Прескочи до съдържание

Туристически обувки


Моника

Препоръчани мнения

След пионерките, които си преотстъпвахме с майка ми дълги години, имам само на Bestard - 3 чифта трисезонни и едни зимни.

Първите купих с консултация от планинар и пътешешественик по повод Перу (без трекинг) преди 5 години. Водих ги още градско в Португалия, Рим, Турция, Непал, Бутан, Индия и по връхчета, водопади, мегалити итн. у нас, Македония и Сърбия. Дори едната пуснах по невнимание в буйните води на Урдина река, а тя с бързата реакция на двамата водачи ми я върна... Вече са неугледни и с изтрит грайфер, но не се дават, сега ги водя само за гъби, диви плодове.

 

https://k2outdoor.bg/category/footwear-sandals/

Правят периодични намаления всеки сезон, за което получавам мейл.

 

Няма налично описание.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ако някой има нужда от туристически/ спортни обувки, може да хвърли едно око на Спортдепо, където в момента вървят някакви летни намаления. Аз си взех едни. 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 9 месеца по-късно ...

Вижте, не искам да правя реклама на никого, но искам да Ви успокоя със съвет. От години насам си пазарувам от едни варненски магазини, които си внасят нещата от Унгария. Туристическите обувки от там, които си взимам през 2 години, не защото са се скъсали или нещо им е станало, просто са захабени и вече не изглеждат свежи. Обикалям планини всяка година, - Мусала и Езерата не се пропускат и никога не са ме оставяли. Не е нужно да платите 200 лева, за да имате хубава туристическа обувка. Оставям връзка към техния сайт, ако се сметне за реклама махнете го 

https://obui.bg/

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Аз си харесах от Амазон,ако ми преведат от Топкешбек парите,тези обувки с доставка 16$.Иначе имаше едни пак толкова скъпи Адидас Терекс,но с доставка 30 $.

От година тренирах с Декатлонски обувки Evadict за 70 лв и навъртях 1500 км ходене,но на дясната отзад мекото се скъса и ми убива,а мрежичката отгоре е доста паянтова и от трънчетата се прокъса.

Screenshot 2023-04-25 at 11-23-32 Amazon.com Salomon Kids' XA Elevate J Trail Running Shoes CHERRY TOMATO_Red Dahlia_Black 13K Trail Running.png

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 11 месеца по-късно ...

Всеки ден вървя по една пътека с дребен чакъл и като съм с маратонки с дебела и висока подметка ми се изкривява десния крак навътре. Сега ходя с ниска подметка и вече е наред.Усещат се камъчетата все пак.Ето с тези ми си криви петата1627435327_Screenshot2024-04-03at20-52-58Amazon.comASICSMensDYNABLAST2RunningShoes13LakeDrive_HazardGreenRoadRunning.png.451361f026d4f63f992e1576ba936e0c.png

Връзка към коментар
Преди 1 час, dimitrov6 каза:

Всеки ден вървя по една пътека с дребен чакъл и като съм с маратонки с дебела и висока подметка ми се изкривява десния крак навътре. Сега ходя с ниска подметка и вече е наред.Усещат се камъчетата все пак.Ето с тези ми си криви петата1627435327_Screenshot2024-04-03at20-52-58Amazon.comASICSMensDYNABLAST2RunningShoes13LakeDrive_HazardGreenRoadRunning.png.451361f026d4f63f992e1576ba936e0c.png

Тези не са ли женски?

 

  • Смея се 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Като пълен лаик в туристическите обувки, искам препоръка, за такива подходящи за широк крак, водонепромокаеми, за ходене около 3-4 часа по баири и каменисти терени. Бюджет до 200 лева.

P.S харесала съм едни Columbia Plateau BL5537 - на мъката версия пише водонепромокаеми, но на женската няма такова означение, като също са за стандартен крак.

 

Връзка към коментар
преди 7 минути , Taliana каза:

Като пълен лаик в туристическите обувки, искам препоръка, за такива подходящи за широк крак, водонепромокаеми, за ходене около 3-4 часа по баири и каменисти терени. Бюджет до 200 лева.

P.S харесала съм едни Columbia Plateau BL5537 - на мъката версия пише водонепромокаеми, но на женската няма такова означение, като също са за стандартен крак.

 

Тук има такава тема. Може нещо полезно да откриеш или да попиташ и там🙂

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
28 minutes ago, Taliana said:

Като пълен лаик в туристическите обувки, искам препоръка, за такива подходящи за широк крак, водонепромокаеми, за ходене около 3-4 часа по баири и каменисти терени. Бюджет до 200 лева.

P.S харесала съм едни Columbia Plateau BL5537 - на мъката версия пише водонепромокаеми, но на женската няма такова означение, като също са за стандартен крак.

