Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

преди 14 часа, luba_rizova каза:

Имате ли актуална информация за Сейшелите? Искате тест (ако нямаш бустер или ваксина ), но дали има друго? Че се чудя на едни билети .

 

преди 12 часа, oli_mali каза:

@Pantelej Putnik може би ще споделиш актуална информация от мястото на събитията 🙂

За неваксинирани искаха тест. PCR тест до 72 часа преди тръгване или антиген до 24 часа преди тръгване. Не мога да кажа за бустерите и ваксините, но мисля, че ето тук има такава информация: Health Entry Conditions - Ministry of Health - Seychelles 

На връщане към БГ Катар еъруейз не иска тестове. Това е изпробвано и специално потвърдено от тях. 

Преди заминаване се попълва онлайн една бланка, плаща се 10 евро и до 24 часа (на мен за 10 минути) ти издават разрешение за пристигане на Сейшелите (Travel Authorization). Без това специално разрешение не те пускат на самолета в София. За да попълниш бланката, е нужно да дадеш инфо за всеки ден от посещението си там - къде ще пребиваваш (трябват потвържденията за резервациите), сканирани паспортите, снимки и т.н. Изисква се и здравна застраховка. 

Вземай билетите, а аз ще ти помагам, ако се наложи. Но не е сложно. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 2.04.2022 г. в 18:15, NeDa каза:

Да,разбрах -Гугъл преводач ми показ и за съжаление няма съществена промяна,Бразилия е все още държава изискваща задължително ваксина при влизане/освен изключенията/

 

На 2.04.2022 г. в 9:48, neuromancer каза:

От днес (то даже вчера) за #Бразилия няма да се иска тест за ваксинираните пътници.

Хора, които по медицински причини не могат да се ваксинират, или не са на възраст за ваксиниране в съответната държава, бежанци и т.н. може и да не са ваксинирани, но трябва да представят тест.

публикувано е вече и в сила

https://www.in.gov.br/en/web/dou/-/portaria-interministerial-n-670-de-1-de-abril-de-2022-390351794

тагвам @Mary

От няколко дена насам вече не се иска ваксинация за влизане в Бразилия, изискванията са или ваксина или тест 24 ч преди бординга. За деца под 12г нищо не се иска.

https://www.in.gov.br/en/web/dou/-/portaria-interministerial-n-678-de-12-de-setembro-de-2022-428660501

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, Duke каза:

Към днешна дата по време на полети на Раян и Уиз до и от Бергамо, изискват ли се маски и от какъв вид?

В началото на месеца пътува сина ми - без маски в самолета към Бергамо.

Утре ще пътува насам и вечерта ще мога да кажа как е било.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 14 часа, Duke каза:

Към днешна дата по време на полети на Раян и Уиз до и от Бергамо, изискват ли се маски и от какъв вид?

Вчера се върнахме, но не от Бергамо, а от Сардиния през Рим - няколко вътрешни полета - никъде не искат маски.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, oli_mali каза:

За Сицилия попълват ли се някакви PLF-и сега? Уж няма допълнителни изисквания, но ще е хубаво някой пътувал скоро да потвърди.

Нищо ме искат и нищо не се попълва.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Германия маха маските в самолетите, връща ги във влаковете

 

 

 

 

 

Маските ще бъдат задължителни в германските влакове, но не и в самолетите, реши парламентът в петък, определяйки правилата борба с коронавируса за есента и зимата, съобщи БТА.

 

В болниците, хосписите и лекарските кабинети ще бъдат задължителни предпазните маски с по-висока защита, тип FFP2. Това ще се отнася и за влаковете, пътуващи на дълги разстояния.

 

За децата от 6 до 13 години ще бъдат достатъчни обикновени хирургически маски. В самолетите обаче няма да са необходими маски.

Германският министър на здравеопазването Карл Лаутербах заяви, че страната е добре подготвена за очакваното увеличаване на инфекциите от COVID-19 с падането на температурите.

 

От 1 октомври местните власти ще решават дали да въвеждат задължително носене на маски в регионалните влакове и автобуси или в магазини, ресторанти и други помещения. Понастоящем в 16-те федерални провинции е в сила задължително носене на маски в обществения транспорт.

 

В училищата и занималните тестовете стават задължителни, а носенето на маски ще става задължително по необходимост в отделни паралелки с деца на 11 години, ако сред тях се открият заразени.

https://www.dnevnik.bg/evropa/2022/09/16/4391812_germaniia_maha_maskite_v_samoletite_vrushta_gi_vuv/

  • Харесвам 3
  • Замислям се 3
Връзка към коментар
преди 19 минути , muchachote каза:

В Испания как се влиза към момента?

