Прескочи до съдържание

Къде да отседнем в Неапол?


Ivko

Препоръчани мнения

преди 12 минути , Ivko каза:

Коя част е за предпочитане да гледам за нощувки. Не съм ходил до сега и нямам на идея. Гледам около централната жп. гара се предлагат доста.

Най-удобна е частта, която гледаш! 

НО!!!!!!!

Тя е и най-лишена от хора с бял цвят на кожата! А това в Неапол е проблем! 

Иначе си е удобно - автобусът от летището пристига и тръгва оттук! 

Аз бих заложил на стария център - на около 20 минути е отттам, но има основно италианци.

  • Шок 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 15 минути , Ivko каза:

Коя част е за предпочитане да гледам за нощувки. Не съм ходил до сега и нямам на идея. Гледам около централната жп. гара се предлагат доста.

Отсядала съм в Рамада до жп гарата. Удобно е за влаковете към Помпей и Соренто.  

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Никакъв проблем не е около гарата нито рано сутрин, нито късно вечер...

Ако ще се ползват влакове и ферита за обиколки, бих отседнал наблизо....

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ами ние ще сме за три дена и освен до Помпей другаде не сме планували да ходим. Разтоянията не са ни проблем пеш и за това до комуникавино място от към транспорт не е важно, а и полетите са дневни и няма да се бърза.

@antony2001 винаги съм харесвал старата част в даден град, а като име как се води тази в Неапол? Иначе и в Бари преобладаваха тези като цяло в целия град и предимно покрай гарата, но последно и там съм остядал и бе ок

Връзка към мнение
преди 17 минути , Ivko каза:

@antony2001 винаги съм харесвал старата част в даден град, а като име как се води тази в Неапол? Иначе и в Бари преобладаваха тези като цяло в целия град и предимно покрай гарата, но последно и там съм остядал и бе ок

@antony2001 се е изразил деликатно, почти ласкаво за района около гарата, затова си мислиш, че може да се сравни с този в Бари 🙂

Истината е, че е ОТВРАТ.Дори сравнен с района около Термини в Рим,пак е ОТВРАТ.Последно бях в Неапол през декември и въпреки, че съм ходила и бях подготвена, пак ми беше трудно в първите 20мин.Хора, спящи на дюшеци на улицата, мръсотия, смрат, сергии, директно на тротоара. Нямам наблюдения да е опасно, но пък и не сме прекарвали много време в района. Има и доста полиция. Може би, ако сте подготвени и с правилната нагласа ще свикнете и всичко ще е ОК. За съжаление, не сме имали нощувки в самият град за да ти препоръчам район, но и на мен ми е любопитно, къде човек може да наеме апартамент за повече време.

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Спящи хора не си спомням, има едни сергии около площада пред гарата...ама не ме бъркат изобщо..

 

Центърът е около Via Toledo ориентировъчно

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние сме отсядали тук:

https://bg.airbnb.com/rooms/15922775?source_impression_id=p3_1592482148_GxvX1kdJSWe2gk2K&guests=1&adults=1

Чисто, спретнато, непретенциозно - за 1-2 нощи - супер.

 

Май се води в района на гарата.

За нас нямаше нищо смущаващо.

Пеша до виа Толедо през църкви, пицарии... В пътеписа съм писал.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 48 минути , Ivko каза:

Ами ние ще сме за три дена и освен до Помпей другаде не сме планували да ходим. Разтоянията не са ни проблем пеш и за това до комуникавино място от към транспорт не е важно, а и полетите са дневни и няма да се бърза.

@antony2001 винаги съм харесвал старата част в даден град, а като име как се води тази в Неапол? Иначе и в Бари преобладаваха тези като цяло в целия град и предимно покрай гарата, но последно и там съм остядал и бе ок

Не знам как са ви часовете в първия и последния ден, но виж и вариант направо към Соренто т.е. тези три дни да са о. Капри и Амалфийското крайбрежие.

В сравнение с Неапол … хммм, абе не може да се сравнява.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 

преди 12 минути , Ivko каза:

@iMari говори ми..говори...още малко и ще активирам флекс-а 😆😶

Ха-ха, не беше това целта.Неапол и околностите са прекрасни.Просто района около гарата е кофти.

Връзка към мнение
преди 2 минути , ven62 каза:

Не знам как са ви часовете в първия и последния ден, но виж и вариант направо към Соренто т.е. тези три дни да са о. Капри и Амалфийското крайбрежие.

В сравнение с Неапол … хммм, абе не може да се сравнява.

SOFIA NAPLES 18 July 2020, Saturday Departure times:13:30

NAPLES SOFIA 21 July 2020, Tuesday Departure times: 14:45

преди 2 минути , iMari каза:

 

Ха-ха, не беше това целта.Неапол и околностите са прекрасни.Просто района около гарата е кофти.

Шегувам се...няма да се подам на такива заплахи 😊

Връзка към мнение
преди 7 минути , Ivko каза:

SOFIA NAPLES 18 July 2020, Saturday Departure times:13:30

NAPLES SOFIA 21 July 2020, Tuesday Departure times: 14:45

т.е. имаш точно два пълни дни:

1. 18-ти газ до Соренто

2. 19-ти - о. Капри       O-o-o, Капри!

3. 20-ти - Амалфиското крайбрежие (Позитано, Амалфи, плажчета, на отиване с някакво МПС - рентакар или автобусче, на връщане с корабче)

4. 21-ви - В къщи

 

За мен не би имало никакво колебание.

 

 

 

---------

С Wizz ли ще летиш?

