Прескочи до съдържание

Туристически обувки


Моника

Препоръчани мнения

На 25.12.2020 г. в 19:37, Asya Assenova каза:

Аз си купих от Декатлон, около 100-тина лв. бяха, водят се за планински преходи, водоустойчиви. Много съм доволна.

И аз съм мега доволен от Декатлон. Нося ги винаги, когато има сняг и никакво пропускане на вода. 🙂

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

@stanislavpp, много благодаря за препоръката за чорапите от Алито. Поръчах, дойдоха, днес ги разходих - перфектни! Много удобни.  Много по-добри от декатлонските за 20 лв. Моят син ми открадна 3 чифта и каза, че това са най-хубавите чорапи, които е имал 🙂 Ще поръчам още. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 12 минути , Eva eva каза:

чорапите от Алито. Поръчах, дойдоха

Много съм впечатлена , колко бързо са дошли. Аз обикновен очакам два месеца и пак половината неща не идват.:sorry:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В нас имаме и сме имали най-вече Сaломон, но и по-редки марки, летни Berghaus и Garmont. Последните май са най-добрите  за мен.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Купих си, много удобни спортни  сандали, мекички, не се мокрят.

От този магазин:

 

https://ortos.bg/product-category/ortopedichni-obuvki/damski-obuvki/damski-sandali/

 

Имат магазини и в Пловдив, и в София.

 

Аз си знам номера, по а мериканската номерация са,  че отдавна пазарувам от тях и ги поръчах онлайн. Но е добре да се мерят, ако ще е за пръв път.

 

image.png.5e76d762043d4b2cc8e8970ca41e7cc7.png

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Не са туристически, но за когото има проблемни копита, като мен, е важно и за всеки ден да има удобни обувки:

Преди време си открих една бг. фирма, правеща обувки за Германия.

 

https://studio-dess.com/

 

Вече няколко пъти си купувам от тях, много добро качество, подобнона Rieker/Geox, на нормална цена.

Последните ми находки- четири чифта, от тоя модел, в различни цветове, ще си тропкам, цяло лято с кеф:)))))

 

6B69279A-FAA6-4A45-B1D3-122B17AC9C2D.png.868e2b3ec4a9ad2b0b8aa332a55b5471.png

 

  • Харесвам 10
  • Браво 2
Връзка към мнение
Светославов

Бре, зарадвах се, че АлександраКо "ще хваща гората", а тя си взела обущета "да си тропка" в зъбарницата 🙂 

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към мнение
преди 47 минути , Светославов каза:

Бре, зарадвах се, че АлександраКо "ще хваща гората", а тя си взела обущета "да си тропка" в зъбарницата 🙂 

Ти пък, как ме видиш мене, из гората:(

Ако гората е до плаж, мога да изтропкам, напреко:)))))

 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение

@AlexandraKo Златна, невероятна. Точно търсех такива обущенца за майка ми да си "тропка" из офиса - миналата година й взех с насилие едни Air Max на Nike и после беше "тропкала" из Италия с тях и "установи", че "тези грозни маратонки са много удобни". А цял живот само на високи токчета е тропкала и сега вече на 60г не може. 🙂

А за другия сайт по американска номерация - т.е. умалени/ уголемени - аз си знам моя размер EU 38 = UK 5 = US 7, но не знаех, че имат съществена друга разлика?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@darinamarinovaДарина, тези на ortos, трябва да ги мери, идете в магазина.

Защото, те имат ортопедично ходило, ако има паднал свод, освен тези, които показах, другите може да са и неудбни.

Тези, които си  купих / сините  сандали/, са меки и с тях не се усеща , че средната част  е повдигната. Но джапанките им, не са ми удобни - по твърди са и стъпвам накриво. За когото има паднал свод, не са подходящи. Затворените им обувки, имат по две стелки - ортопедична и равна и ги носиш, с която ти е удобно.

А цветните сандалки, са като пантофки. От естествена кожа, стелката и тя, с удобно, широко ходило. Имам широк крак и трудно  си намирам у нас обувки - предимно от Rieker, ама, напоследък, нищо не си харесвам от тях. 

