Прескочи до съдържание

Covid лято в Румъния


Препоръчани мнения

Вдъхновена от темата и ние обмисляме пътуване в Румъния края на другата седмица 😄 .  Програмата я мислим горе-долу същата като на Suunto, но без Букурещ и Синая. Турда също ми е под въпрос, някой има ли впечатления от мината, заслужава ли си и колко време отнема, по информация от интернет виждам и хора прекарали едва ли не цял ден вътре?

Връзка към мнение
22 minutes ago, Моника said:

Вдъхновена от темата и ние обмисляме пътуване в Румъния края на другата седмица 😄 .  Програмата я мислим горе-долу същата като на Suunto, но без Букурещ и Синая. Турда също ми е под въпрос, някой има ли впечатления от мината, заслужава ли си и колко време отнема, по информация от интернет виждам и хора прекарали едва ли не цял ден вътре?

Мината е интересна, но чак пък да прекараш цял ден вътре не мисля. Има много атракции и затова може цял ден да се забавляваш, но за да я разгледаш е нужен 1 час. Ако нямате време я пропуснете, има къде къде по хубави места в Румъния.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 26 минути , Моника каза:

Вдъхновена от темата и ние обмисляме пътуване в Румъния края на другата седмица 😄 .  Програмата я мислим горе-долу същата като на Suunto, но без Букурещ и Синая. Турда също ми е под въпрос, някой има ли впечатления от мината, заслужава ли си и колко време отнема, по информация от интернет виждам и хора прекарали едва ли не цял ден вътре

Ние смятаме да тръгнем утре надвечер и да нощуваме около Видин за ранен старт в четвъртък.

Прогнозата хич не е добра, особено за събота, и затова смятаме съботата сутринта да се спасяваме под земята в мината, пък колкото ни хареса. 😄

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
On 7/19/2020 at 12:33 PM, Suunto said:

6 ден

Разглеждане на Сибиу и следобед потегляне към Трансфагарашан. Целта ми е да спя в хижата на езерото Бъля, но там резервацията е много сложна и още не съм го измислил.

Ако на хижата не стане най-близкия вариант е този:

хотела-хижа на Трансфъгарашан 

27.08 - понеделник

Sibiu - Balea

88km – 2.30ч

€45 + закуска – 210леи – 88лв 

Cabana Capra Transfagarasan (DN7C), KM 108, 117040 Cumpăna, Тел: +40752 222 075

Настаняване 14:00 – 20:00 / напускане 07:00 - 12:00

 

Ние спахме там. Аз съм доволна.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , MayaS каза:

Мината е интересна, но чак пък да прекараш цял ден вътре не мисля. Има много атракции и затова може цял ден да се забавляваш, но за да я разгледаш е нужен 1 час. Ако нямате време я пропуснете, има къде къде по хубави места в Румъния.

Ясно. Не си представям честно казано да седим по атракциите, та щом може и по-набързо да се разгледа може и да я включим. Но остава под въпрос. 😄

В момента, master_of_germs каза:

Ние смятаме да тръгнем утре надвечер и да нощуваме около Видин за ранен старт в четвъртък.

Прогнозата хич не е добра, особено за събота, и затова смятаме съботата да я започнем в мината, пък колкото ни хареса.

Ще чакаме да споделите впечатления. :))

Връзка към мнение

Някой може ли да сподели нещо за Scărişoara Glacier Cave. Заслужава ли си и колко време да предвидим. Според google е временно затворена, но не успях да намеря повече информация защо и докога.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
17 hours ago, Suunto said:

Малко се притесних сега... Обаче не виждам кога мога да го вмъкна Трансфагарашан. Другият вариант е да изключим Турда от програмата и последния ден да тръгнем някъде под Трансфагарашан… Не мисля обаче, че ще спестим повече от час по този начин. 

Турда не е за изпускане в никакъв случай,може да я замените със солна мина Сланик Прахова също интересна/ намира се между  Синая и Букурещ/ 

А Трансфагараш определено е за един ден. Първо заради завоите, после като се качите е много красиво, ще ви се иска да се разходите ,има много капанчета където правят мамалига , сергии, отвсякъде се чува румънска музика, ще отидете до езерото , има атракционен лифт  /страхотно изживяване/ има наблизо красив водопад.  И като видите серпентината от завои ще ви спре дъха! Усещането за Величие и безкрайност е неописуемо! Ще се убедите сами!

