Прескочи до съдържание

Къде да отседнем в Неапол?


Ivko

Препоръчани мнения

Ние бяхме в Испанския квартал, в много приятен апартамент, като всеки ден обикаляхме из района. Аз се влюбих в  Неапол от пръв поглед, никъде не съм срещнала тези ужасни неща, с които е известен града, но може и да съм имала късмет. Съвсем близо ни беше метро станция Толедо, така че стигането до гарата за влаковете беше безпроблемно. Ето района около апартамента:

 

13147336_10207278319889423_6567333493004  13072634_10207278319449412_3303361549173

 

А това беше гледката от покрива над апартамента:

 

13116158_10207278317609366_3275624253221

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...
На 20.06.2020 г. в 14:23, mu_ry каза:

Ние бяхме в Испанския квартал, в много приятен апартамент...

 

13116158_10207278317609366_3275624253221

@mu_ry , кажи кой е апартамента, моля или направо дай линк. Купих билети до Неапол за края на ноември 3 дни, четвъртък - неделя, като часовете на полетите на Wizz са много комфортни през деня. Сега избирам място за настаняване в центъра като търся апартамент с балкон.

 

@Ivko , ти къде се настани и какво направи с твоите 3 дни, ходи ли извън Неапол? Ние освен до Помпей, друго място извън Неапол не сме планирали засега. Ще имаме за разходки 2 пълни дни, 1 късен следобед и 1 половинка до обяд преди полета за връщане. Нямаме време за красотите по Амалфийското крайбрежие, а и сезона не е подходящия, но съм очарована от пътеписа на @ven62 :thank_you:Като гледам си трябва отделно пътуване из Сорентския полуостров, островите Капри и Иския и то в хубаво топло време.  

 

@bobole4e, твоят разказ ми хареса много и ми помогна да се ориентирам за влаковете и спирките, благодаря! :thank_you:

 

 

  • Благодаря 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Jenbel каза:

@mu_ry , кажи кой е апартамента, моля или направо дай линк. Купих билети до Неапол за края на ноември 3 дни, четвъртък - неделя, като часовете на полетите на Wizz са много комфортни през деня. Сега избирам място за настаняване в центъра като търся апартамент с балкон.

 

@Ivko , ти къде се настани и какво направи с твоите 3 дни, ходи ли извън Неапол? Ние освен до Помпей, друго място извън Неапол не сме планирали засега. Ще имаме за разходки 2 пълни дни, 1 късен следобед и 1 половинка до обяд преди полета за връщане. Нямаме време за красотите по Амалфийското крайбрежие, а и сезона не е подходящия, но съм очарована от пътеписа на @ven62 :thank_you:Като гледам си трябва отделно пътуване из Сорентския полуостров, островите Капри и Иския и то в хубаво топло време.  

 

@bobole4e, твоят разказ ми хареса много и ми помогна да се ориентирам за влаковете и спирките, благодаря! :thank_you:

 

 

ще се опитам да го намеря, но беше преди няколко години 🙂

Връзка към мнение

Ние нощувахме в Galleria Sanfelice. Стаята беше много стилна и обзаведена с вкус. В центъра на Неапол и на 5 минути пеша от спирката на Alibus до пристанището. Влизането в апартамента става посредством self chek-in с код, което е изключително удобно. Тераса няма, но прозорецът гледа към вътрешен двор, който за разлика от други вътрешни дворове, които сме вижадали, изглежда като ботаническа градина. Препоръчвам!

 

image.png

 

image.png

 

image.png  image.png  image.png  

 

IMG_20211016_075238.jpg

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 12 часа, chandni каза:

Ние нощувахме в Galleria Sanfelice. Стаята беше много стилна и обзаведена с вкус. В центъра на Неапол и на 5 минути пеша от спирката на Alibus до пристанището. Влизането в апартамента става посредством self chek-in с код, което е изключително удобно. Тераса няма, но прозорецът гледа към вътрешен двор, който за разлика от други вътрешни дворове, които сме вижадали, изглежда като ботаническа градина. Препоръчвам!

 

image.png

 

image.png

 

image.png  image.png  image.png  

 

IMG_20211016_075238.jpg

И тъй като колизеума е далече пишеш по стените на хората. Добре поне, че почеркът ти е красив.:wink:

 

  • Смея се 3
Връзка към мнение

Ние спахме тук 

https://www.booking.com/hotel/it/case-mortelle.en-gb.html?aid=932865;label=Share-LvRjZz%401517920518;sid=22f22c8601b11df2d03c83303540a826;dest_id=1391618;dest_type=hotel;room1=A%2CA&;group_adults=2;group_children=0;no_rooms=1;checkin=2021-10-26;checkout=2021-10-28;matching_block_id=711218002_295972380_2_0_0;atlas_src=hp_iw_title

 

Над пицария Nennella 

https://g.co/kgs/4otuFr

 

Не беше нещо особено, но местоположението беше супер и пицарията също!

