Прескочи до съдържание

Дестинация Мароко


Meidj

Препоръчани мнения

Супер. Жалко, че ние в Танжер ще направим единствено прекачване на влака за Маракеш, мисля, че няма да имаме време за нищо друго и няма да разглеждаме. Но благодаря все пак.

Връзка към коментар

Когато бях за първи път в Мароко, с туристическа агенция, спахме в даже много хубав хотел , на десетина минути пеша от гарата, но не знам цените - проверете си ги. Meriem Hotel, 154 Rue Med El Beqal

 
Връзка към коментар

Благодаря ви, в крайна сметка се спряхме на един хостел точно на пъпа на медината. Решихме да заложим на малко по-автентично преживяване в Маракеш, така и така само ще минем оттам и ще преспим :)

Връзка към коментар

Нещо Мароко ми влезе в главата :) И понеже съм още в стадий "дали?", да питам- Предложете местата, които "са ви взели акъла".

Имам намерение да заведем младежа (на 8г) на едно по- различно място от Европа-та, та все пак програмата трябва да е съобразена и с него.

До момента Маракеш и Фез като входна и изходна точка. За около 10-тина дни. Иска ми се пустиня...И море ми се иска (не е задължително плажуване)... И оня- Синия град.

Честно казано, не съм убедена какво ме влече натам, но знам че ...искам

Редактирано от vesi
Връзка към коментар

На мен най - много ми хареса Legzira beach, пустинята и Маракеш,но за всеки е различно. След няколко години сигурно ще се върна да си доразгледам крайбрежието и пустинята. Нямам идея за детето какво ще е интересно. Има много за четене в интернет, това е "Not to miss"  на Rough guide - може би ще си намерите вашите "Not to miss" места.

 

http://www.roughguides.com/destinations/africa/morocco/things-miss/#/0

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Това,кето най-много ме впечатли-обиколихме много голяма част от южно Мароко и не мога да се сетя за момент в който пейзажа да не е бил удивителен.Не се сещам в друга страна да съм имал такова усещане. Колкото за детето не знам дали ще се впечатли-аз бих го закарал в пустинята-карайте бъги или атв или и двете,камили и има хотели с басейни срещу дюните. :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

С много смесени чувства съм от Мароко, надявам се скоро да имам свободно време, за да разкажа за нашето пътуване по-подробно и да пусна и аз още няколко снимки.

 

Ивайла, на третия ден ми откраднаха телефона, така че ако си писала случайно нещо в Whatsapp, да знаеш каква е причината да не съм отговорил :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Съжалявам за телефона (нищо не съм ви писала ,и на мен не са ми писали от твоя телефон), съжалявам и за смесените чувства - следващата дестинация нека да  е само с положителни:)

Връзка към коментар

Хей, смесени определено не значи лоши. Мисля, че това е напълно нормално и съм благодарен за опита, който придобих на това пътуване. Радвам се и, че всичко мина по план и успяхме да изминем 2400 км. за 7 дни и да видим всичко, което бяхме планирали, че и повече.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Хора, вчера се върнах от уикенд в Копенхаген (леко удължен :) ). Времето беше 18 градуса и малко дъжд. та се сетих какво ни чака в София през ноември. И така се замислих за 10-на дни на някое по-южно място т.е. Маракеш.

Та идеята ми е:

Втората половина на ноември София-Маракеш-София  (да де, не директно, я през Бергамо, Пиза, Рим, в краен случай Дъблин, било то с Wizz, Ryanair у/или комбинирано)

Гледах в Airbnb - има доста готини места за настаняване - с басейни, вили или апартаменти като на покрива има хубава гледка и басейнче.

 

Какво бихте ми препоръчали в/около Маракеш, така че да съчетая лежерна почивка и плаж от около 7 дни с няколко екскурзии.

Кола под наем там? Дали е разумно?

Редактирано от ven62
Връзка към коментар

В самия Маракеш спокойно може да си изкарате 3 дни , през които да обикаляте по цял ден...Наоколо - водопадите Узуд, Есауира (там не успяхме да отидем, оставила съм го за следващия път), евентуално до пустинята...Има фирми, които правят еднодневни екскурзии до водопадите или до Есауира, за два - три дни до пустинята (за ден не знам )отделно има автобус до Есауира. Аз предпочитам с кола да обикалям наоколо...На малко повече от 400 км е плажът Легзира, който за мен е най - красивото място, което видях  в Мароко за двете си ходения от общо 17 дни. За плаж не знам дали ще става в края на ноември...

Редактирано от Ивайла
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

Кола под наем там? Дали е разумно?

 

Аз като цяло не се притеснявам да наемам коли в чужбина, но мисля, че за Мароко е твърде хазартно и не е препоръчително. Знам, че някои го правят, но ...

 

 

 

Със сигурност местните шофират доста "странно", при по-тесните междуградски пътища карат по средата и на който му издържат нервите да отиде в банкета. Мигачи, предимство, та и фарове - това мисля, че не са неща, предвидени в техния Закон за движение по пътищата.

