Прескочи до съдържание

Календар на magelanci.com за 2021: Правила, участие, срокове и коментари


Препоръчани мнения

преди 1 час, Роми каза:

Аз пък да попитам друго- защо вече няма снимки на корицата?

Това със снимките на корицата беше измислено като вариант за да попълни дупка в правилата, когато имахме изискване снимките да са правени в конкретния месец. Получаваше се доста по-неравномерно разпределение, отколкото в момента и снимките с най-много гласове отпадаха от календара. След опростяването на правилата, нещата са доста по-балансирани (макар и пак да има изключения тук-там). 

 

Като цяло не съм сигурен, че е най-удачното нещо да има една конкретна снимка за корица, едва ли не дефинира цялата година по този начин и изпъква спрямо останалите снимки в календара, които може обективно да имат повече гласове и повече критерии да са покрили. 

 

 

  • Харесвам 4
  • Замислям се 3
Връзка към коментар

@Георги, В някои години, в последствие, слагаше авторите на снимките. В последната, за календарите 2020 - не. Тази година как ще е?

Питам, защото за 50% от снимките с голяма доза вероятност мога да позная на кого са и ми е любопитно дали някъде съм се объркал.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , ven62 каза:

@Георги, В някои години, в последствие, слагаше авторите на снимките. В последната, за календарите 2020 - не. Тази година как ще е?

Питам, защото за 50% от снимките с голяма доза вероятност мога да позная на кого са и ми е любопитно дали някъде съм се объркал.

 

Ако говориш за темата, май миналата година ме домързя да редактирам 200 и кусур поста за да поставям авторите. Може да направя списък в малко насипен вид за по-мързеливо и който иска да ги провери. 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , Георги каза:

Това със снимките на корицата беше измислено като вариант за да попълни дупка в правилата, когато имахме изискване снимките да са правени в конкретния месец. Получаваше се доста по-неравномерно разпределение, отколкото в момента и снимките с най-много гласове отпадаха от календара. След опростяването на правилата, нещата са доста по-балансирани (макар и пак да има изключения тук-там). 

 

Като цяло не съм сигурен, че е най-удачното нещо да има една конкретна снимка за корица, едва ли не дефинира цялата година по този начин и изпъква спрямо останалите снимки в календара, които може обективно да имат повече гласове и повече критерии да са покрили. 

 

 

А относно едно мое предложение от предна година? На кориците да има снимки на Знамето по света и за такива да си има отделно гласуване? Беше провокирано от една прекрасна снимка със Знамето, която според мене заслужаваше да има място в Календара, но вероятно точно наличието на Знамето спря доста магеланци да дадат гласа си...

 

Това може би би стимулирало и повече хора да се записват за Знаменосци занапред, че тази година въпреки всички обструкции Знамето можеше да попътува на още места... В доста периоди стоя закотвено, а имаше пътуващи магеланци.

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 57 минути , ven62 каза:

Сериозно, което рядко ми се случва:

 

По повод бухала имам много какво да кажа, но няма да си го позволя, тъй като все още надделява уважението ми към чувството за хумор (все по-рядко срещам хора с такова истинско и фино чувство за хумор)  на неговите собственици опс … поданици.

По този повод ще ти направя сериозна забележка и на теб, евентуално и на другите със същото мнение.

Не подценявайте уважението и обичта ми към вас и не надценявайте егото ми ( и туй на Бух). И аз, и съпругът ми сме хора, с които можеш да се разбереш и с една дума. Многото за казване е добре дошло да ни се каже, няма да се фръцна я. Бух служи за кеф, не за ексхибиционизъм и ако някой се дразни, първото, което трябва да направи, е да ми каже. Ще се съобразим винаги. Няма за едната шега с някаква плюшена играчка да разваляме нечие настроение. И не само за това. Зрели хора сме. Винаги си казвайте за всичко, ще се съобразим.

Мисля, че е много по темата за календара да изчистим подобни неща, за да не ви дразним с нашите глупости, колкото и да ги считам безобидни лично аз. Да ни е хубаво на всички е най-важно. Туй то.

 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 40 минути , master_of_germs каза:

А относно едно мое предложение от предна година? На кориците да има снимки на Знамето по света и за такива да си има отделно гласуване? Беше провокирано от една прекрасна снимка със Знамето, която според мене заслужаваше да има място в Календара, но вероятно точно наличието на Знамето спря доста магеланци да дадат гласа си...

