Прескочи до съдържание

Какво готвите?


ДиянаВ

Препоръчани мнения

преди 13 минути , ДиянаВ каза:

В момента правя тиквичките на @Kalina Ivanova, успешно промотирани от @AlexandraKo с галетата на последната, по съвета на първата 😂

Ще обявим рецептата, за “ тиквички на годината”:)))))

  • Харесвам 6
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

Сега, не говорим за на @Роца манджите,  дето всеки път, се налага да търся, какво е това:(((В този ми ти висш, Роцин пилотаж:))

За по- простичките иде реч:)))

Да си призная, повече от половината от това което @Роца използва като терминология тук ми е ... силно неизвестно ( меко казано).... Баш си е висш пилотаж !

А колкото до тиквичките  - пробвах ги и аз . Обърках ги тотално ( никой не се учудва предполагам), ама пак на мен ми бяха вкусни ( много обичам тиквички). За останалите не гарантирам, че ги харесаха :girl_to_take_umbrage:

  • Харесвам 2
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, ДиянаВ каза:

В момента правя тиквичките на @Kalina Ivanova, успешно промотирани от @AlexandraKo с галетата на последната, по съвета на първата 😂

Виж ти! Днес всички сме на вълна тиквички!

 

Аз днес правих кифтета от тиквички със сирене по рецептата на Звездев, само дето той беше дал 400 грама тиквички, горкият, а аз се бях приготвил с - оказа се - няколко пъти повече. Е, нищо, няколко часа си отвисях пред печката.

И за разкош в некои кифтенца скрих по една скарида - нещо като киндер сюрприз.

Снимки нема.

  • Харесвам 5
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 6 минути , Goal & Boss каза:

Виж ти! Днес всички сме на вълна тиквички!

 

Аз днес правих кифтета от тиквички със сирене по рецептата на Звездев, само дето той беше дал 400 грама тиквички, горкият, а аз се бях приготвил с - оказа се - няколко пъти повече. Е, нищо, няколко часа си отвисях пред печката.

И за разкош в некои кифтенца скрих по една скарида - нещо като киндер сюрприз.

Снимки нема.

И аз малко надхвърлих количеството, но като знам пържените тиквички как се свиват, викам по-добре да има🙂. От 4 тиквички 2 тави не очаквах да излязат. Ще наблегнем на предястието с бяло винце и готово 🥂

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 6 минути , ДиянаВ каза:

И аз малко надхвърлих количеството, но като знам пържените тиквички как се свиват, викам по-добре да има🙂. От 4 тиквички 2 тави не очаквах да излязат. Ще наблегнем на предястието с бяло винце и готово 🥂

Знаеш ли, тази вечер си говорихме със Съра, кулинарно- поетично , на вечеря, /“ пълният стомах е мощна опора на поезията”/, че сигурно ще стане хубавко и с патладжани, по тази рецепта. Другата седмица, ще пробвам и ще доложа:)))

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

От дете съм настроена подозрително към спанака и всички други плуващи или мотаещи се сготвени треви в чинията ми. Ама Жижо обича спанак, а сега няма обедно меню, от което всеки да си избира каквото му се яде. Та го броя за пролетно спаначено предизвикателство какво друго да сложа около треволяка, за да го броя за ядливо ястие. 

Намерих  днес в лидл при месата "меча лапа", но не е толкова вкусно като в Триград и не помня да е имало було. Някой знае ли как всъщност се прави?

Доматите ги залях с останалата сметана от паприка у павлак, не е много красиво 🙂

Сотирани тиквички със спанак, сушени домати и червен лук:

187182400_513038646515911_9135804625507831930_n.jpg.9e09ed09985ec6cb612e9dafb9bdbd3d.jpg186556612_1885050018310637_8916131782444432980_n.jpg.b0629a309eb65cd9c13a686a17f54e06.jpg

  • Харесвам 14
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, AlexandraKo каза:

Сега, не говорим за на @Роца манджите,  дето всеки път, се налага да търся, какво е това:(((В този ми ти висш, Роцин пилотаж:))

За по- простичките иде реч:)))

Алекс, аз с тия засукани манджи си отмъщавам на всички, дето цяла зима пускате снимки на сърми и кисело зеле 😉 😂

А с тия тиквички така ме подкокоросвате, като нищо ще взема да ги спретна другия уикенд (току-виж фамилията ги харесала... а тя по принцип се отнася подозрително към моите експерименти с тиквички 😂)

 

Днешният брънч беше от скоунс и тартата от Елзас с (карамелизиран) лук и пушени гърди (flammekeuche)... малко попрегоряла отстрани. А за вечеря имаше салата, вдъхновена от "Цезар", ама минала покрай нея за по-малко от 12 парсека 😉 . И един рататуй спретнах, за гарнитура на скарата идните дни. 