Пък за цветни, хич няма. Първо си поръчах тюркоазени - обух ги и цяла седмица, само дето, не спя с тях, че са ми толкова удобни:))))И съответно, се обзаведох и с другите цветове.:))))

Ако не намираш номера, който ти трябва в сайта, звънни на телефона, указан там, много са любезни и ще ти направят.

Дано и на майка ти, да са и удобни!

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 23.01.2021 г. в 14:58, Eva eva каза:

@stanislavpp, много благодаря за препоръката за чорапите от Алито. Поръчах, дойдоха, днес ги разходих - перфектни! Много удобни.  Много по-добри от декатлонските за 20 лв. Моят син ми открадна 3 чифта и каза, че това са най-хубавите чорапи, които е имал 🙂 Ще поръчам още. 

Аз харесвам  тези, мерино - много добро качество: 

https://www.aliexpress.com/item/10000000293515.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dWwzKdY

смятам още да си поръчам.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Иван Попов
На 5.06.2021 г. в 11:23, Светославов каза:

Бре, зарадвах се, че АлександраКо "ще хваща гората", а тя си взела обущета "да си тропка" в зъбарницата 🙂 

Ама то в гората си е супер 😊 а виж на зъболекар да ходя 😬

 

 

На 5.06.2021 г. в 10:59, AlexandraKo каза:

Не са туристически, но за когото има проблемни копита, като мен, е важно и за всеки ден да има удобни обувки:

Преди време си открих една бг. фирма, правеща обувки за Германия.

Страхотни са обувките! И аз трябва да си взема някакви летни. Може би в ще ходя до Петрич, там има по-голям избор. 

 

Обаче жените сте опасна работа. 🙃😉

Майка ми си взима чанта миналата година, гледа повече от 3 месеца в нета, по магазини и къде ли още не. Става, ляга все чанти гледаше.... на баща ми вече му беше писнало само чанти да гледа по цял ден. 

Поръча си една чанта (от Русе мисля, че беше) - пак я върнахме, нещо не й отивало, не й хареса и какво ли още не.

Поръчахме втора чанта от Германия, то пък тя била втора употреба, айде пак връщане. Разбрахме, чак като дойде при нас. То е било писало, че магазинът е за втора употреба ама кой да види. 

Та чак от третия път си взе модерна елегантна чанта! 🤩 Та с жена на пазар 😊 ооо не благодаря.... Давай пари и да ги взима. 

 

 

Ама може и така да получи парите от мен 😉

received_2042272815814444.jpeg.24c58d36595a1f507d7080b60e6aa981.jpeg

  • Харесвам 3
  • Смея се 12
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

В момента в sportbox има много модели на Salomon u La Sportiva с 30-50% отстъпка, което е направо изумително според мен - можех да си избирам между поне 12 чифта 38 2/3.

Препоръчвам на хората, планиращи някакви планински активности това лято, непременно да се отбият и да си купят надежден чифт обувки.  

Всеки от семейството има подарък, а Бен даже две кутийки  🙂

IMG_20210614_183839.jpg.cfc09ceb0d54b6c39d3152995974dd80.jpg

  • Харесвам 15
  • Благодаря 1
  • Браво 3
Връзка към мнение
преди 1 час, Lindt каза:

В момента в sportbox има много модели на Salomon u La Sportiva с 30-50% отстъпка, което е направо изумително според мен - можех да си избирам между поне 12 чифта 38 2/3.

Препоръчвам на хората, планиращи някакви планински активности това лято, непременно да се отбият и да си купят надежден чифт обувки.  

Всеки от семейството има подарък, а Бен даже две кутийки  🙂

IMG_20210614_183839.jpg.cfc09ceb0d54b6c39d3152995974dd80.jpg

Веднага отворих онлайн магазина им, но там няма намаление:-( Е, ще се ходи до магазина. А ми е толкова далеко...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, Роми каза:

Веднага отворих онлайн магазина им, но там няма намаление:-( Е, ще се ходи до магазина. А ми е толкова далеко...

Е, и ние убихме доста време да обиколим София с обществен транспорт, но пък сайтът им е толкова тъп, полупреведен, с извинения, че нямат време, че и да сложат цени, пак не мога да се ориентирам. 

