Прескочи до съдържание

Дестинация Мароко


Meidj

Препоръчани мнения

Ние бяхме избрали същата, но я проверих в Tripadvisor и се отказахме...Не го пиша за да плаша някого - на мен не ми е минало наум, че някой би ме излъгал по такъв начин. Мисля, че и лошите фирми трябва да се пишат, да знаят следващите....Сигурна съм, че  при вас всичко ще е наред :)

Редактирано от Ивайла
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ние сме корави българи, половината неща, които изчетох като негативни отзиви (а те се оказаха ужасно много  :unsure: ) ще ги преживеем. С другите се надявам да не се сблъскваме. Ако нещо се обърка, поне благоверният може друг път да се навие за кола под наем, вместо да се занимаваме с организирани екскурзии.

 

Всъщност избрах тази фирма, без да чета отзивите, защото на трите други фирми, които писах да ми дадат цени за споделени турове, казаха, че предлагат частни за по 300 евро на човек. Нищо че в сайтовете на всички имаше и опция за споделени. Разликата между 135 и 300 евро е доста солена, така че не се колебах...

Редактирано от Lirea
Връзка към коментар

Разбира се, всичко ще е наред - все пак най- важна в нагласата! Ние бяхме решили, каквото и да се обърка( тъй като всички сме неопитни), да потърсим най - хубавото в ситуацията... Все пак сме на почивка...Така че- да става каквото ще, ние ще се забавляваме:)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Няма навигация,която да ви оправи в медината в Маракеш май.Забравих да предупредя за това.Хотели и паркинги са трудни ,ако сте с кола под наем.Втория път направо платих на едно такси и карах след него иначе щях да се мотам сто години докато намеря път за хотела и паркинг съответно.  :)

Връзка към коментар

За риада и паркинга се оправихме с навигацията, но от паркинга до риада - на другата сутрин помолихме да ни заведат, снимахме го с телефона като видео, после го направихме на схема... 5 глави с висше образовоние това сътвориха...

 

Пазя си схемата, голям срам...post-2611-0-02776600-1458417451_thumb.jpeg

Редактирано от Ивайла
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Привет,

Имам едно питане, много оптимистично звучи в един ден да съчетая пътя от Маракеш до филмовите студия и пристигане в Мерзуга, като идеята е да хванем туровете към пустинята където да спим. Гледам, че хотелите в Мерзуга го предлагат, като вариант.

Връзка към коментар

Моля за малко помощ - една колежка ме помоли да й купя арганово масло от Мароко, но аз не разбирам нищо от това и като нищо ще ми пробутат нещо разредено с други масла. Някой има ли опит с купуването на такова нещо? Пък мисля да купя повече, защото и сестра ми ще го оцени, изобщо май добър подарък за повечето жени.

Редактирано от seagull_29
Връзка към коментар

Моля за малко помощ - една колежка ме помоли да й купя арганово масло от Мароко, но аз не разбирам нищо от това и като нищо ще ми пробутат нещо разредено с други масла. Някой има ли опит с купуването на такова нещо? Пък мисля да купя повече, защото и сестра ми ще го оцени, изобщо май добър подарък за повечето жени.

Ние ходихме в малка работилница, където преработват плода на аргановото дърво и от него добиват арганово масло. Видя ми се твърде ... туристически насочена.

Предполагам, че има много такива в Мароко, защото точно там расте Арганията.

Не очаквай ниски цени за истински продукт.

Връзка към коментар

А къде се намира тази работилница? Сигурно има на доста места, но аз се интересувам за Фез, единствено там ще имам време за пазар. Но нямам опит в пазаренето и обикалянето по сокаците, та се надявах на някаква много конкретна препоръка. Вероятно няма да е много евтино, но важното е да не ми пробутат боклук, който можеш да си го купиш и от България, ако не и по-зле.

Връзка към коментар

Първият път като ходих в Мароко бях с екскурзия...Заведоха ни в берберска аптека, за  да е гарантирано, че ще си купим истинско арганово масло. Което на всичкото отгоре хич не беше евтино. После , в България, едно от момичетата го показала на фризьорката си , която казала, че е 100 процента разредено ...Моето вече леко мирише на гранясало... А скоро прочетох някъде в интернет, че сиситемата е следната - екскурзоводите водят туристи в съответния магазин и получават комисионна за това, а освен това - комисионна върху изхарчените от туристите пари...Така че - и да ти препоръчат чисто арганово масло в определен магазин , пак няма гаранция , че е истинско...Вторият път като ходих  не ми се занимаваше с пазарлъци.

