Прескочи до съдържание

Ограничения при пътувания, свързани с Covid-19


Препоръчани мнения

Подготвя се законопроект в Тайланд за официално премахване на носенето на маски и глобите. В момента почти не се носят от чужденци, но има някои магазини и молове, където още охраната се напъва. 

След публикуването в държавен вестник ще стане официално, т.е. цялата процедура ще бъде завършена след две-три седмици.

  • Харесвам 12
  • Браво 3
Връзка към коментар

Отпадна изискването за задължителна ковид ваксина за влизане в Кения. Може да се влиза с отрицателен PCR тест само. Който има сертификат за някаква ковид ваксина, без значение коя от западните и кога поставена, няма нужда от тест.

  • Харесвам 11
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , FlyTraveler каза:

Отпадна изискването за задължителна ковид ваксина за влизане в Кения. Може да се влиза с отрицателен PCR тест само. Който има сертификат за някаква ковид ваксина, без значение коя от западните и кога поставена, няма нужда от тест.

Супер! Къде е публикувано?

Връзка към коментар
В момента, Diana Doncheva каза:

Супер! Къде е публикувано?


От Найроби ми изпратиха новите изисквания за влизане в Кения на pdf файл. Прикачвам го към този пост.

 

COVID-19_TRAVEL_REQUIREMENTS_9.9.2022.pdf

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Добър вечер не съм следил нещата как са искам да попитам ако някой знае в момента , на един приятел му предстои пътуване за Германия като каца в Швейцария и от там с кола/автобус отива за Германия ( мисля че престоя му ще е под 10 часа в Швейцари)  въпроса е към средата на Ноевмри има ли изисквания за тестове, ваксини , ПСР  за  Швейцария и Германия.

 

Благодаря

Връзка към коментар
преди 1 час, Valentin Takev каза:

Добър вечер не съм следил нещата как са искам да попитам ако някой знае в момента , на един приятел му предстои пътуване за Германия като каца в Швейцария и от там с кола/автобус отива за Германия ( мисля че престоя му ще е под 10 часа в Швейцари)  въпроса е към средата на Ноевмри има ли изисквания за тестове, ваксини , ПСР  за  Швейцария и Германия.

 

Благодаря

Към момента се пътува без изисквания. За към средата на ноември ще се разбере към средата на ноември  😉

  • Смея се 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
преди 7 часа, Juliaaa каза:

Как стои въпроса с Япония? На сайта на МВнР пише, че е до второ нареждане преустановено допускането на безвизови пътувания. А дали е така, кой ще ми каже

@samuraikaще каже най-добре, мисля, но аз оня ден получих реклама за екскурзия до Япония догодина от агенцията , която ползвам за междуконтиненталните си пътувания. Датите започват от март месец 2023г( и вече няма места за почти всички дати...)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

доколкото помня всички ограничения отпаднаха, но не ги следя и не помня къде е писано, в темата за Япония може би

вижте по линковете за ковид, а МВнР въобще не бих помислил да проверявам...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, има ли информация какви са мерките в Куба за влизане. На сайта на МВнР е посочено , че има мерки и се изисква ПСР, както и че за пристигащи има задължителна 5 дни карантина. В други туристически сайтове намерих , че всички мерки са отменени. Благодаря!

Връзка към коментар
преди 4 часа, stanislavpp каза:

Бразилия въвеждат от 25 .11 отново задължителни маски за летища и самолети 

 

https://www.gov.br/anvisa/pt-br/assuntos/noticias-anvisa/2022/anvisa-atualiza-medidas-a-serem-adotadas-em-aeroportos-e-aeronaves

Че там не идва ли лятото ???

Пх,смениха Президента, и се почна... 

И аз чакам инфо за Япония.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Мога да ви кажа, че в Мадрид в метрото вече по всяко време на деня има свободолюбиви ентусиасти като мен, поне 4-5 на вагон с открити лица. Охранителите реално нямат никаква власт и не могат нищо да направят. Вторник вечерта пак имаше драма в метрото. Идват двама охранители и казват, сложете маски. 3-4 испанци веднага се дегизират като нинджи, но аз им казах, че не нося подобни аксесоари. Защо? - попита по-отвореният охранител. Защото това е абсолютно безсмислено, отговорих аз. Тогава ще слезеш на следващата станция, отговори той самодоволно. Ще сляза на моята станция, не на следващата, отговорих аз и вие нямате никаква власт да ме гоните от влака. О, отговори той, сега като се обадя на полицията ще видиш ти. Айде, подканих го аз, нямам търпение да видя как ще дойде полицията за подобна глупотевина. И този почна да се оглежда, да се почесва, ама ти няма да слезеш, така ли? Ами, не, отговорих аз. Ами сега какво ще правим, попита колегата си. Да се обадим на супервайзъра. Обаждаха се нещо, обясняваха се, но накрая си слязоха на следващата станция като катарци след мач с Еквадор, като ми напомниха, че следващия път ще извикат полиция. Така че, не ги вземайте толкова сериозно тези простотии.

