Прескочи до съдържание

Бернина експрес-струва ли си?


Sara

Препоръчани мнения

Сега гледам билетите за Бернина експрес. Има 1-ва и 2-ра класа. Някой знае ли каква е разликата в удобството?

Иначе около 7.30 сутринта тръгване от Тирано и около 18 тръгване на обратно от St. Moritz. 7 часа стигат ли да се разгледа St. Moritz? Моля, ако някой знае, да каже! :)

 

Ако ще пътувате втора класа, погледни цените и на sbb.ch. Нормалният влак си минава по същата линия и със същата скорост, може и да ти предложи supersaver ticket в зависимост от часа в който ще пътувате. Един приятел зимата така спести доста пари (понеже не можа да са качи с колата до Енгадин, че не спря да вали 2 дена). Разликата между първа и втора класа са по-големите седалки и по-големите прозорци, но не мисля че си струва. Всеки решава за себе си.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако ще пътувате втора класа, погледни цените и на sbb.ch. Нормалният влак си минава по същата линия и със същата скорост, може и да ти предложи supersaver ticket в зависимост от часа в който ще пътувате. Един приятел зимата така спести доста пари (понеже не можа да са качи с колата до Енгадин, че не спря да вали 2 дена). Разликата между първа и втора класа са по-големите седалки и по-големите прозорци, но не мисля че си струва. Всеки решава за себе си.

Благодаря ти, ама нещо не се справям с този сайт. :mad:  Обаче, ми се яви друг проблем с експреса - много е малко времето в Сен Мориц, около 2,5 часа. Ще продължавам да ровя, докато се изясни дали наистина е само два пъти дневно и дали наистина не е по-хубаво да се пътува с обикновен влак, който е на всеки час горе-долу. :unsure: :unsure:

Връзка към мнение

Лично бих ти препоръчала 2 ра класа. 1 ва класа е с панорамни, но неотваряеми прозорци. Във 2 ра класа прозорците се отварят и спикойно можеш да снимаш красивите пейзажи на воля! Сейнт Моритц е малък и бързо ще го разгледате. Дори час разходка пеша е достатъчен и то с тръгване от гарата, покрай езерото и качване към центъра. Над езерото има един интересен надлез, от който после се качваш на доста дълъг ескалатор, или алтернативно на един странен полегат хоризонтален асансьор и си почти на центъра. Според мен е без значение кой влак ще изберете, маршрута ще е един и същ, а там е самото очерование.Може в едната посока да хванете редовния... Въпреки, че не знам каква е разликата.

А в Тирано препоръчвам да си купите автентично местно Фраголино (ягодов ликьор с плодчета) Ако пътувате с влак до Милано, трябва да ви кажа, че има две отделни гари, италианска (билетите се купуват от кафето) и швейцарска.

Връзка към мнение

Лично бих ти препоръчала 2 ра класа. 1 ва класа е с панорамни, но неотваряеми прозорци. Във 2 ра класа прозорците се отварят и спикойно можеш да снимаш красивите пейзажи на воля! Сейнт Моритц е малък и бързо ще го разгледате. Дори час разходка пеша е достатъчен и то с тръгване от гарата, покрай езерото и качване към центъра. Над езерото има един интересен надлез, от който после се качваш на доста дълъг ескалатор, или алтернативно на един странен полегат хоризонтален асансьор и си почти на центъра. Според мен е без значение кой влак ще изберете, маршрута ще е един и същ, а там е самото очерование.Може в едната посока да хванете редовния... Въпреки, че не знам каква е разликата.

А в Тирано препоръчвам да си купите автентично местно Фраголино (ягодов ликьор с плодчета) Ако пътувате с влак до Милано, трябва да ви кажа, че има две отделни гари, италианска (билетите се купуват от кафето) и швейцарска.

Много ти благодаря, ние ще сме с кола. Направила съм две нощувки в Тирано, специално заради влакчето. :) Разлика в маршрута на Бернина и обикновения влак май няма, има доста голяма разлика в цената. :unsure:

За Фраголино-то веднага си записах, за полегатия асансьор също - много ценна информация! :) :)

Връзка към мнение

Също така се сещам да ти подчертая, че в някои инетрнет сайтове билетите за влака са по евтини, за разлика от купените на място ( разлика от поне 5/6 евро).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Също така се сещам да ти подчертая, че в някои инетрнет сайтове билетите за влака са по евтини, за разлика от купените на място ( разлика от поне 5/6 евро).

