Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 16 минути , Stryper каза:

Някъде в темата се коментираха безплатни тестове в/около Окръжна болница в София. Някой използвал ли ги е? Не трябва ли да имаш симптоми, за да не се плаща?

Не действа вече възможността - пробвано съвсем скоро, препращат към едни жълти бараки в двора, които са с кратко работно време.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , Raindrop каза:

Не действа вече възможността - пробвано съвсем скоро, препращат към едни жълти бараки в двора, които са с кратко работно време.

Работят от 8 до 13 ч. от понеделник до петък. За 15 минути резултатите са готови.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 44 минути , Stryper каза:

Някъде в темата се коментираха безплатни тестове в/около Окръжна болница в София. Някой използвал ли ги е? Не трябва ли да имаш симптоми, за да не се плаща?

В понеделник правихме безплатен тест в Окръжна, точно за освобождаване от карантина след пътуване. В двора пред спешното в едни бараки.

В 7:45 бяхме там и имаше двама души пред нас, в 8:20 вече резултатите бяха готови и имахме документ. Другите хора дето чакаха на опашката, споделяха, че този ден даже бавно ставало, обикновено още по-бързо работели.

 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 45 минути , ivan69 каза:

Нека обобщим все пак 80-85% сме несертифицирани. За връщане в България.

1,Свободно влизане от Румъния и Чехия

2,От всякъде другаде 10 дневна карантина с освобождаване до 24 часа с тест .

Нещо да пропускам?

Ако имаш тест, направен в страната,  от която идваш?

преди 45 минути , ivan69 каза:

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 15 минути , Stryper каза:

А какво казахте, за да ви направят тестове?

Те не питат, което е най-странното... 🙂

Въпреки това, казахме че се прибираме от чужбина и ни трябва теста за освобождаване от карантина, на което нямаше отговор или реакция.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 16 часа, НИКОЛА ГЪЛЪБОВ каза:

https://www.24chasa.bg/novini/article/9951176 - не знам дали е официално, но пише, че от 15.07. в Гърция на заведение или с ваксина, или с тест

Според мен маляките нещо не са домислили това. :lol:

 

Mixed spaces will be accepting vaccinated customers, people providing negative PCR or rapid test results taken in the previous 48 hours, and those who have recovered in the last six months. These venues will operate at 25 to 75 percent capacity.

 

Значи за да ходиш всеки ден на кръчма, тест през 2 дни :lol:

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 53 минути , Eva eva каза:

Работят от 8 до 13 ч. от понеделник до петък. За 15 минути резултатите са готови.

Ясно, аз отидох вечерта към 7.30, когато смятах, че Рамус вече не работят, и след като видях, че бараките не работят, успях да се класирам в Рамус все пак. Но синът ми преди месец си направи в 3 часа през нощта след пристигане от Лондон - но вътре в спешното. Аз затова повторих вътре и не успях.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Stryper каза:

Това означава ли, че ако идваш от червена зона задължително си в карантина независимо дали си ваксиниран или преболедувал?

Да, така изглежда

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Във Венеция ни информираха, че от 2020 насам вече няма първа безплатна неделя в месеца за общинските музеи и не знаят дали ще има подобна практика в утопичното бъдеще без ковид.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 7 минути , neuromancer каза:

За червена зона няма такова нещо

8. Българските граждани и лицата със статут на постоянно, дългосрочно или продължително пребиваване на територията на Република България и членовете на техните семейства, които не представят документ по т. 4 или 5 или пристигат от държава от червените зони се поставят под карантина за срок от 10 дни в дома или в друго място за настаняване, в което лицето е посочило, че ще пребивава, с предписание, издадено от директора на съответната регионална здравна инспекция или оправомощен от него заместник-директор.

9. Директорът на съответната регионална здравна инспекция може да отмени издаденото предписание за поставяне под карантина на лицата по т. 8, при представяне на документ, показващ отрицателен резултат от проведено до 24 часа от влизането в страната изследване по метода на полимеразно верижна реакция за доказване на COVID-19 или от бърз антигенен тест от посочените в Приложение № 2. Предписанието се отменя в срок до 24 часа от представяне на документа, показващ отрицателен резултат от проведеното изследване.

 

Как разбираш това? Аз го разбирам,  че за български граждани е така, без значение от зоната. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 4 минути , neuromancer каза:

За червена зона няма такова нещо

Защо не? В т. 8 са посочени и лицата, пристигащи от държави от червена зона. Тоест, съгласно т. 9 може да се отмени карантината на всички лица, които са български граждани и не представят документ по т. 4 и 5 или пристигат от държава от червена зона.

 

8. Българските граждани и лицата със статут на постоянно, дългосрочно или продължително пребиваване на територията на Република България и членовете на техните семейства, които не представят документ по т. 4 или 5 или пристигат от държава от червените зони се поставят под карантина за срок от 10 дни в дома или в друго място за настаняване, в което лицето е посочило, че ще пребивава, с предписание, издадено от директора на съответната регионална здравна инспекция или оправомощен от него заместник-директор.