 

За водонепромукаеми само gore-tex. От там нататък марки и модели бол. Само не съм сигурен, че до 200 лв ще намериш, но ти препоръчвам да вдигнеш бюджета иначе за 200 лв с някакъв найлон ще искаш да ги изхвърлиш на първия ден. Хубави обувки се купуват на 10на г веднъж ако се ползват рядко и на 5г ако им се взима здравето.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 

@Taliana, предлагам ти да отидеш в някой голям Декатлон, този на околовръстното ако си в София е добър вариант. Вчера бях в Декатлон Подуяне, но беше много слабо зареден. Те получават постояно стока, вероятно другата седмица ще има по-голям избор. Иначе онлайн. Туристическа обувка трудно се избира, особено ако стъпалото не е стандартно. Миналата година с триста зора си намерих там точно непромокаеми туристически обувки. Сигурно пробвах 100 чифта всичко ми беше широко и неудобно, аз пък съм с тясно стъпало. Най-накрая изрових от един стелаж една единствена обувка от последен чифт моя номер, все едно за мен правена. Чаках сигурно половин час за да открият другата. Нищо не очаквах като качество, но ме изненадаха приятно и съм много доволна. 🙂

Сега погледнах, че пак са заредили един страхотел намален модел на Соломон, беше изчерпан. Ако ти стане, цената е супер.

https://www.decathlon.bg/p/998814855-254069-damski-turisticheski-obuvki-za-prehodi-salomon-saliba.html

А тези са подобни на моите, но в някакъв нов вариант, изглеждат ми по-широки.

https://www.decathlon.bg/p/344910-248127-damski-nepromokaemi-turisticheski-obuvki-za-barzi-prehodi-fh500.html

Ако номера ти е над 39, може да разгледаш и мъжката серия, там винаги са по-широки моделите.

Ако държиш на Колумбия в Best Secret имат сериозно намаление. Показвам случайно подбран модел непромокаеми.

 

image.png.724ba1cdd31cac4843dfe9e4e59d22ed.png

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

@era123 ме подсети за още нещо. Виж сериите на Адидас Terrex с Gore-tex. Сега навсякъде има намаления - About you, Fashion days, Best secret и наистина могат да се намерят на хубави цени. Проблема е, че да улучиш твоя номер и модел е мъка. Затова те съветвам ако имаш възможност да минеш през аутлет центъра зад Метро на Цариградско. Там е аутлета на Адидас и миналата седмица имаше няколко страхотни Терекс Адидаски, включително и непромокаеми точно от споменатите модели. Естествено нямаше моя номер, но това си е моя драма. Всяка седмица зареждат, имала съм страхотни находки през годините.

А аз обикалям като гламава онлайн и физически магазини, защото се оказа супер трудно да улуча правилния модел и номер леки, удобни, летни маратонки за планина. Години наред нося конкретен номер Адидас, сега между 3 номера не мога да улуча правилния. Или са големи или са малки. Дори от един и същи модел, но в различен цвят има разлика.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

20240512_121425.jpg.30964116a1819558ca46e4b4f2d7febf.jpg

 

Това са ми декатлонските обувки,по препоръка от форума. Родих се с тях.

https://www.decathlon.bg/p/302348-110002-mazhki-nepromokaemi-turisticheski-obuvki-za-planinski-prehodi-mh500-sivi.html

За лятото са ми твърде топли, но въпреки всичко за нищо не бих ги заменил. Нито са горетексови, нито им е вибрамна подметката.  Вече три години. Никои други обувки не са ми изтрайвали толкова. Имам широк крак със стърчащи встрани кокалчета на палците и прекалено висок свод на стъпалото. Подметките издържат, но всичко ми се късаше отстрани и отгоре. Тези ги ползвам през зимата и за ежедневно ходене в града, а и на зимна планина от време на време. Пролет и есен постоянно; така и не мога да свикна да ходя с ниски маратонки на по-леки терени; държа глезенът да ми е хванат от обувката. Типични зимни обувки нямам, досега не са ми били нужни. Предполагам, че в декатлон има и дамски модел.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
44 minutes ago, master_of_germs said:

20240512_121425.jpg.30964116a1819558ca46e4b4f2d7febf.jpg

 

Това са ми декатлонските обувки,по препоръка от форума. Родих се с тях.

https://www.decathlon.bg/p/302348-110002-mazhki-nepromokaemi-turisticheski-obuvki-za-planinski-prehodi-mh500-sivi.html

За лятото са ми твърде топли, но въпреки всичко за нищо не бих ги заменил. Нито са горетексови, нито им е вибрамна подметката.  Вече три години. Никои други обувки не са ми изтрайвали толкова. Имам широк крак със стърчащи встрани кокалчета на палците и прекалено висок свод на стъпалото. Подметките издържат, но всичко ми се късаше отстрани и отгоре. Тези ги ползвам през зимата и за ежедневно ходене в града, а и на зимна планина от време на време. Пролет и есен постоянно; така и не мога да свикна да ходя с ниски маратонки на по-леки терени; държа глезенът да ми е хванат от обувката. Типични зимни обувки нямам, досега не са ми били нужни. Предполагам, че в декатлон има и дамски модел.