 

20210516_113913.jpg

 

20210516_191934.jpg

 

20200509_125427-01.jpeg

  • Харесвам 15
  • Браво 4
Връзка към коментар
преди 1 минута , Роца каза:

Алекс, аз с тия засукани манджи си отмъщавам на всички, дето цяла зима пускате снимки на сърми и кисело зеле 😉 😂

А с тия тиквички така ме подкокуросвате, като нищо ще взема да ги спретна другия уикенд (току-виж фамилията ги харесала... а тя по принцип се отнася подозрително към моите експерименти с тиквички 😂)

 

Днешният брънч беше от скоунс и тартата от Елзас с лук и пушени гърди (flammekeuche)... малко попрегоряла отстрани. А за вечеря имаше салата, вдъхновена от "Цезар", ама минала покрай нея за по-малко от 12 парсека ;). И един рататуй спретнах, за гарнитура на скарата идните дни. 

 

 

Ми, за другата зима, лично ще ти организирам кампания:” Кисело зеле за @Роца”, че, ей нА - пак не знам, скоунс к’во е😳

  • Харесвам 2
  • Смея се 6
Връзка към коментар

Това са едни английски печива от маслено тесто. Нещо като бисквити, ама са доста по-меки, но не са кифли, понеже нямат мая. Поднасят се обикновено със следобедния чай, заедно със сметана и сладко. 

 

преди 1 минута , funny каза:

то да е само това, ми то ... "тартата", "рататуй" :wacko:

Рататуй си е зеленчукова яхния, родена около Ница и израснала в Прованс 🙂 . Съдържа лук, патладжан тиквички, чушки и домати и разни треви. Много нашумя покрай филмчето на Дисни преди десетина години.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 30 минути , Роца каза:

А за вечеря имаше салата, вдъхновена от "Цезар", ама минала покрай нея за по-малко от 12 парсека

Свалям ти шапка! Как успя в едно изречение да съчетаеш гастрономия с астрономия! :drinks:

  • Харесвам 2
  • Смея се 7
Връзка към коментар

Включвам се в темата с рецепта за соленки, по молба на @Roberto Baggio. Соленките бяха дегустирани от някой магеланци при засаждането на магеланската гора. Длъжна съм да споделя, че дегустацията беше след тежък и уморителен физически труд, в съчетание с ледена бира и невероятна гледка към София. Та в тази връзка, ако някой ги направи, за да се получи исканият ефект и вкусово удовлетворение , да изпълни и гореспоменатите дейности 🙂 Ето и супер сложната рецепта 🙂

400гр. брашно от лимец

150 гр. сирене ( кой каквото обича)

1ч.ч. кисело мляко, в нея се разтваря 1ч.л. сода за хляб

1ч.ч. слънчогледово олио

1ч.л. ким

50гр. сурови, белени слънчогледови семки

1 яйце

Може да се добавят и маслини , аз нямах и за това не сложих

Всичко се обърква и се получава доста лепкава смес. Оформянето на маки топчици, като курабийки става с намазнени ръце с олио. Печат се върху хартия. Загрята фурна на 180градуса до зачервяване  или около 20мин. 

Така изпечените соленки се изяждат за  около 15 мин. 🙂

П.С.  НЕ СА ДИЕТИЧНИ!!!  🙂

 

 

  • Харесвам 12
  • Благодаря 5
  • Браво 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Monika_Koko каза:

Включвам се в темата с рецепта за соленки, по молба на @Roberto Baggio. Соленките бяха дегустирани от някой магеланци при засаждането на магеланската гора. Длъжна съм да споделя, че дегустацията беше след тежък и уморителен физически труд, в съчетание с ледена бира и невероятна гледка към София. Та в тази връзка, ако някой ги направи, за да се получи исканият ефект и вкусово удовлетворение , да изпълни и гореспоменатите дейности 🙂 Ето и супер сложната рецепта 🙂

400гр. брашно от лимец

150 гр. сирене ( кой каквото обича)

1ч.ч. кисело мляко, в нея се разтваря 1ч.л. сода за хляб

1ч.ч. слънчогледово олио

1ч.л. ким

50гр. сурови, белени слънчогледови семки

1 яйце

Може да се добавят и маслини , аз нямах и за това не сложих

Всичко се обърква и се получава доста лепкава смес. Оформянето на маки топчици, като курабийки става с намазнени ръце с олио. Печат се върху хартия. Загрята фурна на 180градуса до зачервяване  или около 20мин. 