 

Това може би би стимулирало и повече хора да се записват за Знаменосци занапред, че тази година въпреки всички обструкции Знамето можеше да попътува на още места... В доста периоди стоя закотвено, а имаше пътуващи магеланци.

Не го помня, ако не съм взел отношение може и да съм пропуснал въобще мнението 😕 Но звучи интересно и не е задължително да има отделно гласуване, може да хванем снимки от последната година със знамето и да ги наредим като мозайка и т.н. Хайде ще го обсъдим догодина, ще открием по-рано дискусията и така, надявам се да не се отплесна, а ако го направя да напомниш 🙂 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 9 минути , Mistress of Germs каза:

По този повод ще ти направя сериозна забележка и на теб, евентуално и на другите със същото мнение.

Не подценявайте уважението и обичта ми към вас и не надценявайте егото ми ( и туй на Бух). И аз, и съпругът ми сме хора, с които можеш да се разбереш и с една дума. Бух служи за кеф, не за ексхибиционизъм и ако някой се дразни, първото, което трябва да направи, е да ми каже. Ще се съобразим винаги. Няма за едната шега с някаква плюшена играчка да разваляме нечие настроение. И не само за това. Зрели хора сме. Винаги си казвайте за всичко, ще се съобразим.

Мисля, че е много по темата за календара да изчистим подобни неща, за да не ви дразним с нашите глупости, колкото и да ги считам безобидни лично аз. Да ни е хубаво на всички е най-важно. Туй то.

 

Съвсем лекичко ме подразва (ню-ню) и то само в темата за календарите. Би било жалко, ако се самоограничите. Във всички останали теми е удоволствие за мен да се появи това нещо, защото знам колко свежи коментари следват.

Май се разбрахме, нали?:good:

:biggrin:

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към коментар

Гласуването приключва тази вечер и резултатите ще станат видими автоматично в 23:59. Няма да съм онлайн, но ще гледам утре или най-късно в понеделник да обявя резултатите и дали ще има нужда от дузпи 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Дузпите може да се окажат малко суха тренировка, възможно е да съм допуснал грешка, но ще мога да видя най-рано след 3-4 часа. 

 

Засега няма да спирам гласуването 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да, имаше грешка в гласуването. Новата анкета е оправена, валидна и активна в момента:

 

 

Съжалявам за неудобството, но ръчната работа е много и за съжаление няма застраховка от грешки. В следващите мнения ще тагна всички, които вече си бяха дали гласа за да гласуват пак. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Моля следните магеланци да гласуват отново в анкетата с дузпите:

 

@luba_rizova

@Lindt

@Мари Николова

@Dian

@neuromancer

@lesy

@Marisha

@Polina

@Nati

@Ivan Ivanich

@Костов

@Мрън

@Gripping

@ivooo

@mililia

@petia_a_z

@MayaS

@tonica

@yordanov

@dechy

@antea

@домосед

@seaell

@Граф Вронски,

@Kostas Martinos

@Фичо

@Яничка

@Niceday

@Iliyan Minchev

@saved_

@vlady

@rdd

@gega_2004

@bad kid

 

Още веднъж се извинявам за неудобството. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 28 минути , AlexandraKo каза:

А другите, дет ни няма в списъка, да не гласуваме ли?

Че аз вече, го направих.

В горния списък сме бързаците 🙂 Гласували сме когато изборът беше от 3 снимки, а сега са останали само 2.
Всички гласуват за една от двете, ще рече правилно си действала 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 29 минути , Niceday каза:

В горния списък сме бързаците 🙂 Гласували сме когато изборът беше от 3 снимки, а сега са останали само 2.
Всички гласуват за една от двете, ще рече правилно си действала 🙂

Малееее, тазгодишните Оскари, много сложни:)))))

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 25 минути , bobole4e каза:

Е, а съм гласувала за тази, която е отпаднала и вече съм пас 🥴

Текущата анкета е нова, нямаш ограничение. Гласувай за една от двете снимки, третата въобще не трябваше да участва. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 32 минути , ven62 каза:

@Георги, а не можеше ли да се излъчи победител на базата на гласуването от първия кръг... или и там са равни?

 

Не, намирам гласуването с анкета за по-представително. 

преди 30 минути , christuff каза:

А сигурните класирани не можем ли да видим вече или ще трябва да чакаме до края на дузпите?

Няма проблем, но нека изчакаме още малко за да е по-подредено. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.