+1. Имам два чифта , а преди това пробвах доста които не ми пасваха.Просто са железни !

За съжаление вече не се продава и има нов модел отзивите за който никак не са добри.Пазя ги само за преходи.Goretex в горещо време също спарва , няма как да не спарва и да е водонепромокаема обувка.С подходящи трекинг чорапи проблема до голяма степен се решава , те си струват всяка стотинка.

В линка е ниския модел.

Имам и едни Merrell Moab 2 ,които също са доста удобни за широк крак.За съжаление моделите на Salomon са прекалено тесни , (особено последните версии), иначе са страхотни обувки.Същото и за La Sportiva

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Подкрепям предложенията по-горе за марки и модели. 

Понеже ще пазаруваш онлайн имай предвид, че номерацията варира в различните марки. За улеснение може да се гледа дължината на стелката.  Декатлон а и някои друг реален магазин за туристическа екипировка наблизо са добра отправна точка. 

При мерене на място е повече от хубаво обувката да ти пасне. Ако имаш някакви притеснения още в началото не се осланяй много на това обувката да се отпусне- не се знае дали, кога, колко и къде. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 23 часа, Taliana каза:

@master_of_germs  и аз имам кокалчета, които ми създават проблем. Гледам че номерацията на мъжките е от 39, така че вероятно и да се вместя в тях. Поне Декатлон на живо имам наблизо.

За туристически обувки пазаруването онлайн може да бъде коварно. Усещането за комфорт е много субективно и удобната обувка на един човек може да бъде изключително неудобна на друг, а ходенето часове с такава е мъка. При първо ходене с нови обувки винаги нося старите в раницата, че не се знае къде може да се наложи смяна.

Аз съм изключително доволен от едни Millet, но ходих 2 пъти да ги меря в магазина, преди да ги взема на третия. Моите ходения най-често са еднодневни, но могат да са много ударни като разстояния и денивелация и няма място за компромис.

Що се отнася до непромокаемостта, след чорапа нахлузваш по едно найлоново пликче и проблемът е решен окончателно. Като малък нямахе такива екстри като непромокаеми обувки и ползвахме това технологично нововъведение.

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Найлонов плик е класика , а иначе единствено гумените ботуши са напълно непромокаеми. Всичко друго в един момент пропуска.За роса и лек дъждец ок , но трябва ли да газиш през поточета , мокър сняг с часове и т.н. няма шанс.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

В случая, удобството на онлайн пазаруването е, че мога да пробвам в къщи за повече време кои ще ми паснат и после връщам неодобрените.  Много ми е трудно с избора на нормални обувки, а тук ще е по-сложно явно. Благодаря на всички за съветите.

Връзка към коментар
преди 19 минути , Taliana каза:

В случая, удобството на онлайн пазаруването е, че мога да пробвам в къщи за повече време кои ще ми паснат и после връщам неодобрените.  Много ми е трудно с избора на нормални обувки, а тук ще е по-сложно явно. Благодаря на всички за съветите.

Можеш да погледнеш и немския амазон. Вече има безплатна доставка до България при поръчка над 50 евро. Връщането също е безплатно.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
On 5/12/2024 at 11:01 AM, stanimir said:

Goretex в горещо време също спарва , няма как да не спарва и да е водонепромокаема обувка.

Не съм съгласен. Гортекса диша. Никога не съм имал спарване заради гортекса. Накакво малко спарване има с всяка кожена обувка. Ако е платнена с горетекс, спарване няма. Пробвано многократно. 

Това с плика е някакъв готин бъзик, иначе ще береш печурки. 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

За допълнителна непромокаемост или предпазване на обувката от кал, евентуално, моите приятели от Али-то предлагат тези силиконови протектори. Предлагат се различни модели, някои и около 5 лв., но аз се насочих към по-плътните от 15+ лв.

IMG_5150.jpeg.f25155f4a0193f83e4c2d52de796b018.jpeg
 

Няма смисъл да пускам линкове, защото първото вече го няма от този търговец, а второто почти не е останала номерация за избор.

 

На полеви терен - горски/планински, досега не съм имала възможност да ги тествам. Имах такава в градски условия, но тогава забравих, че съм ги извадила от раницата и са в колата, а като се сетих, последната вече беше далече. Накратко забравих ги и не мога да кажа дали гумата няма да се скъса от първото обуване.

Ето и специална демонстрация за магеланци😜

IMG_5151.jpeg.76a1f0fc463fa1f08ba9c366f6e5f78b.jpeg

 

IMG_5152.jpeg.27e77684fa0fb41455ccfbee2a7c7bbc.jpeg

черните са мъжка номерация и са ми големи.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.