Прескочи до съдържание

Банки без такси за зареждане на Револют с карта


Препоръчани мнения

В петък на 17-и януари прехвърлих пари от разплащателната ми сметка в ДСК към Револют и едва вчера видях, че са го таксували като паричен трансфер. Картата ми е дебитна виза електрон. Няма думи, наистина! Ако има нещо, което ненавиждам в България, то това са банките. Сега кой е крив, кой е прав предстои да разберем. 

Screenshot_1.png.8e06986bbdd2c9b473a1fe80be2bf6d6.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , EliDion каза:

 Вече всички топъп ще се осчетоводяват като паричен трансфер.

Това засега не е вярно . Днес направих няколко зареждания от различни карти в различна валута.

След осчетоводяване ще споделя резултата.

 

Добре би било повече хора да споделят опита си тук заради вярна и актуална информация, но така или иначе - това , което се случва не е неочаквано.

Даже начина, по който се случва от страна на българските банки не е изненада. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 12 часа, Георги Матеев каза:

Дай идея кой не таксува (все още) за парични трансфери освен ПИБ? Аз сериозно обмислям да разкарам Частното банкиране.

 

 Така като гледам, Тексим нямат такава такса...

image.png

 

Поддръжка на сметка е 1.80 лв на месец. SEPA трансфер е 0.46€ за суми до 49999.99€. Вътрешнонбанков превод 0.40 лв, междубанков 0.90 лв.

 

Все пак трябва да се има предвид и че при получаване на превод, без такса е до 200€, но пък за горницата над 200, таксата е 2,00€.

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 35 минути , chandni каза:

 Така като гледам, Тексим нямат такава такса...

image.png

 

Поддръжка на сметка е 1.80 лв на месец. SEPA трансфер е 0.46€ за суми до 49999.99€. Вътрешнонбанков превод 0.40 лв, междубанков 0.90 лв.

 

Все пак трябва да се има предвид и че при получаване на превод, без такса е до 200€, но пък за горницата над 200, таксата е 2,00€.

 

Благодаря. Всъщност съм клиент на Тексим от 6 години, но специално това за паричните преводи не ми беше хрумнало да го погледна там.

 

Отивам да изтупам праха от дебитната Mastercard, която имам към тексимската си сметка 🙂

 

Иначе ако си държиш парите в така наречената от тях "спестовна сметка" (тя дефакто е със статуса на разплащателна) няма никаква месечна такса за поддръжка, като дори върху наличността тече годишна лихва 0.30%.

 

Без да съм задълбавал в детайли бих казал, че след последните промени е много възможно Тексим Банк да има едни от най-изгодните условия на пазара в момента.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 14 часа, cybersimo каза:

Заредих лева от WDMC на ЦКБ, ще изчакам да се осчетоводят да видим дали има такси

Днес заредих и от дебитна на ТЕКСИМ в лв към Револют лв, ще изчакам осчетоводяване

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Благодаря @chandni за идеята за Тексим Банк. Сега ще разгледам тарифата им детайлно.

 

Аз видях друг вариант поне за момента - БАКБ имат до края на месеца промоция на - Разплащателна сметка с дебитна карта -  Mastercard Gold без такса за теглене на АТМ в страната (на АТМ на БАКБ и други банки) за период от 12 месеца от датата на откриване на сметката. Разплащателна сметка – без месечна такса (2,50лв.) за период от 12 месеца от датата на откриване; 

По тарифа Банката няма такси за Плащане на стоки и услуги:
 - в търговски обекти в страната и в чужбина - Без такса 
 - в Интернет - Без такса

 

Също така има предимство, че с тази карта може да се влиза с Бизнес салоните на Летище София и Летище Виена и може да се ползва услугата - FastTrack на нашето летище.

 

По отношение на кредитните им карти:

Има два вида Visa Classic и Gold - годишните такси са съответно - 35лв. и 100лева., отново няма по тарифа такси за Плащане на стоки и услуги.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 2 часа, Георги Матеев каза:

Всъщност съм клиент на Тексим от 6 години,

Да, знам, че си и затова се замислих дали не са настъпили промени и при тях, щом ме питаш и затова проверих. Явно Тексим ще станат една идея по-популярна банка в близко бъдеще. Дано само не се самозабравят и те.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз днес заредих с Виза кредитна, Мастъркард кредитна и Мастъркард дебитна, издадени от Райфайзенбанк Револют в лева. Когато бъдат осчетоводени ще докладвам за резултата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Зареждане с VISA Debit [EUR] на ЦКБ, на 23/01/2020 - засега без такса за зареждане на Revolut, въпреки че вече се отчита като паричен превод. Изчаках до понеделник, да видя евентуално дали все пак няма да се появи някоя забавена предателска таксичка. За радост няма такава, дръпната е само сумата, която съм наредил за зареждане.

 

/ Тук ще си позволя едно друго уточнение.

