Прескочи до съдържание

Тринадесета виртуална сБирка на по бирка. Четвъртък, 07.05, 18:30. Тема: Швейцария: В долината на водопадите


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Препоръчани мнения

Жижо, перфектен беше. За сефте да изгледам цяла презентация, без да ми доскучее изобщо. А и когато има пътепис, няма нужда да преповтаряш всичко, което е написала Марти. На мене ми беше интересна и твоята гледна точка 🙂 Благодаря!

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 21 минути , krasen_denev каза:

Живко....то за двама възрастни и две деца с осем дневен пас излиза брутална цена-1160 франка=2000 лева

Има ли начин да се намерят някакви отстъпки или има ли периоди в които тези цени са по-ниски,например няколко месеца преди започването на сезона?

Почти наполовина е разхода. Цената за всяко дете е 30 франка за целия период на валидност на паса, без значение дали е за 3, 8 или 10 дена. Идеята е, че възрастните купуват за същия период като за тях и таксата е по-скоро символична на фона на цените. Но иначе за някои други пасове, като Swiss Pass например за деца е безплатно, стига да има придружаващ родител, който е платил.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Уф, пак изпуснах. Явно короната ме удря в мозъка- един път не уцелвам часа, друг път-деня 😳. Живко, извинявай. Добре че има запис.

  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Един въпрос за цената на паса.  В твоята таблица за 8 дни струва 265 франка, а в сайта, който си изпратил за Боян цената за 8 дни е 360 франка.  Че може да ма увеличение, може, но с цели 100 франка за по-малко от година ,не ми се струва реално.  Вие да не сте хванали някаква промоция или намаление, че е толкова по-евтино ?

Връзка към мнение
преди 7 минути , Gentleman Basta каза:

@ruwenzogy цената става такава с Half fare card, която беше на долния ред в таблицата - 125 франка на човек

@ruwenzogy, бяхме на кантар дали има смисъл от Half fare card, обаче за мармотите и спирките в Монтрьо и Лозана ни вършеше работа, а после и сериозно намали цената до Юнгфрау.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Боян Димитров
преди 4 часа, Gentleman Basta каза:

Надявам се разказът ми да е бил точен и ясен, защото със сигурност се оказа кратък!

 

@Боян Димитров

Ето информация за цените на паса - цък. Не съм сигурен какво точно означава това:

For children 6 - 16 years (15.99) and dogs gives a Regional-Pass for CHF 30.-. The Junior-Card, Children's Co-Travelcard and the STS Family Card are not valid. Children groups (par example schools) can not buy regional passports for children

Може би е 30 франка на ден?

 

Тук са районът и отсечките, които обхваща - цък

Последният път , в който трябваше да платим значима сума за децата и по-точнно за голямото, беше за ски пас в Италия. И там беше нещо подобно. До 7 безплатно, от 8 нагоре горе долу колкото пас за големи. Та жената се засили да ни дава безплатна карта за детето, защото то си е дребничко, ама те покрай нас и чуват че ще им дават карти за 7 годишни на всички и почват, да ама аз съм/тя е на 8. А ние нито сме казвали , че е на 8, нито не сме, кимаме и чакаме да ни дадат паса и се правим на полу-разбрали, че той за седмица си беше 500лв, а прехвърляме с 1 месец. Накрая все пак ни го даде без пари, ама според мене само защото беше в Италия 🙂

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Ей, ама страхотни снимки! Браво и проздравления за прекрасния разказ. И двамата с @Lindt обяснявате много увлекателно. Аз тоя път съвсем не успях да се включа, но се радвам, че удпях да изгледам записа. Благодаря!

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Благодарности за презентацията - интересна и стегната, с много хубави снимки и страхотни пейзажи!
И мерси за картата - много обичам така като има карта, за да се ориентирам къде в пространството се случват нещата. :yes: 
 

преди 16 часа, Gentleman Basta каза:

Аз бях разбрал, че ние с @Lindt имаме общо 2 часа за нашите презентации, а нейната беше час и половина, така че трябваше да се вместя в 30 минути.

Еми следващия път направете една съвместна презентация в екип - като на телевизионни новини. :biggrin:

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Е, Жижо, браво! Цар алпинист-разказвач! Не можах да те хвана в оригинал, че ми пускат някакви събрания в последния момент точно по магеланско презентационно време, но току-що те гледах на запис.
Аз по принцип не си падам по чукари, но Алпите са единствената планина, която наистина ме впечатли и накефи и във Швейцария, и в Германия и Тирол - от австрийската и италианската част. Благодаря за готиния разказ и снимки!

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Наистина си бърз! Бях на работа втора смяна и успях да гледам няколко минути онзи ден. Трябваше да имаме по-голяма дупка между презентациите ни и щях да вкарам не само Мадейра, ами и Сан Мигел.😃

 

Благодарности за презентацията, ама  апарата е по-сериозен, а и вие сте станали по-добри явно.

Няколко пъти бях в Швейцария, но не успях да видя нищо извън големите градове или природата им и много ме е яд. Поне вече знам къде трябва да ходя и какво да видя.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.