаш право на избор дали да те тестват или да те сложат под карантина (посочено е изрично само за зеления списък). Дали е някакъв пропуск? И, ако не е, какво би станало, като категорично откажа да бъда тестван и настоявам да ме карантинират, ако толкова държат? Реших да им пиша, за да ми разтълкуват това безумие, ама, естествено, на сайта им има няколко телефона и имейла и нито един от тях не е за подобен род въпроси. 😞

Някой дали има представа какво би се случило в моя случай?

Връзка към коментар
преди 18 минути , TwinFreaks каза:

Според новата заповед излиза, че, идвайки от държава, поставена в оранжевия списък, вече нямаш право на избор дали да те тестват или да те сложат под карантина (посочено е изрично само за зеления списък). Дали е някакъв пропуск? И, ако не е, какво би станало, като категорично откажа да бъда тестван и настоявам да ме карантинират, ако толкова държат? Реших да им пиша, за да ми разтълкуват това безумие, ама, естествено, на сайта им има няколко телефона и имейла и нито един от тях не е за подобен род въпроси. 😞

Някой дали има представа какво би се случило в моя случай?

Решихме, че в тези случаи за нас, като български граждани, които не сме ваксинирани и карали вируса се прилага т. 8 и 9  от Заповедта 🙂 Това се потвърди и от днешните интервюта по вестниците на министъра 🙂 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Здравейте,

 

Както се разбра днес и Пукет отваря за туристи /ваксинирани/, след като са постигнали 74% ваксинирано население и рязко намаление броя на заразените. Някой правил ли е планове за натам въпреки сезона и правилата? Доколкото прочетох трябва ваксинационен сертификат, PCR, застраховка за 100 000$, покриваща covid рискове, Certificate of Entry,  Само не разбрах, как ще доказваме, че сме прекарали предните 21 дни в low-risk or medium-risk country outlined on a list that is mostly in Thai .

Другото изискване да си правим нов тест при пристигане и след 6/7 дни и да си платим за тях ми идва малко в повече, както и маските на плажа и в колите. Другата новина е, че  Koh Samui, Koh Pha Ngan и Koh Tao ще се отворят на 15.07 по същата схема.

  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 37 минути , garnet каза:

Тайланд - може би най-надценената дестинация в юи Азия. Разлигавени келеши. 

Не, мерси. 

 

Абе, келеши, келеши, колко да са келеши?!? Тайланд е държавата посрещаща най-много туристи в региона. Банкок - най-посещавания град в света с много туристи пред Париж и Лондон. Сигурно има защо да ходят хората. Аз се влюбих в Банкок и изключително харесвам страната, хората, храната, природата и т.н. Та...........никак не е надценена дестинация. Не е редно да гледаме към гроздето и да се лъжем, че е кисело. Тайланд е може би най-добрият представител на Югоизточна Азия. 

А иначе - циганиите, които правят с изискванията за туристите сега, са си за тяхна сметка, но и за наше съжаление. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Утре пътувам за Португалия,а като се прибера ,след три дни имам полет за Италия. Къде да следя дали за Италия първото ми пътешествие ще се води до рискова страна? Т.е. дали първото ще попречи да осъществя второто?!

Връзка към коментар
преди 2 минути , blueriver каза:

Утре пътувам за Португалия,а като се прибера ,след три дни имам полет за Италия. Къде да следя дали за Италия първото ми пътешествие ще се води до рискова страна? Т.е. дали първото ще попречи да осъществя второто?!

https://www.esteri.it/mae/en/ministero/normativaonline/decreto-iorestoacasa-domande-frequenti/focus-cittadini-italiani-in-rientro-dall-estero-e-cittadini-stranieri-in-italia.html

 

Цъкаш на Find out more here и четеш списъците. Гледам, че Португалия са още в един кюп с нас - List C

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 3 часа, Stryper каза:

Не мога да открия информация дали ще ни трябват тестове или нещо друго ако отидем за 1 ден в северната част на Кипър в турската територия. Не откривам Турция в списъка със страни на сайта на министерството им.

