Прескочи до съдържание

"To go or not to go" - that is the question


"To go or not to go" - that is the question  

69 магеланци са гласували

  1. 1. Да пътувам ли?

    • Заминавай, да не ти пука!
      27
    • Я по-добре си стой тук!
      23


Препоръчани мнения

преди 10 часа, boogy83 каза:

За излитането и кацането не мисля че трябва да се притесняваш....тва си е работа на пилотите и наземния контрол. Те си знаят работата.

Много правилно!

@Фил,бира и музеи има и в София.

Хората сме различни и както казва  @Василена-Всеки мери със собствения си аршин. И всеки ще ти даде различен съвет.Слушай вътрешния си глас. Вече си преценил и чуденката е отпаднала.

Лондон си е Лондон.Прекрасен и много любим за мен.На твое място бих си избрала музея V&A .Като добавим и бира плюс каквото си искаш за хапване,то денят би бил разкошен.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 10 минути , Фил каза:

Леле, два пъти go around, сега захождат за 3-ти опит :huh:

 

Викаш, изпуснал си забавното и те е яд ли? 🙂

  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 7 минути , boogy83 каза:

Викаш, изпуснал си забавното...🙂

Абе едва ли е много забавно ...  :sad:
Дано са заредили повечко керосин ...

Май ще се пробват на Станстед


image.png.5b71e07ae334b03c30337ee794cce531.png
 

Връзка към мнение
преди 2 минути , Фил каза:

Абе едва ли е много забавно ...  :sad:
Дано са заредили повечко керосин ...

Май ще се пробват на Станстед

 

Майтапа на страна, ама май наистина добре, че си решил да не пътуваш.

Гледам не е само тоя полет така....явно си има буря там.

 

Screenshot_4.png

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 10 минути , Фил каза:

Абе едва ли е много забавно ...  :sad:
Дано са заредили повечко керосин ...

Май ще се пробват на Станстед


image.png.5b71e07ae334b03c30337ee794cce531.png
 

Решението ти е правилното.

Тези емоции не са много здравословни. Няма такова нещо, което заслужава да бъде на всяка цена. 

И утре е ден!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Леле.... От сега ми се е свило сърцето. След няколко часа летя през Мюнхен, дано се позабави малко тази буря. И не била Сабрина, а Сабине, бляла съм нещо, като четох алърта на Луфтханза снощи. 

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 6 минути , DaBo каза:

Леле.... От сега ми се е свило сърцето. След няколко часа летя през Мюнхен, дано се позабави малко тази буря. И не била Сабрина, а Сабине, бляла съм нещо, като четох алърта на Луфтханза 

 Пожелавам спокоен полет и меко кацане!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , DaBo каза:

Леле.... От сега ми се е свило сърцето. След няколко часа летя през Мюнхен, дано се позабави малко тази буря

За твое успокоение - обикновено такива бури са най-силни в океана и колкото по-навътре в сушата се отива, толкова повече отслабват.

Леко и безаварийно пътуване!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
2 minutes ago, Фил said:

За твое успокоение - обикновено такива бури са най-силни в океана и колкото по-навътре в сушата се отива, толкова повече отслабват.

Леко и безаварийно пътуване!

Благодаря и за успокоението, и за пожеланието! 🤗

Връзка към мнение
преди 14 минути , DaBo каза:

Леле.... От сега ми се е свило сърцето. След няколко часа летя през Мюнхен, дано се позабави малко тази буря. И не била Сабрина, а Сабине, бляла съм нещо, като четох алърта на Луфтханза снощи. 

Спокойно, бурята ще дойде в Южна Германия чак късно тази вечер. Лек полет!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Фичо, покрай твоята тема гледах в ютуб клипчета за кацане на Лутън при силен вятър. Имаше и други за Фуншал-Мадейра. При пориви на вятъра самолетът се накланяше ... беше си страшно. Наистина не е забавно. А и щом си чел, че довечера ще става по-зле положението, като нищо щеше да хартисаш по английските летища с все проблеми по прибирането.

Връзка към мнение
преди 12 часа, DaBo каза:

Не бих пътувала при такава прогноза... Играхме го това в Нова Зеландия (ама там нямаше мърдане с програмата) и хич не беше приятно. Провалиха ни се два от най-важните дни, толкова силно духаше, че повечето места бяха затворени, а на другите не можехме да си отворим дори вратата на колата, за да излезем.

