Прескочи до съдържание

Истанбул, Кочаели, Сакария?


Martin Doychinov

Препоръчани мнения

Duke, благодаря за включването.

Всъщност Северозападна Турция съм я изшетал, така да се каже. От Дидим до Мерсин съм си го оставил за друг трип.

Искам да закача близката част от Черноморския район и да отида до Кападокия.

Ако Анкара не ми беше на пътя едва ли щях да я включа в плана. Може и да си прав, че я подценявам.

Относно балоните - зависи от цената на място. Ще пътувам със семейството си и е от огромно значение цената на 4 билета!

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 13 минути , Martin Doychinov каза:

 

Ако Анкара не ми беше на пътя едва ли щях да я включа в плана. Може и да си прав, че я подценявам.

Относно балоните - зависи от цената на място. Ще пътувам със семейството си и е от огромно значение цената на 4 билета!

 

Анкара, изненадващо поне за мен, се оказа най-европейски изглеждащият град в Турция, а музеят на анадолското изкуство е с ранга на Бритиш Мюзеум от гледна точка на уникалността на експозицията хетско изкуство...

 

Относно балоните, напълно те разбирам и бях на същото мнение. Когато се издигнахме над Кападокия обаче, разбрах защо подобен полет е задължителен. През септември платихме по 130 евро на човек, бяхме трима. Едни от най-добре похарчените пари за удоволствия по време на пътуване в нашия живот, още повече, беше подарък от сина ни... 😉 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 19 минути , jul каза:

За балони сега е моментът - на място се договарят по 50-60 евро, което си е супер добра цена.

Да, и аз сега ги намирам по 60Евро. Въпроса е, колко ще са след 3 месеца!?

Цената от 170-180 Евро на човек за мен не е опция. 
Разбира се, оставям да се договарям в последния момент на място. Ако стане - стане. Тръгвам с нагласата, че няма да летя. Другото е бонус.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 26 минути , Duke каза:

Анкара, изненадващо поне за мен, се оказа най-европейски изглеждащият град в Турция

Ето точно това не ми се гледа в Турция. Тръгвам с идеята за Ориента, а не за Европа.
В музея може и да вляза, но само ако вали дъжд. Предпочитам да усетя живия живот.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Балоните са поевтинели, ама чак по 50 евро не видях в края на декември.

Минимума е 60-70 евро , но по-старите и сериозни фирми са с цени започващи от  100 евро  за 1 час, като колкото по-малко хора, става  по-скъпо. Има балони с 16 места и вътре имаше 12-14 души, те са най-евтини по 60-70 евро.

 

Все пак има и туристи, не е да има 2 или 3 балона, в деня когато бяхме ние, имаше 50 летящи балона.

 

Най-важното което трябва да се има предвид за балоните е, че те не летят всеки ден и няма гаранция, че ако се отиде за 1 нощ, ще летите на следващата сутрин. Извън лятото се лети само сутрин, следобед няма.

 

Решението дали ще се лети или не, са взима в 17 часа на предния ден от някаква организация за въздушно летене, ако тогава кажат, че няма да има на следващата сутрин полети, значи че няма да има.

Ако в 17 часа кажат, че ще има, пак няма 100% гаранция, защото сутринта рано е последното им решение.

 

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз не мога да твърдя, че Анкара е най-европейски изглеждащият град в Турция. В болшинството големи градове в Турция има райони, които са нови, с красиви сгради, модерен транспорт, идеално благоусторени. И ако болшинството от мадамите по улиците не бяха зачохлени със забрадки и дълги до земята шлифери, а доста от тях пък с бурки, както и ако не стърчат минарета тук-там и не се веят турски знамена пред административните сгради, то те са дори по-добри и от доста европейски градове.  Но в Анкара има какво да се види. И имам чувството, че това е градът с най-красивите паркове в Турция. Но щом не искаш Анкара, просто я изключи от плановете си, спете някъде другаде. Аз отново предлагам Сафранболу. Предлагам и Кастамону, който е наблизо. Също Кютахия и Афионкарахисар, които са ти по път, ако минеш през Ескишехир. От друга страна Коня и Кайсери са също в района. И двата града са и ориент и съвремие - идеално съчетани. Цените на всичко там са просто "песен", ако това има значение за теб. В този смисъл, ако искате качествени, и евтини стоки - вам сюда, както казват руснаците. Молове, ориенталски пазари - каквото ти душа иска.

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, iaia_mama каза:

 Аз отново предлагам Сафранболу. Предлагам и Кастамону, който е наблизо. Също Кютахия и Афионкарахисар, които са ти по път, ако минеш през Ескишехир. От друга страна Коня и Кайсери са също в района. И двата града са и ориент и съвремие - идеално съчетани.

Оооо, iaia_mama, безкрайно съм ти благодарен за това бижу наречено Сафранболу. Забил съм голямо кабърче там!

Ще прегледам детайлно и новите ти предложения, обаче, почвам да се притеснявам, че 10 дни няма да ни стигнат 😞

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.