Дано да си струва разходката 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Lindt каза:

В момента в sportbox има много модели на Salomon u La Sportiva с 30-50% отстъпка, което е направо изумително според мен - можех да си избирам между поне 12 чифта 38 2/3.

Препоръчвам на хората, планиращи някакви планински активности това лято, непременно да се отбият и да си купят надежден чифт обувки.  

Всеки от семейството има подарък, а Бен даже две кутийки  🙂

IMG_20210614_183839.jpg.cfc09ceb0d54b6c39d3152995974dd80.jpg

  Може ли точен модел на дамските. Искам да ги потърся отлайн тъй като съм доста далеч от физическия магазин.

Връзка към мнение
преди 22 минути , Taliana каза:

  Може ли точен модел на дамските. Искам да ги потърся отлайн тъй като съм доста далеч от физическия магазин.

Аз пробвах няколко чифта: 

https://esport.bg/obuvki-za-byagane/41619-290029--shoes-speedcross-vario-2-gtx-w-astral.html#/1268-размерeu-39_1_3

и щях да взема тези: 

https://esport.bg/obuvki-za-byagane/52367-385469--shoes-speedcross-4-gtx-w-blubrd-icy-morn.html#/1279-размерeu-37_1_3

 

и накрая купих тези: 

https://esport.bg/obuvki-za-byagane/49881-330216--shoes-trailster-gtx-w-hbs-beet-red-gy-.html#/1240-размерeu-400

 

Понеже са за планинско бягане, очаквах да са твърди и да не ми е комфортно, но и в трите чифта се чувствах много удобно. От друга страна винаги съм пробвала главно ето този модел и подобните на него. И все не съм се решавала да си купя Salomon, защото са ми убийствено неудобни, но майка ми го носи вече 3 години и си е напълно здрав: 

https://esport.bg/turisticheski-obuvki/42114-292005--shoes-quest-prime-gtx-w-india.html#/1279-размерeu-37_1_3

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, Lindt каза:

В момента в sportbox има много модели на Salomon u La Sportiva с 30-50% отстъпка, което е направо изумително според мен - можех да си избирам между поне 12 чифта 38 2/3.

Препоръчвам на хората, планиращи някакви планински активности това лято, непременно да се отбият и да си купят надежден чифт обувки.  

Всеки от семейството има подарък, а Бен даже две кутийки  🙂

IMG_20210614_183839.jpg.cfc09ceb0d54b6c39d3152995974dd80.jpg

А, къде се намира магазина? Простете ми невежеството, но не съм от София! 

Връзка към мнение
преди 5 минути , crazyhorse каза:

А, къде се намира магазина? Простете ми невежеството, но не съм от София! 

Ами на много гадно място от моя гледна точка - Симеоновско шосе 35.

http://www.sportbox.bg/simeonovskonew

Има и в Банско, ако ти се струва по-близо, но не знам на какви цени и какво предлагат. Спомням си, че SLS имаха завишени с 20 % цени в магазина си в Банско и не знам дали не е някаква разпространена практика. 

П.П. И North face в ЦУМ беше невероятно по-скъп от останалите клонове в СОфия. 

Връзка към мнение
  • 11 месеца по-късно ...

Искам да благодаря на @Lindt и @Gentleman Basta за сайта sportbox и онлайн магазина им🤗

Имам нови супер готини водоустойчиви маратонки за бягане /ходене в моя случай/. Взех ги с 50% намаление за 135 лв. Много съм щастлива, че ми стават 🤩

 

B1E85A1C-2962-4AE9-B30D-FC67C52002B2.jpeg

DCD0E2F0-7EFE-4C3D-AA4A-669E9EAB7584.jpeg

  • Харесвам 9
  • Браво 5
Връзка към мнение
преди 2 минути , ДиянаВ каза:

Искам да благодаря на @Lindt и @Gentleman Basta за сайта sportbox и онлайн магазина им🤗

Имам нови супер готини водоустойчиви маратонки за бягане /ходене в моя случай/. Взех ги с 50% намаление за 135 лв. Много съм щастлива, че ми стават 🤩

 

B1E85A1C-2962-4AE9-B30D-FC67C52002B2.jpeg

DCD0E2F0-7EFE-4C3D-AA4A-669E9EAB7584.jpeg

Честито, на хубави места да ги водиш :wink3:

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.