Прескочи до съдържание

Коледен куиз на magelanci.com. 12.12.2020, 16:00 българско време. Виртуален куиз, реални наздравици :)


Георги

Препоръчани мнения

Благодаря ти @Георги за креативността и желанието да ни събираш! Беше ми много интересно, въпреки, че се насметох на няколко пъти. В началото изгасна тока и много бързо трябваше да се включа от телефона. После се случиха няколко тъпи грешки, но пък научих нови неща. Пожелавам ни да имаме възможност скоро да се видим на живо в голям формат!

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 44 минути , mililia каза:

 

 

Чудя се, дали е възможно да се събираме виртуално на чаша... винце, бира, уиски или кой каквото го влече. Просто ей така да се видим и да си побъбрим. Рано или късно пътуванията пак ще дойдат на дневен ред. 

 

Чудесна идея, а и защо да не направим отново куиз? Всеки ще може да изпраща въпроси на даден имейл, или каквото предложите друго, и като се съберат 40 въпроса-хоп, нов куиз! Толкова беше забавно( а за мен и поучително)!

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар

И аз искам да благодаря на Георги за организацията и възможността да видя поне виртуално едни от най-активните и готини магеланци. Макар и да пропуснах самия куиз, насладих се на един приятен магелански разговор, което за мен си беше истинска награда!
Поздравления и за победителя @master_of_germs, разбира се! Мастъре, ти си истински мастър, не само на микроби, както ти писах и вчера на виртуалната магеланска среща!

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Благодарности на Георги за идеята и организацията - викторината беше интересна и балансирана. Често в подобни викторини ме дразни (то разбира се е субективно) или че са много лесни въпросите и ми става скучно понеже знам почти всички отговори, или че са много трудни въпросите и ми е тъпо, понеже не знам почти никакъв отговор :biggrin:, докато в случая беше оптимално :yes:, а и научих нови неща.

Ще се радвам ако има още такива викторини и да станат регулярни.   В тази връзка, поне докато още са невъзможни живите сбирки поради епидемията, ще ми е интересно да се подновят онлайн презентациите. 

 

преди 6 часа, ina.bg каза:

Както писах и в чата в zoom заслугата за 2-то място е на сина ми. Той игра с моя профил. 

На 17 е и географията му е хоби.

Браво на младежа, поздравления!  Да се представи толкова добре в състезание с по-възрастни участници с много познания и опит и които са имали възможност да обикалят много повече по света и съответно да имат директни лични впечатления за някои неща от викторината наистина е отлично постижение!:yes:

  • Харесвам 17
Връзка към коментар
преди 5 часа, Роца каза:

След вчера, си затвърдих желанието някой ден да успея да се добера до истинска магеланска среща.

Нали знаеш за Мохамед и планината :wink: - накрая (като мине Ковида) ще вземем да организираме една магеланска инвазия в Париж и да направим сбирка в някой Bouillon. :biggrin:

 

  • Харесвам 15
Връзка към коментар
преди 39 минути , Фил каза:

 В тази връзка, поне докато още са невъзможни живите сбирки поради епидемията, ще ми е интересно да се подновят онлайн презентациите. 
:yes:

+1

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 часа, Роца каза:

Хубав край, хубави хора 🙂 Айде, следващият път да нямаме нужда от копчета за звук! 😉 

След вчера, си затвърдих желанието някой ден да успея да се добера до истинска магеланска среща.

 

 И ние си затвърдихме желанието да те изненадаме с такава в Париж като се натресем групово и неочаквано 😉 Дано да си сготвила като се случи 😀

преди 6 часа, mililia каза:

Беше много приятна среща! Липсват ми срещите с вас, пътуванията - не или поне не в аспекта, който има при други. 

Когато се записах за куиза си мислех, че не ми е мястото там и че ще кликна няколко пъти просто за участие, обаче беше много интересно и за себе си определям участието ми за повече от добро. Изобщо не мога да повярвам, че съм в първите 15 места от всички участвали. Е, истината е, че доста неща налучках. 

 

Чудя се, дали е възможно да се събираме виртуално на чаша... винце, бира, уиски или кой каквото го влече. Просто ей така да се видим и да си побъбрим. Рано или късно пътуванията пак ще дойдат на дневен ред. 

 

Или да възобновим формата с презентациите, също беше много приятно и имаше възможност за допиване 😀

 

PS. Докато съм реагирала на мнения от предната страница @Фил ми е прочел мислите. Или аз неговите, не знам. Както се казва, великите умове мислят еднакво 🤣

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Фил каза:

В тази връзка, поне докато още са невъзможни живите сбирки поради епидемията, ще ми е интересно да се подновят онлайн презентациите. 

Аз мисля, че няма никаква техническа пречка за това, само липса на презентатори 🙂

Връзка към коментар
преди 7 минути , neuromancer каза:

Аз мисля, че няма никаква техническа пречка за това, само липса на презентатори 🙂

Аз бих направила една презентация за Грузия, ама има ли някъде запис да видя какво що?

