Прескочи до съдържание

COVID-19 - обща дискусия


Goal & Boss

Препоръчани мнения

преди 2 часа, Topfly каза:

 

Вирусът се разпространява по въздушно-капков път ...

Това е не е напълно вярно, просто е добра и удобна версия за момента, защото индикира възможност за защита и защото другото  име на случващото се  е може би пандемия.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
1 hour ago, ДиянаВ said:

И в България в момента има грип. Би трябвало за него да се тревожим повече, заплахата е по-пряка. Успокояваме се, че не е смъртоносен, но страничните последици се израждат повече с всяка година. 

До тук за 20 години при мен дефектите са два и то точно проявени на десетолетие - пролетна алергия при затопляне и синузит при застудяване😡

Не подценявай обикновенния грип и неговата смъртоностност! Ето ти малко данни за САЩ

 

Influenza-Chart-Infographic-high-res.jpg

 

 

Връзка към мнение
преди 5 минути , Nevena каза:

It has recommended one doze of Arsenicum album 30, daily in empty stomach for three days.

И аз това имам предвид. Там само на хомеопатия могат да разчитат...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, ДиянаВ каза:

До тук за 20 години при мен дефектите са два и то точно проявени на десетолетие - пролетна алергия при затопляне и синузит при застудяване😡

Ако две събития настъпват едно след друго, не е задължително да има причинно-следствена връзка между тях.

 

Факт е, че за последните 20 години се нароиха самозванци, захари, чудодейци и прочее хора с дефицит на обща култура, които трупат дивиденти на гърба на други хора с дефицит на обща култура, ненаясно с факта, че чистите ръце и разумни мерки на хигиена и предпазване могат да са огромна преграда пред всеки грипен вирус.

 

https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/advice-for-public

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

"The information presented here was gathered from disease outbreak news reports from WHO, ECDC and CDC numbers for the current Wuhan coronavirus, and various news outlets when the Wuhan virus initially broke out. Stuff about the R0 was taken from publications by Althaus (2014), "Estimating the Reproduction Number of Ebola Virus (EBOV) During the 2014 Outbreak in West Africa", as well as Anderson & May (1991), "Infectious diseases of humans"."

 

62jyvydy9ud41.png.259a27596c9b3587d65a9c2983cc0c24.png

 

 

Връзка към мнение
преди 12 часа, Sun4o каза:

9002470B-F68E-4196-B26D-603B001B5232.jpeg

Туийт от Корона 

0878A7E1-7885-4D26-A1ED-1F28715A7B4D.jpeg
 

 

В САЩ миналата година от грип са починали над 34 000 , а до момента  жертвите за този грипен сезон са над 8200.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 2 часа, atrencheva каза:

Т.к. ми предстои прибране в България от Тайланд. Тук се нагледах на китайци и китайски нови години, та май малко съм се шашнала и се чудя има ли тест, който мога да направя като се прибера?

 

Тест има, лечение няма. 

FB_IMG_1580437178224.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 4 часа, atrencheva каза:

Т.к. ми предстои прибране в България от Тайланд. Тук се нагледах на китайци и китайски нови години, та май малко съм се шашнала и се чудя има ли тест, който мога да направя като се прибера?

Получени са тестове.

Обърни се към:

1. ВМА - имат добри специалисти

2. Института по заразни и паразитни болести. Има две сгради. Не зная къде са вирусолозите за коронавируси. Тропическите болести се изследват в сградата до Затвора.

Връзка към мнение
преди 8 часа, DaBo каза:

Лайф пресконференция на СЗО .........

Доколкото разбрах, обявиха Public Health Emergency of International Concern (PHEIC),

Те пък намерили какво съкращение да измислят, доста фейк звучи. :derisive:

  • Смея се 7
Връзка към мнение
преди 2 часа, stanislavpp каза:

 

В САЩ миналата година от грип са починали над 34 000 , а до момента  жертвите за този грипен сезон са над 8200.

Аз също съм чувал/чел подобни числа за "обичайните" грипове всяка година, вкл. за България (разбира се пропорционално на населението) , та си мислех дали не е малко прекалена истерията с коронавируса? :rolleyes:

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 7 часа, samuraika каза:

Дадоха пример с брата на Ким Джон Ун, когото ликвидираха на летището с радиация и облъчиха сума си народ

Тук го наричаме Ким Чен Ун ( а пък баща му - Ким Чен Ир, ама ти си младо момиче, едва ли помниш).

Не ти правя забележка, знам че по света тези имена се транскрибират/произнасят по различни начини, просто уточнявам, за да е по-ясно на родната публика за кого иде реч.

 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, samuraika каза:

Доказа се, че алкохола помага за дезинфекциране

О, нашите специалисти работят по въпроса!

 

FB_IMG_1580446400082.jpg

  • Харесвам 1
  • Смея се 9
Връзка към мнение
преди 54 минути , samuraika каза:

В Япония са свършили маските в аптеките.

 

В Женева също. Или поне мъжът ми беше поръчал от 2 онлайн аптеки - и от двете му бяха анулирали поръчките и казали, че няма маски. 

Връзка към мнение
10 minutes ago, santaclash sc said:

То в София вече има дефицит на маски.

Ако свършат маските, може да ги замениш и с подръчни материали 🙂

 

84346330_10222433105317545_2301049825711

 

Ако оставим шегата на страна, подобни паники могат да имат и косвен негативен ефект, защото лекарите, медицинските сестри и т.н. в болниците могат да останат без маски точно в периода на грипната епидемия...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Темата се измести в посока транспорт, и може би тази част трябва да се отдели.

А за самия вирус като че ли много малко се говори, мен ме интересува какви маски се препоръчват и къде могат да се намерят, ясно е че обикновените хирургически не са толкова ефективни, но пък е възможно сега да се появят и много спекуланти, които да ни набутат неефективни, но за сметка на това скъпи маски 😉 

Връзка към мнение
преди 4 минути , 2326 каза:

Темата се измести в посока транспорт, и може би тази част трябва да се отдели.

А за самия вирус като че ли много малко се говори, мен ме интересува какви маски се препоръчват и къде могат да се намерят, ясно е че обикновените хирургически не са толкова ефективни, но пък е възможно сега да се появят и много спекуланти, които да ни набутат неефективни, но за сметка на това скъпи маски 😉 

Аз мога да ти кажа къде продават маски точно като за тоя вирус - с филтрите му, с всичко. И не са скъпи. Втора употреба, от Китай.

  • Смея се 11
Връзка към мнение
преди 37 минути , 2326 каза:

Темата се измести в посока транспорт, и може би тази част трябва да се отдели.

А за самия вирус като че ли много малко се говори, мен ме интересува какви маски се препоръчват и къде могат да се намерят, ясно е че обикновените хирургически не са толкова ефективни, но пък е възможно сега да се появят и много спекуланти, които да ни набутат неефективни, но за сметка на това скъпи маски 😉 

Аз по някакви изследвания четох, че трябва да са клас FFP2 или FFP3, ама като потърсих в гугъл и ми показва само маски за строеж. Обаче уж филтрирали по-добре от обикновените хирургически.

image.png.f7ccef3b7ea31fe131cb4977213061a2.png

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.