Прескочи до съдържание

Песни за места където сме били


crazyhorse

Препоръчани мнения

Иван Попов
На 1.03.2021 г. в 16:29, krasen_denev каза:

Вече крещя с пълен глас...."Искам да пътувам!" , "Искам!,Искам!,Искам!"

Не си само тиии 🙂 Вече и аз се побърках.....

 

 

Много готина тема! @crazyhorse как се сети :dance3:

 

И нека да започна с нещо Българско 😊 Колко от Вас знаят за тази песен 🤗

 

Не съм бил в Москва, но песничката много ми харесва  

 

Има доста песни в темата от Мароко, но нека и аз да допълня с още една - Casablanca

 

  • Харесвам 9
  • Браво 2
Връзка към мнение

Песен, чийто клип е сниман на място, където не съм бил, но се надявам скоро да бъда (ако не се прецака нещо 😄 ). Така де, надявам се да умилостовя една унгарска авиокомпания с изпълнение на готина унгарска група 😄.

 

 

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение

Откакто видях темата, се изкушавам да сложа това, но на края не издържах :dance3:.

Все пак в името на групата има Saragossa, но сигурно някой си спомня, че на времето песента беше известна като „В Стара Загора на гарата“, понеже имаше място в текста, което звучеше по подобен начин.

 

 

  • Харесвам 6
  • Браво 1
  • Смея се 5
Връзка към мнение
преди 6 минути , stotan каза:

Откакто видях темата, се изкушавам да сложа това, но на края не издържах :dance3:.

Все пак в името на групата има Saragossa, но сигурно някой си спомня, че на времето песента беше известна като „В Стара Загора на гарата“, понеже имаше място в текста, което звучеше по- подобен начин.

 

 

Помним, помним, които сме били деца тогава.Беше много популярна 😛😛

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Вчера следобед я чух в един бар и се сетих за клипа, тъкмо допивахме и отивахме да вземем детето от градина. Хубаво е, че не я слушахме в офис, лошо е, че остаряхме и ваканциите не са същите 🙂

 

Редактирано от Coo
Уха. Тя е от 2001ва. Все едно вчера една приятелка ми я пусна. Отивам да си сипя едно...
  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение

 

На 1.03.2021 г. в 15:29, krasen_denev каза:

Вече крещя с пълен глас...."Искам да пътувам!" , "Искам!,Искам!,Искам!"

 

Много сме! Много сме! И дано скоро всички да сме:

 

 

преди 22 часа, iaia_mama каза:

И един Сеул - докато съм на азиатска вълна 🙂

Една от любимите групи на щерката.

(а аз се ужасих колко много места разпознах в Сеул само от гледане на корейски драми през последната година 😂)

 

Ако искате да си опресните географията на Франция (споменават се доста градове, в някои от които даже съм била 🙂 ):

 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Нещо и тоя уикенд пък не успях да отскоча до ... Сан Франциско, затова ми остава да си слушам San Francisco Bay Blues, което парче повечето вероятно го знаят в изпълнение на Ерик Клептън, но тук предлгам една друга интересна интерпретация на PETER PAUL & MARY 
 



И докато сме около Сан Франциско, малко Смоуки:


 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз и в Нови Орлеан не съм бил, но имам мерак, и то най-вече заради музиката  (е, и заради Марди Гра и ... там каквото показват момичетата срещу няколко герданчета :biggrin: )
 

 


 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Зена - Дженова - Генуа. Любим град, възпят от нейния най-голям поет и музикант- Фабрицио де Андре. Две песни, които са емблема: "Creuza de ma pe Zena", тук изпълнена от 18 от най- известните италиански артисти- Мина, Дзукеро, Франческо Гучини, Ивано Фосати, Кристиано де Андре, Орнела Ванони...всички заедно с Фабрицио де Андре, на генуезки. Втората е "Genova- La citta vecchia" с Фабрицио де Андре.

 

 

 

 

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.