Sorry, ама ми идва отвътре. :biggrin:

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Да както си и мислих, че три дена са малко още повече за част, където не съм посещавал до сега, но ще се иде пак за повече ако сега не стане плана с обиколките ще се разглежда само Неапол и до Помпей, а следващия път направо потегляме 

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 3 часа, Ivko каза:

Да както си и мислих, че три дена са малко още повече за част, където не съм посещавал до сега, но ще се иде пак за повече ако сега не стане плана с обиколките ще се разглежда само Неапол и до Помпей, а следващия път направо потегляме 

Подкрепям Вен62.

Насочи се направо  към Соренто и амалфийското крайбрежие. По път ти е Помпей.

Между Виа Толедо и жп гарата се намира най-ужасния италиански квартал, който съм виждала, при това през деня.

Около гарата си беше ок, но не съм се движила по тъмно.  

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
4 hours ago, Ivko said:

Да както си и мислих, че три дена са малко още повече за част, където не съм посещавал до сега, но ще се иде пак за повече ако сега не стане плана с обиколките ще се разглежда само Неапол и до Помпей, а следващия път направо потегляме 

Каква сума ви излязоха билетите? В момента гледам за същите дати - 191 лв. без дискаунта.

 

Мале, @ven62, страхотен пътепис. Ще си го оставя за след вечеря, да си го чета на спокойствие с чаша винце 🙂

  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 17 минути , Eva eva каза:

Каква сума ви излязоха билетите? В момента гледам за същите дати - 191 лв. без дискаунта.

Ами ние ги взехме с първата промоция на флекса по 65лв двупосочно

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Най-добре си вземи хотелче около гарата в Неапол, чудесна отправна точка е. Верно е, че има бая сган, ама няма да имаш никакви проблеми. Аз изкарах 4 нощувки там и вечер си се разхождах спокойно. В Соренто ако е в сезона ще те одерат от пари. И един съвет от мене-ако можеш включи в програмата и остров Прочида. Много повече ми хареса от пренабития Капри. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Неапол е "tricky". Хем е абсолютно прекрасно, хем е "най-ужасното място в Италия". Ние бяхме компания от 9 (да, 9!) души и на въпроса към рецепциониста "къде е опасно и да избягваме", той каза "ама вие сте 9, за вас навсякъде е безопасно". За сметка на това италианка с неаполитанска кръв, ми е разказвала, как слизайки от гарата и тръгвайки в грешната посока, много бързо е останала без дамска чанта. 
Спахме само 1 вечер, имахме guided tour на следващия ден, още малко културна и кулинарна програма и вечерта после поехме към Соренто. Още ме е яд, че не прекарахме повече време в Неапол, има много какво да се види ( и да се хапне). 
Около Vie del Tribunali и Piazza Del Plebiscito си е съвсем нормално, ние спахме малко по-северно, защото искахме лесно да се придвижим до магистралата, без да се натикваме в централния трафик. 

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Ние спахме на виа Толедо , полиция имаше на всяка пресечка. Улицата е пешаходна , с магазини и заведения, народ . За четири дни не сме ползвали градски транспорт. Автобуса за летището взехме от пристанището, което е на 10 мин. пеша от виа Толедо, но това беше преди 3 години. До гарата ходихме само за придвижване към Помпей.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 48 минути , stormbringer каза:

Неапол е "tricky". Хем е абсолютно прекрасно, хем е "най-ужасното място в Италия". Ние бяхме компания от 9 (да, 9!) души и на въпроса към рецепциониста "къде е опасно и да избягваме", той каза "ама вие сте 9, за вас навсякъде е безопасно". За сметка на това италианка с неаполитанска кръв, ми е разказвала, как слизайки от гарата и тръгвайки в грешната посока, много бързо е останала без дамска чанта. 
Спахме само 1 вечер, имахме guided tour на следващия ден, още малко културна и кулинарна програма и вечерта после поехме към Соренто. Още ме е яд, че не прекарахме повече време в Неапол, има много какво да се види ( и да се хапне). 
Около Vie del Tribunali и Piazza Del Plebiscito си е съвсем нормално, ние спахме малко по-северно, защото искахме лесно да се придвижим до магистралата, без да се натикваме в централния трафик. 

Точно така, плашете го @Ivko , белким пререши и вместо Неапол си избере 2-3 от перлите по Средиземноморието.

:wink:

 

Това с храната не е нито "+", нито "-", в смисъл, навсякъде в Италия е "Уау".

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Два пъти съм била в Неапол и все около гарата спим (но  и двата пъти бяха вечерните полети). Препоръчвам първия хотел, където спахме- B&B Hotel Napoli. В сайта на хотела дават по-добра цена от букинг( примерно), иначе е малко скъп за Неапол.

В зависимост от темпото  с което ходите може, да пробвате в един ден Помпей , Соренто и Позитано и един ден Капри и Неапол.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 18.06.2020 г. в 20:19, bad kid каза:

В Соренто обаче настаняването е поне двойно по-скъпо от Неапол...особено лятото.

Да има нещо такова гледайки нашите дати...май ще се позиционираме в Неапол за сега било и то за една нощувка.

 

Харесах едно местенце до Piazza Carità изглежда приятна локация. Някой нещо? Пак казвам разтоянията не са проблем и не държим да е до комуникативно място от към транспорт.

 

На 19.06.2020 г. в 11:37, bobole4e каза:

Два пъти съм била в Неапол и все около гарата спим (но  и двата пъти бяха вечерните полети). Препоръчвам първия хотел, където спахме- B&B Hotel Napoli.

За този ли става на въпрос. Изглежда добре и доста добра цена вади през сайта.

Връзка към мнение
преди 11 минути , Ivko каза:

За този ли става на въпрос. Изглежда добре и доста добра цена вади през сайта.

Да, точно този. Аз бях резервирала през букинг, после го видях на сайта, че е по-евтино и си исках разликата от букинг. Дадоха ми я 🙂

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.