Прескочи до съдържание

COVID-19 - обща дискусия


Goal & Boss

Препоръчани мнения

преди 20 минути , dimitrov6 каза:

В Aliexpress за първи път виждам реклами на медицински маски.40 броя за 30 $

 

Screenshot_2020-02-16 US $29 39 50% СКИДКА Medicom маски для малышей, детей, детей, одноразовые нетканые противопылевые мас[...].png

Ами, нищо чудно. Маските, по аптеките, бяха 10 лева за 50 броя. От Турция си ги купувам за по 5/50 бр./Снаха ми каза, че всяка следваща доставка е с нова цена, последно - 17 и кусур, миналата седмица. 

преди 11 минути , boogy83 каза:

То за твое щастие, таз година и зима нямаше, като хората 🙂

Тъй е, ама, все пак, си страдам, за новите яки:)))))))

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз не съм гледала профила на заразените и тези в тежко състояние. Освен по-възрастни, има ли висок процент деца? Не че бих се месила в индивидуалните реакции на родителите, те си следват непонятни за мен чувства.

 Освен храна бих си взела нови настолни игри и киндел. Или бих отишла извън града, ако имам къща на село, за да си осигуря безопасни разходки навън. Ако поседиш няколко дни в апартамент, може да се разболееш от депресията.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, Lindt каза:

Аз не съм гледала профила на заразените и тези в тежко състояние. Освен по-възрастни, има ли висок процент деца? Не че бих се месила в индивидуалните реакции на родителите, те си следват непонятни за мен чувства.

 Освен храна бих си взела нови настолни игри и киндел. Или бих отишла извън града, ако имам къща на село, за да си осигуря безопасни разходки навън. Ако поседиш няколко дни в апартамент, може да се разболееш от депресията.

Аз у дома имам state-of-the-art Hi-Fi уредба и домашно кино с огромни колекции от компакт дискове, грамофонни плочи и филми, библиотека с книги на трите езика, на които мога свободно да чета и над 10 000 снимки и поне 200-300 видео файла от пътешествия от 2017 г. насам, които не съм имал време да разгледам до момента... Та спокойно бих могъл да изкарам вкъщи няколко месеца без да ми доскучее. 🙂 🙂  За разходки съм на 60 метра от Морската градина и на 200 от морето и то в частта, където има по-малко хора. Ако работи и Интернета... 🙂 🙂 

П. П. А, имам и цигулка и много голяма нотна библиотека, само това би могло да ме държи заинтересован няколко години... 🙂 🙂 🙂  

  • Харесвам 17
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 1 минута , FlyTraveler каза:

Аз у дома имам state-of-the-art Hi-Fi уредба и домашно кино с огромни колекции от компакт дискове, грамофонни плочи и филми, библиотека с книги на трите езика, на които мога свободно да чета и над 10 000 снимки и поне 200-300 видео файлаот пътешествия от 2017 г. насам, които не съм имал време да разгледам до момента... Та спокойно бих могъл да изкарам у дома няколко месеца без да ми доскучее. 🙂 🙂  За разходки съм на 60 метра от Морската градина и на 200 от морето и то в частта, където има по-малко хора. Ако работи и Интернета... 🙂 🙂 

Остава да кажеш, че си направил бомбоубежище в мазето и сега предстои да го заредиш с храна и вода за 6 месеца. 

  • Харесвам 2
  • Смея се 10
Връзка към мнение
преди 11 минути , Topfly каза:

За да се разнася, някой първо трябва да зарази водата и тръбопровода, а това в нормалния случай е невъзможно, защото вододайните зони се пазят от зарази. Битилираната вода обикновенно е от същите вододайни зони, но евентуално без замърсенията идващи от водопровода..

Да де, ама бутилираната вода все пак е взета от тези вододайни зони предварително (по-рано), което би намалило риска, ако изобщо има такъв от водопровода.

преди 1 минута , Дани Магелани каза:

Остава да кажеш, че си направил бомбоубежище в мазето и сега предстои да го заредиш с храна и вода за 6 месеца. 

Мазето ми е над земята, не е достатъчно голямо и е пълно с разни стари куфари, които не използвам вече за пътешествия, но ми е жал да хвърля, защото имат и сантиментална стойност и история. 🙂 🙂  А, добре, че ме подсети - имам и дърва за огрев там, с които можем да се отопляваме с камина за едно 15 дни, ако нещо електрозахранването... 🙂 🙂 🙂 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение
7 minutes ago, FlyTraveler said:

Ами след два часа, като отворят магазините, отивам... 

Ти какво би си купил освен храна? За колко дни, горе-долу? Тези дезифенктанти къде ги продават, винаги съм ги игнорирал, но сега ще си взема. Питейна бутилирана вода?

