Прескочи до съдържание

Пазар по време на пандемия


Препоръчани мнения

Завидях! В наше село ако намеря брашно, ще трябва да пускам тото, защото ще ми е щастлив ден 😂.

На мен най-много ми тежи, че при нас затвориха магазините за плодове и зеленчуци, а супермаркетът ни е сравнително малък и има само от основните... Чакам с нетърпение да ни отворят отново пазарите.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Роца каза:

В наше село ако намеря брашно, ще трябва да пускам тото, защото ще ми е щастлив ден 😂.

:scratch_one-s_head:

Да ти пратим с колет няколко пакета? 
Вчера сутринта като минах през Кауфланд имаше планини от пакети с брашно. 

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Благодаря @Фил, ама по-добре не 😀. По-добре за линията на цялата фамилия, че иначе ще стане опасно окръжностна 😂

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 44 минути , Роца каза:

Благодаря @Фил, ама по-добре не 😀. По-добре за линията на цялата фамилия, че иначе ще стане опасно окръжностна 😂

Споко, ще ти го пратим в правоъгълни пакети!:)))))))))))))))

  • Смея се 5
Връзка към мнение

@Роца, а при вас защо няма брашно? В Щатите се запасяват и при вас ли така? 

Тук имаше съвсем лек момент на начало на запасяване, но лично видях единия път, когато пазарувахме, как вадеха непрекъснато палети от всичко, което се търси и хората за 2-3 дни се поуспокоиха, че всичко има, както им говориха управниците и сега просто е, както винаги. 
 

Пазарите, гарите, летищата, междуградският и градският транспорт вкл.метрото отдавна са затворени. 

Връзка към мнение

 

преди 25 минути , Goal & Boss каза:

@Фил, ти колко брашно ще пратиш на @Роца? Аз съм ѝ приготвил 10 кила.

 

11! 
11 първи път ...
11 втори път ...
Някой 12?

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Фил каза:

 

 

11! 
11 първи път ...
11 втори път ...
Някой 12?

А, не, няма да се състезаваме! Аз ѝ пращам 10, ти ѝ пращаш 11, пък @Роца да прави с брашното каквото ще! :grin: #брашнозаРоца  #дазакръглимРоца

  • Браво 1
  • Смея се 6
Връзка към мнение

Начинът ми на пазаруване се промени коренно в пандемията. Нали все ни се повтаря "Седете си вкъщи" и аз понеже съм послушен и гледам да не излизам често, а още по-малко да ходя в големите магазини, където климатиците, които разпределят вируси за всеки, работят нонстоп. Интересно, че на онзи круизен кораб хората се заразиха от климатиците, но мерки срещу климатиците не се вземат. Та, отивам с колата, пълня количката до горе, нося на родителите ми, нося вкъщи. Пазарувам много, много по-различно от друг път, но нали има указания - спазвам. Човек, като е живял една част от живота си в Германия, разбира, че германците не са прости, като изпълняват всичко без роптаене. Защото, ако всеки започне да роптае, се получава лудницата, от която и ние се оплакваме. Има някакви правила - спазваме! Добри или лоши, така е за всички, а целта е да преживеем трудността.

А темата за българските производители въобще не ми се подхваща! Само 2 факта - моите колеги купуват от години сирене и кашкавал от Турция и Гърция, защото хората в тези страни държат на това, което консумират; домати на пазара през юли-август: 2-3 лева/ кило. Няма какво да добавя! 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
3 hours ago, Goal & Boss said:

А, не, няма да се състезаваме! Аз ѝ пращам 10, ти ѝ пращаш 11, пък @Роца да прави с брашното каквото ще! :grin: #брашнозаРоца  #дазакръглимРоца

Значи, завидях на @Роца - на нея 2ма ще й пращат брашно, а на мен никой не се сети да ми предложи да прати 😂

52 minutes ago, Pantelej Putnik said:

Начинът ми на пазаруване се промени коренно в пандемията. Нали все ни се повтаря "Седете си вкъщи" и аз понеже съм послушен и гледам да не излизам често, а още по-малко да ходя в големите магазини, където климатиците, които разпределят вируси за всеки, работят нонстоп. Интересно, че на онзи круизен кораб хората се заразиха от климатиците, но...

Как климатиците заразиха хората?

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 56 минути , Marusinka каза:

Значи, завидях на @Роца - на нея 2ма ще й пращат брашно, а на мен никой не се сети да ми предложи да прати 😂

Как климатиците заразиха хората?

Той има  предвид  Легионелозата / легионерската болест/:

 

https://www.puls.bg/aktualno-c-6/legionerska-bolest-iztochnik-sa-vodoemite-n-12629

 

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Легионелоза
 

А ти, защо не си поръчваш онлайн от Малинчо?

