Прескочи до съдържание

Коя е първата дестинация, за която ще си купите билет след отваряне на границите?


Препоръчани мнения

преди 9 часа, neuromancer каза:

Гледам сте оптимисти, това е хубаво

Аз още канселирам, че Бритиш си променят правилата в движение и ме плашат

Тук преместиха ученическите ваканции от юли за май и ми убиха оптимистичните планове. Ама все пак по-добре образование отколкото ваканция, та няма да мрънкам много

Неприятно е така кат отрябва да си променяш плановете. За какви да ти са ти полетите по принцип?

 

А, по темата, повод за оптимизма вчера ми бяха съобщенията от редица страни като Австрия, Чехия, Полша, Дания, които вече обявиха дати за поетапно нормализиране на живота.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 5 минути , Фил каза:

Интересно ми е - има ли някой, който вече да си е купил билети (след като започна пандемията)? 

 

Аз. За Будапеща. И вече съжалих 🙂

 

Поне до септември надали бих купил каквито и да е нови билети за където и да е.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Мен ме сърбят ръчичките да бодна нещо за октомври/ноември. Не надалеч, а просто някой уикенд в Европа, ей така - с психотерапевтична цел, че нещо без билети се чувствам малко напрегнат. :grin:

  • Харесвам 6
  • Браво 2
  • Смея се 4
Връзка към мнение

Аз смених едни билети за Хамбург от великденски на коледни, дано да е ОК и да си видя най-после детенцето...

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Преди 1 час, Фил каза:

Мен ме сърбят ръчичките да бодна нещо за октомври/ноември. Не надалеч, а просто някой уикенд в Европа, ей така - с психотерапевтична цел, че нещо без билети се чувствам малко напрегнат. :grin:

И мене ме сърбяха и купих за Италия за късни дати в 2021 г. Предпочетох да нямам точки в профила във УИЗ - виждал и изпитвал съм неколкократно инфлация на валути и с точки не ми се занимава изобщо. Иначе преглеждам за възможни смени на билети и окомплектоването им с новозакупени и съм се насочил за след септември и по-скоро средата на октомври /традиционно ниските цени преди Коледа започват тогава/.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Преди 1 час, Фил каза:

Интересно ми е - има ли някой, който вече да си е купил билети (след като започна пандемията)? 

Смятам тези дни да взема едни за Африка през януари догодина.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Вариант 1 - Куала Лумпур - Бали - Сингапур

Вариант 2 - Виетнам

Октомври-ноември живот и здраве, ако падне карантината

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 часа, Фил каза:

Интересно ми е - има ли някой, който вече да си е купил билети (след като започна пандемията)? 

 

Миналата седмица купих до Патагония през ноември . 

  • Харесвам 9
  • Браво 4
Връзка към мнение
преди 7 часа, Crazy Horse каза:

Неприятно е така кат отрябва да си променяш плановете. За какви да ти са ти полетите по принцип?

 

За средата на юли, Щатите. То една отсечка остана, защото са сменени часовете и не мога да я отменя онлайн. Ама полета в момента не се изпълнява и всъщност смятам, че дори дотогава да отпаднат ограниченията за пътуване при намаленото търсене няма да се изпълнява директен полет от Маями до Манаус...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 15.04.2020 г. в 12:22, neuromancer каза:

За средата на юли, Щатите. То една отсечка остана, защото са сменени часовете и не мога да я отменя онлайн. Ама полета в момента не се изпълнява и всъщност смятам, че дори дотогава да отпаднат ограниченията за пътуване при намаленото търсене няма да се изпълнява директен полет от Маями до Манаус...

Както и очаквах отмениха още полети от Щатите към Бразилия и моя полет също отпадна, днес говорих с Бритиш след само 1 час чакане и ми върнаха милите...

Та сега съм на нулата и почвам пак да се оглеждам... 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, neuromancer каза:

Както и очаквах отмениха още полети от Щатите към Бразилия и моя полет също отпадна, днес говорих с Бритиш след само 1 час чакане и ми върнаха милите...

Та сега съм на нулата и почвам пак да се оглеждам... 