Мен пък Луфти днес ме предупреди, че буря Сабрина иде и може да отменят много полети до вторник, ама кои не казват.

Та сега се чудя буря Киара буря Сабрина ли е? 😉

 

Ами в Германия е Сабине,аз живея в Германия близо до Дортмунд, и вече започна да духа доста силно...Очакванията са през нощта да е най силен тайфуна!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много ми е интиресно с имената на тайфуна: тук го наричат Ciara. В момента в Брюксел много силно духа, затворили са всички паркове. Казаха, че следобед се засилва и се очакват закъснения на Завентем.  

Връзка към мнение

имената ги карат по азбучен ред от началото на годината, така че Ciara си е съвсем нормално

Сабине хич не знам какво търси там

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
17 minutes ago, neuromancer said:

имената ги карат по азбучен ред от началото на годината, така че Ciara си е съвсем нормално

Сабине хич не знам какво търси там

А защо са с женски имена знаеш ли?🙂

Връзка към мнение

Много версии има 😀

Щото започват с духане и накрая ти отнасят къщата

Ама напоследък явно борците за равноправие на половете победиха и има и с мъжки имена, един Андрю си спомням

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 10
Връзка към мнение
33 minutes ago, neuromancer said:

Много версии има 😀

Щото започват с духане и накрая ти отнасят къщата

Ама напоследък явно борците за равноправие на половете победиха и има и с мъжки имена, един Андрю си спомням

 

Ей това за къщата не го бях чувала. Болезнено смешно е😂

Връзка към мнение
Дани Магелани
На 8.02.2020 г. в 16:02, Фил каза:

 



И съм в една чуденка сега  ...   :unsure:

"To go or not to go" - that is the question

Твоят полет е отменен. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , Дани Магелани каза:

Твоят полет е отменен. 

А ако имаш предвид полета, с който трябваше да се прибера, засега не е отменен:
image.png.ca0433eecc952366937011eed0dc914a.png
 

Връзка към мнение
преди 8 часа, Ushakal каза:

Много ми е интиресно с имената на тайфуна: тук го наричат Ciara. 

 

преди 6 часа, ДиянаВ каза:

А защо са с женски имена знаеш ли?🙂

 

Tropical Storm and Hurricane Names

UK Weather: Storm names released by Met Office for 2019-20

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
6 minutes ago, Фил said:

Да, има и мъжки имена, но явно женските бури са с по-големи поражения и за тях се е  говорело повече по медиите🙂.

Не съжалявай за пропуснатото пътуване, ако полета ти не е отменен. Сигурно щеше да счупиш някой чадър 😁. Я британски, я китайски😆

Връзка към мнение

Когато в хода на един план възникне съмнение, следва въпроса дали трябва плана да се изпълни. Самото съмнение рядко има обяснение, защото идва от места които не са напълно познати - подсъзнанието, мястото ни в определен момент във времето и пространството и дали това място е най-правилното /енергетично най-устойчивото или в непротиворечие с ексергията .../, на вътрешното знание и опит, чиито граници като цяло не познаваме и обикновено се наричат интуиция, на която като цяло вярват малко хора.

Съмнението е израз на нещо, което съществува, защото ако не - нямаше да го има. Как и къде съществува?! Ами някъде там - в написаното по-горе или другаде, от където е дошло и има име, което не бихме могли да изговорим, защото нямаме думите, звуците или мислите , с които да го опишем ...

Видях резултата от теста. Равния резултат е показателен, но ако въпроса беше формулиран по иначе : "Не ми се пътява много, че изглежда рисково но все пак .... " съм убеден, че резултата щеше да е в полза на това да бъдеш предпазен от излишни премеждия с много срещу малко.

Хареса ми знанието на колективното съзнание и знанието/възможността нещо да бъде преценено правилно без да има знание за него.  🙂

Хубава тема! 🙂

@Фил , жив и здрав да си, още много пътешествията ти желая с прехубави спомени, които да споделяш!

 

П.П. Как се публикува тема с възможност за гласуване. Много интересно раздвижване на формата. Поздравления!

 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.