ЦКБ никога, на никой вид дебитни или кредитни карти, не са имали нито такса за плащане на ПОС в чужбина (ПИБ), нито такса превалутиране (ДСК). Именно това ме спечели първоначално да си направя пълен набор еврови карти при тях още преди 3 г., и все още съм изключително доволен от продуктите им. Превалутирането от други валути, е по евров сетълмент, и се извършва по курсовете на официалните сайтове на двата бранда до евро, които лесно се проверяват тук:

 

за Mastercard  https://www.mastercard.us/en-us/consumers/get-support/convert-currency.html

за VISA  https://www.visa.co.uk/support/consumer/travel-support/exchange-rate-calculator.html

 

За карти в BGN (който държи да са му в левове), след това обмяната се прави по курса на банката EUR - BGN, който мисля, че е най-ниският в момента на банковия пазар у нас - 1.9580 лв. за евро (курсът на МС на Evolve e приятно, и все още необяснимо изключение, но пък вече има такса 1% за зареждане на Revolut, което го прави много неизгоден. За покупки в евро обаче, е unbeatable - 1.94926 лв/eur!) /

 

Както се вижда от извлечението, на 16/01/2020 - първото, е зареждане с World Debit Mastercard [EUR]преди 21/01, тогава също не е имало такса, и е отчетено все още като "покупка". След 21-ви не знам, вероятно ще има, след като такова е било изискването на МС, и кодът за целия бранд вече е променен. @Фил може би ще каже, ако вече е пробвал след 21-ви, или който друг има WDMC. @cybersimo също си беше правил такава

 

1050911223_CCBstatement.jpg.c3824603a81fb5d747d224ad1380039c.jpg

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 14 минути , Doctor Who каза:

Зареждане в лева на 23.01. с Виза Електрон на УКББ - безплатно.

Хм, в крайна сметка защо така се получава? От ДСК се оправдават, че нямат вина и казват, че Револют са си променили механизма и затова го осчетоводяват като паричен трансфер. При УКББ обаче виждаме, че е различно. Ако от Револют са пипали по кодовете не би ли трябвало навсякъде да е еднакво?

Аз днес се замислих, че реално след като Великобритания излезе от Европейския съюз няма да може и със SEPA да прехвърляме пари, ако искаме да заредим по-голяма сума. Направих справка и се оказа, че тогава таксата за паричен трансфер би струвала 24 евро до 10 000 евро превод.

Връзка към мнение
преди 1 минута , Guinness каза:

Хм, в крайна сметка защо така се получава? От ДСК се оправдават, че нямат вина и казват, че Револют са си променили механизма и затова го осчетоводяват като паричен трансфер. При УКББ обаче виждаме, че е различно. Ако от Револют са пипали по кодовете не би ли трябвало навсякъде да е еднакво?

Аз днес се замислих, че реално след като Великобритания излезе от Европейския съюз няма да може и със SEPA да прехвърляме пари, ако искаме да заредим по-голяма сума. Направих справка и се оказа, че тогава таксата за паричен трансфер би струвала 24 евро до 10 000 евро превод.

Кода е пипнат. Просто другите банки смятат за нормално да няма такса паричен трансфер от ДЕБИТНИ карти. Докато @Банка ДСК се надяват да се налапат докато може.

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение

Зареждане в лева и евро на 23.01. с Виза Дебит на ОББ - безплатно. Осчетоводено днес.

 

@chandni , не зная дали тази тема се чете както другата - виждам, че има 8 абонати, а информацията тук е актуална до следващото зареждане, т.е. струва си да се включват повече хора.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Вчера пробвах зареждане с ДСК  Visa, още не е осчетоводено, но в дск директ излиза като пос транзакция, т.е не би трябвало да имам никакви такси.

И един малко тъп въпрос, ама има ли възможност да променят транзакцията след осчетоводяване? От пос да стане паричен трансфер?

 

Връзка към мнение
преди 1 минута , savagejo каза:

Вчера пробвах зареждане с ДСК  Visa, още не е осчетоводено, но в дск директ излиза като пос транзакция, т.е не би трябвало да имам никакви такси.

И един малко тъп въпрос, ама има ли възможност да променят транзакцията след осчетоводяване? От пос да стане паричен трансфер?

 

Така беше и при мен, след осчетоводяване стана паричен трансфер.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

ОББ Visa кредитна, заредени 30лв без такси на 23.01, ( осчетоводени днес).

 

ПС забелязвам че ОББ обменят вече еврото на 1,9556 / 1,9558 за последните 2 транзакции.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 21 минути , savagejo каза:

Вчера пробвах зареждане с ДСК  Visa, още не е осчетоводено, но в дск директ излиза като пос транзакция, т.е не би трябвало да имам никакви такси.

И един малко тъп въпрос, ама има ли възможност да променят транзакцията след осчетоводяване? От пос да стане паричен трансфер?

 

Преди седмица плащах с кредитна на ДСК на ПОС в чужбина и днес видях, че еврото е таксува по 1,96, явно преди 1 февруари е влязъл новият им курс.

Връзка към мнение
преди 2 минути , Alexander каза:

Преди седмица плащах с кредитна на ДСК на ПОС в чужбина и днес видях, че еврото е таксува по 1,96, явно преди 1 февруари е влязъл новият им курс.

Винаги е било 1.96

Новия курс е 1.96+1%

  • Харесвам 6
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.