Питай посолството ни в Никозия, макар че сигурно ще ти отговорят, че не знаят и не ти препоръчват да ходиш в Севернокипърската турска република, защото е официално непризната от ЕС (и от почти целия свят). За кога ти трябва информацията? Мога да питам познати, живеещи в Никозия.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 39 минути , Gentleman Basta каза:

https://www.esteri.it/mae/en/ministero/normativaonline/decreto-iorestoacasa-domande-frequenti/focus-cittadini-italiani-in-rientro-dall-estero-e-cittadini-stranieri-in-italia.html

 

Цъкаш на Find out more here и четеш списъците. Гледам, че Португалия са още в един кюп с нас - List C

Благодаря! Дано да остане така ,че ми се иска да си оползотворя отпуска докрай.

Връзка към коментар

Да се поздравим с новия EU сертификат, въпреки всичките  песимисти и скептици ,които тръбяха как не може да се случи.

Репортажите от границите показват ,че всичко е спокойно. Най-сетне може отново да пътуваме  където  искаме поне в рамките на Европа ( с малки изключения) без само да се озъртаме къде  ще ни пуснат.

 

  • Харесвам 10
  • Смея се 5
  • Замислям се 2
Връзка към коментар

Който не работи 🤣🤣 като избереш опциятя изледван може ли да ми каже някой как продължаваш след като полето за НРН на ваксината седи и не мога да го прескоча?

 

7953B8D3-02D0-44A7-B605-EA52595AEA56.jpeg

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 8 часа, Jenbel каза:

Питай посолството ни в Никозия, макар че сигурно ще ти отговорят, че не знаят и не ти препоръчват да ходиш в Севернокипърската турска република, защото е официално непризната от ЕС (и от почти целия свят). За кога ти трябва информацията? Мога да питам познати, живеещи в Никозия.

Преди години, аз съвсем случайно влязох в турската част на Никозия, без дори да знам. Разхождах се по най- централната улица, преминах някакви забити в тротоара релси, никой не ме спря, и изведнъж гледам турското и севернокипърското знамена. Чак тогава разбрах, че съм в турската част. Разгледах я, но на връщане, минавайки през същите релси, само че от другата страна,  вече имаше пропускателен пункт и малка опашка. Оказа се, че от гръцката към турската част влизането е свободно, но на обратно е забранено за граждани на така наречената Северно Кипърска република, а граждани на ЕС минават с лична карта.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Като стана дума за his.bg, снощи влизах и ми направи впечатление, че са премахнали опцията за вадене на сертификат с КЕП и са оставили само новата - с Национален Референтен Номер, Е може ли такава малоумщина? Хубаво, че въвеждат нова опция за оторизация без КЕП, ама защо трябваше да премахват КЕП-а?

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 59 минути , stanimir каза:

Да се поздравим с новия EU сертификат, въпреки всичките  песимисти и скептици ,които тръбяха как не може да се случи.

Репортажите от границите показват ,че всичко е спокойно. Най-сетне може отново да пътуваме  където  искаме поне в рамките на Европа ( с малки изключения) без само да се озъртаме къде  ще ни пуснат.

 

Само аз ли не виждам разликата от преди седмица и днес ?

И преди ваксинираните си пътуваха със сертификатите а тестваните с теста и сега. Само дето преди ги показвахме на телефон или хартия и служителя на РЗИ ги гледаше а сега ги сканира... ако успее ( че преди малко по Нова на служителката от Кулата и отне няколко опита за да сканира кода на сертификат)

  • Харесвам 14
Връзка към коментар
преди 6 минути , antea каза:

@chandni има си я опцията, отиваш на Електронно медицинско досие (his.bg), влизаш си с КЕП, после в Имунизации и там е бутона за сертификата

 

his.PNG.a6f826710a0377db1d6a44a54fde6962.PNG

Ясно, @antea. За да си извадиш сертификат с КЕП, просто трябва да влезеш в пациентското си досие и от там да го изтеглиш. И все пак можеше да сложат една отметка и на оня бутон, който са сложили на централно място, чрез която да избереш дали искаш да се оторизираш с КЕП или с НРН... 

 

Благодаря ти!

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
11 minutes ago, funny said:

Само аз ли не виждам разликата от преди седмица и днес ?

И преди ваксинираните си пътуваха със сертификатите а тестваните с теста и сега. Само дето преди ги показвахме на телефон или хартия и служителя на РЗИ ги гледаше а сега ги сканира... ако успее ( че преди малко по Нова на служителката от Кулата и отне няколко опита за да сканира кода на сертификат)

Не само ти.Още десетина.

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.