:Благодаря ти , от няколко денЯ ровичкам по сайтовете и това го установих. Освен това, реших следното: понеже с Бернина експрес има малко време за St Moritz, понеже тръгва от Тирано около 10 и пристига на обяд, а връщането от там е в 15, остават 2,5 часа, пък не ми се ще да търчим. За това, ще отидем до там с обикновен влак, но да пристигнем около 10 сутринта и да се върнем с Бернина-та. От 10 до 15 спокойно ще се пошматкаме из St Moritz, ще обядваме и ще се върнем спокойно. Някаква такава програмка ми се оформя. :) Ти как мислиш? :rolleyes:И може би, за червеното влакче ще купя предварително, а за обикновения - на място, че не намирам сайт за тези влакове. :rolleyes:

Ако ще пътувате втора класа, погледни цените и на sbb.ch. Нормалният влак си минава по същата линия и със същата скорост, може и да ти предложи supersaver ticket в зависимост от часа в който ще пътувате. Един приятел зимата така спести доста пари (понеже не можа да са качи с колата до Енгадин, че не спря да вали 2 дена). Разликата между първа и втора класа са по-големите седалки и по-големите прозорци, но не мисля че си струва. Всеки решава за себе си.

Погледнах го аз този сайт, ама за моята дата не видях такива билети.

Или не гледам правилно? За 9 август иде реч.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Tirano - St Moritz:

 

attachicon.gif2015-07-13_14-06-02.png

 

Цената без намаления за една посока:

 

attachicon.gif2015-07-13_14-08-14.png

 

Ако зададеш същите данни, би трябвало да постигнеш същия резултат.

Благодаря ти, успях да се справя и аз. Само че, за да купя билети за този обикновения влак ми искат 18Е, за да ми ги пратят, вероятно с куриер ще става това пращане.

За Бернина-та ще купя за връщане от СМ до Тирано, 1-ва класа в една посока ми излиза 138 франка. Това ще го купя предварително он-лайн.

А другите билети струва ли си да ги купувам оттук или да си ги купя на гарата в Тирано? Как мислиш?Има ли опасност да няма билети за влака? :rolleyes:

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Не ми се е случвало да няма билети, но и не съм пътувал от Тирано.

Билетите не е нужно да ти ги доставят - можеш да си ги изпринтиш.

Избери print at home или send PDF опция трябва да има. Кондукторите ги сканират при проверката.

Редактирано от georgiev
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Пътуването с швейцарски влак трудно може да се замени с пътуване с кола и аз лично горещо го препоръчвам. Единственият проблем е, че влаковите билети в Швейцария са много скъпи, но ако си вземете билет inter rail http://www.interrail.eu/interrail-passes/global-pass може да ви излезе доста евтино.

Има глобални билети, които са валидни за цяла Европа, но има и билети само за дадена държава.

 

Тази ЖП карта за Швейцария ми се вижда идеалния вариант. Доколкото разбрах с нея мога да се кача във влак още на летището в Женева и дори да мина по живописния маршрут на Бернина чак до Тирано.

Някой ще сподели ли опит с тая карта?

Връзка към мнение

Тази ЖП карта за Швейцария ми се вижда идеалния вариант. Доколкото разбрах с нея мога да се кача във влак още на летището в Женева и дори да мина по живописния маршрут на Бернина чак до Тирано.

Някой ще сподели ли опит с тая карта?

 

Информацията ми е стара, но тогава, когато аз пътувах картите Interrail важаха за всички влакове в Швейцария и не трябваше нищо да се доплаща. Във Франция за TGV се плащаше само запазено място, но имаше държави, като Испания, където за определени влакове имаше добавка плюс запзено място.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сега не важат за абсолютно всички, но важат за предостатъчно туристически маршрути. Карта е от сайта на SBB и като я гледам, май няма място, до което да не мога да отида с интер-рейла.

post-1495-0-51206500-1439100450_thumb.png

Редактирано от Биксбит
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Когато планирах Швейцария точно транспорта ме спря е и нощувките де.

С тоя пас нещата обаче изглеждат доста прилично.Ще взема да насоча пак поглед натам.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Когато планирах Швейцария точно транспорта ме спря е и нощувките де.

С тоя пас нещата обаче изглеждат доста прилично.Ще взема да насоча пак поглед натам.

Абе, ти пак си имай едно на ум. Тук е неприлично скъпо. :blush:Аз съм била къде ли не, такива цени не бЕх видЕла :(  :(  Днес ходихме в Saint Moritz.

