Прескочи до съдържание

Коя е първата дестинация, за която ще си купите билет след отваряне на границите?


Препоръчани мнения

Аз имам резервирани хотели и един билет закупен само за връщането, отиването не съм за август, защото дойде този проклет вирус, за Италия и Швейцария по точно Доломити и планиниии .. ама дали ще се оправят нещата до тогава не се знае....а толкова се бях надъхала..ама здраве да е, ако не е там ще купя за където ми излезе оферта като мине всичко...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

10-14.март пропуснахме Севиля и Гранада през Малага... 

7-12.май имаме билети за Бордо с отиване през Лондон и прибиране през Милано. Чакам тия дни да спрат полетите, още са в графика. 

Когато се оправят нещата ще е едно от двете пропуснати или комбинирани Порто и Лисабон. Някои гръцки острови може да се наместят по всяко време също в графика... 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, ruwenzogy каза:

Сам ли си за Канада ?  Или семейно ?

Оги,сам съм други няма 🙂

Иначе си чакам за Саудитска парите и сме се разбрали групата да ходим ноември или декември

Връзка към мнение

за Париж... пропадна ми пътуването за рождения ден на мъжа (април), като гледам няма да стане и за моя (юни), но се надявам да успея да стигна до края на годината...

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
На ‎27‎.‎3‎.‎2020‎ г. в 19:14, Crazy Horse каза:

И така, за къде първо искате да потеглите, когато сме пак волни и свободни магеланци?

За където първо отворят границите, има полети, не трябва на място да съм в карантина при пристигане.

Иначе на сърце ми е да отида при първа възможност, т.е. когато е разрешено пътуването в Ломбардия и така да подкрепя местната икономика и хора.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Аз днес или съвсем съм изтрещял или ме е хванал някакъв небивал оптимизъм, но вместо да теоретизирам, реших направо да купувам вече билети!
Направих си бесен маршрут, с който правя едно кръгче във всички посоки.
Купих си от сайта на Ryanair в периода 15-20 юли билети по трасето Мадрид-Малта-Рига-Пафос-Малта-Мадрид. Обща цена 220 евро.
Луда работа малко, но се надявам до юли да отворят всички кепенците. Вие какво мислите?

  • Харесвам 11
  • Браво 5
Връзка към мнение
преди 2 минути , Crazy Horse каза:

Аз днес или съвсем съм изтрещял или ме е хванал някакъв небивал оптимизъм, но вместо да теоретизирам, реших направо да купувам вече билети!
Направих си бесен маршрут, с който правя едно кръгче във всички посоки.
Купих си от сайта на Ryanair в периода 15-20 юли билети по трасето Мадрид-Малта-Рига-Пафос-Малта-Мадрид. Обща цена 220 евро.
Луда работа малко, но се надявам до юли да отворят всички кепенците. Вие какво мислите?

Мисля, че трябва да почнеш да четеш историята на всяка къща в квартала и като минаваш, да си мислиш за нещата, които си прочел за това място. Както ние си снимаме животни, но ти едва ли си толкова запленен от пеперудата в двора на съседа. 

Бих си букнала разни хотели из Испания с анулация и бих тръгнала в тази посока с кола, влак или автобус в момента, в който свърши карантината. Без да завися от полети и подробности. Даже бих се позанимавала да проверя дали има хора с подобни на моите интереси там и бих си организирала някаква отворена среща с тях. 