 

Най - добре колежката да дойде с вас и сама да реши истинско или фалшиво арганово масло се опитват да и продадат:)

Връзка към коментар

 А скоро прочетох някъде в интернет, че сиситемата е следната - екскурзоводите водят туристи в съответния магазин и получават комисионна за това, а освен това - комисионна върху изхарчените от туристите пари...

 

Системата много отдавна работи така.

 

Някой може ли да сподели контакти на местна агенция за рент а кар?

 

Аз мислех да питам за същото :). И се чудя българските книжки признават ли се в Мароко, или да вадя международна шофьорска книжка?

Връзка към коментар

Признават се нашите шофьорски книжки, да...

Нашата фирма за кола - www.holidayinncars.com, мейла на момчето, с което комуникирахме - najim.monaim@hotmail.com...Ако решите да им пишете, кажете , че имате мейла от българите, които са им били клиенти в началото на март. Горивото - от празно до празно, за три дни 88 евро и още май 25 евро капаро при резервацията, после пак с тях наехме, но от Фес, беше  по - евтино,тъй като прескочихме резервацията по интернет, а и наемахме за втори път от тях. Като им върнахме колата, даже ни закараха до риада, за да не хващаме такси...GPS си носихме ние, но и HERE на телефона свърши идеална работа.

 

p.s. Първият път взехме колата от летището в Маракеш и я върнахме в града, вторият път - докараха ни я до риада във Фес и я върнахме на летището

Редактирано от Ивайла
Връзка към коментар

Аз бях преди две седмици в Риад Mbija, собстреник е един французин и останахме много доволни. На 15 мин пеша е от централния площад. След като букнах, ни предложи да ни вземе от летището мисля за 12 евро. Направихме нощувка и в хотел Ал мас.

Връзка към коментар

Аз от София направих резервации с igomarocco за двудневна екскурзия до Загора и еднодневна до Узуд. Първата по 59 и втората по 20 евро на човек. Организацията им беше добра. Взеха ни от летището и след това до и от риада/хотела в Маракеш.

Връзка към коментар

Аз от София направих резервации с igomarocco за двудневна екскурзия до Загора и еднодневна до Узуд. Първата по 59 и втората по 20 евро на човек. Организацията им беше добра. Взеха ни от летището и след това до и от риада/хотела в Маракеш.

Досега не ги бях чувал, но пускахме запитвания до доста фирми и тези от igomorocco предлагат наистина най-ниските цени. Изглеждат благонадеждни, единственото, което малко ме притеснява е, че искат 35% депозит при онлайн резервацията. Тук във форума се носеха разни слухове, че хора са били измамени след плащане на депозити. Но щом казваш, че всичко е било ок при вас, май и ние ще им се доверим.

Връзка към коментар

Досега не ги бях чувал, но пускахме запитвания до доста фирми и тези от igomorocco предлагат наистина най-ниските цени. Изглеждат благонадеждни, единственото, което малко ме притеснява е, че искат 35% депозит при онлайн резервацията. Тук във форума се носеха разни слухове, че хора са били измамени след плащане на депозити. Но щом казваш, че всичко е било ок при вас, май и ние ще им се доверим.

 

След седмица и аз ще мога да разкажа впечатления от тази фирма - аз съм резервирала тридневен тур от Маракеш до Фес. Та, ако не бързаш с резервацията и искаш още пресни впечатления, може да се включа :)

Връзка към коментар

Някой може ли да каже как стоят нещата с банкоматите. От една туристическа агенция изрично предопредиха да се избягват. Ако е така в БГ ли да си сменя валута или в Мароко ?

Връзка към коментар

Някой може ли да каже как стоят нещата с банкоматите. От една туристическа агенция изрично предопредиха да се избягват. Ако е така в БГ ли да си сменя валута или в Мароко ?

Аз си бях обменила тук.

Две от дамите, с които се срещнахме там сменяха на място.

 

Та и двата варианта са ОК.

Банкомат не сме ползвали.

Връзка към коментар

На сайта на външно министерство пише, че в Мароко може да се внасят до 2000 дирхама и забравих колко да се изнасят, но никой не ни пита колко валута имаме. Ние обменихме в България 2000 и евро на летището. Банкомат веднъж ползва едно момче, не се оплакал досега...

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.