Eто ви и една статия за Барселона, където се жалват, че поради липса на глоби и каквито и да е санкции, много пътници го карали през просото.

https://es.ara.cat/sociedad/salud/mascarillas-transporte-publico-falsa-obligatoriedad_130_4459459.html

 

 

  • Харесвам 6
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 57 минути , Crazy Horse каза:

Мога да ви кажа, че в Мадрид в метрото вече по всяко време на деня има свободолюбиви ентусиасти като мен, поне 4-5 на вагон с открити лица. Охранителите реално нямат никаква власт и не могат нищо да направят. Вторник вечерта пак имаше драма в метрото. Идват двама охранители и казват, сложете маски. 3-4 испанци веднага се дегизират като нинджи, но аз им казах, че не нося подобни аксесоари. Защо? - попита по-отвореният охранител. Защото това е абсолютно безсмислено, отговорих аз. Тогава ще слезеш на следващата станция, отговори той самодоволно. Ще сляза на моята станция, не на следващата, отговорих аз и вие нямате никаква власт да ме гоните от влака. О, отговори той, сега като се обадя на полицията ще видиш ти. Айде, подканих го аз, нямам търпение да видя как ще дойде полицията за подобна глупотевина. И този почна да се оглежда, да се почесва, ама ти няма да слезеш, така ли? Ами, не, отговорих аз. Ами сега какво ще правим, попита колегата си. Да се обадим на супервайзъра. Обаждаха се нещо, обясняваха се, но накрая си слязоха на следващата станция като катарци след мач с Еквадор, като ми напомниха, че следващия път ще извикат полиция. Така че, не ги вземайте толкова сериозно тези простотии.

Eто ви и една статия за Барселона, където се жалват, че поради липса на глоби и каквито и да е санкции, много пътници го карали през просото.

https://es.ara.cat/sociedad/salud/mascarillas-transporte-publico-falsa-obligatoriedad_130_4459459.html

 

 

Да,но на мен шофьора на експреса от летището не ме пусна да се кача докато не сложа маска! А аз я държах в ръка,в опаковката.

Летях до Сантяго де Компостела с Райън-в самолета изискваха маски. Това-сега,още съм в Мадрид. Мислех,че в Италия са най-луди,но не!

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 1 минута , blueriver каза:

Да,но на мен шофьора на експреса от летището не ме пусна да се кача докато не сложа маска! А аз я държах в ръка,в опаковката.

Летях до Сантяго де Компостела с Райън-в самолета изискваха маски. Това-сега,още съм в Мадрид. Мислех,че в Италия са най-луди,но не!

И аз предния месец пътувах вътрешен полет до Барселона за първи път с Vueling и искаха маски,но като седнах си я свалих под носа и никой не ми направи забележка.

Маските са вредни, защото вдишваш същия издишан въздух .

  • Харесвам 4
  • Браво 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар
1 hour ago, dimitrov6 said:

 

Маските са вредни, защото вдишваш същия издишан въздух .

Димитров , хайде стига пак същите небивалици.

 

ОК , аз също мисля че маските вече са напълно излишни! Архаизъм е все още да ги изискват на определени места ,но нека не смесваме това с  градски легенди , които мислех че много отдавна са опровергани.

 

  • Харесвам 12
Връзка към коментар
преди 1 час, blueriver каза:

Да,но на мен шофьора на експреса от летището не ме пусна да се кача докато не сложа маска! А аз я държах в ръка,в опаковката.

Летях до Сантяго де Компостела с Райън-в самолета изискваха маски. Това-сега,още съм в Мадрид. Мислех,че в Италия са най-луди,но не!

В автобус не става. Шофьорът не те пуска, прав си. Аз затова ползвам метро. Друг трик, ако ползваш автобус вътре в Испания, междуградски, отиваш на последните седалки и си дишаш свободно.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Хонконг :

 

Хонконг има различна политика от континентален Китай и е отворен за чужденци. 

Няма задължителна карантина след пристигането.

 

Задължителните неща  :

 

1. Ваксинационен сертификат.

2. Бърз антигеннен тест не по-стар от 24 часа преди директния полет към Хонконг.

3. PCR тест при кацане.

4. В първите 5 дни след пристигане ежедневно бърз антигенен тест , на втория ден отново задължително се прави PCR тест.

5. След 5-ия ден сте напълно свободни.

  • Харесвам 1
  • Шок 3
Връзка към коментар
преди 7 часа, stanimir каза:

Хонконг :

 

Хонконг има различна политика от континентален Китай и е отворен за чужденци. 

Няма задължителна карантина след пристигането.

 

Задължителните неща  :

 

1. Ваксинационен сертификат.

2. Бърз антигеннен тест не по-стар от 24 часа преди директния полет към Хонконг.

3. PCR тест при кацане.

4. В първите 5 дни след пристигане ежедневно бърз антигенен тест , на втория ден отново задължително се прави PCR тест.

5. След 5-ия ден сте напълно свободни.

При тези условия пари да ми дават нама да отида.

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.