Прескочи до съдържание

Календар на magelanci.com за 2021: Правила, участие, срокове и коментари


Препоръчани мнения

Предполагам, че както винаги достатъчно хубави снимки за календар ще се намерят. Иначе и на мен идеята за стари снимки не ми допадна, определено щеше да ми е много интересно да видя какво щеше да се получи в тези трудни откъм пътувания времена. Но каквото, такова.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , logist13 каза:

Предполагам, че както винаги достатъчно хубави снимки за календар ще се намерят. Иначе и на мен идеята за стари снимки не ми допадна, определено щеше да ми е много интересно да видя какво щеше да се получи в тези трудни откъм пътувания времена. Но каквото, такова.

Добрата новина е, че ще видиш какво се е получило 🙂 Огромното мнозинство от снимки са от последната година. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

@Георги, а правил ли ли статистика в предни години колко снимки се качват в последния ден? 🙂

Аз мисля, че хич не са били малко (съдейки и по себе си), но ми е интересно като статистика. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , master_of_germs каза:

@Георги, а правил ли ли статистика в предни години колко снимки се качват в последния ден? 🙂

Аз мисля, че хич не са били малко (съдейки и по себе си), но ми е интересно като статистика. 

Е, то е ясно - нали сме си българи … все пак.

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , ven62 каза:

Е, то е ясно - нали сме си българи … все пак.

 

Ами то тази година всичко се организира в последната минута, що пък тук точно да е изключението 😉

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз да попитам нещо - ако се класират за втори етап само 48 снимки, няма ли опасност да не са най-малко 24 човека ? Защото може да са само на 16 . Аз си признавам, че имаме няколко много изявени фотографи във форума и аз винаги гласувам с две ръце за всички техни снимки.  Може спокойно да се получи това. За мен не е проблем, защото тогава всички снимки ще са перфектни.   

Връзка към мнение
преди 9 минути , master_of_germs каза:

Ами то тази година всичко се организира в последната минута, що пък тук точно да е изключението 😉

A-а-, не е баш така. Аз си бях организирал 2-3 неща доста по-рано, но световните … процеси (хмм, да се изрази възможно най-политически коректно) ми "преподредиха" програмата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 18 минути , master_of_germs каза:

@Георги, а правил ли ли статистика в предни години колко снимки се качват в последния ден? 🙂

Аз мисля, че хич не са били малко (съдейки и по себе си), но ми е интересно като статистика. 

Не съм правил статистика, но са доста. Аз и за това оставям толкова голям луфт между < 150 и > 200 🙂 Някой цепят и минутата в 12 вечерта даже, чудя се дали не подлях вода с този краен срок в петък 🙂

преди 1 минута , Роми каза:

Аз да попитам нещо - ако се класират за втори етап само 48 снимки, няма ли опасност да не са най-малко 24 човека ? Защото може да са само на 16 . Аз си признавам, че имаме няколко много изявени фотографи във форума и аз винаги гласувам с две ръце за всички техни снимки.  Може спокойно да се получи това. За мен не е проблем, защото тогава всички снимки ще са перфектни.   

 

Има опасност и ако стигнем до там може да има повече от една снимка от автор. Филтрирането на първи етап е само на базата на харесванията на снимките, никой от другите критерии не се взима предвид. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, Георги каза:

...

Някой цепят и минутата в 12 вечерта даже, чудя се дали не подлях вода с този краен срок в петък 🙂

...

 

Имали сме прецеденти. Не пречи, предвид извънредната ситуация, да удължиш срока.

Вероятно контрата ще остане в теб - подозирам, че си си планирал съботата и неделята да бачкаш, така че ние да видим снимките възможно най-рано.

Връзка към мнение
преди 5 минути , ven62 каза:

Имали сме прецеденти. Не пречи, предвид извънредната ситуация, да удължиш срока.

Вероятно контрата ще остане в теб - подозирам, че си си планирал съботата и неделята да бачкаш, така че ние да видим снимките възможно най-рано.

То тези крайни срокове са като женското сърце, все някой ще иска още един ден 🙂 

 

Да, уикенда по начало е предвиден за доизчистване на дребни проблеми, например някой който е пуснал снимката 5 минути преди края, но е грешен формат...ще изчакам да я оправи и така. Срокът не е твърд и железен също и да кажем, че е докато не пусна първата анкета. Няма чак по нацистки да режем човек публикувал в 12:01 снимка, която няма нужда от корекции 🙂 Но дали ще е в 12:30 тази вечер, утре сутрин или утре следобед няма как да кажа, единствения шанс да се гарантира участие на 100% е пускане до 12 тази вечер. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 33 минути , Георги каза:

Не съм правил статистика, но са доста. Аз и за това оставям толкова голям луфт между < 150 и > 200 🙂 Някой цепят и минутата в 12 вечерта даже, чудя се дали не подлях вода с този краен срок в петък 🙂

 

Има опасност и ако стигнем до там може да има повече от една снимка от автор. Филтрирането на първи етап е само на базата на харесванията на снимките, никой от другите критерии не се взима предвид. 

Ами тогава пък... ако видиш много повтарящи се автори в 48-те първи снимки, просто сложи 60. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 43 минути , Lindt каза:

Ами тогава пък... ако видиш много повтарящи се автори в 48-те първи снимки, просто сложи 60. 