 

Този продължава да ментри леко, снимките са от два различни апартамента. Като пристигнахме, нямаше нищо общо със снимките, та се поскарахме леко, но заради мястото му простихме и си останахме там, а и почерпи по една Маргарита 🙃

Ако някой се заинтересува, ще кажа, кои са актуалните снимки.

 

 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Може ли някой да ми каже сега как стоят нещата с пътуването в страната. Имам 4 дни за Неапол, днес от хотела ми казаха,че немога ползвам влака без сертификат или тест. Няма сертификат, тест всеки ден няма  да правя. Дали да го отложа това пътуване...така ми се ходи някъде..отложих Ирландия, защото искат електронен сертификат, анулирах и Люксембург вчера, защото в хотела искат тест..пусна ми...въпросът ми дали мога да ползвам автобусите до Соренто например без сертификати и  тем подобни  ..

Връзка към мнение

В темата за ограниченията и мерките постоянно има информация от пътуващи до Италия. От 1 септември Green pass е задължителен в Италия за достъп до самолети и друг вътрешен транспорт, вкл. long distance buses and charter buses: https://www.esteri.it/mae/en/ministero/normativaonline/decreto-iorestoacasa-domande-frequenti/focus-cittadini-italiani-in-rientro-dall-estero-e-cittadini-stranieri-in-italia.html /зеленото каре/

Не знам какъв вид автобусен транспорт е този, за който питаш и дали попада в изброените категории. Най-сигурно е да питаш италианци. Това, което са ти казали за влака, че ти е необходим Green pass е вярно. 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 21.10.2021 г. в 17:47, Jenbel каза:

@mu_ry , кажи кой е апартамента, моля или направо дай линк. Купих билети до Неапол за края на ноември 3 дни, четвъртък - неделя, като часовете на полетите на Wizz са много комфортни през деня. Сега избирам място за настаняване в центъра като търся апартамент с балкон.

 

@Ivko , ти къде се настани и какво направи с твоите 3 дни, ходи ли извън Неапол? Ние освен до Помпей, друго място извън Неапол не сме планирали засега. Ще имаме за разходки 2 пълни дни, 1 късен следобед и 1 половинка до обяд преди полета за връщане. Нямаме време за красотите по Амалфийското крайбрежие, а и сезона не е подходящия, но съм очарована от пътеписа на @ven62 :thank_you:Като гледам си трябва отделно пътуване из Сорентския полуостров, островите Капри и Иския и то в хубаво топло време.  

 

@bobole4e, твоят разказ ми хареса много и ми помогна да се ориентирам за влаковете и спирките, благодаря! :thank_you:

 

 

Jenbel,

След като разгледах поста ти ,установих,че ще бъдем по едно и също време в Неапол.Ако искаш може да споделиш плана ти. Може би на ЛС😀

 

 

 

 

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Здравейте, за да не отварям нова тема, да попитам и за нашето пътуване как бихте ни посъветвали. Ще бъдем 7 нощувки , две семейства с общо 4 деца: 11 год. 7 год. 6 год. и най-малкото точно тогава ще навърши 3 години.  Попринцип мислим да ползваме само една отправна точка, от Неапол, но вие какво бихте ни посъветвали? Набелязани места освен в Неапол, Казерта ( май само аз си държа на него), Помпей, Везувий, Херакулан, Капри, Позитано , Амалфи и Равело леко под черта. С толкова деца съм наясно, че програмата трябва да е абсолютен минимум. Като район гледаме около спирка Толедо. Като предвиждаме доста разходки и из самия Неапол и ходене по тратории. Ок ли е за нашата комбинация? Или все пак да се пробваме да разделим нощувките на две места и ако да, съвет за второто място?

Връзка към мнение

В събота се прибрахме от кратко /само 3 нощувки/ пътуване до Неапол и Амалфийско крайбрежие. Също мисля, че нощувка в  Соренто е по-удобно за разглеждане на Позитано, Амалфи и Равело. 

Ние бяхме с кола под наем, та не се налагаше да се съобразяваме с влакове и автобуси. А пък и можехме да си спираме на всяка отбивка да правим снимки.

 

Връзка към мнение
преди 16 часа, gery_2431 каза:

Здравейте, за да не отварям нова тема, да попитам и за нашето пътуване как бихте ни посъветвали. Ще бъдем 7 нощувки , две семейства с общо 4 деца: 11 год. 7 год. 6 год. и най-малкото точно тогава ще навърши 3 години.  Попринцип мислим да ползваме само една отправна точка, от Неапол, но вие какво бихте ни посъветвали? Набелязани места освен в Неапол, Казерта ( май само аз си държа на него), Помпей, Везувий, Херакулан, Капри, Позитано , Амалфи и Равело леко под черта. С толкова деца съм наясно, че програмата трябва да е абсолютен минимум. Като район гледаме около спирка Толедо. Като предвиждаме доста разходки и из самия Неапол и ходене по тратории. Ок ли е за нашата комбинация? Или все пак да се пробваме да разделим нощувките на две места и ако да, съвет за второто място?

