Прескочи до съдържание

Единадесета виртуална сБирка на по бирка. Четвъртък, 30.04, 18:30. Тема: Първи стъпки в Африка - Масай Мара, остров Ламу и содените езера


Георги
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Препоръчани мнения

@Lindt Невероятна презентация! Много благодаря! завиждам за Ламу и бебетата лъвчета! Сега обмислям пъклен план за нова година, но да видим дали първо ще видя Африка през август. Можеш да минеш за голям подстрекател:-)))

 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 22 минути , chandni каза:

Чудесна презентаци и снимки... Закъснях за началото заради служебни ангажименти, после имах проблем със звъка, но се надявам записът да "види бял свят" 🙂 Видях, че се правеше такъв...

Пускаме я. Истината е, че се навих да говоря заради снимките. Просто много си ги обичам. 

Беше много смешно да презентирам...говориш, говориш, шляпваш се виновно зад врата, защото си се сетил, че надуваш главите на хората, после ти хрумва, че това ти е задачата и продължаваш. 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , домосед каза:

Абе, направихте опит да ми пробутате мокра монгуста за язовец, ама много плахо. Не се хванах 😀

Ами опитахме се 🤣. Питахме и гида дали не може да ни намери язовец, ама и той не се хвана. За панголина му стана по-смешно 🙃

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 12 минути , Bellaero каза:

С голям кеф ей така я изгледах 🙂

2AB48040-F8EB-4122-9261-79CAFADA1A30.jpeg

Ти кои снимки си поиска? Носорог ли? 1 или 2? 

На мен ми направиха яйца с кашкавал. За награда, че не се отплеснах да говоря за английската закуска. 

преди 3 минути , Костов каза:

Много, ама много благодаря за страхотната презентация!!! Да питам, клипчетата може ли да ги гледам някъде?

Аз покрай геконите съм свикнала да пиша Gecko Sounds, Hippo sounds, Zebra sounds... в гугъл и да си слушам. Действат ми много положително. 

Всъщност като се гледат снимки, то е само едно сетиво и въображение. На място миришеш неща и ги чуваш и е сбъркващо. Мислех да сложа повече клипчета, ама то стана 400 мб презентация и се чупеше, та не посмях. 

Връзка към мнение
преди 2 минути , Lindt каза:

...

Аз покрай геконите съм свикнала да пиша Gecko Sounds, Hippo sounds, Zebra sounds... в гугъл и да си слушам. Действат ми много положително. 

Клипчето с хипопотамите не е ли вашо? За ваши клипчета питам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Костов каза:

Клипчето с хипопотамите не е ли вашо? За ваши клипчета питам.

о, не, ние имахме по-малко. Не повече от 10-12 на първата среща в една локва. Но бяхме силно впечатлени от динамиката на шоуто им и исках да ги чуете. Аз в повечето случаи въобще не можех да натисна бутона за старт на видеото, малко като с презентацията 🤣.  Така че нито битката на зебри записах, нито повече от 5 секунди хипопотами. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , ZORI каза:

ее...къде е този запис ..за хора като мен пропуснали сафарито и цялото представяне

Е, той се  появява по-късно. Оставете горкия ни основател да вечеря и да си види детето и жената малко.  

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Чудесна презентация, снимки и преживявания! Представена много увлекателно. Много благодаря и за отговорите на въпросите! Беше много полезно и невероятно интересно.

Връзка към мнение

Ето и записa. Обикновено забавянето не е от мен, а от това за колко време първо Зуум, а после и Ютюб ще обработят съдържанието 🙂

 

 

 

 

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ей тази снимка много ми харесва. И тази. Имате прекрасни снимки! На тези обаче не знам само от бокето ли е, или просто гората отзад си е магична.

65560BA3-C3C5-4896-AD0A-D9F6B08B1059.jpeg

606701F8-DE8F-4954-BD4F-437127BBA03B.jpeg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Благодаря за изключително интересния разказ! 🙂

Гледах го малко по-късно от yоutube, нямах възможността да съм на живо. 