При полет Бергамо - Валенсия изискваха маски в самолета. Няма проверки за сертификати, не са необходими и тестове. Във Валенсия - маски в таксита и в градски транспорт

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 15.09.2022 г. в 19:44, Duke каза:

Към днешна дата по време на полети на Раян и Уиз до и от Бергамо, изискват ли се маски и от какъв вид?

И от Бергамо също не са носили маски в самолета.

 

Щях да питам детето и за транспорта в Милано, но имало стачка и не е ползвал метро/автобуси.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

В Ботсвана: No mask - no entry 😷

 

🇧🇼 И на открито, при високите температури - от самата граница, и на опашката пред прозорчето за проверка на тестове и сертификати, под баобаба.

Сухоземно преминаване от Намибия, Нгома, на 26 август.

  • Харесвам 3
  • Шок 1
Връзка към коментар

Да дам малко инфо от Канада. Минахме през Монреал, Торонто и Ниагара фолс. На открито и на закрито маските не са задължителни, както и във автобуси и влакове. Задължителни са само в самолетите, но няма изискване за типа маска, т.е. може и с обикновенни. На полета от Виена до Монреал бяхме с маски, като се надявам утре при прибиране за Виена да не ни искат маски. Няма изискване за сертификати за влизане в заведения или забележителности. Не бяхме избрани за случайно тестване при влизане в Канада. Ако някой го интересува нещо повече нека да пише на лично.

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 9 часа, Nevena каза:

Някой скоро да е ходил до Мароко?.Все още ли изискват сертификат с три ваксини?

Имам полет днес за Маракеш и ще знам със сигурност,но по предварително инфо не изискват

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 11 часа, Nevena каза:

Някой скоро да е ходил до Мароко?.Все още ли изискват сертификат с три ваксини?

Изискват сертификат и минаваш на чекин гише за да ти издадат б.карта,така е поне на Летище Малпенса

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

На полетите Букурещ-Париж, Париж-Виена, Монреал-Виена не са ни искали нищо за влизане в съответните страни или маски. В Париж, Виена и Букурещ няма никъде изискване за маски. Също така не са ни искали никакви сертификати за посещение на забележителности, ресторанти и на летището.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 5 часа, Branko каза:

Изискват сертификат и минаваш на чекин гише за да ти издадат б.карта,така е поне на Летище Малпенса

гледат ли дозите,питам защото дъщеря ми е с две дози 

Връзка към коментар
преди 11 минути , Nevena каза:

гледат ли дозите,питам защото дъщеря ми е с две дози 

Логично е да се проверя валидност на сертификата, а не брой на дозите...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , Nevena каза:

гледат ли дозите,питам защото дъщеря ми е с две дози 

В IATA (линка в първото закачено мнение) пише, че трябва бустер, или ваксинацията да е преди по-малко от 4 месеца, или тест.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 17 часа, Nevena каза:

Някой скоро да е ходил до Мароко?.Все още ли изискват сертификат с три ваксини?

На излитане от Барселона към Надор на 07 септември Air Arabia единствено ме попитаха дали съм ваксиниран, без да проверяват каквото и да е (включително брой дози). Бях се чекирал онлайн и имах бордна карта предварително. На кацане пък въобще нямаше каквато и да е Ковид проверка. Това ми беше трето ходене в Мароко за последните 4 месеца и смея да твърдя, че мерките там са проформа от началото на лятото, но за съжаление това не значи непременно, че някой буквояд на някое летище няма да изиска всичко, както е по правилника към момента. Т.е. придържайте се към писаните правила.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 4 часа, neuromancer каза:

В IATA (линка в първото закачено мнение) пише, че трябва бустер, или ваксинацията да е преди по-малко от 4 месеца, или тест.

Това ми попадна сега,

 Children aged between 12 and 18 are exempt from the need for a third vaccine dose, but must provide proof of two doses of the vaccine, OR proof of a negative PCR test result.

Благодаря на всички за отговорите.

Връзка към коментар
преди 5 часа, Nevena каза:

гледат ли дозите,питам защото дъщеря ми е с две дози 

Гладаха ги и то доста обстойно,но това на чекина на уиз в Малпенса.

В Маракеш никой не е искал сертификат

Връзка към коментар

Тайланд официално махна ковида от болестите, които да пречат за влизане в страната. Съвсем скоро здравните власти се събират да решават какво още да облекчат за влизане преди старта на силния туристически сезон.

  • Харесвам 10
  • Шок 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.