О, абсурд, не мога да променям правилата след като е почнало гласуването, представяш ли си ако твоята снимка е на място 61 и аз в последния ден обявя, че ще визмаме 60 за следващия етап? Или на 49 и да реша да не увеличавам квотата пак в последния момент. Алтернативата е няква сложна сметка като лимита е функция на броя участващи, но това само ще усложни неимоверно нещата и има потенциал да създаде повече проблеми от колкото да реши.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ми, да се напънем да станат 72 за втори кръг. Така няма риск от повторение на автори. Едва сега схванах логиката на бройката за втори кръг, благодаря @Георги.

 

Връзка към мнение
преди 2 минути , master_of_germs каза:

Ми, да се напънем да станат 72 за втори кръг. Така няма риск от повторение на автори. Едва сега схванах логиката на бройката за втори кръг, благодаря @Георги.

 

Логиката е деликатен баланс между разнообразие и тежест на гласуването 🙂

  • Благодаря 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Прехвърлих последните 2-3 страници на 2-3 популярни теми. С лекота преброих над 30 календаристи.

И всичките, до един, не са случайни. Така че, според мен, няма да има голяма вероятност от повече от една снимка на участник.

@Георги , тука, напряга ситуацията за … масовост. :wink:

  • Смея се 6
Връзка към мнение
Преди 1 час, ven62 каза:

Прехвърлих последните 2-3 страници на 2-3 популярни теми. С лекота преброих над 30 календаристи.

И всичките, до един, не са случайни. Така че, според мен, няма да има голяма вероятност от повече от една снимка на участник.

@Георги , тука, напряга ситуацията за … масовост. :wink:

И като има повече от една, какво?

Някой ще има две снимки в календара ли?

Връзка към мнение

Аз пък се радвам,че участвам!

Признавам си,че ми бе изключително трудно да избера подходящи снимки за календара. Имам огромен брой миналогодишни кандидат-календарни снимки,но в духът на феърплея,публикувах само снимки от последната година.Пожелавам успех на всички и нека по-добрите.........украсят нашите стени и бюра!

  • Харесвам 9
  • Браво 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , krasen_denev каза:

Аз пък се радвам,че участвам!

Признавам си,че ми бе изключително трудно да избера подходящи снимки за календара. Имам огромен брой миналогодишни кандидат-календарни снимки,но в духът на феърплея,публикувах само снимки от последната година.Пожелавам успех на всички и нека по-добрите.........украсят нашите стени и бюра!

Пусни ни от какво се лишаваме, за да спазваш допълнителни правила. Аз наистина се чудя защо си усложнявате живота с непоискани ограничения. Навремето заради едно правило отпадна Вулканът! Покрай което съм привърженик на опростяване и намаляване на тежки избори във всеки удобен случай. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 16 минути , Lindt каза:

Пусни ни от какво се лишаваме, за да спазваш допълнителни правила. Аз наистина се чудя защо си усложнявате живота с непоискани ограничения. Навремето заради едно правило отпадна Вулканът! Покрай което съм привърженик на опростяване и намаляване на тежки избори във всеки удобен случай. 

Защото.....е в духа на честната игра! 😉

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Аз пък мисля, че ако продължава в същия дух, догодина ще е доста по-интересно кой какво е успял да събере като снимки. Периодът от октомври 2019 до март 2020 все пак беше доста силен откъм пътешествия, докато засега все още доста страни остават напълно затворени и не е ясно кога и как ще се пътува отново до тях. За сметка на това много по-лесно се хващат кадри без хора 😉

  • Харесвам 4
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 10 минути , krasen_denev каза:

Защото.....е в духа на честната игра! 😉

Въобще пък не е честно 😉 Едни магеланци са си планирали пътуване/ пътувания от септември до март, а другите от март до септември. Вторите не са имали възможност да го/ги осъществят. Първите са отишли на доста интересни места и спортсменски си пускат снимките, съобразявайки се с правилата си - задължителни и избирателни, а вторите се самоограничават заради криворазбрана честност. 

Аз понеже съм от първите, просто не разбирам цялото това нещо с усилията, значимостта на пътуването и борбата. Моите затруднения не са били по-различни от всяка друга календарна година. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ще си позволя да изкажа едно малко по-различно мнение, не ме убивайте с камъни 🙂  За мен правилата, които предвид извънредната обстановка се наложиха тази година, са именно тези, които гарантират до известна степен по-голяма справедливост и честна игра. И с това не искам да подценявам магеланската общност, напротив, видно е, че много хора успяхме да пътуваме въпреки това, но не може да отричаме факта, че ограниченията и спънките бяха многобройни. Дори и за видни магеланци, които правят двуцифрен брой пътувания на година. Какво да кажем за магеланците, които пътуват два или три пъти в годината .....Те дали успяха да отидат някъде? Мисля, че ще е жалко, ако хора, които поради една или друга причина нямат снимки от тази година, се откажат да участват в надпреварата, поради притеснения от реакцията на останалите участници. Ще е жалко, защото това е една страхотна емоция и точно тази година следва да е споделена с всички.

  • Харесвам 17
  • Браво 1
Връзка към мнение

Защо забравяте, че всяка година има поне по 2 страхотни снимки от България? И от Гърция, и от Балканите....Там са били всички от нас. А и много магеланци живеят в други страни и контаненти.  Така че има възможност...За протокола -на мен ми пропаднаха 3 страхотни приключения. Така че не съм от късметлиите :)))

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.