  • Харесвам 6
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Да попитам още нещо...Има ли значение от къде тръгваш по Трансфъгъраш, дали от север на юг или от юг на север? Повече задръствания, по-неудобно за спиране и т.н.?

Връзка към мнение
3 minutes ago, Моника said:

Да попитам още нещо...Има ли значение от къде тръгваш по Трансфъгъраш, дали от север на юг или от юг на север? Повече задръствания, по-неудобно за спиране и т.н.?

Няма никакво значение. Само не го правете събота или неделя. Тогава е кошмар от коли може да не намерите място за спиране.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
4 minutes ago, Моника said:

Да попитам още нещо...Има ли значение от къде тръгваш по Трансфъгъраш, дали от север на юг или от юг на север? Повече задръствания, по-неудобно за спиране и т.н.?

Ние тръгнахме от Картишоара от север . На около 30 км  нагоре са красивите завои .Цялото шосе е с дължина около 90 км .  Има къде да се спира , не е проблем . Спирахме на доста места спонтанно , заради спиращите дъха гледки на Карпатите!

трансфагараш.jpg

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към мнение

Мисля, че програмата ви е добра и няма нужда от промени. А ако има, те ще са минимални и ще се ориентирате на място. Но да дам и моите 5 ст.🙂

***

Букурещ - Триумфалната арка и парка Херастрау се намират извън центъра на Букурещ, така че ако не намирате подходящо място в центъра вземете в района на парка. В Букурещ няма синя зона (миналата година). Проблемните места са входно-изходните артерии на града. Чаушеско, като виден грандоман е съборил огромна част от центъра, за да построи нови сгради и булеварди, които са доволно широки, така че в центъра движението си върви и според мен може спокойно да си ползвате колата вместо градски транспорт.

Бран и Ръшнов - Непосредствено до Ръшновската крепост има Динопарк. Вие сте трима. Ако сте семейно и с вас има дете, мисля че доста ще му хареса. Бран си е всеизвестен турист капан, но пък Дракула го знаят в целия свят.:vampire:

Брашов - много близо се намират укрепените църкви на Харман и Прежмер, които са наистина огромни. Падат се 10 -15 км на изток. Споменавам ги само информативно.

Укрепената църква по пътя за Сигишоара (Visci) мисля, че е Viscri с r🙂. Тя е като малък замък. Тази в Saschiz не съм я посещавал.

Солните мини - в Турда не съм бил, но някой беше споменал за тази в Сланик. Според мен ви се пада в страни, въпреки че от Бран не е толкова далеч🤔

Ето го работното време (Сланик):

IMG_0018.JPG.0726c22e683a70574952de087108e220.JPG

Малко раничко приключват🙂. Аз не го знаех и си останах само с тази снимка😆.

Трансфъгърашан - някой бе споменал по-горе и Трансалпина. Общото между двете е, че пресичат Карпатите. Друго няма. Трансалпина е нормален проход, заобиколен от Карпатските гори. Екзотичното е, че плътно се движиш по поречието на река Олт, а комбинацията от синьо и зелено е винаги красива.

Трансфъгъраш е нещо съвсем друго - тя Илиана в по-горния пост го е казала вместо мен🙂.

 

 

 

  • Харесвам 7
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 28 минути , Radnev каза:

Мисля, че програмата ви е добра и няма нужда от промени. А ако има, те ще са минимални и ще се ориентирате на място. Но да дам и моите 5 ст.🙂

***

Букурещ - Триумфалната арка и парка Херастрау се намират извън центъра на Букурещ, така че ако не намирате подходящо място в центъра вземете в района на парка. В Букурещ няма синя зона (миналата година). Проблемните места са входно-изходните артерии на града. Чаушеско, като виден грандоман е съборил огромна част от центъра, за да построи нови сгради и булеварди, които са доволно широки, така че в центъра движението си върви и според мен може спокойно да си ползвате колата вместо градски транспорт.

 

 

 

 

Хм, има три зони за паркиране в Букурещ - Зона 0, Зона 1 и Зона 2 и тарифите са различни. За паркиране може на час, седмично, месечно, годишно да се плаща. Таксите си важат в определени часове и дни, мисля, че събота и неделя е безплатно. Не намирам информация за правилата за 2020 и дали таксуването е все още на същия принцип, но ще потърся.

