Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

През ноември пак бях в Испания. Ходих от Мадрид до Сантяго де Компостела с полети на Райън. Въпреки,че маските в самолет отпаднаха много отдавна,на тези полети изискваха!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Малко да успокоя аудиторията: преди няколко дни се върнах от Испания (Майорка) и въпреки, че самолетите бяха пълни, нямаше изисквания за маски. На самата Майорка масово хората са без маски на обществените места (катедралата в Палма, кралският дворец до нея, музеите, пазарите, заведенията...). Може да е някоя местна особеност, но на никой не му дремеше дали сме с или без маски. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 43 минути , vorbis каза:

Малко да успокоя аудиторията: преди няколко дни се върнах от Испания (Майорка) и въпреки, че самолетите бяха пълни, нямаше изисквания за маски. На самата Майорка масово хората са без маски на обществените места (катедралата в Палма, кралският дворец до нея, музеите, пазарите, заведенията...). Може да е някоя местна особеност, но на никой не му дремеше дали сме с или без маски. 

Имах предвид вътрешните им полети. Там изискват. Иначе и аз пътувах до Мадрид сега за НГ,с връщане от Валенсия без маски. Във влаковете също изискват. Докато в Сицилия например,преди двайсетина дни си пътувахме във влаковете без.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Някой скоро да е бил в Южна Корея? Планувам пътуване до там през април, в сайта на МВнР има информация за някакви ПСР и карантина от 7 дни, не ми се вярва да е актуално, но да проверя. 

Връзка към мнение
преди 4 минути , vivo каза:

Някой скоро да е бил в Южна Корея? Планувам пътуване до там през април, в сайта на МВнР има информация за някакви ПСР и карантина от 7 дни, не ми се вярва да е актуално, но да проверя. 

актуална информация все още има от IATA, линка в първото закачено мнение

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, vivo каза:

Някой скоро да е бил в Южна Корея? Планувам пътуване до там през април, в сайта на МВнР има информация за някакви ПСР и карантина от 7 дни, не ми се вярва да е актуално, но да проверя. 

Аз също имам план за началото на април. Последно като гледахме карантината беше отменена, ПСР си остава задължителен. Но за съжаление в момента нещата се влошават в Китай и нищо чудно да има нови ограничения... доста е рисковано вече за тази част на Азия. Вероятно ще променят тепърва изискванията до април месец... дано не върнат карантината, защото това означава тотална греда 😞

 

BTW - някой има ли идея коя застрахователна компания предлага застраховка за отказано пътуване поради нови Ковид мерки - както е в случая 7 дни карантина, която очевидно проваля всички предварителни планове. Съответно дали застраховката може да се направи след закупени билети преди 1 месец? Досега все на риск се действаше за останалата част от света, но за точно за Южна Кореа/Япония рискът става много голям.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Тайланд най-вероятно ще върне ваксините. За съжаление, изявлението на здравния им министър е неясно "най-малко два пъти ваксиниран". Не е ясно дали един цикъл или ваксина и бустер и всички медии копират тези неясности. Най-вероятно официалният документ ще излезе утре или началото другата седмица. Медиините спекулации излизат ежеминутно и вече ме заболя главата да ги следя. Дано поне преди документа излезе нещо черно на бяло по-конкретно какви и колко ваксини или по-добре да стане чудо да се откажат от това. 

  • Харесвам 6
  • Шок 3
Връзка към мнение
преди 37 минути , T.E.Lawrence каза:

Тайланд най-вероятно ще върне ваксините. За съжаление, изявлението на здравния им министър е неясно "най-малко два пъти ваксиниран". Не е ясно дали един цикъл или ваксина и бустер и всички медии копират тези неясности. Най-вероятно официалният документ ще излезе утре или началото другата седмица. Медиините спекулации излизат ежеминутно и вече ме заболя главата да ги следя. Дано поне преди документа излезе нещо черно на бяло по-конкретно какви и колко ваксини или по-добре да стане чудо да се откажат от това. 

О не ... Ха дано да се забавят до вторник. Кацаме в 7.45... и ще се покрием на някой плаж....🤕

Връзка към мнение

89% oт китайците са ваксинирани с по две дози , а около 40% и с бутер.

С тия мерки накрая ще ударят по-скоро белите туристи.,но предполагам китайците са им много по-важни и доходоносни.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Все още чакаме официален документ за Тайланд, но първият, който може да се сметне за надежден е ъпдейтнат линк на сайта на eva air. Изглежда, че ограниченията влизат в сила от понеделник 9ти и частта за ваксините е олд скуул изискването една доза янсен или две от другите и да са минали поне 14 дни, без давност.

 

eva.png

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Списък на одобрените ваксини, публикуван от СААТ (Civil Aviation Authority of Thailand) . Валидност засега 9-31 януари. 14 дни трябва да са минали от последна доза, без давност.

