Прескочи до съдържание

"To go or not to go" - that is the question


"To go or not to go" - that is the question  

69 магеланци са гласували

  1. 1. Да пътувам ли?

    • Заминавай, да не ти пука!
      27
    • Я по-добре си стой тук!
      23


Препоръчани мнения

И не, не става дума за Азия и Китай и за така нашумелия коронавирус, а за UK и бурята Киара :sad: 

Преди няколко месеца имаше билети за почти без пари и се възползвах да си взема за една от любимите ми шантави еднодневни разходки до Лондон за утре, неделя,  с ранния сутрешен полет, който каца на Лутън в 7:30 и прибиране с вечерния полет, който излита в 22:10. 
Добре, ама като погледнах метео-прогнозите и се оказа, че тъпата буря Киара  е решила точно сега да връхлети Острова  :ireful1:(сигурно едно от първите възмездия за Брекзит :biggrin:


И мет-офиса дава някакви сериозни предупреждения:
The UK is set to be hit by the most intense storm in seven years, with winds up to 80mph as the Met Office issues a "danger to life" warning this weekend.


image.png.e803b3f8c213c9ef2814dc80b9acc26f.png

 

и баш за неделя оранжев код за силни ветрове точно в южната част на Острова 
image.png.53ae14fa5c20422282744852b416f747.png

 

Погледнах и по другите сайтове - все същото, и в Windy  картинката не е по-приятна, точно в часовете ми на кацане и излитане прогнозата е за най-силните атмосферни смущения
ветрове ~ 25kt

пориви  ~ 45-50kt 
image.thumb.png.898606561f30ba9d9ab91d6334c45ba6.png

 

image.png.d03633c7f0a750b7b737033bb0162871.png


Сега, това че е доста неприятно да се лети (и най-вече каца и излита) в такова време е едно на ръка и не е маловажно, другото - че няма да е хич приятно за разходка и ще трябва да се забия или по музеите, или в някой пъб с някое  лондонско другарче - не е проблем ...обаче  се притеснявам да не отменят нещо полета на връщане и да не успея да се прибера утре вечер, а е добре в понеделник да  съм на линия тук, че имам разни задачки. 


И съм в една чуденка сега  ...   :unsure:

"To go or not to go" - that is the question

Връзка към мнение

В никакъв случай не заминавай.Най-лошият сценарий-връхлетява те ураган,спират полетите,докато чакаш да ги възобновят обявяват епидемия от коронавирус,оставаш под карантина,изтича ти паспорта,.....

Не ми е за друго ами имам да ти давам три много яки кибрита.

  • Смея се 19
Връзка към мнение

Имай предвид, че в южна Англия снега е рядко явление и при по-екстремно време затварят летища и всичко ...

Дори ние да си спомняме как като деца сме играли с кеф в такъв сняг или сме ходели на училище сами.

Та ако ти е важно да се прибереш навреме по-добре не ходи.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Отивай да се разходиш и да се видиш с някой и друг приятел. Пък и някоя и друга биричка да изпиеш. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , ECC каза:

Не ми е за друго ами имам да ти давам три много яки кибрита.

Признавам, че това е силен аргумент! :grin:

  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , neuromancer каза:

Имай предвид, че в южна Англия снега е рядко явление и при по-екстремно време затварят летища и всичко ...

Е уж снега го дават само на север в Шотландия, за южната част дъжд и яко вятър ...

Връзка към мнение

Аз не можах да разбера тази буря започнала ли е вече някъде? От къде идва? Ако е така можеш да видиш как е положението в сайтовете на летищата, откъдето вече е минала.

Кофти работа😔. Особено за еднодневно пътуване. Много мразя дъжд като пътувам, но още повече мразя вятър, а комбинация от двете ... кошмар.

Ще гласувам not to go, за да не се затриеш нанякъде, че ще липсваш на форума😉

Edit: нямам да ти давам нещо, но имам да те питам разни неща😛

Редактирано от ДиянаВ
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , ДиянаВ каза:

Аз не можах да разбера тази буря започнала ли е вече някъде? От къде идва? Ако е така можеш да видиш как е положението в сайтовете на летищата, откъдето вече е минала.

От Атлантика идва.

update8bit.gif

                                anim_gto5.gif

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Ми не знам, ама аз очаквам да отклонят половината полети, и транспорта към летището да е силно нередовен (предполагам не е Хийтроу с метрото).

Ако не ти пречи някоя извънредна нощувка с много бира - напред!

Преди 2 седмици тука имаше дизастър, прогнозираха най-силните дъждове от 100 години, и си мислех, че много аларма вдигат само, ама кадрите по новините бяха страшни, а разбитото по улиците си седи на места. Ние се измъкнахме в поройния дъжд, даже взехме такси до летището,иначе бих шофирал...