 

Намерих този списък с паркинзи/места, които са платени според зоната, в която са. Ако не намерите безплатно място може да спрете и на платените такива, има видеонаблюдение, а в списъка пише колко места има и къде се намират:

http://www.aspmb.ro/ParcariBucuresti.html

 

 

А на този линк има тарифите по зони, но е от 2018  и не знам колко е актуален: https://www.tpark.ro/blog/parchezi-in-bucuresti-vezi-care-sunt-zonele-in-care-se-aplica-noile-tarife-majorate/ 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Radnev каза:

 

Трансалпина е нормален проход, заобиколен от Карпатските гори. Екзотичното е, че плътно се движиш по поречието на река Олт, а комбинацията от синьо и зелено е винаги красива.

Трансфъгъраш е нещо съвсем друго - тя Илиана в по-горния пост го е казала вместо мен🙂.

 

@Radnev, не това, което си описал, е Трансалпина 🙂 Трансалпина се качва дори на по-голяма надморска височина от Трансфъгърашян 🙂 И е идеална, като ти се оправи коляното, да си направим едни преходчета из Паръйнг, втората по височина планина в Румъния. ⛰️

 

 

Screenshot_20200721-131642.png.d48a20643af160ce0b3d36992efa9c76.png

 

 

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Трансалпина - Вярно бе  ...:blink:  Живял съм в голямо заблуждение относно Трансалпина, като до ден-днешен съм си мислил, че съм минавал по нея😆.

Трябва скоро да поправим тази грешка.

Паркирането - В действителност на посочения сайт, в Букурещ не просто има зони, а целият Букурещ е една огромна зона🤔. Въобще да няма зона е странно. Целият град да е зона пак е странно.

Това за липсата на зона го знам от българин, който живее в Букурещ (ще пробвам да му изровя телефона). Миналата година бях 3 дни в Букурещ, непрестанно обикалях и съм паркирал, където намеря, включително до Парламента, без да  съм имал проблем🤔.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, Radnev каза:

Трансалпина - Вярно бе  ...:blink:  Живял съм в голямо заблуждение относно Трансалпина, като до ден-днешен съм си мислил, че съм минавал по нея😆.

Трябва скоро да поправим тази грешка.

Паркирането - В действителност на посочения сайт, в Букурещ не просто има зони, а целият Букурещ е една огромна зона🤔. Въобще да няма зона е странно. Целият град да е зона пак е странно.

Това за липсата на зона го знам от българин, който живее в Букурещ (ще пробвам да му изровя телефона). Миналата година бях 3 дни в Букурещ, непрестанно обикалях и съм паркирал, където намеря, включително до Парламента, без да  съм имал проблем🤔.

Мисля, че просто така изглежда като една огромна зона, но всъщност показва, че ако някое от платените места се намира в определената зона (справка с горния линк с адресите) таксата е еди каква си, а не че цялата оцветена зона е платена. Не знам дали добре обясних какво имам предвид. 😄 

 

Нашата програма за Румъния за сега изглежда така:

 

1 ден - София - Плевен или Русе за нощувка

2 ден - Стигаме Брашов - по път някъде да спрем имате ли идеи? Синая  не е опция, многократно е посещавана, както и в Бущени сме били, но който не е бил може да го включи в програмата си. И на замъка в Бран сме ходили. Ще посетим този в Ръшнов, но се чудим дали да е за сутринта на другия ден или ще успеем да го вместим в този ден. Разходка и нощувка в Брашов.

3 ден - Брашов - Сигишоара - по път ще разгледаме укрепените църкви в близките села. И разходка в Сигишоара. Нощувка.

4 ден - Сигишоара - Турда - ? - това е най-натоварения ден, първоначалния план беше Сигишоара - Турда - спирка в Алба Юлия - Сибиу. Сега много ми се иска да видим и замъкът в Хунедоара, но си е отбивка и то сериозна, не знам дали ще ни стигне целия ден, все пак искам да разгледаме и Сибиу.  Нощувка в Сибиу.

5 ден - Сибиу - Трансфъгъраш - нощувка в Куртя де Арджеш или Питещ. Трансфъгъраш си се взима за ден нали, със спирките, почивките? Първоначално мислех да го разделим на две и да имаме нощувка, но се отказах.