9. Директорът на съответната регионална здравна инспекция може да отмени издаденото предписание за поставяне под карантина на лицата по т. 8, при представяне на документ, показващ отрицателен резултат от проведено до 24 часа от влизането в страната изследване по метода на полимеразно верижна реакция за доказване на COVID-19 или от бърз антигенен тест от посочените в Приложение № 2. Предписанието се отменя в срок до 24 часа от представяне на документа, показващ отрицателен резултат от проведеното изследване.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ами да, май сте прави, не съм го прочел внимателно. Ще видим де...

 

ПП а за деца до 12 години май съвсем нищо не искат, ако правилно разбирам, без значение откъде идват?

Връзка към коментар

Вчера приятелка пристигна от Намибия, червена зона. Има и тест и ваксина.  РЗИ са я питали от къде пристига,  тя е казала Намибия.  А те-Мюнхен или Франкфурт? Тя казала Франкфурт и са я пуснали. Нищо повече. 

  • Харесвам 5
  • Шок 2
Връзка към коментар

Обърнете внимание на използваната дума “може”, т.е.  не е длъжен. Предоставена е възможност за отмяна на карантината в тези случай, като преценката според мен в случая следва да се прави индивидуално. Друг е въпросът, че отново няма критерии и е възможно да се подхожда субективно. Възможно е и да се преценява все пак нивото на риск от държавата , от която се влиза. 

Връзка към коментар
преди 10 минути , neuromancer каза:

Ами да, май сте прави, не съм го прочел внимателно. Ще видим де...

Ти кога пристигаш?

В момента, liliya каза:

Обърнете внимание на използваната дума “може”, т.е.  не е длъжен. Предоставена е възможност за отмяна на карантината в тези случай, като преценката според мен в случая следва да се прави индивидуално. Друг е въпросът, че отново няма критерии и е възможно да се подхожда субективно. Възможно е и да се преценява все пак нивото на риск от държавата , от която се влиза. 

Като пращаш теста на РЗИ пишеш ли от къде пристигаш?

Връзка към коментар
преди 10 минути , slujitel каза:

Като пращаш теста на РЗИ пишеш ли от къде пристигаш?

Теоретично би трябвало да са отбелязали откъде идваш още на границата като те регистрират, а на практика какво правят кой знае

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 11 минути , neuromancer каза:

На 20 юли, ако не стане нещо непредвидено

Ще кажеш как е.

преди 1 минута , neuromancer каза:

Теоретично би трябвало да са отбелязали откъде идваш още на границата като те регистрират, а на практика какво правят кой знае

Не мисля,  че  ще сравняват чак толкова заради една дума "може". Ако трябваше задължителна карантина щяха да го оставят като в предната заповед.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, slujitel каза:

Ти кога пристигаш?

Като пращаш теста на РЗИ пишеш ли от къде пристигаш?

Когато изпращах теста с резултата посочих от къде идвам, защото така ми бяха казали на летището. Обаче в заповедта нищо не пише в този смисъл.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 56 минути , liliya каза:

Когато изпращах теста с резултата посочих от къде идвам, защото така ми бяха казали на летището. Обаче в заповедта нищо не пише в този смисъл.

Аз също пиша:

Здравейте, аз съм Пенка Петрова и тази сутрин кацнах от Катания.

Прилагам отрицателен…..

 

Те не са длъжни, веднага да отговорят. И не чакайте, ами си отивайте на работа/или за където сте тръгнали, никой не може да ви каже нищо. Имате си доказателство - тест+изпратен мейл, в рамките на 24 часа, според закона.

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
На 3.07.2021 г. в 6:55, ivooo каза:

  Предполагам , че никой не го вълнува ,  но  ако някой се реши . 

 

В Панама се влиза не само с ПСР , но и с антигенен тест  и 2 та до 48 часа .  За ваксинирани още няма фъндък 🙂 .

Островите Гуна Яла ( Сан Блас ) са затворени от индианците  за туристи . Все пак ги пускат но със с тест до 48 часа 🙂 .  

Народа  е здраво  зомбиран .  На практика всички и навсякъде и вътре и навън в жегата ходят с маски и то правилно поставени 🙂  .

Има и куриозни случаи . Разни дами си разхождат кучетата с маски над носа . Велосипедисти с маски . Вчера един яздеше кон  в глухата провинция  с правилно поставена маска .  За самотните шофьори с маска и у нас сме ги виждали .  Днес в друг край на страната минахме покрай двойка на средна възраст почиващи си след тежък работен ден на верандата  пред къщата . Романтично седяха на столчета , държаха се за ръка и съзерцаваха света отпред с правилно поставени маски 🙂 

 

Въобще никой тук  не знае вируса с кой щам , кога и откъде  ще го изненада 🙂  . 

 

Аааа, интересува ни. Благодаря, че споделяш. 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.