Така изпечените соленки се изяждат за  около 15 мин. 🙂

П.С.  НЕ СА ДИЕТИЧНИ!!!  🙂

 

 

Абе не знам дали заради гореспоменатите условия, но наистина бяха уникално вкусни. Благодаря за труда и рецептата. И аз ще ги пробвам със сигурност, и с маслинки, ммммм

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Крем супа от броколи и моцарела, и пуешки филенца, с броколи и пармезан .

 

Хайде, наздраве, че днес беше, тежък ден, баш, като да е понеделник:((

Та съм си сипала едно винце, за релакс:((

 

AC1339CC-81C1-4BB5-8DD9-E28842732BD3.jpeg.04a46db7a68a753eddad2aded766c41a.jpeg

 

 

  • Харесвам 17
Връзка към коментар
преди 16 минути , crazyhorse каза:

Някой ако е пробвал да прави най-вкусната торта "Гараш" по тази рецепта, нека сподели! 

 

Screenshot_20210518_155527_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20210518_155544_com.android.chrome.jpg

Не пише, с какво върви:))))за пиене:)))

Брех, като те видях, @crazyhorse, в готварската тема, тутакси зарязах писането и дотърчах:)))

Викам си, щом и ти се разготвиииии, сигур, пак сме в локдаун:(

  • Смея се 9
Връзка към коментар
На 16.05.2021 г. в 20:34, Светославов каза:

Свалям ти шапка! Как успя в едно изречение да съчетаеш гастрономия с астрономия! :drinks:

Да не забравяме и поп-културата 😉 

 

Ние днес бяхме на пилешкото къри със спанак и кокосово мляко, пуснато от @Lindt преди няколко дни (аз обаче промених технологията на приготвяне и увеличих количеството подправки).

И понеже Роцев е юбиляр днес, ви черпя с тазгодишния му чийзкейк (с чай, ягоди и ревен). А вечерята беше рамен (със стара снимка, но пак си изглеждаше така, само дето вместо мохито, имаше шампанско 🙂 

 

20210518_122655.jpg

 

20210424_195957.jpg

 

20210518_152315.jpg

 

20210518_184656.jpg

  • Харесвам 13
  • Браво 14
Връзка към коментар

Радвам се, че рецептата за тиквички се е харесала. Наистина е много сполучлива, бързо се приготвя и с малко и лесно достъпни продукти. Мнооого уважавам тази комбинация от обстоятелства. Още повече, че е сезона на тиквички и зелении тук.

И за да съм по темата, готвих едни агнешки котлети изостанали от Великден, по рецепта на @jul, че ги мисля от както тя ги показа. Но агнето се оказа възстаричко, та ме доядя, че вложих толкова време и старание, а съсипах хубавата рецепта, та остана недокументирана. Не че не се ометоха.

Нищо де, пак ще се пробвам.

 

Прилагам фото на една Кесадия с агнешко от тия дни

20210519_000749.jpg.f485301a551f245220a698ffc947b8f0.jpg

  • Харесвам 11
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 6 часа, Роца каза:

Да не забравяме и поп-културата 😉 

 

Ние днес бяхме на пилешкото къри със спанак и кокосово мляко, пуснато от @Lindt преди няколко дни (аз обаче промених технологията на приготвяне и увеличих количеството подправки).

И понеже Роцев е юбиляр днес, ви черпя с тазгодишния му чийзкейк (с чай, ягоди и ревен). А вечерята беше рамен (със стара снимка, но пак си изглеждаше така, само дето вместо мохито, имаше шампанско 🙂 

 

20210518_122655.jpg

 

20210424_195957.jpg

 

20210518_152315.jpg

 

20210518_184656.jpg

@Роца, да ти е жив и здрав Роцев, честит празник!С едно изящно глухарче, на Фаберже:)))

 

92601499-13F7-49D7-8C45-7C4991C0C762.jpeg.a93870bbeca488dec827bfce3f7cca84.jpeg

Връзка към коментар
преди 8 часа, Kalina Ivanova каза:

Радвам се, че рецептата за тиквички се е харесала.

Рецептата наистина е чудесна! Снощи я правихме, но вместо в сметана, потапяхме тиквените пръчици в яйце. След това ги изпекохме до зачервяване и хубава хрупкава коричка! Много ни допадна 🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 54 минути , chandni каза:

Рецептата наистина е чудесна! Снощи я правихме, но вместо в сметана, потапяхме тиквените пръчици в яйце. След това ги изпекохме до зачервяване и хубава хрупкава коричка! Много ни допадна 🙂 

Преди да ги направя със сметана, аз също ги правих с яйце. Но сметановия вариант ми хареса повече, за това го препоръчах.

Тиквичките са ми любим продукт:curtsey:, обичам ги всякак.

Освен на крокети по този начин, съм ги правила и на кюфтета. Пак топим в сметана, пармезанова галета и печем във фурната. 

 

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.