6 ден - Прибиране към София

 

Препоръки или идеи за места за посещение по път или оптимизиране на маршрута? Всичко е добре дошло.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
17 minutes ago, Моника said:

2 ден - Стигаме Брашов - по път някъде да спрем имате ли идеи? Синая  не е опция, многократно е посещавана, както и в Бущени сме били, но който не е бил може да го включи в програмата си. И на замъка в Бран сме ходили. Ще посетим този в Ръшнов, но се чудим дали да е за сутринта на другия ден или ще успеем да го вместим в този ден. Разходка и нощувка в Брашов.

Търговище - Румънското - Римски комплекс с църква, съдилище и кула. Музей на печатарството и старите румънски книги.

19 minutes ago, Моника said:

5 ден - Сибиу - Трансфъгъраш - нощувка в Куртя де Арджеш или Питещ. Трансфъгъраш си се взима за ден нали, със спирките, почивките? Първоначално мислех да го разделим на две и да имаме нощувка, но се отказах.

Може да го минете за един ден.

21 minutes ago, Моника said:

5 ден - Сибиу - Трансфъгъраш - нощувка в Куртя де Арджеш или Питещ. Трансфъгъраш си се взима за ден нали, със спирките, почивките? Първоначално мислех да го разделим на две и да имаме нощувка, но се отказах.

Спете в Куртя де Арджеш - заслужават си Ж.П. Гарата, Манастира и Христовата църква, Православна църква св. Николай и базиликата,

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 49 минути , Моника каза:

Мисля, че просто така изглежда като една огромна зона, но всъщност показва, че ако някое от платените места се намира в определената зона (справка с горния линк с адресите) таксата е еди каква си, а не че цялата оцветена зона е платена. Не знам дали добре обясних какво имам предвид. 😄 

 

Нашата програма за Румъния за сега изглежда така:

 

1 ден - София - Плевен или Русе за нощувка

2 ден - Стигаме Брашов - по път някъде да спрем имате ли идеи? Синая  не е опция, многократно е посещавана, както и в Бущени сме били, но който не е бил може да го включи в програмата си. И на замъка в Бран сме ходили. Ще посетим този в Ръшнов, но се чудим дали да е за сутринта на другия ден или ще успеем да го вместим в този ден. Разходка и нощувка в Брашов.

3 ден - Брашов - Сигишоара - по път ще разгледаме укрепените църкви в близките села. И разходка в Сигишоара. Нощувка.

4 ден - Сигишоара - Турда - ? - това е най-натоварения ден, първоначалния план беше Сигишоара - Турда - спирка в Алба Юлия - Сибиу. Сега много ми се иска да видим и замъкът в Хунедоара, но си е отбивка и то сериозна, не знам дали ще ни стигне целия ден, все пак искам да разгледаме и Сибиу.  Нощувка в Сибиу.

5 ден - Сибиу - Трансфъгъраш - нощувка в Куртя де Арджеш или Питещ. Трансфъгъраш си се взима за ден нали, със спирките, почивките? Първоначално мислех да го разделим на две и да имаме нощувка, но се отказах.

6 ден - Прибиране към София

 

Препоръки или идеи за места за посещение по път или оптимизиране на маршрута? Всичко е добре дошло.

 

При положение, че сте били в Букурещ, Синая и тази част на Румъния, защо не минете през Видин и оттам през Трансалпина или пътят, западно от нея, който излиза директно на Хундеоара? После си обикаляте Трансилвания и се връщате през Трансфагарашан.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 51 минути , Suunto каза:

При положение, че сте били в Букурещ, Синая и тази част на Румъния, защо не минете през Видин и оттам през Трансалпина или пътят, западно от нея, който излиза директно на Хундеоара? После си обикаляте Трансилвания и се връщате през Трансфагарашан.

Защото като цяло София - Крайова - Себеш (за да минем по Трансалпина, иначе не виждам какво друго да разгледаме по тази отсечка) е 8 часа път според гугъл мапс, вижда ми се излишно дълго шофиране само заради Хунедоара. Друга причина е, че обмисляме вариант, в който изпускаме Турда и посещаваме мината в Сланик, което значи, че трябва да е наотиване, тъй като ще се върнем по Трансфъгъраш. 