 

20230107_074204.jpg

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Очаквано.... Добре, че моите хора са всички т бустер, че иначе щяха да се чудят на 15.01 как ще пътуват до Тайланд. Аз сега чакам изненади от Саудитска Арабия :(((

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, T.E.Lawrence каза:

Списък на одобрените ваксини, публикуван от СААТ (Civil Aviation Authority of Thailand) . Валидност засега 9-31 януари. 14 дни трябва да са минали от последна доза, без давност.

 

/cdn-cgi/mirage/f1f3f8d82bda90bbb3afeb4c62101d0b88f2ee121eac334c78ef52c10d0ce9dd/1280/https://magelanci.com/uploads/monthly_2023_01/20230107_074204.jpg.664ec168b841de5450aa2f8c1bf0e8fe.jpg

Здравейте ,летим на 13ти за Тайланд и не сме ваксинирани,това ни хвана мн неподготвени предвид,че бяха махнали всички ограничения….какво бихте ни препопъчали за да успеем да осъществим все пак нашето пътуване.

Връзка към мнение

Огромен късмет ви трябва да добавят нещо в последния момент като тест. Не че не се е случвало, но засега не изглежда добре. На този етап по-скоро питайте авиолинията да смените дестинацията или варианти. Вече знам за отзивчиви като KLM, които дават ваучери. Също търкиш при дребни размествания на техни полети се оказва, че разрешават смяна.

Ако е вариант, скорострелно да летите и да пристигнете преди 8 сутринта в понеделник, когато влиза в сила.  

Връзка към мнение

Eva air пък откъде имат такава информация, при положение че все още няма нищо официално, а и дори не са тайландска компания? Отделно ми се струва супер нелогично ако тайландците изнесат официална информация примерно в неделя, влизаща в сила от днес за утре, все пак става въпрос за полети по 10-12-14 часа от различни точки на света, какво става с хората, които вече са тръгнали? 

Връзка към мнение

Вече е официално изпратено до авиокомпаниите и такова нещо като нелогично в Тайланд няма. 🙂 По същия начин след ден-два могат да се извъртят на 180 градуса. Ставало е и ще става и в двете посоки.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Точно го написах и започнаха информации, че здравният министър е подложен на сериозни критики от други високопоставени лица и пак мислят.  Най-добрият съвет в момента е да чакате до последния възможен момент без последствия. Примерно: ако можете канселирате безплатно до петък в 12, проверете за последно в 11. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Как стои въпроса в Южна Америка? И аз, започнах да се притеснявам.  Ако и те решат да искат ПСР тестове. Не, че това ще ме спре, но си е разправия. Имам и бустер , но е правен януари 2022. Валиден ли е , не е ли? Кой служител на летището, какво ще реши… въпрос на нерви и ситуация.

Връзка към мнение
преди 9 минути , Monika_Koko каза:

Как стои въпроса в Южна Америка? И аз, започнах да се притеснявам.  Ако и те решат да искат ПСР тестове. Не, че това ще ме спре, но си е разправия. Имам и бустер , но е правен януари 2022. Валиден ли е , не е ли? Кой служител на летището, какво ще реши… въпрос на нерви и ситуация.

Лично моето мнение е че това няма да засегне други държави освен Тайланд и максимум още 3-4 в същия регион. Подходът на ЮИ Азия към пандемията през всичките 3 години беше много по-различен от този на останалите страни. Особено за Южна Америка не вярвам да имате каквито и да било проблеми (най-малкото дотам китайци достигат в значително по-малки обеми), освен цените на самолетните билети, но ако вече имате такъв, още по-добре 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
48 minutes ago, Monika_Koko said:

Как стои въпроса в Южна Америка? И аз, започнах да се притеснявам.  Ако и те решат да искат ПСР тестове. Не, че това ще ме спре, но си е разправия. Имам и бустер , но е правен януари 2022. Валиден ли е , не е ли? Кой служител на летището, какво ще реши… въпрос на нерви и ситуация.

Разбира се че е валиден.Аз не бих се притеснявал.В най-лошия случай държави ще започнат да искат сертификат , тест или и двете ,но едва ли вече ще има нови затваряния.

 

Опитвам да се сетя за държава извън Европа където да съм пътувал без никакви ковид документи в последните две години ,но нямам такава. Едва в последните 2-3 месеца повечето премахнаха ограниченията.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

от моя глобален поглед над нещата, извън Европа никъде досега не се искаше бустер, просто ваксинация

 

иначе, тук въпросът не стои

още нищо не се е чуло, тоест

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
20 minutes ago, neuromancer said:

от моя глобален поглед над нещата, извън Европа никъде досега не се искаше бустер, просто ваксинация

 

иначе, тук въпросът не стои

още нищо не се е чуло, тоест

Пропускам ли нещо ,но и в изсикванията на Тайланд не виждам условие за бустер.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.