Сложен въпрос! Това което, четох, че геловете за дезинфекция на ръце свършват бързо, а те са най-практичните, когато нямаш възможност да си миеш ръцете и ядеш в града. Разни препарати за дезинфекция на тоалетна и т.н. Евентуално тоалетна хартия, носни кърпички и подобни неща могат да свършат по бързо. Повечето от супер и хипермаркетите не държат големи складови наличности, защото това е много скъпо и при търсене надвишаващо с пъти нормалното бързо може да стане дефицит от определени стоки. Ако в съседни държави положението е нормално, дефицитът може за 1-2 дни да се преустанови, но ако в цяла Европа почнат да се запасяват хората, положението може да стане много по сериозно. Маските от 1 месец са дефицитна стока в Европа и производителите и търговците не могат да насмогнат на пазарното търсене...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Lindt, статистиката сочи, че децата или не се заразяват, или изкарват вируса мног леко. Дете в тежко състояние до сега не е имало, слава богу. По Процент смъртност 15-30 години е 0.2-0,3%. Проблема е че детето, ако се зарази, ще го пренесе на мама, тати, баба и дядо, като баба и дядо вече имат пряк риск за живота. Например моя свекър е с точно такива рискови заболявания и си мисля напоследък, че трябва да мисля нещо, за да не се зарази, дори и от обикновен грип. Що се отнася ДО Италия, хранителни продукти тук и там са свършили, и вече става леко притеснително да не стане дефицит. Джаджите от Китай няма да ме съборят толкова, ама виж, ако храната изчезне в резултат на някаква карантина, ще се ядосам значи. Както и да е, да не нагнетяваме напрежение, влаковете до Австрия са тръгнали пак, казаха сутринта по новините, а резултатите на двамата пътници се оказали отрицателни. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Във връзка с разпространението на коронавирус из целия свят, нищо чудно да дойде или вече да е в България. Във връзка с това бих се радвала в тази тема да обсъждаме начините за превенция по време на епидемия.

 

И по-конкретно: Днес цял ден обикалях по аптеките в Пловдив, както и разглеждах сайтове в търсене на най-обикновени хирургични маски и не успях да открия. Моля ако някой знае къде може все още да има в Пловдив, да пише. Важно ми е, тъй като съпругът ми пие силни имуноподтискащи лекарства и не трябва се излага на риск.

 

В случай, че наистина няма откъде повече да купим обикновени маски, какво бихте препоръчали - гледам някакви други маски, по-скъпи,. с филтри или въглен - кой модел по-конкретно? От какъв материал да са направени?

Връзка към мнение
преди 19 минути , saved_ каза:

И по-конкретно: Днес цял ден обикалях по аптеките в Пловдив, както и разглеждах сайтове в търсене на най-обикновени хирургични маски и не успях да открия. Моля ако някой знае къде може все още да има в Пловдив, да пише. Важно ми е, тъй като съпругът ми пие силни имуноподтискащи лекарства и не трябва се излага на риск.

 

Маските имат по-скоро ефект ти да не разпространяваш заразата, а не да се пазиш. Така че си свиркай

Връзка към мнение
15 minutes ago, saved_ said:

И по-конкретно: Днес цял ден обикалях по аптеките в Пловдив, както и разглеждах сайтове в търсене на най-обикновени хирургични маски и не успях да открия. Моля ако някой знае къде може все още да има в Пловдив, да пише. Важно ми е, тъй като съпругът ми пие силни имуноподтискащи лекарства и не трябва се излага на риск.

 

В случай, че наистина няма откъде повече да купим обикновени маски, какво бихте препоръчали - гледам някакви други маски, по-скъпи,. с филтри или въглен - кой модел по-конкретно? От какъв материал да са направени?

 

Значителна част от маските, които се продават в България са Made in China и имайки предвид, че маски на склад вече няма, най вероятно е да купиш такива, които са скоро произведени в Китай... По горе в темата имаше информация, че вирусът може да издържа до 9 дни на различни повърхости...

 

Предпазните маски свършиха и в България: аптеките нямат от седмици, болниците също пред дефицит

Те идват от Китай, и на нас ни трябват - вдигат рамене аптекари, които нямат представа кога отново ще има доставка

https://offnews.bg/zdrave/predpaznite-maski-svarshiha-i-v-balgaria-aptekite-niamat-ot-sedmitci-722483.html

Връзка към мнение
преди 20 минути , saved_ каза:

Моля ако някой знае къде може все още да има в Пловдив, да пише.

Където продават работни дрехи.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 20 минути , saved_ каза:

Във връзка с разпространението на коронавирус из целия свят, нищо чудно да дойде или вече да е в България. Във връзка с това бих се радвала в тази тема да обсъждаме начините за превенция по време на епидемия.

 

И по-конкретно: Днес цял ден обикалях по аптеките в Пловдив, както и разглеждах сайтове в търсене на най-обикновени хирургични маски и не успях да открия. Моля ако някой знае къде може все още да има в Пловдив, да пише. Важно ми е, тъй като съпругът ми пие силни имуноподтискащи лекарства и не трябва се излага на риск.