 

 

 

Освен това наемането на кола ще ви лиши от възможност за наемете риад в старата част на града, което определено си е част от удоволствието.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Със сигурност карат странно и има екстравагантни превозни средства, навсякъде по пътеводителите пише да се внимава с шофирането по тъмно, като отидох там разбрах защо, но като цяло няма никакъв проблем с наемането и карането на кола в Мароко...Спестява доста време и си е удобство.Спали сме само в риади в медините на Маракеш и Фес, в Шефшауен бяхме на три минути пеша от централното площадче и сме оставяли колата на платен паркинг - 10 - 20 дирхама (1 - 2 евро) на денонощие. А междуградските пътища са идеални, много по - добри от нашите. Да не говорим, че между основните градове е магистрала... Но всеки сам си преценява

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Da, ...

Essaouira  - 170 km. 1 ден

Водопадите  Узуд - 160 км. 1 ден

Legzira - доста е далеч, ама гледах снимки - толкова е красиво. Дали пък не е по-готино и от Понте де Пиедаде. Освен там да спим 2-3 дни.?

Маракеш - 4-5 дни

 

Пустинята 2-3 дни, ама доколкото четох си е малко мизерия (баня, ...) ?!?

 

Ами горе-долу програмата може да се сглоби.

 

Основното на което трябва да си отговоря е дали става за плаж т.е. за лежане на шезлонг и мокрене в басейн/океан.

Гледах температурите миналия ноември - на кантар са 22-28 C

@Alexander - дали може да помогнеш за времето - Канарските са на 300 км. (вярно острови, климата може да е по-друг)

Връзка към коментар

Щом имате повече от седмица, не пропускайте пустинята - страхотно преживяване е..И аз се плашех, че няма баня , да не казвам , че има кемпове без тоалетна...Обаче нищо не ни стана без баня една вечер, на другата сутрин си се изкъпахме в хотела...

За Легзира - идеалния вариант е със спане в района. Не съм ходила в Понте де Пиедаде но със сигурност няма да съжалявате , ако отидете до плажа с арките...Има и страхотна кръчма там с най - вкусната риба , което ядох в Мароко. Огромна и вкусна, на въпроса - "What kind of fish is this?", oтговорът беше - "good fish"...и залезът, и парапланерите, и играта с топка на пясъка - да не се повтарям, най - красиво за мен място в Мароко, което съм виждала...Тук във форума има няколко пътеписа, които много ми помогнаха да си направя нашата програма - прочетете ги и програмата сама ще се нареди...:) Ако решите за кола или тур в пустинята, нашите бяха от свестните мароканци..:)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Щом имате повече от седмица, не пропускайте пустинята

.

.

.

Тук във форума има няколко пътеписа, които много ми помогнаха да си направя нашата програма - прочетете ги и програмата сама ще се нареди... :) Ако решите за кола или тур в пустинята, нашите бяха от свестните мароканци.. :)

 

Със сигурност ще е над 10 дни. Не ми се ходи чак до Африка само за няколко дни.

Пътеписите ги прегледах по диагонал - това беше част от зарибяването ми за Мароко. :) Те първа ще ги чета подробно...

Но за мен сега е важно да си отговоря на въпроса - става ли за слънчеви бани или не. Не ми се ходи само на екскурзия - искам и да лежа и то поне 50-60% от времето. :)

Връзка към коментар

Аз само ще се включа и за пустинята - за мен тя е задължителна. Язденете на камилите из пустинята и престоят там е едно от най-страхотните преживявания.

 

Гладък пясък, само следи от бръмбарчета, единственият проблем е липсата на бира.

 

Обикновено групата е доста интернационална и приказките вървят до късно. Има и танци, яко е. Може да се спи навън под звездите ...  

 

 

 

Обикновено кемповете, от които се влиза към пустинята имат бани за общо ползване (с индивидуални кабинки, де) и ползването им се включва в цената на тура, така че остава само една нощ без баня. При нас даже бяха направили тоалетна в една палатка с тоалетна чиния. Явно защото чужденките от "по-развитите" държави се мръщеха на другите.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Щом е над десет дни - някъде в пътеписите беше писано за малки селца в планината - много живописно ми се струва...Може и Фес да включите заради прословутата Медина, която в момента реставрират на отделни места. За там е по - добре с гид, разказват интересни неща за културата и техните обичаи...Иначе пак ще се оправите, но аз лично  се изнервям от всички, които те питат къде отиваш и се опитват да ти вземат пари за това. От Фес може да се отиде до Мекнес и Волубилис, в северно Мароко Шефшауен е синьото градче от всички рекламни снимки за Мароко...Може би е добре да се почне от северно Мароко и да се слиза надолу...Каквото и да решите не порпускайте Маракеш  Легзира и пустинята с всичките места, покрай които се минава по пътя до там ..

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Защо не вземете кола и да обикаляте?5 дена Маракеш и дневни трипове си е едно безкрайно возене.

Маракеш е интересен град,но ден-два са предостатъчни.Това с басейна в Маракеш и препичането май не му е там мястото.

Връзка към коментар

На мен ми препоръчваха да пробвам мароканска баня (май и там му казваха хамам; сутрин за мъже, следобед за жени) - било голямо преживяване. При мъжете не знам как е, но при жените имало парна баня да се отворят порите на кожата, после разни процедури с масла, масажи, ароматерапии и приказки. Всичко това продължавало няколко часа. Изобщо голяма глезотия било + доста екзотика. Аз обаче нямах време. Ще ми е любопитно, ако някой е пробвал, също да сподели :)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.