Прескочи до съдържание

Песни за места където сме били


crazyhorse

Препоръчани мнения

Дани Магелани
На 21.02.2021 г. в 11:33, ruwenzogy каза:

Любимата група от моята младост

 

 

Не само на теб. Благодаря, че ми припомни тези хубави песни!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Преди седмица взех билети за Париж за края на Юни месец. Стискам палци всичко да е наред ....

 

 

И саундтракът на един страхотен филм, сниман в Париж:

 

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 17 часа, Ledda каза:

Капри:

И като стана дума за Капри - още едно малко тъжно парче, за безвъзвратно отлетялата първа любов на лирическия герой:

 


 

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към мнение

 

Обичам Бейрут. Песента е направена след взрива на 4 август 2020 г. Мика - роден в Бейрут, но живеещ в Лондон. Mashrou Leila една от любимите ливански групи. 

 

 

 

Cairokee друга страхотна рок група от Египет заедно с Aida el Ayoubi - родена в Ахен Германия с баща египтянин и майка немкиня. 

Песента за египетската арабска пролет, дето нещо не се състоя. El Medan е Тахрир площад в Кайро.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Интересна темичка се оформи! Благодаря на всички отзовали се, за някои от групите дори не бях чувал, но много ми харесаха... 

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Фон на видеото- острови Лофотен, Норвегия.

 

 

Заради притока на голям брой туристи след този клип и промените, застрашаващи облика на каньона Фйадрарглиуфур в Исландия, той беше затворен за една година до юни 2020.

 

 

Все едно индийска туристическа фирма е правила реклама на Исландия- много цветно, много индийско, много любовно. 😜

 

 

И отново Исландия:

 

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение

Аз мога само песни от местата.

 

Белград без сочни сръбски ритми. Klangkarussell са австрийци, а юнакът от видеото е украинец, казват му Mustang Wanted.

Малта от 2015 година, как лети времето 🙂 Тази песен има няколко видео клипове, но само този ми е на сърцето

 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Гватемала...с такава любов местните е наричат Гуате ... оказа се, че имат доста песни реге-тон за Гватемала. Между другото имат много добри рок групи

 

 

Една от Хондурас...с любимия Копан...

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение

Ами аз май предпочитам да слагам музикални изпълнения за местата, където не съм бил 😄 

 

 

И особено, за там, където вероятно никога няма да отида, но няма да спра да мечтая 🙂 

 

 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

От Концерта на Пейдж и Плант направен на площад Джамал ел Фна  в Маракеш, Мароко.

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Не е точно музикален клип, а цял филм. Филма е посветен на уличното изкуство и музика на Истанбул. В него взимат участие много знакови за турското изкуство имена на джаза, попа и рока като Baba Zula, Erkin Koray и др.

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.