С толкова деца на обща средна възраст около 7 години мисля, че програмата ви е почти невъзможна 😀 Аз и мъжа ми без деца, за 3 дни в края на ноември в тежко дъждовно време едва успяхме да отидем до 2 места извън Неапол, с влака. Посетихме Помпей, който си е голям сайт, трябва време и е доста ходене. За децата ще е тегаво, вероятно и може да се отегчат. Като сложиш пътуването с влака от/до Неапол, време за ядене и прочие и ще ви замине един ден. Ние не отидохме до двореца Казерта заради лошото време, но бих, много хубав парк има. Везувий бих предпочела също за хубаво време. В самия Неапол няма кой знае какво ценно да се разглежда, според мен. Районът около станция Толедо е добре, в центъра ще бъдете. 

Връзка към мнение
преди 17 часа, gery_2431 каза:

Казерта ( май само аз си държа на него), Помпей, Везувий, Херакулан, Капри, Позитано , Амалфи и Равело

с тоя списък може да се базирате в Соренто и направо да пропуснете Неапол. Ама за 7 дни може да отделите 2 за Неапол де...

Връзка към мнение
На 8.03.2022 г. в 7:06, gery_2431 каза:

Набелязани места освен в Неапол, Казерта ( май само аз си държа на него), Помпей, Везувий, Херакулан, Капри, Позитано , Амалфи и Равело

== Ако харесвате да разглеждате замъци и дворци не пропускайте двореца в Казерта. Разглежда се само половината дворец, но той е доста голям и това е напълно достатъчно. Хубав е, заслужава си.  А паркът му се състои от две части, които са свързани с близо три километрова алея с водоскоци и статуи. В по-близката до двореца част има езеро и гора с алеи, но по-интересна и красива е далечната част от парка, на края на спомената алея с водоскоците. Тя завършва с изкуствен водопад, фонтанът на Диана и група статуи, и много често там младоженци си устройват сватбените фотосесии. Надясно от тук започва алеята към Английската градина, която е доста приятно място, особено в началото на  месец май, защото тогава са нацъфтели и розите в розариума. Има и няколко езерца с водни лилии, статуи, вековни дървета, беседки, малки полянки. До там можете да стигнете пеша (към 3км), но има и велосипеди и велорикши под наем.
== Друго интересно място, което бих ви предложила, е да се качите с лифта до Монте Фаито. От горната станция на лифта можете да се разходите из планината, но като за пръв път достатъчно ще е да отидете само до панорамни тераси (и заведения има там) - около 500-600м по пътеката надясно от лифта. От тези тераси можете да се насладите на разкошни панорамни гледки над целия Неаполски залив, Везувий, целият полуостров Амалфитана, Соренто и остров Капри. Долната станция на лифта е в градчето Кастеламаре ди Стабия. А влакът до Кастеламаре ди Стабия се взема от гара Наполи Порта Нолана в Неапол, откъдето тръгват и влаковете за Соренто. От гарата в Кастеламаре до долната станция на лифта е само 50м - като излезете пред сградата на гарата, по-скоро гаричката, тръгвате по уличката наляво, вижда се сградата на лифта, със силно скосен покрив е.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Вероятно не е за тази тема, извинявам се за което, но няма ли вариант с корабче от Неапол да се посетят Амалфи и Позитано? Да не се налага да ходим до Соренто. Като цяло, като чета какъв е трафика, хич не виждам нашата тайфа във автобус.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , gery_2431 каза:

Вероятно не е за тази тема, извинявам се за което, но няма ли вариант с корабче от Неапол да се посетят Амалфи и Позитано? Да не се налага да ходим до Соренто.

Moже, но като частен тур със съответната цена. С корабче може от Салерно да отидете до Амалфи и Позитано. Но защо искате да прескочите Соренто? От Неапол до Соренто е 50-60 мин с влака, а пред гарата на Соренто е началната спирка на автобусите за Позитано и Амалфи. Ако се притеснявате, че влакът за Соренто може да е претъпкан - да, възможно е, но до Кастеламаре ди Стабия почти се изпразва. Зависи и от часа, в който ще го ползвате - както навсякъде по света, най-пълен е сутрин 7-9ч., когато хората отиват на работа, горе-долу и по обед 11:30-13:30ч., и след това около 17-19ч., когато се връщат по домовете си в сателитните на Неапол градчета.

Връзка към мнение
  • 10 месеца по-късно ...

Едно въпросче и от мен,за да не отварям нова тема!

За една нощувка къде е най-добре да се спи?

Имаме един следобяд и една сутрин в града.

Толедо?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.