Прескочи до съдържание

Календар на magelanci.com за 2021: Правила, участие, срокове и коментари


Препоръчани мнения

На 21.09.2020 г. в 22:22, Роми каза:

година е особена, но ние успяваме да победим обстоятелствата. Не се страхуваме, търсим възможно най-доброто за обстоятелствата,търсим, борим се, хитруване и понякога успяваме... И за половин година пак сме направили много дестинации. Да, не най-добрите, поне за мен така стана, но се борим и мечтаем. 

Абсолютно споделям. Успях да направя 5 пътувания в Covid периода и въпреки,че говорим за достъпна Европа, и 5-те  ги мислех до последно ще станат ли, ще се прецака ли нещо в последния момент и въобще има ли смисъл да си го причинявам, щом толкова планове приди това пропаднаха. Та беше точно ще надхитрим ли коронката или тя пак ще ни се изсмее. Та да, ценни са ми тия кадри...

Иначе разбирам Основателя, че го е направил с мисъл.

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към мнение

Споделям, че също предпочитам снимки от последната година и ще участвам с такива, въпреки че избора е по-ограничен.  

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение

Когато става въпрос за сполучлива фотография са важни светлината и композицията. Годината няма отношение. Все пак е коректно да се предложат снимки от последните 2г., но няма драма и по-стари да участват. 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 40 минути , Tedy каза:

Когато става въпрос за сполучлива фотография са важни светлината и композицията. Годината няма отношение. Все пак е коректно да се предложат снимки от последните 2г., но няма драма и по-стари да участват. 

Само че не става въпрос само за фотография, а за календар за 2021 с утвърден в годините регламент. Все едно National Geogrpahic да направят конкурс за landscape фотография за 2021, като допуснат снимки от 56 година насам.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Моите впечатления са, че с годините запалените по фотографията подобряват уменията си и си харесват повече последните снимки. Всъщност за първа година има пълна свобода за избор на снимки. 🙂

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

@Георги,  тъй като снимките ми изглеждат различно осветени и оцветени на всеки наш монитор и екран на телефон, преди да пратя снимка, може ли някак да разбера печатът до кой вариант ще е най-близък?  А има ли възможност за бъдещи корекции? 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , Lindt каза:

@Георги,  тъй като снимките ми изглеждат различно осветени и оцветени на всеки наш монитор и екран на телефон, преди да пратя снимка, може ли някак да разбера печатът до кой вариант ще е най-близък?  А има ли възможност за бъдещи корекции? 

Не, няма как да разбереш печатът до кой вариант ще е най-близък, сега се фокусирай как изглежда снимката на екран - това е, което ще определи гласуването. Може да се нанесат корекции за печата на хартия, правят се при предпечатната подготовка на калибриран монитор от професионалист и т.н.

 

Ако снимката ти е избрана и искаш всичко да е под твой контрол, може да прегледаш как изглежда в демо бройките и евентуално след това да се нанесат някакви корекции. Но тук инициативата и нагласянето с удобен момент и място за целта ще е от твоя страна, не може да се очаква да обиколя 20+ победителя за финално потвърждение дали всичко е ок на живо 🙂  

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Lindt каза:

@Георги,  тъй като снимките ми изглеждат различно осветени и оцветени на всеки наш монитор и екран на телефон, преди да пратя снимка, може ли някак да разбера печатът до кой вариант ще е най-близък?  А има ли възможност за бъдещи корекции? 

По принцип сериозните хора си калибрират мониторите (с хардуерно у-во), тогава цветовете са истински и ако и печата е на калибрирана машина става съвсем както трябва. За по-лесно може да потърсиш как се прави софтуерно калибриране (с настройките на монитора).

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , neuromancer каза:

По принцип сериозните хора си калибрират мониторите (с хардуерно у-во), тогава цветовете са истински и ако и печата е на калибрирана машина става съвсем както трябва. За по-лесно може да потърсиш как се прави софтуерно калибриране (с настройките на монитора).