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Благодарности на @Георги за интересната идея и чудесната реализация. Много се забавлявах, макар и да не знаех много.

Доволна съм ,че научих интересни неща. Бих участвала отново.

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

@tany,

В този раздел са всички презентации, във всяка тема има връзка към презентацията

 

https://magelanci.com/forums/forum/124-виртуални-сбирки/

 

Връзка към коментар
преди 14 минути , neuromancer каза:

@tany,

В този раздел са всички презентации, във всяка тема има връзка към презентацията

 

https://magelanci.com/forums/forum/124-виртуални-сбирки/

 

Гледам го, не ми е ясно - това слайдшоу ли е, как се показват снимките?

 

Връзка към коментар

Правиш си слайдшоу както ти харесва, и когато започнеш в Zoom има бутон Share screen, с който го показваш на всички. Говориш и си цъкаш на компютъра напред или както ти харесва.

Тук има описано, но е много просто

https://magelanci.com/forums/topic/15905-използване-на-zoom-като-зрител-и-презентатор/?do=findComment&comment=431641

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , neuromancer каза:

Правиш си слайдшоу както ти харесва, и когато започнеш в Zoom има бутон Share screen, с който го показваш на всички. Говориш и си цъкаш на компютъра напред или както ти харесва.

Тук има описано, но е много просто

https://magelanci.com/forums/topic/15905-използване-на-zoom-като-зрител-и-презентатор/?do=findComment&comment=431641

 

Ясно, много благодаря. Започвам да се подготвям/никога не съм ползвала пауер поинт, таман е време да го изуча и него/.

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Фил каза:

Нали знаеш за Мохамед и планината :wink: - накрая (като мине Ковида) ще вземем да организираме една магеланска инвазия в Париж и да направим сбирка в някой Bouillon. :biggrin:

 

преди 1 час, lyusi каза:

 И ние си затвърдихме желанието да те изненадаме с такава в Париж като се натресем групово и неочаквано 😉 Дано да си сготвила като се случи 😀

Или да възобновим формата с презентациите, също беше много приятно и имаше възможност за допиване 😀
🤣

Добре сте дошли! Казана дума, хвърлен камък! Вие елате, пък и Бульон ще намерим 🙂

 

+1 за виртуалните сбирки с разказите за пътешествия!

  • Харесвам 5
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Може да не е Пауър Пойнт, аз просто събрах снимките в една папка и с вюъра на Уиндоус ги показвах (това има недостатъка, че оставя полета отстрани и снимките стоят по-малки. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Страхотна беше идеята за куиза. Много се забавлявах и научих доста нови неща. И все пак топ 10 си е едно достойно представяне.

Съжалявам, че няма как да се проведе Магеланска сБирка преди тази Коледа. Миналата година направих дебют и много ми хареса общуването и прекарването на времето с вас. Със сигурност тази година щях да повторя, но уви. 

Да си пожелаем през следващата много пътеществия и да разказваме за тях поне в присъствието на още 200 човека в О, Шипка! 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз искам да се извиня, че напуснах зуум-а веднага след края на играта. Дори не видях верния отговор на последния въпрос. Но през цялото време бях на телефона и яко се разсейвах. Като прибавим това, че не пиех... събраха ли се достатъчно оправдания за слабото ми представяне? До скоро виждане, магеланци и весели празници 🙂

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

- ок, правим месечни зуум сбирки без тема, просто да полафим

- може би ще има друго издание на куиза/викторината (много силни емоции по терминологията 🙂), но ще видим кога

- @tany може да направим виртуална сбирка, когато желае

  • Харесвам 11
  • Браво 3
Връзка към коментар

Искам и аз да благодаря за организацията и за интересния куиз от който научих много неща и разбрах едно (колко много не знам). Но както са казали великите умове - "Колкото повече знаеш толкова повече разбираш, че не знаеш).  Би  било супер ако има такива сбирки на които само да си говорим и да си казваме наздраве. А и ако се възобновят презентациите също ще е много хубаво. Аз вече имам подготвени снимки за една презентация. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 13 минути , MayaS каза:

Искам и аз да благодаря за организацията и за интересния куиз от който научих много неща и разбрах едно (колко много не знам). Но както са казали великите умове - "Колкото повече знаеш толкова повече разбираш, че не знаеш).  Би  било супер ако има такива сбирки на които само да си говорим и да си казваме наздраве. А и ако се възобновят презентациите също ще е много хубаво. Аз вече имам подготвени снимки за една презентация. 

Те презентациите не са спирани, има ли желаещи да разказват, има и презентация. Сега покрай празниците сигурно доста ще домошарстваме, така че избери си удобна дата за теб и действаме!

Връзка към коментар
48 minutes ago, Георги said:

Те презентациите не са спирани, има ли желаещи да разказват, има и презентация. Сега покрай празниците сигурно доста ще домошарстваме, така че избери си удобна дата за теб и действаме!

Ще помисля за дата. А може би и малко проучване дали наистина хората ще са си по къщята. Върти ми се 28.12, ама нека помисля.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.