Но и полет до Малта-Рига-Пафос не е зле, просто си мисля, че от общуване по интереси ще извлечеш повече. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Lindt, много добър съвет, благодаря. Аз се надявам още юни месец да тръгна из Испания. Сарагоса-Кантабрия-Астуриас като първо пътуване и след това Кáсерес-Трухийо-манастир Санта Мария де Гуаделупе като второ. Няма начин просто да не хвана първият автобус илли влак за Сарагоса при първа възможност.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз имам билет да Лондон за началото на септември. За сега само в едната посока. Имах билет за края на март и го замених за билет в началото на септември. Извинявам се, че чак сега ви информирам. 😉 

По някое време, ще започна да се оглеждам и за билет за връщане.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Crazy Horse каза:

@Lindt, много добър съвет, благодаря. Аз се надявам още юни месец да тръгна из Испания. Сарагоса-Кантабрия-Астуриас като първо пътуване и след това Кáсерес-Трухийо-манастир Санта Мария де Гуаделупе като второ. Няма начин просто да не хвана първият автобус илли влак за Сарагоса при първа възможност.

Ние много отдавна когато не си познавахме интересите, седяхме седмица в Барселона и не отидохме до Сарагоса според първоначалните намерения. Та вече съм забравила какво исках да правим в района, ти какво плануваш? 

Връзка към мнение
преди 10 минути , Lindt каза:

Та вече съм забравила какво исках да правим в района, ти какво плануваш? 

Ами, искам просто да се помотая из града, да му усетя атмосферата и да посетя поне основните забележителности. Hякоя друга катедрала, музей от сорта на Ла Лонха, музеят на Гоя напремено и дворецът де ла Алхаферия, примерно.
https://theculturetrip.com/europe/spain/articles/15-must-visit-attractions-in-zaragoza-spain/

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
36 minutes ago, Crazy Horse said:

Аз днес или съвсем съм изтрещял или ме е хванал някакъв небивал оптимизъм, но вместо да теоретизирам, реших направо да купувам вече билети!
Направих си бесен маршрут, с който правя едно кръгче във всички посоки.
Купих си от сайта на Ryanair в периода 15-20 юли билети по трасето Мадрид-Малта-Рига-Пафос-Малта-Мадрид. Обща цена 220 евро.
Луда работа малко, но се надявам до юли да отворят всички кепенците. Вие какво мислите?

Стискам ти палци, дано дано....

 

Ние трябваше да ходим до Щатите април месец и карибски круиз. Сега имам ваучери за самолетни билети с Level и Spirit. Онзи ден бях на косъм да ги вкарам в употреба, като взема полети Париж-НЮ и НЮ-Чикаго за началото на септември. Ама се удържах...докога ли?!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , Crazy Horse каза:

Ами, искам просто да се помотая из града, да му усетя атмосферата и да посетя поне основните забележителности. Hякоя друга катедрала, музей от сорта на Ла Лонха, музеят на Гоя напремено и дворецът де ла Алхаферия, примерно.
https://theculturetrip.com/europe/spain/articles/15-must-visit-attractions-in-zaragoza-spain/

Не помня дали си от планиращите стъпка по стъпка или предпочиташ да си откриваш на място кое е твоето 😉 Аз си те представям малко като от книгите, в които главният герой отива, среща се с преподаватели със специфични интереси, пускат го в по-специализираното крило на библиотеката, говори си със съдържателя на най-стария антикварен магазин, който му разказва куп любопитни истории и после местен водач го учи какво да си поръча за ядене, за да не изглежда турист. 

Ако ползваш culturetrip/ crazy tourist класации, малко ще се натъжа, но пък и аз го правя и съм доволна от резултата 😆 

  • Смея се 2
Връзка към мнение

Преди планирах много подробно всичко до минутата, но сега предпочитам и аз да се насладя на мястото, като за всеки случай и поглеждам кои са основните забележителности де. С голямо удоволствие си говоря с местни хора, това е вярно, но чак в библиотеки не се забивам. Стига ми, че в Отава, Торонто и Инсбрук буквално живеех в библиотеките. 😀

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 3 минути , Crazy Horse каза:

Преди планирах много подробно всичко до минутата, но сега предпочитам и аз да се насладя на мястото, като за всеки случай и поглеждам кои са основните забележителности де. С голямо удоволствие си говоря с местни хора, това е вярно, но чак в библиотеки не се забивам. Стига ми, че в Отава, Торонто и Инсбрук буквално живеех в библиотеките. 😀

хм, и @Травеолани беше казала, че в обедната почивка ходи в библиотеката.  Явно е местен навик 🙂Аз много завидях на това занимание. После се сетих, че колкото и да харесвам снимки от библиотеки и тези части от книгите, в които добрият служител ти дава отговор на въпросите... моите въпроси са си от калибъра на гугъл и чета само на киндела си, та не е много логично да завиждам. Та ако съм на ново място едва ли ще обикалям този тип обекти. 