Ходил ли си в Аляска ? Цените са ударили дъното и мен ме сърбят пръстите за късен юни или юли, уви жената е твърдо против, но ще продължа да водя преговори 🙂 ... 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 7 минути , stanislavpp каза:

Ходил ли си в Аляска ? Цените са ударили дъното и мен ме сърбят пръстите за късен юни или юли, уви жената е твърдо против, но ще продължа да води преговори 🙂 ... 

Не съм ходил, ама ваканцията я преместиха да е по време на карантината и става много сложно вече. А и юли и юли оттук не съм оптимист, че ще е добре да се пътува... Цените са ниски, ама нямам никаква сигурност поне до декември. За съжаление за декември вече хич не са ниски...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз ще си променя стратегията.

Когато премахнат забрани и карантини ще взема за максимално близко бъдеще билети, примерно за след 2, 3 седмици, максимум  месец и ще летя, защото никой не гарантира, че другата зима няма да стане както тази и без това редовно чета за втори и трети вълни.

 

Последните ми  две големи пътувания и провалени разбира се  бяха купувани с по 8-10 месеца преди датата и не мисля да правя отново така.

  • Харесвам 11
  • Браво 1
Връзка към мнение
На 15.04.2020 г. в 12:00, Фил каза:

Интересно ми е - има ли някой, който вече да си е купил билети (след като започна пандемията)? 

 

Аз купих билети за средата на юни за.........Бергамо /най- засегнатата зона на Италия/ с ryan air! Не съм сигурен дали ще се лети, но пък те са супер евтини- 8.99 евро за посока, така че и да не се осъществят, здраве да е! Все още се чудя дали е разумно, но едвам се сдържам да купя с wizzair и билети за Мадрид за началото на юни. Иначе, до сега ми отпаднаха цели 6 пътешествия, по план отивам чак на септември.

  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

@muchachote, до Мадрид в началото на юни е малко рисковано, но дано наистина да отворят границите дотогава. Ако те питат за причина за пътуването ще кажеш, че си дошъл да проучваш академични програми на английски в Мадрид и дай моят телефон да потвърдя.

 

@Alexander, това е отлична стратегия. Изобщо и аз така се оправдавам вече. Tрябва да се пътува колкото е възможно, че не се знае кога ще затворят пак границите с някоя идиотска карантина.

  • Харесвам 5
  • Шок 1
Връзка към мнение

Тук казахте супер интересни и различни места 😍 Моята първа идея би била за септемврийски Париж и(или) Амстердам с надеждата да са малко по-изтънени откъм туристи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@muchachote, майтапът си е майтап, но юни месец може и да си ОК за полет до Мадрид. Преди малко говорих със съседката, която работи на мадридското летище. Но, тя работи само с международни полети извън Европа. Тя каза, че шефовете й казали, че до октомври няма да е на работа, защото едва тогава планирали да възстановят трансконтиненталните полети от Мадрид. Май месец, след 10 май, щели да възстановят вътрешните испански полети, юни шенгенските и евентуално останалите полети до Европа, но за моите полети до Грузия с украинците за 11 юни каза, че не е много сигурно, че ще се получи. Тази информация е малко в стил агенция ЕЖК-една жена ми каза, но скоро ще разберем дали е така.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз си купих с Уиз кредит и Уизз флекс билети за Санкт Петербург за юни 2021.

Ако все пак сме късметлии и успеем да летим до там в края на Август,ще го посетим и за белите нощи.😉

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Преди 1 час, Crazy Horse каза:

@muchachote, майтапът си е майтап, но юни месец може и да си ОК за полет до Мадрид. Преди малко говорих със съседката, която работи на мадридското летище. Но, тя работи само с международни полети извън Европа. Тя каза, че шефовете й казали, че до октомври няма да е на работа, защото едва тогава планирали да възстановят трансконтиненталните полети от Мадрид. Май месец, след 10 май, щели да възстановят вътрешните испански полети, юни шенгенските и евентуално останалите полети до Европа, но за моите полети до Грузия с украинците за 11 юни каза, че не е много сигурно, че ще се получи. Тази информация е малко в стил агенция ЕЖК-една жена ми каза, но скоро ще разберем дали е така.

Дай Боже! Следя всеки ден ситуацията. То полетите си ги има, но дали не зарибяват само?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.