Прескочи до съдържание

Банки без такси за зареждане на Револют с карта


Препоръчани мнения

преди 1 минута , vino4erpec каза:

кредитната карта

не е само за кредитна, а за всяка карта на Пощенска. Те именно заради това не издават карти в друга валута, различна от BGN, за да могат да лапат все повече и повече в такси. За мен категорично са най-наглата банка в България, заради тези 2% превалутиране

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 25 минути , vino4erpec каза:

@cybersimo, благодаря! Това за 2% превалутиране при транзакции в чужда валута от кредитната карта го знам, именно затова направих Революта. Понеже нямам никакви такси при плащане на ПОС в БГ с кредитната карта, затова я вързах нея към Револют, защото реших, че зареждането ще е безплатно, само дето днес видях таксата от 1%.

За да избегнеш тези такси прави СЕПА превод от Пощенска банка към Револют хем ще ти е по-изгодно, хем ще заредиш и по-голяма сума, ако искаш и няма да въртиш само карти.

Другият вариант, ако имаш такава възможност е да смениш банката. Няколко алтернативи, за които аз се сещам за зареждане без такси с карта Револют са ПИБ с пакета им - Моят избор онлайн или ТиБиАй Банк с НЕОН картата им, има и други но трябва да прегледаш внимателно тарифите им.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Другият вариант, щом е в Пощенска да си направи акаунт в Пейсера, техния IBAN в лева е към Пощенска и би трябвало банков превод към пейсера да е безплатен или поне по редуцирана тарифа. После от Пейсера обменя на приличен курс в евро и безплатен сепа превод към Револют.

 

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, nomad каза:

Другият вариант, щом е в Пощенска да си направи акаунт в Пейсера, техния IBAN в лева е към Пощенска и би трябвало банков превод към пейсера да е безплатен или поне по редуцирана тарифа. После от Пейсера обменя на приличен курс в евро и безплатен сепа превод към Револют.

 

Да, на Пейсера е в Пощенска, но Пощенска не знае за това и не е безплатен. А в Пейсера има ограничение от 1000 евро месечно на "хубав курс". След това е като в Револют

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Факт, в Пейсера е до 1000 евро на месец за обмен на приличен курс. Тази схема има смисъл, до посочения лимит.

 

В Револют, курсът евро/лев варира и ако човек не бърза, тоест не му спешно, може да постигне и по-добър обменен курс от този на Пейсера(лимитирания). Преди правех схемата с Пейсера, но от БАКБ, естествено, до 1000 евро на месец, после е имало случаи, сумата обратно да я сменям в лева или в долари в Револют, като задавам курс при който съм съгласен, да се обменят, но се чака, имах случаи, да излизам на сума по-голяма от тази с която съм започнал. Курсът на Револют евро/лев не е постоянно дървен, а има и моменти, когато е доста благоприятен, но не е удобно ако е належащо, бързо да се направи обмен. Когато стигнех лимита от 1000 евро месечно на Пейсера, ползвах и Pay by Vivacom, пак захранване с превод от БАКБ и после, безплатно с виртуалната им карта в Револют.

 

Сложните схеми да захранвам Револют, бяха основната причина да стигна до TBI. Но, вече няколко месеца, не се е налагало да опирам до Пейсера и Pay by Vivacom 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, cybersimo каза:

Да, на Пейсера е в Пощенска, но Пощенска не знае за това и не е безплатен. А в Пейсера има ограничение от 1000 евро месечно на "хубав курс". След това е като в Револют

При над 5000 евро също има отстъпки, макар, че не е толкова изгодно, както до 1000. Дори и без да се брои таксата на Revolut, която прилагат при обмяна на повече от 2000 лв месечно, на Paysera пак е по-изгоден. При по-големи суми също има по-добър курс, а при редовна търговия с валути на висока стойност, може да се договори персонален обменен курс.

Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...
На 19.11.2021 г. в 16:31, nomad каза:

Другият вариант, щом е в Пощенска да си направи акаунт в Пейсера, техния IBAN в лева е към Пощенска и би трябвало банков превод към пейсера да е безплатен или поне по редуцирана тарифа. После от Пейсера обменя на приличен курс в евро и безплатен сепа превод към Револют.

 

Сега опитах SEPA превод Paysera към Revolut ,но пише,че не е достъпен в момента.Да не е свързано със санкциите към Русия.

Връзка към коментар
  • 5 месеца по-късно ...

Някой зарежда ли Револют по следния начин.

Diners->Curve->Revolut

Предполагам ще стане, но как се виждат транзакциите, има ли подводни камъни и удръжки/комисиони.

Писна ми от умрелия Райфайзен с техния 500левов лимит Револют го виждали като превод от карта в карта, докато прехвърляне към my.diners се вижда по друг начин и там лимита е 3000лв

Връзка към коментар
преди 17 минути , Alexander каза:

Идея как да прехвърлям от Райфайзен към Револют?

Макар и това с 500те лева лимит  и то да не вярно, защото днес заредих 1000лв успешно..

Какво имаш предвид с лимит от 500лв. за зареждане? Само първите 2 пъти съм имала дневен лимит за топъпване с карта - 500 и 1000евро . След това съм вкарвала по 6к евро и е нямало проблем.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 54 минути , EliDion каза:

Какво имаш предвид с лимит от 500лв. за зареждане? Само първите 2 пъти съм имала дневен лимит за топъпване с карта - 500 и 1000евро . След това съм вкарвала по 6к евро и е нямало проблем.

с райфайзен не е така

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 49 минути , antea каза:

дала съм си номера на виртуална карта от Револют като гаранция за резервация, в картата има наличност малко над изискуемата сума и смятам да я размразя няколко дни преди датата, около която евентуално ще поискат да теглят пари, само че се чудя дали като е дебитна изобщо ще могат да изтеглят нещо?

Само да не е от еднократните и да си платила с нея вече някаква част, че ще изчезне. Но предполагам, че ще се свържат с теб за второто плащане, ако нещо се обърка.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, Alexander каза:

Някой зарежда ли Револют по следния начин.

Diners->Curve->Revolut

Предполагам ще стане, но как се виждат транзакциите, има ли подводни камъни и удръжки/комисиони.

Писна ми от умрелия Райфайзен с техния 500левов лимит Револют го виждали като превод от карта в карта, докато прехвърляне към my.diners се вижда по друг начин и там лимита е 3000лв

Зареждай смело по схемата, няма такси няма нищо. (естествено до 15-то число на следващия месец ако ги върнеш де 😄 ) ....Живот на кредит му се вика 🙂 

image.png.0af330afe61814c422e2e97116117ad1.png

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...
На 2.08.2022 г. в 21:50, boogy83 каза:

Зареждай смело по схемата, няма такси няма нищо. (естествено до 15-то число на следващия месец ако ги върнеш де 😄 ) ....Живот на кредит му се вика 🙂 

image.png.0af330afe61814c422e2e97116117ad1.png

Вече има промяна в това и таксуват 1% за зареждане на Револют или за прехвърляне към друга карта. Тия дни говорих с тях и се оказва, че начисляват такса отскоро и го правят ръчно, като таксата идва в извлечението за следващия месец.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 5 седмици по-късно ...
На 16.08.2023 г. в 17:53, dimitrov6 каза:

Отдавна не бях зареждал и днес от дебитна на Уникредит в левовата сметка на Revolut 500 лв .Няма такса и точно 500 пристигнаха.

Вече от Уникредит дерат при зареждане към Револют от тяхна сметка.

  • Благодаря 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Зареждам от уникредит почти всяка седмица, последно в сряда. Да, в началото има добавена сума (малка), но после при осчетоводяване тя изчезва. Примерно на 100 лв има 60 ст. добавка, която после я няма. Поне от две години е все така.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 6 месеца по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.