Ама ти как допусна, че съм несериозен човек 🤣 

  • Смея се 4
Връзка към мнение

За теб нищо не казвам, обаче аз не съм сериозен и не мога да бъда по-конкретен, мен ме хваща мързела веднага щом си помисля да обработвам снимка. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

По някаква причина за малко да пропусна срока за участие. 🤪

Също ще участвам със снимки от последната година, само да намеря време до петък да ги пипна тук-там. 🙂 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
13 minutes ago, Стефка Кантурска said:

Моля,как мога да разгледам изпратени предложения на снимки за Календара 2021?

 

Рано е, все още се набират снимките 🙂 До 02 октомври е срокът, след това ще можем да ги видим и да гласуваме 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз ще участвам, но и аз съм против да се качват снимки от минали години...Иска ми се да видя календар, който е от този тежък, така да кажем, период за нас пътешествениците...да видим снимки от места за които много сме се "потрудили" за да отидем, така този календар ще остане един ценен спомен. Така че аз ще си спазя миналогодишните правила 🙂 Само дано сваря със срока, че винаги в последния момент започвам да отсявам снимките 😄 С радост ще гледам какво сме сътворили в тази побъркана година! Бъдете здрави и не се впрягайте ако не сте в КАЛЕНДАРА, винаги може да си направите ваш календар 😄 

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
Преди 1 час, zvezda9001 каза:

...Бъдете здрави и не се впрягайте ако не сте в КАЛЕНДАРА, винаги може да си направите ваш календар 😄 

Аз съм си направил мой си screensaver.

И докато научат, всички колеги и колежки ме питаха " Ама от къде си източи тези хубави снимки."

Кратния ми отговор обикновено беше - "От фотоапарата."

  • Харесвам 5
  • Браво 4
Връзка към мнение

Някой има ли проблем с http://resizeimage.net? На мен вече втори ден ми дава HTTP error, когато се опитам да кача снимка.

Пробвах с раличен браузър и компютър, същия проблем. Снимките са стандартен формат (.jpg), под 10 MB.

 

Capture.JPG

Връзка към мнение
преди 12 минути , zhivko7 каза:

Някой има ли проблем с http://resizeimage.net? На мен вече втори ден ми дава HTTP error, когато се опитам да кача снимка.

Пробвах с раличен браузър и компютър, същия проблем. Снимките са стандартен формат (.jpg), под 10 MB.

 

Capture.JPG

От снощи насам почна да ми прави проблем. От време на време успявам, но повечето ми опити за оразмеряване се провалят.

Връзка към мнение

На мен тоя сайт още от началото ми прави проблем, с размера на снимката, не знам какво не му харесва. Ама винаги има програми като Paint и подобни, макар и да не са чак толкова прости.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Има много подобни услуги, а и всеки офлайн редактор трябва да може да се справи. Ето ей това също изглежда, че го прави лесно: https://www.resizepixel.com/

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
3 hours ago, ven62 said:

Аз съм си направил мой си screensaver.

И докато научат, всички колеги и колежки ме питаха " Ама от къде си източи тези хубави снимки."

Кратния ми отговор обикновено беше - "От фотоапарата."

И аз така като теб

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Понеже тази година се очертава да имаме по-малко кандидатури от миналата, разпределението в бъдещите етапи ще бъде процентно адаптирано спрямо това. 

 

Т.е. миналата година имахме 210 снимки, от които след първи етап останаха 72 за финалното гласуване или около 1/3. Ако тази година имаме под 150 то ще гласуваме за 48 снимки във втори етап. Ако сме под 180 ще гласуваме за 60. Ако сме над 180 отново ще гласуваме за 72.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Мисля, че обществения отзвук в темата също може би е надделял над това малко хора да участват със стари снимки. Въпреки популярно изказаното публично мнение, аз все още смятам че беше правилен ход и можеше да доведе до шаренко разнообразие в календара в година, в която нещата са трудни и тегави. Особено за хора, които нямат чак толкова високо самочувствие със снимките си, а имат някоя която си харесват от Х години по-рано. Но каквото-такова

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.