Страхотно представяне на пътуването 🙂 много ми хареса.

Връзка към мнение

И аз изгледах! Благодаря, Марти, беше много увлекателно и интересно! Мен все нещо не ме дърпа Африка, но сега взех да се замислям. 

🥃🌷🤔

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Вчера хванах към края, но сега изгледах видеото.

Беше много интересно за мен, особено след като никога не съм бил в Африка. Очаквах да е доста по-зле като комфорт, чистота, спокойствие  и пр или неща които са ме карали да не ходя към този континент, а виждам точно обратното плюс отзивите за приятелско настроените местни.

 

Връзка към мнение
преди 2 часа, Тони каза:

И аз изгледах! Благодаря, Марти, беше много увлекателно и интересно! Мен все нещо не ме дърпа Африка, но сега взех да се замислям. 

🥃🌷🤔

Според мен поне в Южна Африка трябва да отидете. Или Намибия.  Или с голяма група в Кения по ваша програма, ти можеш 🙂

Аз лично на сафари бих отишла с много хора, да си поговориш вечер  с приятни хора е чудесно. Просто денят ти е минал по толкова невероятен начин, че имаш нужда да се вълнуваш гласно после и да споделиш емоция. 

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Alexander каза:

Вчера хванах към края, но сега изгледах видеото.

Беше много интересно за мен, особено след като никога не съм бил в Африка. Очаквах да е доста по-зле като комфорт, чистота, спокойствие  и пр или неща които са ме карали да не ходя към този континент, а виждам точно обратното плюс отзивите за приятелско настроените местни.

 

Е, ние се постарахме на Ламу да сме в по-излъскания район Шела, изграден с желание да имитира традиционната архитектура,  но да е и олицетворение на мечта за екзотичен ваканционен имот. Предпочетохме да не подскачаме по главите на работещи хора из тесните сукаци на старата част и заменихме автентичност с комфорт. 

А на Манда има такъв изумителен резорт, че ми изтекоха очите по снимките в букинг. И Пепони, който е вече историческа забележителност, също има всички дадености да осигури наистина забележителна почивка. 

Но и аз бях изненадана - нямаше пликчета,  забранени са. Има плетени кошове за боклук и платнени торби. Така нито местните,  нито туристите са толкова голям генератор на отпадъци и всъщност е по-чисто от София. А и в някои части на света хората имат естествена нужда да им е красиво и аз на място съм хем респектирана,  хем много щастлива. 

Освен това хората са красиви и много усмихнати. В общи линии намерихме там всичко,  което нямаше в Борнео. 

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Граф Вронски

Благодаря много за презентацията! Аз най-много си харесах тяхната птичка Lilac breasted roller 😍, защото имам слабост към лилавия цвят. Свалих си някаква снимка от нета и я сложих на телефона да ми го краси. 

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение

@Lindt, това беше най-добрата презентация, която съм гледал и визуално като снимки и като стил на разказвача. Невероятно представяне! Аплодисменти от мен!👏👏👏

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

И аз благодаря! Точно изгледах началото на записа, че вчера гледах от средата. Много яко беше в един слайд няколко снимки. Раздвижено и интересно представяне.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , Crazy Horse каза:

@Lindt, това беше най-добрата презентация, която съм гледал и визуално като снимки и като стил на разказвача. Невероятно представяне! Аплодисменти от мен!👏👏👏

Благодаря,  много мило! 

Разказвачът имаше съвсем друга представа какво ще говори 🙂 Така че накрая махнах с ръка и реших да си допиша разказа за пътуването. Тази карантина ми помогна да го преживявам по-дълго от другите. 

Сега се надявам Жижо да ми позволи да се бъркам в неговите слайдове и да си преживея пак и Швейцария. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.