 

https://malincho.com/?___store=bg&___from_store=bg

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 59 минути , Marusinka каза:

Значи, завидях на @Роца - на нея 2ма ще й пращат брашно, а на мен никой не се сети да ми предложи да прати 😂

 

Първо трябва да се отчетеш с презентация!  :grin:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@Goal & Boss; @Фил, бъзикайте се вие, бъзикайте се 😛😂

 

преди 4 часа, Goal & Boss каза:

  #дазакръглимРоца

А-хм, та хептен да се разхубавя, като в стария виц:

 



Попитали Радио Ереван какво трябва да направи една жена, за да отслабне.

"Да върти обръч", отговорили от радиото.

"Ами ако не може да влезе в обръча?"

Тогава в ефира се намесва Радио Истанбул: "Сакън! Не разваляйте хубавата жена!"

 

@DaBo, за изчезването на брашното при нас, четох преди няколко дни една статия по въпроса, където изброяваха няколко възможни причини. От една страна, Франция внася брашно от Италия и Испания, както и зърно от Русия, Украина и май беше Полша. Та вносът значително е намалял покрай карантината. От друга страна, има все пак презапасяване, както това, че хората като са вкъщи правят повече сладкиши, хляб и други тестени. Също така, в момента за закупуване на брашно, професионалистите се ползват с предимство, нащо, което е напълно логично и разбираемо.

Лично аз, предпочитам хлебарницата до нас да работи и да мога да си купувам редовно франзелата, вместо да меся хляб на 2-3 дни. Нищо, че като си гледам фийда във Фейсбук и Инстаграм, май съм единствената сред познатите ми, дето не си гледа квас и не репетира с козунаци 😂.

Но пък, все гледам да имам около 2-3 килограма в запас, за зор-заман, че ако ме стегне шапката и ми се доправят сладкиш, палачинки или нещо друго, да мога да го забъркам и да ми мине меракът 🙂 .

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 10 минути , AlexandraKo каза:
Преди 1 час, Marusinka каза:

Значи, завидях на @Роца - на нея 2ма ще й пращат брашно, а на мен никой не се сети да ми предложи да прати 😂

Как климатиците заразиха хората?

Той има  предвид  Легионелозата / легионерската болест/:

 

Имам предвид ето това - "вирусите се предават доста бързо на борда, понеже там работи общ климатик и това допринася за разпространението на заразите от подобен тип." - цитат от тук:  https://trip.dir.bg/news.php?id=27571755

Дали е истина, или не е, не мога да кажа, но считам, че има известна логика и затова избягвам обществени места с климатични инсталации.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
28 minutes ago, Фил said:

Първо трябва да се отчетеш с презентация!  :grin:

Вчера почнах да си водя бележки и да вадя снимки от архивите. Ще ви покажа и как се оцелява в пустинята без брашно 😂

  • Харесвам 2
  • Браво 4
Връзка към мнение
преди 2 минути , Marusinka каза:

Вчера почнах да си водя бележки и да вадя снимки от архивите. Ще ви покажа и как се оцелява в пустинята без брашно 😂

@Marusinka, видя ли, какво ти написах?

Връзка към мнение
8 minutes ago, AlexandraKo said:

@Marusinka, видя ли, какво ти написах?

За Малинчо ли? Сего го видях. Не се бях сетила изобщо, защото само сирене, шоколад и луканка си купувам от тях.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Роца, значи ако кажеш, веднагически ти изпращам украинско брашно, барабар с маята. Много им е добро! Нали уж ги водят житницата на Европа, де. Дори в малкото суперче на ъгъла до нас има поне 5-6 вида брашно. Проблемът е, че може да те карат да плащаш мита и ддс, нали е извън евросъюза.

Тук по-скоро ужасът е да не им свърши гречка-та (това май е елда), отколкото брашното. 😂

Зеленски им беше казал в началото: Елда и кибрит не лекуват вируса. 😂 Защо бяха тръгнали да купуват кибрит не разбрах... 
 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 10 минути , DaBo каза:

Защо бяха тръгнали да купуват кибрит не разбрах...

Историчеси обусловена културна особеност. Това по-долу го четох съвсем неотдавна, описва началото на междусъюзническата война (22.06.1941):

 