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Казал ми е свако Цако:

"Няма тако, няма вако!

Стой си, Фичо във България,

майната ѝ на Британия!" :girl_crazy:
 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Браво 4
  • Смея се 7
Връзка към мнение

Ами ако използваш времето до утре, за да конструираш такъв костюм като препоръчаните от @Topfly тук: 

https://magelanci.com/forums/topic/15653-новият-коронавирус-от-ухан-китай/?do=findComment&comment=418885

 

Хем ще се предпазиш от дъжд, вятър и болести, хем ще си направиш яки селфита, а може дори да си намериш нови приятели-откачалки на летището, докато чакаш и да не ти е скучно 🙂 Сестра ми като си изпусна полета от Лондон си намери 2 австралийки за компания 15 часа. Ако имаше такава екипировка, можеше да се забавлява повече. 

 

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Lindt каза:

като си изпусна полета от Лондон си намери 2 австралийки за компания

Признавам, че и това е добър аргумент! :grin: 
От съвсем краткия ми престой в Австралия, все пак успях да установя, че австралийките са доста ... хм-м ... общителни и непринудени. :yes:

В момента, Stryper каза:

Моето предложение е да си купиш нови билети за някой следващ уикенд 

А, това е задължително :yes: - много обичам да си джиткам из Лондон, пък даже и съвсем безцелно и безпосочно - винаги има нещо интересно. 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

През март 2018 се натресох на Азорите по време на най-големия циклон от много време. И в Европа се премести след това и направи доста поразии. 

Скапа ми се пътуването, защото разглеждах приказните езера в дъжд.

Не ходи! Ще рискуваш ли ангажиментите си в понеделник, а и следващите дни, ако нещо се обърка?

Или отиди, ако там те чакат и/или ако не ти пука!

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, Фил каза:


И мет-офиса дава някакви сериозни предупреждения:

Бих сменила сайта за метео прогнози, с някой друг, който дава по-благоприятна прогноза 😉

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 6
Връзка към мнение

Знам че каквото и да пишем тук ти ще направиш това което си решил, поне аз бих направил така. Моето мнение е  - отивай. Гадно ще е ако започнат да оменят полети, но пък точно тогава можеш да се срещнеш със случайни, прекрасни хора. 

Направи това което ти мислиш за правилно.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И аз мисля, че е по-добре да си останеш. В Лондон си бил колко...поне десетина пъти, можеш да прежалиш едно пътуване и то еднодневно. А пък компания за бира има и в София, току виж намерил няколко непринудени софиянки 😜

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

сега погледнах в accuweather  и дават за утре (освен предупрежденията) Wind speed 57 KPH, Gusts 102 KPH - числата сигурно нямаше да ми говорят особено, ако септември на Крит и Санторини не ги дебнехме често-често, за да преценяваме накъде да ходим и да бягаме от силен вятър, та тогава Gusts бяха около 55 KPH, и на моменти беше нетърпимо силно, не мисля, че ще е някакво удоволствие, ако постоянно те духа такъв вятър, а при пориви става два пъти по-силен - това при положение, че не отменят и полети при такава сила

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Не разбрах кога удря тая буря, ама ако е по време на полета за натам може да ти го пренасочат и тогава не знам как стоят нещата. Иначе ти си знаеш кое ти е по-важно, дали да пиеш бири в англия, пък вънка нека си вали или да си свършиш каквото имаш в понеделник 🙂 За излитането и кацането не мисля че трябва да се притесняваш....тва си е работа на пилотите и наземния контрол. Те си знаят работата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не бих пътувала при такава прогноза... Играхме го това в Нова Зеландия (ама там нямаше мърдане с програмата) и хич не беше приятно. Провалиха ни се два от най-важните дни, толкова силно духаше, че повечето места бяха затворени, а на другите не можехме да си отворим дори вратата на колата, за да излезем.

Мен пък Луфти днес ме предупреди, че буря Сабрина иде и може да отменят много полети до вторник, ама кои не казват.

Та сега се чудя буря Киара буря Сабрина ли е? 😉

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Като знам как вее само на 30км в час тук в тоя ъгъл, дето една планинка си нямат хорицата, и какви предупреждения ръсят за утре, и колко отменени влакове са обявили, твърде много се съмнявам летищата да не ти стъжнят живота, аз се чудя как ще стигна до спирката, която е на около 50 метра, ти се чудиш в какво чудо да се бухнеш 😁 мен лично ще ми е много интересно да ти чета после приключенията, така че егоистично мога само да те замоля да се пробваш 😉 всъщност гледам, че вече по медиите пищят за една камара отменени полети, така че вероятно ще го решат вместо теб...

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.