Връзка към мнение
Йосиф Милчов

@Crazy Horse ти отмени ли пътуването до Грузия и Азербайджан през юни? Ние презаверихме нашите билети и го отменихме за март догодина. Иначе другите билети си седят. Надявам се края на юни да можем да отидем до Загреб и септември в Мароко, но всичко е под въпрос.

Връзка към мнение
преди 18 минути , Йосиф Милчов каза:

@Crazy Horse ти отмени ли пътуването до Грузия и Азербайджан през юни? Ние презаверихме нашите билети и го отменихме за март догодина. Иначе другите билети си седят. Надявам се края на юни да можем да отидем до Загреб и септември в Мароко, но всичко е под въпрос.

Ааа, приятелю, аз не бързам да отменям нищо. Може пък до 11 юни да се отворят границите. Ще чакам до последно, нищо няма да отменям. Ако ми отменят пътуването, ще го организирам пак септември. Не искам да чакам до следващата година, че ще ми се объркат плановете и дестинациите за следващата година така. Те вече започнаха да ми се появяват непредвидено неща. Конференцията ми от март 2020 в Хонолулу я отложиха на април 2021 в Лас Вегас, а конференцията ми от юли в Клуж я отложиха за юли догодина, така че много претрупано ще стане ако и Кавказ оставя за догодина.


Мисля, че ще стигнете до Загреб към края на юни, защо не? А, септември със сигурност ще стигнете и до Мароко. Тук ви чака и мадридски тур.🍻

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Lindt каза:

хм, и @Травеолани беше казала, че в обедната почивка ходи в библиотеката.  Явно е местен навик 🙂Аз много завидях на това занимание. После се сетих, че колкото и да харесвам снимки от библиотеки и тези части от книгите, в които добрият служител ти дава отговор на въпросите... моите въпроси са си от калибъра на гугъл и чета само на киндела си, та не е много логично да завиждам. Та ако съм на ново място едва ли ще обикалям този тип обекти. 

Да, аз ходя до билиотеката поне 2-3 пъти седмично, но аз вземам и връщам книги, в смисъл за мен е градската библиотека. Ако отида в нов град, едва ли ще посетя библиотеката, освен ако не е забележителност самата тя. Помня, че в Ню Йорк отидохме да разглеждаме библиотеката. 
Crazy Horse сигурно е работил/учил в библиотеките. Мъжът ми ходеше да учи там, когато голямата ни дъщеря беше бебе и живеехме в много малко жилище. 
 

Иначе аз на електронен четец така и не можах да свикна - харесва ми да държа книга, да разлиствам. Имам, но не го ползвам 🙂 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Гледам сте оптимисти, това е хубаво

Аз още канселирам, че Бритиш си променят правилата в движение и ме плашат

Тук преместиха ученическите ваканции от юли за май и ми убиха оптимистичните планове. Ама все пак по-добре образование отколкото ваканция, та няма да мрънкам много

Връзка към мнение

Нищо не планирам. Полети преди септември са утопия.

А обиколките вътре в страната...днес на практика влизаме във втория месец на ИП. Това е...средата на нищото.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз днес анулирах разходката до Ню Орлийнс в началото на юни , смениха ми изходящият полет с друг , който не ме устройва.
 

До Патагония през ноември нямам други планове , но имам голям мерак за Канада през юни или октомври , ако обстановката се нормализира...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.