Прескочи до съдържание

Коя е първата дестинация, за която ще си купите билет след отваряне на границите?


Препоръчани мнения

преди 2 часа, muchachote каза:

Дай Боже! Следя всеки ден ситуацията. То полетите си ги има, но дали не зарибяват само? А и как да се доверя на тази агенция ЕЖК?

 

Връзка към мнение

@muchachote, трудно е да се довериш на агенция ЕЖК.🙂 То и аз имам определени резерви. Но, засега испанците не пускат хора, които не са резиденти на Испания и идват като туристи. Да се надяваме, че до 1 юни това ще се поправи. Моята прогноза е, че ще успееш да дойдеш без проблеми.

Връзка към мнение
Преди 1 час, VASILEV каза:

Случайно открих едно местенце, Los Roques archipelago (Венецуела). Не знам дали ще е първата дестинация за която ще си купя билет, но изглежда "just wow". 

wow е, но на твое място като живущ в Ънглия, не бих се замислил изобщо - топ острова на Карибието неизменно последните години е винаги остров Anguilla - отвъдморска територия на UK .


https://www.travelandleisure.com/trip-ideas/island-vacations/anguilla-best-caribbean-island-worlds-best

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 часа, VASILEV каза:

Случайно открих едно местенце, Los Roques archipelago (Венецуела). Не знам дали ще е първата дестинация за която ще си купя билет, но изглежда "just wow". 

Невероятно място е. Не знам само как е въпроса с полетите до там от Каракас. Бяха ги спрели миналата година при кризата.

преди 10 часа, stanislavpp каза:

wow е, но на твое място като живущ в Ънглия, не бих се замислил изобщо - топ острова на Карибието неизменно последните години е винаги остров Anguilla - отвъдморска територия на UK .


https://www.travelandleisure.com/trip-ideas/island-vacations/anguilla-best-caribbean-island-worlds-best

 

Ангуила е красива, но честно казано в Лос Рокас е много по-красиво. Най-големия воден национален парк, острови като Малдивите, но по-автентични. В региона близо до красота са само островите Сан Блас. Ангуила е просто по-лъскав вариант на Барбадос.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
11 hours ago, Роми said:

Невероятно място е. Не знам само как е въпроса с полетите до там от Каракас. Бяха ги спрели миналата година при кризата.

Ангуила е красива, но честно казано в Лос Рокас е много по-красиво. Най-големия воден национален парк, острови като Малдивите, но по-автентични. В региона близо до красота са само островите Сан Блас. Ангуила е просто по-лъскав вариант на Барбадос.

Бил съм на два Карибски острова до момента, Ямайка и Барбадос и то не на круиз а за по две седмици. Ако трябва да избирам пак от двете места , бих се върнал в Ямайка. Барбадос, ако не броим невероятните плажовете и хубавото време, с ужасния трафик все едно си бях в Лондон. Ангуила може да е топ на Карибите ,но аз бих избрал природата на Лос Рокас вместо лъскавата Ангуила.

Връзка към мнение
1 minute ago, stanislavpp said:

Е, то всеки иска да отиде на Лос Рокес, ама в крайна сметка отива на друго място 😃 , включая и аз..

Тук много си прав, слагам и себе си в това число, но пък знае ли човек...

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
On ‎3‎/‎31‎/‎2020 at 9:54 AM, zon said:

За където първо отворят границите, има полети, не трябва на място да съм в карантина при пристигане.

Иначе на сърце ми е да отида при първа възможност, т.е. когато е разрешено пътуването в Ломбардия и така да подкрепя местната икономика и хора.

Белгия първо отвори границите с Нидерландия и Франция но само за пазаруване и посещения на роднини. Но затова пък в този момент Франция още не си беше отворила границата. Така първо се озовахме в Нидерландия в Thorn (14 юни) един ден по рано от официално позволеното с цел туризъм, а не шопинг, който вече беше разрешен. В Белгия все така отпускаха мерките от съответния понеделник нататък. Преди това не можеше да се ходи на вътрешен туризъм из Белгия дори сред природата, ако не е в твоята община. Страх ги беше, че всички ще се юрнат на морето, като ли че няма къде другаде да се отиде.

 

Когато Италия обяви, че си отваря границите за туризъм за ЕС страни членки без карантина и свободно придвижване из Италия, и съответно Белгия обяви, че 15 юни може да се пътува извън Белгия до ЕС страни и от Шенгенското пространство без карантина при завръщане, веднага купих билети за мен и дъщеря ми за първият полет от Белгия до Милано Бергамо, и съответно връщане от Пиза, който полет също беше първият възможен до Белгия.

 

И отидохме да поиталиянстваме в Бергамо, Милано, Генуа, Портофино, Cinque Terre, Порто Венере и Пиза. Направо имах чувството, че са ни пуснали от затвора и сме в друг свят. 

В Милано нямаше туристи, на покрива на катедралата първо бяхме сами после дойдоха още няколко посетители, на времеви слотове са билетите. И вътре в катедралата също имаше няколко човека. В ресторантите нямаха приготвени менюта на английски език, не очакваха явно толкова скоро да се появят туристи извън Италия, но бяха много мили и ни превеждаха на английски и много ни благодаряха за посещението. В Милано и Бергамо навсякъде носеха маски и на открито, задължително е. В Генуа, повечето ги носеха под брадата, само в магазините правилно поставени. В Портофино и Cinque Terre повечето бяха без маски или на брадата, само в магазините с маски. В Пиза също. В Порто Венере само в магазините влизаха с маски и на лодката от/до Ла Специя.

Туристите бяха италианци и главно за уикенда, не беше много натоварено, даже на много места беше доста спокойно. Чухме на няколко пъти чуждестранна реч, английски, френски, немски, но бяха супер изключения. На нас ни говореха винаги първо на италиански и бяха изненадани, че не сме италианки. Сливаме се със местните :)))

 

 

 

 

 

Riomaggiore_2020°_4.jpg

  • Харесвам 14
  • Браво 5
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...
На 27.03.2020 г. в 23:06, zhivko7 каза:

Аз имах планове за море в Хърватско, вероятно на остров Хвар за юни-юли и след това септември - Азърбайджан, Грузия и Армения. Все още не съм изгубил напълно надежда, но да видим какво ще стане. Ако не се получи с пътуванията тази година, бих започнал следващата с Еквадор и Колумбия.

Здрасти, с дъщеря ми се чудим дали да отидем до Азърбейджан, защото не останаха непосетени държави с Rayn и Wizz:)

Тя е намерила инфо, че бг туристи не допускат.

Аз не откривам подобно ограничение.

Каква е истината, ако знаеш?

Връзка към мнение
преди 3 часа, Georgi Konstantinov каза:

Здрасти, с дъщеря ми се чудим дали да отидем до Азърбейджан, защото не останаха непосетени държави с Rayn и Wizz:)

Тя е намерила инфо, че бг туристи не допускат.

Аз не откривам подобно ограничение.

Каква е истината, ако знаеш?

Зависи кога планирате ходенето. В момента азербайджанците не се издават е-визи за българи. Възможно е до май-юни нещата да се променят. Това е официалният сайт: https://evisa.gov.az/en/countries

Евентуално може да се свържеш с посолството, те могат да кажат повече как са нещата с достъпа за български туристи: http://sofia.mfa.gov.az/en

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.