Прескочи до съдържание

Объркано име на самолетен билет


Препоръчани мнения

Здравейте, закупих билет на BG Air и при резервацията понеже бързах изписах името си грешно....вместо IVAYLO го написах IVALYO. Звъннах на call центара им и ми обясниха, че няма проблем и ще си отбележат...до три букви можело да се оправя. Но сега погледнах в резервацията и името продължава да си стои обърканото. Та се чудех дали да им звъня пак или направо така да ходя на летището...щом веднаж са казали, че няма проблем?

Връзка към мнение

Ами...безплатен им е номера, тормози ги пак, по възможност да го променят още докато си на телефона. Не е нещо, което да изисква много време. 

Връзка към мнение

Ами...безплатен им е номера, тормози ги пак, по възможност да го променят още докато си на телефона. Не е нещо, което да изисква много време. 

 

Всъщност тя каза ще отбележа някъде си (някаква система)....не ще го променя. Събирам смелост пак да звънна, че честно малко ме е срам как можах да объркам собственото си име  :blush:  

Връзка към мнение

 Събирам смелост пак да звънна, че честно малко ме е срам как можах да объркам собственото си име  :blush:  

Айде сега, на всеки се случва, няма нищо срамно!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Звънах...само се отбелязвало в системата reminder  за колегите им от check in, което аз не мога да видя....да съм си ходел с разпечатан билет и лична карта на гишето....

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Значи ще е ок. Ако те тресне параноята силно и си от София, може и до някой жив офис да идеш да им искаш разпечатка, че всичко е ОК. Ама с такава малка грешка, съмнявам се дори да го бяха забелязали ако не им кажеш, аз лично три пъти прочетох имената да видя къде е грешката :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

честно малко ме е срам как можах да объркам собственото си име  :blush:  

 

Ти пък, аз жена ми я писах мъж, ти за някакво си име....

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Събирам смелост пак да звънна, че честно малко ме е срам как можах да объркам собственото си име  :blush:  

 

Въобще не се притеснявай. Наскоро бях сгрешил собственото си име в една резервация. Грешката беше абсурдна и за всички беше ясно, че е изцяло техническа. Вместо George бях написал Geprge. Въпреки всичко се обадих на кол-центъра на малтийците и за нула време оправиха резервацията, но на практика ми издадоха нов електронен билет, който получих на електронната поща. Интересно, но успоредно с новата и сгрешената резервация продължава да е активна. Очевидно няма как да бъдат използвани и двете едновременно и на гишето да се появят двама души с еднакви данни и само с една буква разлика в собственото име, но все пак мислех, че ще бъде анулирана... :lol:

Връзка към мнение

За да не правя нова тема, тъй като моята "грешка" е подобна, пиша тук. Аз вчера при резервация на билет размених местата на малкото име и фамилията. От България Еър ме увериха, че няма да има проблем и че отбелязват тази грешка като забележка към резервацията. Надявам се наистина да няма проблем, особено на връщане от италианското летище...

Някой от вас изпадал ли е в такава ситуация?

Връзка към мнение

За да не правя нова тема, тъй като моята "грешка" е подобна, пиша тук. Аз вчера при резервация на билет размених местата на малкото име и фамилията. От България Еър ме увериха, че няма да има проблем и че отбелязват тази грешка като забележка към резервацията. Надявам се наистина да няма проблем, особено на връщане от италианското летище...

Някой от вас изпадал ли е в такава ситуация?

Няма да имаш проблеми, те в чужбина повечето пъти служителите изобщо не са наясно кое е първо име и кое фамилия, особено за разни нации от Азия като Индийци, Пакистанци, Филипинци, дето имат по 7-8 имена, единствено важното е, имената на билета да отговарят на имената на документа за самоличност.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

За да не правя нова тема, тъй като моята "грешка" е подобна, пиша тук. Аз вчера при резервация на билет размених местата на малкото име и фамилията. От България Еър ме увериха, че няма да има проблем и че отбелязват тази грешка като забележка към резервацията. Надявам се наистина да няма проблем, особено на връщане от италианското летище...

Някой от вас изпадал ли е в такава ситуация?

 

В другата тема за КК съм зачекнал и тази тема без да искам. На мен ми се случвало без моя вина системата ги е обърнала. На летището в София не ме намираше системата и ме пратиха на едно гише на БгЕр и там се ровиха и ми казаха да предам на служителите на регистрация фамилията да ми я напишат на мястото на малкото име, и така ме чекираха. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз пък пропуснах да напиша последната буква от фамилията си.Нямаше никакъв проблем,само за всеки случай се обадих в АК за корекция.До 3 буквички ти е лимита (ама маи не важи за всички)

Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Уффф да му се не види. За билет на Раян. На фамилия вместо Ненков написах Нанков. Още не съм чекирал. Дали ще е проблем? Минаха няколко дни от купуването на билета.

Връзка към мнение

И аз да попитам тук - цялото ни петчленно семейство е с билети за AirAsia с по две имена - лично и фамилия. Не сме вписали и бащините както е по паспорт. Няма грешки, но се зачудих дали ще имаме проблем след като сме с едно име по-малко в билета, отколкото в паспорта...И трябва ли да звъня по кол центрове (бррр)

Връзка към мнение

Уффф да му се не види. За билет на Раян. На фамилия вместо Ненков написах Нанков. Още не съм чекирал. Дали ще е проблем? Минаха няколко дни от купуването на билета.

 

Имаш 24 часа срок за оправяне безплатно на точно такива грешки. Пиши им в чата. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Малко хвалба на раян. Писах си в чата и ми коригираха името,а са минали 4-5 денонощия от купуването на билета. Хвала!

Браво, но все пак това с буквата е очевидна техническа грешка, а не някакъв опит да се смени пътника, така че не би трябвало да е проблем корекцията ;)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Браво, но все пак това с буквата е очевидна техническа грешка, а не някакъв опит да се смени пътника, така че не би трябвало да е проблем корекцията ;)

Абе така е,ама предни години специално Раян биха се заяли и нямаше да съдействат. Хубаво е точно техническите грешки да могат да се коригират 'в движение'.
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...

Здравейте,искам да Ви попитам за съдействие-взех билет от Ryanair като при резервацията съм изписала името на български,а не на латиница.Примерът който беше даден с изписването беше на бг.Това проблем ли е-билета не е чекиран има време до полета

Връзка към мнение
преди 3 минути , Syni каза:

Здравейте,искам да Ви попитам за съдействие-взех билет от Ryanair като при резервацията съм изписала името на български,а не на латиница.Примерът който беше даден с изписването беше на бг.Това проблем ли е-билета не е чекиран има време до полета

Системата автоматично ще ви преведе имената, но ако в тях има особени букви, като ю, я, ъ и т.н. е възможно да се получи разминаване с имената в документите ви.

И ще се наложи да се свържете с тях в чата за да ви ги коригират.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.