 

В случай, че наистина няма откъде повече да купим обикновени маски, какво бихте препоръчали - гледам някакви други маски, по-скъпи,. с филтри или въглен - кой модел по-конкретно? От какъв материал да са направени?

Онзи ден имахме неочаквана среща с единия ми шеф в аптека на щанда за репеленти 🙂 По повод предстоящите и на двама ни полети в петък, ме прати в строителен магазин за маски. Били точно каквито трябва и не са изчерпани. Все още ме мързи да прочета какви маски се предполага да вършат работа, но ако някой вече си е написал домашното и не може да ги намери на очакваните места, може да провери дали наистина няма в строителни магазини. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Разглеждах сайтовете на някой строителни хипермаркети, но там като че ли продава противопрахови маски, които не съм сигурна, че вършат същата работа като медицинските т.е. май не предпазват от вируси, тъй като вирусите са много по-малки от праха и по-лесно прониква през маската.🤔 Моля, ако някой знае повече по въпроса, да пише

Връзка към мнение

Имаше пресконференция днес на МЗ-тестовете първо са скъпи, второ-нямаме достатъчно, за да се изследва който поиска. Изследват се само хора със симптоми.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не знам за аптеките, но в OLX има доста обяви за маски и не е ясно от къде са 😀😀

 

6295BFE4-4600-430C-9DB5-103DC2CF09AF.jpeg

 

ако някой иска да се порови. Лично за мен тия маски са пълен шит,  а и вече е ясно че няма да те спасят от заразяване. Аз лично съм си купил такива за ски и колоездене имат къде по представителен вид 🤣🤣

 

EFA0D02F-A3D6-4974-B8E1-DFD3FE15A4F5.jpeg

 

но и с шал да се увиеш е същия шанса да лепнеш/предпазиш колкото и с тия маски.

Ако срещу теб има пришалец нищо няма да те спаси както знаем

 

 

52D588BE-E05C-42DD-AB08-2C7F5CFB1241.jpeg

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , Ivko каза:

Не знам за аптеките, но в OLX има доста обяви за маски и не е ясно от къде са 😀😀

При сегашната криза с маските надали са произведени преди няколко дена в Китай

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Кантарджиев: Не ходете по Женския пазар да питате за тестове за коронавирус

 

"... Тодор Кантарджиев в студиото на БиТиВи призова хората просто да четат и да се информират, а не да всяват допълнителни страхове у хората с постове в социалните мрежи, че не ги изследват."

 

"Малките деца, бебета, младите хора не са пряко застрашени, тъй като вирусът засяга преди всичко възрастните хора, а младите не боледуват тежко"

 

https://news.bg/health/kantardzhiev-ne-hodete-po-zhenskiya-pazar-da-pitate-za-testove-za-koronavirus.html

 

 

П.П.  Мислех да се подстригвам, но вече ме е страх да отида при фризьорката. Сигурен съм, че вече е завършен вирусолог.  

 

 

 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 6
Връзка към мнение
преди 29 минути , muchachote каза:

Рядко ходя по лекари /за щастие!/, за това да попитам каква трябва де ОБЕЗПОКОЯВАЩАТА температура?

37,5 градуса въпреки че всяко летище всяка граница решава сама за себе си май а и според техниката която има.

 

http://thainews.prd.go.th/en/news/detail/TCATG200131203143406

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

На страницата на Folding@Home вече са налични проекти за намиране на лек за Коронавирус. Всеки може да впрегне компютърната си мощ за да помогне. Може би някои от вас са чували преди години за проекта SETI@Home.

Аз съм впрегнал няколко десетки машини. Ако искате да се присъедините към моя тим - номера е 238402

А иначе просто трябва да инсталирате едно приложение и да изберете кога да работи на компютъра ви.

 

Повече информация тук:

 

https://foldingathome.org/

 

https://foldingathome.org/2020/02/27/foldinghome-takes-up-the-fight-against-covid-19-2019-ncov/

 

 

Red Leader, checking in! @Брани

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

Добре, че се усетиха, че тази простотия с писането на 1 човек по 5 пъти като положителен скоро всички ще ни затворят. Със сегашния темп директно ще влезем в червена зона. И понеже няма капацитет нито да извадят повторните случаи от статистиката, нито да тестват всички - махнаха задължителния тест за сваляне на карантината.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 35 минути , adreno каза:

Добре, че се усетиха, че тази простотия с писането на 1 човек по 5 пъти като положителен скоро всички ще ни затворят. Със сегашния темп директно ще влезем в червена зона. И понеже няма капацитет нито да извадят повторните случаи от статистиката, нито да тестват всички - махнаха задължителния тест за сваляне на карантината.

Грешка ли е станала с бройките, които обявяват?

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.