Прескочи до съдържание

Коледен куиз на magelanci.com. 12.12.2020, 16:00 българско време. Виртуален куиз, реални наздравици :)


Георги

Препоръчани мнения

А необходимо ли е да се състезаваш, за да се запишеш? Аз с годините загубих всякакво желание да се съревновавам и да участвам в каквито и да е състезания.

Лошото е, че в момента и в наздравици не мога да участвам, изобщо греда 🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И аз се записвам, ама няма да се състезавам, а само ще зяпам, ако може.  И аз нещо нямам вкус към състезанията, ама не от годините, ами открай време съм си така... Е, може и да участвам в наздравиците. 🍺

Връзка към коментар
преди 11 минути , Childish каза:

А необходимо ли е да се състезаваш, за да се запишеш? Аз с годините загубих всякакво желание да се съревновавам и да участвам в каквито и да е състезания.

Лошото е, че в момента и в наздравици не мога да участвам, изобщо греда 🙂 

 

В момента, Rumiana каза:

И аз се записвам, ама няма да се състезавам, а само ще зяпам, ако може.  И аз нещо нямам вкус към състезанията, ама не от годините, ами открай време съм си така... Е, може и да участвам в наздравиците. 🍺

Няма никакъв проблем естествено. Двата компонента - присъствието и отговарянето на въпросите са отделно. Ако искате към всеки въпрос ще добавя още един отговор "Не желая да отговоря", който няма да носи точки и така.

 

Ако искате въобще няма да се включвате във частта с въпросите, но предполагам дискусията ще бъде доминирана от тях и ще липсва контекст. А има интересни въпроси, дори да не искате да играете на "15 секунди са много" 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Mary каза:

Аз.

Мерси, @Mary, успях да направя нужните тестове с няколко браузера и лека доза шизофрения, така че няма да има нужда да се срещаме 🙂 Мисля, че всичко ми е ясно. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Въпросите са въведени в системата. Искрено се притеснявам, че може да не съм уцелил перфектния баланс между нужна широка обща култура и апокрифни и енциклопедични знания. Ама важното е да се забавляваме 🙂

 

Нека да кажа малко за наградите:

 

За най-първото място имаме прекрасен ергономичен офис стол "FREDO". В тези смутни времена, офис оборудването вкъщи стана като холна мебел. Много хора подценяват нуждата от удобен стол, който е подходящ за целодневна употреба, ако не по работа, то поне по време на ровенето в хилядите сайтове за самолетни билети, което вярвам че ни чака само след броени месец-два-три. Ако пък столът не допада на вас или на домашния фън-шуй, със сигурност имате някой роднина или приятел с болки в кръста, който ще му се зарадва! Имаме условие за получаване на наградата в рамките на България, в противен случай разходите по транспорт ще надвишат бюджета на доброволния ни спонсор 🙂

 

За първите трима - високооктанова или нискооктанова течност в стъклена бутилка. Ако има въздържатели - бутилка безалкохолна бира. Това прозвуча малко като "менюто за вегани е суров картоф" 🙂 Възрастта на течността не е прецизирана, но е възможно да е на възраст, на която да е легално да поръча сама себе си. 

 

Аз и @cck и нашите роднини нямат право да участват. Всички останали дори си нямат и бегла идея за въпросите. 

 

Ако имате желание да присъствате, моля запишете се в темата. В момента има записани около 70-80 човека, ако прехвърлим 100 ще имаме сериозни организационни проблеми. Не значи че ще бъде спиран достъп, но трябва да знаем, ако е възможно да се случи за да се подготвим.

 

Скоро ще почна да ви облъчвам по-агресивно от началната страница. Часът и мястото на срещата са утре, 16:00.

  • Харесвам 11
  • Браво 2
Връзка към коментар

За съжаление, трябва да се отпиша в последния момент. Точно по това време утре трябва да демонстрираме виртуално как българско семейство в чужбина отбелязва Бъдни вечер пред екипа на Слави Трифонов. Забавлявайте се приятели и се надявам догодина да се видим на живо поне с някои от вас на истинска магеланска среща.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
Преди 1 час, stanimir каза:

Темата не е ли за записване? 

Благодаря за анонса към Слави Трифонов, чакаме Бъдни вечер! 

За записване е, но аз за съжаление трябва да се отпиша, макар че все още се надявам да се включа и в магеланци, ако не бързате да си ходите от виртуалната среща. Всъщност, колко време ще продължи виртуалната магеланска среща?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , Crazy Horse каза:

За записване е, но аз за съжаление трябва да се отпиша, макар че все още се надявам да се включа и в магеланци, ако не бързате да си ходите от виртуалната среща. Всъщност, колко време ще продължи виртуалната магеланска среща?

Никой не знае, колкото ни е кеф. Влизаш в зуум като можеш - ако сме там, там сме!

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Ето и zoom връзка към срещата, днес 16:00

 

https://us02web.zoom.us/j/88224393794?pwd=OGkrTjU2U1ZLNXpHWmwzcnd4YlZwUT09
Passcode: magelanci

 

Всичко друго нужно ще го отбележим там. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, AlexandraKo каза:

Пътуването ни се отлага, така че и аз  се записвам.

Много лошо. УтрепА всички надежди на магеланци да вземат голямата награда от куиза 🙂

  • Харесвам 3
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 5 минути , neuromancer каза:

Часовника не е верен, показва колко остава до 16 часа местно време. Аз съм под въпрос, че жена ми ми намери работа...

Я виж оправи ли се часовника?

преди 2 часа, Яничка каза:

Много лошо. УтрепА всички надежди на магеланци да вземат голямата награда от куиза 🙂

Спокойно, има надежда. @Elena сигурно пие от сутринта да се подготви!

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Яничка каза:

Много лошо. УтрепА всички надежди на магеланци да вземат голямата награда от куиза 🙂

Охоооо,че и награди ли ще има?

Тогава,приемам подкупи,че да си мълча:))):bb::bb::bb::bb::bb::bb:

  • Смея се 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.