Давам ти точен отчет:

Влак от Тирано до там - 62Ф/Е на калпак. Франк и евро ги броят дъ сейм :blush:

Не пътувахме с Бернина експрес, защото е в много неудобни часове и е два пъти по-скъп. Другите влакове, които също са червени и прекрасни са на час, слизаш където ти хрумне и се товариш на следващите.

Ние слязохме на Diavolezza и с лифта се качихме до гледчера. Невероятно е, страхотно е, струва си да се види :unsure: :unsure: :unsure:

Цена - 34CHF на човек в двете посоки. Обяд+кафенце - още 70 CHF /self servis kafe - 8,80 за 2 бр./

В S.Moritz ходихме на Piz Nair - по 71 на човек.

Бирата - 4-5 до много, зависи къде. Сладолед - 3-4-пак без таван.

Рекапитулация - горе-долЕ по 200 на човек с почерпките :blush:Квото искаш си го брой, евро или франк, това само за един ден.

Хем ние спим и ще спим в Италия и Франция, ако трябва да се спи в Сюис, ще е още по-по-по :( :( :( :(

В другата тема ще ида да се оплача за колата.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Влак от Тирано до там - 62Ф/Е на калпак. Франк и евро ги броят дъ сейм :blush:

Не пътувахме с Бернина експрес, защото е в много неудобни часове и е два пъти по-скъп. Другите влакове, които също са червени и прекрасни са на час, слизаш където ти хрумне и се товариш на следващите.

 

При такива цени Interrail картата може да се избие и за един ден :) За под 26 години и 3 дни почва от 87 евро, но за 8 дни в един месец и възрастен пътник цената е 239 евро.

 

http://www.interrail.eu/interrail-passes/one-country-pass/switzerland

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Горещо препоръчвам Interrailpass и пътуване по маршрута на Бернина експрес с обикновен влак. Такава карта си взех от офиса на БДЖ в НДК. Ето ги влаковете.

post-1495-0-46959000-1443520417_thumb.jpg

От прозореца ще видите това:

post-1495-0-89582500-1443520487_thumb.jpg

post-1495-0-00960800-1443520505_thumb.jpg

post-1495-0-16975900-1443520514_thumb.jpg

post-1495-0-22072300-1443520523_thumb.jpg

post-1495-0-39400400-1443520542_thumb.jpg

 

  • Харесвам 15
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Горещо препоръчвам Interrailpass и пътуване по маршрута на Бернина експрес с обикновен влак. Такава карта си взех от офиса на БДЖ в НДК. Ето ги влаковете.

 

колко пари ти излезе и струва ли си за едно пътуване само да се купува, може ли и за нещо друго да се ползва?

Връзка към мнение

Можете да ползвате на практика цялата жп мрежа по почти всички линии. Тези влакове, които не са включени са доста специфични ще трябва да си прецените според маршрута дали си струва да доплатите или да ползвате SwissPass.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

В момента БДЖ продава "Interrail pass" с 15% намаление. Валидност на кампанията - до 31 декември. Валидност на билетите...ъъъъ, не пише. Само са казали, че предлагат 11 месеца предварителна продажба.

 

http://www.bdz.bg/bg/oferti/za-putuvane-iz-evropa-s-vlak-ofertata-interrail-e-pravilniiat-izbor-za-vas-promocionalni-ceni-ot-01.html

 

 

 

ериод на промоцията от 1 октомври до 31 декември 2016 година

15% намаление за Interrail Passes

11 месеца предварителна продажба

За подробна информация клиентите на националния железопътен превозвач „БДЖ-Пътнически превози”ЕООД  могат да отправят запитвания на e-mail: mbt@bdz.bg, както и да се обръщат към служителите в офисите за международно билетоиздаване и туризъм в цялата страна

http://www.bdz.bg/bg/biuro-za-mejdunarodni-bileti-i-turizum/biuro-za-mejdunarodno-biletoizdavane-i-turizum.html

 

 

А тук, в дъното на страницата, има връзки към таблиците с цените - намалени и редовни.

Редактирано от captain_oveur
Връзка към мнение

предварително се извинявам за тъпия въпрос, но досега не съм ползвала такава карта. Загледах се в Interrail Passes за фериботите- ако имаш такава карта ползваш отстъпка или е безплатно и за колата важи ли?

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
  • 2 месеца по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.