 

Но да, ще помислим и за този вариант.

Връзка към мнение
Преди 1 час, Моника каза:

Защото като цяло София - Крайова - Себеш (за да минем по Трансалпина, иначе не виждам какво друго да разгледаме по тази отсечка) е 8 часа път според гугъл мапс, вижда ми се излишно дълго шофиране само заради Хунедоара. Друга причина е, че обмисляме вариант, в който изпускаме Турда и посещаваме мината в Сланик, което значи, че трябва да е наотиване, тъй като ще се върнем по Трансфъгъраш. 

 

Но да, ще помислим и за този вариант.

Ние ще правим точно това. Тая вечер спим около Видин, за да тръгнем утре рано към Хунедоара.

Има страшно много неща, които могат да се разгледат с кратки отбивки и от двата пътя... Примерно малко встрани от началото на Трансалпина има две пещери с интересни ждрела. Муйерилор и Половрагь. Също, не видях някой да включва в програмата си манастира Хорезу, а той си е самостоятелен обект на ЮНЕСКО.

Ако сте с деца, в Хацег има динозавърски парк, както и парк с последните десетина зубри, останали в Румъния. Най-старата църква в Румъния в Денсуш, отбивка малко преди Хунедоара. Може да стигнете до Оршова и оттам до моста пред скалната статуя на Децебал и манастира Мракониа. Може пък от Оршова да вземете лодка , за да разгледате ждрелото (казаните) на Дунав. Има и трекчета, за да видите ждрелото на Дунав... Може да се отбиете да разгледате водопада Бигар, който е просто най-известният сред многото травертинови водопади в националния парк Нерей-Беушница. Ние Дунав и Беушница ще си ги оставим за друг удължен уикенд.

И, разбира се, като сте в района на Хунедоара, на един хвърлей място са ви древните дакийски крепости в планината Оръщие, обект на ЮНЕСКО. Най-впечатляваща от тях е древната столица на даките -Сърмизеджетуса Реджиа. Тя си е малко по-сериозна отбивка, но на нас ни е един от най-важните обекти, около които сме завъртяли програмата си.

Цитаделата в Кълник, осмата юнесковска укрепена църква в Трансилвания (не знам защо все ги казват, че са седем) -съвсем кратка отбивка от пътя между Себеш и Сибиу...

Ние също сме само за пет пълни дни и няма да включваме Сигишоара и близките до нея църкви, нито високопланинските пътища, те остават за друг път. В Синая сме били всички, а един от групата ни е разглеждал Бран и Брашов, така че се завъртаме на запад.

Програмата ви е супер, просто давам идеи и за друг път 🙂

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 25 минути , master_of_germs каза:

Ние ще правим точно това. Тая вечер спим около Видин, за да тръгнем утре рано към Хунедоара.

Има страшно много неща, които могат да се разгледат с кратки отбивки и от двата пътя... Примерно малко встрани от началото на Трансалпина има две пещери. Също, не видях някой да включва в програмата си манастирът Хорезу, а той си е самостоятелен обект на ЮНЕСКО.

Ако сте с деца, в Хацег има динозавърски парк, както и парк с последните десетина зубри, останали в Румъния. Най-старата църква в Румъния в Денсуш, отбивка малко преди Хунедоара. Може да стигнете до Оршова и оттам до моста пред скалната статуя на Децебал и манастира Мракониа. Може пък от Оршова да вземете лодка , за да разгледате ждрелото (казаните) на Дунав. Има и трекчета, за да видите ждрелото на Дунав... Може да се отбиете да разгледате водопада Бигар, който е просто най-известният сред многото травертинови водопади в националния парк Нерей-Беушница. Ние Дунав и Беушница ще си ги оставим за друг удължен уикенд.

И, разбира се, като сте в района на Хунедоара, на един хвърлей място са ви древните дакийски крепости в планината Оръщие, обект на ЮНЕСКО. Най-впечатляваща от тях е древната столица на даките -Сърмизеджетуса Реджиа. Тя си е малко по-сериозна отбивка, но на нас ни е един от най-важните обекти, около които сме завъртяли програмата си.

Ние също сме само за пет пълни дни и няма да включваме Сигишоара и близките до нея църкви, нито високопланинските пътища, те остават за друг път. В Синая сме били всички, а един от групата ни е разглеждал Бран и Брашов, така че се завъртаме на запад.

