Прескочи до съдържание

Объркано име на самолетен билет


Препоръчани мнения

преди 8 часа, Mary каза:

Системата автоматично ще ви преведе имената, но ако в тях има особени букви, като ю, я, ъ и т.н. е възможно да се получи разминаване с имената в документите ви.

И ще се наложи да се свържете с тях в чата за да ви ги коригират.

Чудех се дали да правя корекция на цялото име и да го изпиша на латиница,но като почнах и ми изписа сума 110 паунда,които са повече от цената на билета. Полета е от Англия и в името има щ. А при чекирането ли системата трябва да го преведе автоматично

Връзка към мнение
преди 14 минути , Syni каза:

Чудех се дали да правя корекция на цялото име и да го изпиша на латиница,но като почнах и ми изписа сума 110 паунда,които са повече от цената на билета. Полета е от Англия и в името има щ. А при чекирането ли системата трябва да го преведе автоматично

Няма как сами да правите тази корекция и да не ви таксува. :) 

При чекирането имената ще са преведени автоматично и ако има разлика, тогава трябва да се свържете с чата.

Ако имате закупени места или сега си закупите, то чекирането ще ви е възможно доста по-рано(към момента мисля, че е 60 дни), отколкото ако нямате места.

Връзка към мнение
преди 9 часа, Mary каза:

Системата автоматично ще ви преведе имената, но ако в тях има особени букви, като ю, я, ъ и т.н. е възможно да се получи разминаване с имената в документите ви.

И ще се наложи да се свържете с тях в чата за да ви ги коригират.

 

Редактирано от Syni
Връзка към мнение
преди 27 минути , Mary каза:

Няма как сами да правите тази корекция и да не ви таксува. :) 

При чекирането имената ще са преведени автоматично и ако има разлика, тогава трябва да се свържете с чата.

Ако имате закупени места или сега си закупите, то чекирането ще ви е възможно доста по-рано(към момента мисля, че е 60 дни), отколкото ако нямате места.

Благодаря за бързите отговори

Връзка към мнение

Нещо се обърка при горното ми мнение.На мен ми се случи същото,системата ми "преведе "неправилно името.Обърнах се веднага към чата и ми казаха,че нямало да имам проблем на летището с две сгрешени имена.

Все пак,на следващия ден се свързах с тях отново,попаднах на друга девойка,която направи корекцията напълно безплатно.

При чекиране системата автоматично изписва името,както е било в момента на резервацията,нямаш опция за промяна.

Редактирано от Мари Николова
Връзка към мнение

След като чекираш и извадиш бордовата карта-там трябва да си е тогава на аглийски доколкото разбрах? Взимала съм и друг път билети,но одавна не бях и този път като видях примира на бг изписано така го направих,след това се усетих че може да има проблем.

Редактирано от Syni
Връзка към мнение

Да,така е, изписва го на латиница,но няма гаранция,че ще го преведе от кирилица ,така както е изписано в личната ти карта/паспорта.

Да го напиша по-ясно - при чекиране системата автоматично изписва името,както го е превела в момента на резервацията.

Сега видях,че пишеш,че при резервацията си исписала името си на кирилица.

За да резервираш през сайта на Райън изискава първо регистрация.Аз там бях написала името си на кирилица и при резервацията сайта го преведе както си реши.Предполагам,че ситуацията при теб е същата.

 

Редактирано от Мари Николова
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, ще помоля за съдействие... Закупиха ми билет от Ryanair , но са объркали името вместо  Elitsa са написали  Elica , питам се дали ще ми направят проблем на летището и как мога да коригирам името ... билета е чикиран! 

Връзка към мнение
преди 7 минути , E.П каза:

Здравейте, ще помоля за съдействие... Закупиха ми билет от Ryanair , но са объркали името вместо  Elitsa са написали  Elica , питам се дали ще ми направят проблем на летището и как мога да коригирам името ... билета е чикиран! 

Ако прочетете цялата тема, ще видите, че по принцип няма проблем, но ако се притеснявате може да се свържете с Раян еър - по телефона и в чата, за да коригират грешката.  Сама не може да оправите името.

Иначе до три различни букви в имената се толерират за нещо нормално.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Здравейте! Преди няколко седмици закупих самолетен билет на Ryanair,при закупуването написах имената си на български,както беше показано в образеца.Въпросът ми е,дали това ще бъде проблем,билета все още не съм го чекирал???Благодаря предварително!!!

Връзка към мнение
преди 3 минути , Николай! каза:

Здравейте! Преди няколко седмици закупих самолетен билет на Ryanair,при закупуването написах имената си на български,както беше показано в образеца.Въпросът ми е,дали това ще бъде проблем,билета все още не съм го чекирал???Благодаря предварително!!!

Здравей,

специално Райънеър при генерирането на бордните карти преобразува кирилицата в латиница. Може да има малки несъответствия при букви като ъ, я, ю, й, но и без това малки грешки се допускат, така че нямате проблем

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.