Спойлер

Подъехав к магазину, Раиса разгрузила товар и стала раскладывать по полкам. Вот тутто и появилась перед ней баба Дуня. И попросила продать ей пятьдесят кусков мыла.
– Сколько? – оторопела Раиса.
– Пятьдесят.
– Да куды ж тебе столько? – недоумевала Раиса.
– Да ведь, Раюшка, когда такие дела творятся, – заискивающе сказала бабка, – надо ж и запастись.
– Да какие ж такие дела?
– Да ведь… – Баба Дуня хотела сослаться на вероломное нападение, но, вовремя сообразив, что Раиса не имеет об этом понятия, стала бормотать что-то насчет прибывающих к ней гостей. Раисе такое объяснение не показалось удовлетворительным.
– На что ж гостям столько мыла? – не могла она дойти своим умом до сути. – Ну два куска, ну три, ну десять. Но полсотни на что ж?
– Мало ли, – уклончиво покачала головой баба Дуня, но отступать вовсе не собиралась.
– Коли уж тебе так надо, бери, – сдалась Раиса. Она вытащила из угла распечатанный ящик с мылом, в нем оказалось всего тридцать восемь кусков, из них два Раиса взяла себе.
– А мешочка не дашь? – спросила баба Дуня, провожая отложенные два куска сожалеющим взглядом.
– А возвернешь? – спросила Раиса.
– Как же не возвернуть! – Баба Дуня даже обиделась. – Мне, Раюшка, чужого не надо, чай, не воровка.
Раиса помогла уложить купленное в грязный мешок и выбросила на прилавок.
– Еще чего?
– Сольцы бы, – помявшись, вздохнула бабка.
– Сколько?
– Да пудика полтора.
– Ты что, бабка, одурела, что ль? Что ты с ей будешь делать-то, с солью?
– Капустки засолить надо, огурцов, помидоров.
– Какие ж сейчас огурцы да помидоры? Может, ботву засолишь?
– Можно и ботву, – согласилась баба Дуня. – А потом, оно ж знаешь как бывает. Нынче соль есть, а завтра нету, либо соль есть – денег нет. Так что ты уж не серчай, а отпусти мне сольцы-то.
– Ну ладно, – сдалась Раиса. – Пуд дам, а больше и не проси.
– Ну давай хоть пуд, – уступила и старуха, предвидя, что время ее на исходе.
Сыпать соль было некуда. Пришлось выложить мыло, насыпать соль, потом переложить газетами и сверху набросать мыло.
– Все, что ли? – с надеждой спросила Раиса. Старуха помялась и нерешительно попросила:
– Спичек бы мне еще.
– Сколько? – тоскливо спросила Раиса. – Тыщу коробков?
– Да ты что, тыщу, – благородно вознегодовала старуха. – Коробков сто, боле не надо.
– Десять дам, – сказала Раиса.
Сошлись на двадцати. Бабка больше спорить не стала, покидала спички в мешок.

 

Забележка: Раиса, продавачката, предишния ден е пила и не е слушала радиото, не знае за началото на войната, а баба Дуня знае.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
48 minutes ago, DaBo said:

@Роца, значи ако кажеш, веднагически ти изпращам украинско брашно, барабар с маята. Много им е добро! Нали уж ги водят житницата на Европа, де. Дори в малкото суперче на ъгъла до нас има поне 5-6 вида брашно. Проблемът е, че може да те карат да плащаш мита и ддс, нали е извън евросъюза.

Тук по-скоро ужасът е да не им свърши гречка-та (това май е елда), отколкото брашното. 😂

Зеленски им беше казал в началото: Елда и кибрит не лекуват вируса. 😂 Защо бяха тръгнали да купуват кибрит не разбрах... 
 

 

Гречката е най-гадното нещо на света. Щях да имам едно време свекърва рускиня и тя каза, че никоя себеуважаваща се майка не си праща децата на училище без топла гречка за закуска. 🤮 И тя така си пращаше сина на работа вече с години 😄

  • Смея се 2
Връзка към мнение
35 minutes ago, Marusinka said:

Гречката е най-гадното нещо на света. Щях да имам едно време свекърва рускиня и тя каза, че никоя себеуважаваща се майка не си праща децата на училище без топла гречка за закуска. 🤮 И тя така си пращаше сина на работа вече с години 😄

Отървала си се! 😂 😉 Не съм опитвала. Тук освен това имат още не знам си колко вида каши и зърнени продукти, които са по-важни от брашното.

Тук като има водка и хайвер и всичко е наред:

 

Spoiler

92704005_221398062522346_7564421488342728704_n.jpg.a5e936f29fa89de5ef99523250c19d69.jpg

 

  • Смея се 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, DaBo каза:

Проблемът е, че може да те карат да плащаш мита и ддс, нали е извън евросъюза

Спокойно... И тя не е в Евросъюза... Обаче и на поемащия доставката цената няма да му хареса... :girl_crazy: Украйна -> САЩ... Направо си го представих! :rofl: 100% 21 килограма брашно (спекулирам само, но все пак след като @Фил и @Goal & Boss отредиха такова количество за @Роца, предполагам, че и на @Marusinka няма да пратите по-малко) ще излязат на цената на първите череши :laugh1:

  • Шок 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение
7 minutes ago, chandni said:

Спокойно... И тя не е в Евросъюза... Обаче и на поемащия доставката цената няма да му хареса... :girl_crazy: Украйна -> САЩ... Направо си го представих! :rofl: 100% 21 килограма брашно (спекулирам само, но все пак след като @Фил и @Goal & Boss отредиха такова количество за @Роца, предполагам, че и на @Marusinka няма да пратите по-малко) ще излязат на цената на първите череши :laugh1:

Ама кеф (брашно) цена няма! 😉

  • Смея се 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.