Програмата ви е супер, просто давам идеи и за друг път 🙂

Еха! Чудесни идеи! Районът около Оршова сме го намислили за отделна екскурзия.

Древната столица на даките Сърмизеджетуса Реджиа е място, за което сега научавам и изглежда много интересно! На картата виждам, че  е достъпно и с кола, което значи, че може да опитаме да го включим.

Като цяло решихме да изключим Турда и да посетим мината в Сланик, което значи, че от Сигишоара маршрутът ни ще е Алба Юлия -  Хунедоара - евентуално Сърмизеджетуса Реджиа - Сибиу и по път има три укрепени църкви и тях да ги видим.  За ден би трябвало да се справим, поне така мисля 😄 . 

 

На вас приятно изкарване и ще чакаме отзиви и снимки! 🙂

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Оказа се, че на езерото Бъля има две хижи. Едната е Cabana Balea Lac и се намира на самото езеро. Доколкото разбрах от калпавия им сайт, резервация се прави по следния начин: пращаш имейл и в следващите пет дни превеждаш 50 процента от сумата. Нещо, което не ме устройва много, но ако държа много да спим там, ще прежаля 80 лв и може би ще резервирам по-рано.

Другата хижа се казва Paltinu. Техният сайт е още по-крив и така и не разбрах как се процедира с резервацията, но предполагам, че е по същия начин.

Остава въпросът постижимо ли е да се тръгне сутринта от езерото Бъля и да се стигне до вечерта в София. 8 часа и 30 го дава Гугъл, мисля, че не е малко, но не е и невъзможно. Това е и най-голямата ми чуденка за момента, къде да спим последната вечер...

Връзка към мнение
преди 39 минути , Suunto каза:

Оказа се, че на езерото Бъля има две хижи. Едната е Cabana Balea Lac и се намира на самото езеро. Доколкото разбрах от калпавия им сайт, резервация се прави по следния начин: пращаш имейл и в следващите пет дни превеждаш 50 процента от сумата. Нещо, което не ме устройва много, но ако държа много да спим там, ще прежаля 80 лв и може би ще резервирам по-рано.

Другата хижа се казва Paltinu. Техният сайт е още по-крив и така и не разбрах как се процедира с резервацията, но предполагам, че е по същия начин.

Остава въпросът постижимо ли е да се тръгне сутринта от езерото Бъля и да се стигне до вечерта в София. 8 часа и 30 го дава Гугъл, мисля, че не е малко, но не е и невъзможно. Това е и най-голямата ми чуденка за момента, къде да спим последната вечер...

На този сайт https://www.cazaretransilvania.ro/transfagarasan_balea_lac-cazare-vila_paltinu-transfagarasan_balea_lac-hoteluri-vile-pensiuni.html за Paltinu виждам, че пише, че ако се резервира само за една нощувка се иска 100 % в аванс, а ако са 2 или повече нощувки 50 %. Не зная вие кой сайт сте гледали, не успявам да намеря официален само на хижата. 😄 

 

Връзка към мнение
преди 6 часа, MayaS каза:

Търговище - Румънското - Римски комплекс с църква, съдилище и кула. Музей на печатарството и старите румънски книги.

Може да го минете за един ден.

Спете в Куртя де Арджеш - заслужават си Ж.П. Гарата, Манастира и Христовата църква, Православна църква св. Николай и базиликата,

Аз също гласувам за Търговище. Идеално място за разбиване на пътя до Брашов. Това е старата столица на Румъния или по-скоро на Влахия. Там е коронован и прословутия Влад III Дракула, както и много други владетели на Влашко. Прословутата кула, която е нещо като емблема на целия комплекс е построена именно от него. 

Сега се сетих, че парк със зубри има и в близост до Брашов (30 км на изток) - Valea Zimbrilor. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Търговище звучи добре, разгледах и изглежда интересно.

 

А от укрепените църкви има ли някоя, която да е по-уникална от другите така да се каже? Мислим да обиколим 7-те, които са под егидата на ЮНЕСКО, но възнамеряваме да влезем само в тази в Биертан и тази в Прежмер, а другите по-набързо отвън да видим. Изпускаме ли нещо в някоя от тях?

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.